ktextaddons - en to ro translation catalogue (24 entries)

en: Impossible to store language info.
ro: Nu se pot stoca informațiile despre limbă.

en: Error: Engine systems have detected suspicious traffic from your computer network. Please try your request again later.
ro: Eroare: Sistemele motorului au depistat trafic suspect de la rețeaua dumneavoastră de calculatoare. Reîncercați mai târziu.

en: Impossible to access to url: %1
ro: URL-ul nu poate fi accesat: %1

en: Cannot open file for downloading.
ro: Nu se poate deschide fișierul pentru descărcare.

en: CheckSum is not correct.
ro: Suma de control nu e corectă.

en: Error during writing on disk: %1
ro: Eroare la scrierea pe disc: %1

[ctx: @title:window]
en: Vosk Plugin Settings
ro: Configurările extensiei Vosk

[ctx: @info:placeholder]
en: Search…
ro: Caută…

en: Download
ro: Descarcă

en: Delete
ro: Șterge

[ctx: @action:button]
en: Update List
ro: Actualizează lista

[ctx: @info:tooltip]
en: Update list of languages from network
ro: Actualizează lista cu limbi din rețea

en: Error: %1
ro: Eroare: %1

en: Impossible to extract language
ro: Limba nu poate fi extrasă

en: Language
ro: Limbă

en: Installed
ro: Instalat

en: Installed Version
ro: Versiune instalată

en: Available Version
ro: Versiune disponibilă

en: Size
ro: Dimensiune

[ctx: @label:textbox]
en: Engine:
ro: Motor:

[ctx: @title:window]
en: Configure Speech To Text
ro: Configurează vorbirea-în-text

en: Speech to Text…
ro: Vorbire-în-text…

[ctx: @label:textbox]
en: Input:
ro: Intrare:

en: Default
ro: Implicit
