ktextaddons - en to ru translation catalogue (18 entries)

[ctx: @action]
en: Stop
ru: Остановить

[ctx: @info:tooltip]
en: Stop
ru: Остановить

en: Pause
ru: Приостановить

en: Play
ru: Воспроизвести

[ctx: @title:window]
en: Configure Text-To-Speech
ru: Настройка преобразования текста в речь

en: Morning, this is the test for testing settings.
ru: Это тест для проверки параметров.

en: Test
ru: Проверить

en: Volume:
ru: Громкость:

en: Rate:
ru: Скорость:

en: Pitch:
ru: Тон:

en: Engine:
ru: Движок:

en: Language:
ru: Язык:

en: Voice:
ru: Голос:

[ctx: @info:tooltip]
en: Close
ru: Закрыть

[ctx: @label:textbox]
en: Volume:
ru: Громкость:

[ctx: @info:tooltip]
en: Configure…
ru: Настроить…

en: Engine has a problem.
ru: Ошибка движка.

[ctx: @title:window]
en: Text To Speech
ru: Синтез речи
