ktextaddons - en to sa translation catalogue (68 entries)

en: Archive cannot be opened in read mode.
sa: पठनविधाने संग्रहणं उद्घाटयितुं न शक्यते ।

en: Select Custom Writable Path
sa: Custom Writable Path इति चिनोतु

en: Select Custom System Path
sa: Custom System Path इति चिनोतु

[ctx: @action]
en: LibreOffice Autocorrection
sa: LibreOffice स्वतः सुधारः

[ctx: @action]
en: KMail/Calligra Autocorrection
sa: केमेल/कैलिग्रा स्वतःशुद्धि

en: "Replace" string is the same as "Find" string.
sa: "Replace" स्ट्रिंग् "Find" स्ट्रिंग् इत्यस्य समानम् अस्ति ।

[ctx: @title:window]
en: Add Autocorrection Entry
sa: स्वयम्शुद्धिप्रविष्टिः योजयतु

en: &Modify
sa: &संशोधनं कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, add1)
en: &Add
sa: &संयोजयति

en: Import LibreOffice Autocorrection
sa: LibreOffice स्वयम्शुद्धिम् आयातयन्तु

en: LibreOffice Autocorrection File (*.dat)
sa: LibreOffice स्वतः सुधारणसञ्चिका (*.dat)

en: Import KMail Autocorrection
sa: केमेल स्वशुद्धि आयात करें

en: KMail Autocorrection File (*.xml)
sa: KMail स्वतः सुधारणसञ्चिका (*.xml) .

[ctx: @title:window]
en: Import Autocorrection File
sa: स्वतःशुद्धिसञ्चिका आयातयन्तु

en: Language was changed, do you want to save config for previous language?
sa: भाषा परिवर्तिता, पूर्वभाषायाः कृते config रक्षितुम् इच्छति वा?

[ctx: @title:window]
en: Save config
sa: config रक्षतु

en: Please save changes before exporting settings.
sa: कृपया सेटिङ्ग्स् निर्यातयितुं पूर्वं परिवर्तनं रक्षन्तु ।

[ctx: @title:window]
en: Export Autocorrection File
sa: स्वतः सुधारणसञ्चिका निर्यातयन्तु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enabledAutocorrection)
en: Enable autocorrection
sa: स्वयम् सुधारं सक्षमं कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Replacement and exception for language:
sa: भाषायाः प्रतिस्थापन अपवादः च :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, exportAutoCorrection)
en: Export…
sa: निर्यात…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, importAutoCorrection)
en: Import…
sa: आयात…

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Ad&vanced Autocorrection
sa: Ad&vanced स्वशुद्धिकरण

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, remove2)
en: Remove
sa: अपाकरोति

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, advancedAutocorrection)
en: &Enable word replacement
sa: &शब्दप्रतिस्थापनं सक्षमं कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, findLabel)
en: &Find
sa: &अन्वेषय

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, replaceLabel)
en: &Replace
sa: &प्रत्याहृ

note: i18n: ectx: property (text), widget (TextAutoCorrectionWidgets::AutoCorrectionTreeWidget, treeWidget)
en: Find
sa: अन्वेषय

note: i18n: ectx: property (text), widget (TextAutoCorrectionWidgets::AutoCorrectionTreeWidget, treeWidget)
en: Replace
sa: प्रत्याहृ

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4)
en: E&xceptions
sa: ई&अपवादाः

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Do not treat as the end of a sentence:
sa: वाक्यान्तवत् मा व्यवहरतु :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, remove1)
en: R&emove
sa: अपाकरोति

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Accept two uppercase letters in:
sa: अत्र बृहत् अक्षरद्वयं स्वीकुरुत :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, add2)
en: Add
sa: संयोजयति

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_1)
en: Si&mple Autocorrection
sa: सरल&mple स्वशुद्धिकरणम्

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, upperCase)
en: Detect when a new sentence is started and always ensure that the first character is an uppercase character
sa: नूतनं वाक्यं कदा आरभ्यते इति ज्ञात्वा प्रथमवर्णः बृहत्वर्णः इति सर्वदा सुनिश्चितं कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, upperCase)
en: Convert &first letter of a sentence automatically to uppercase
    (e.g. "my house. in this town" to "my house. In this town")
sa: वाक्यस्य &प्रथमं अक्षरं स्वयमेव बृहत् अक्षरं परिवर्तयन्तु
    (उदा. "मम गृहम्। अस्मिन् नगरे" "मम गृहम्। अस्मिन् नगरे")

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, upperUpper)
en: All words are checked for the common mistake of holding the shift key down a bit too long. If some words must have two uppercase characters, then those exceptions should be added in the 'Exceptions' tab.
sa: सर्वे शब्दाः शिफ्ट कीलम् किञ्चित् अतिदीर्घकालं यावत् अधः धारयितुं सामान्यदोषस्य कृते परीक्षिताः भवन्ति । यदि केषुचित् शब्देषु बृहत्वर्णद्वयं भवितुमर्हति तर्हि ते अपवादाः 'Exceptions' ट्याब् मध्ये योजयितव्याः ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, upperUpper)
en: Convert &two uppercase characters to one uppercase and one lowercase character
     (e.g. PErfect to Perfect)
sa: &द्वौ लघुवर्णौ एकं लघुवर्णं एकं लघुवर्णं च परिवर्तयन्तु
     (उदा. PERfect to Perfect)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ignoreDoubleSpace)
en: Make sure that more than one space cannot be typed, as this is a common mistake which is quite hard to find in formatted text.
sa: एकादशाधिकं स्थानं टङ्कयितुं न शक्यते इति सुनिश्चितं कुर्वन्तु, यतः एषा सामान्या त्रुटिः अस्ति या प्रारूपितपाठे अत्यन्तं कठिना भवति ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreDoubleSpace)
en: &Suppress double spaces
sa: &द्विगुणस्थानानि दमनं कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, autoReplaceNumber)
en: Most standard fraction notations will be converted when available
sa: अधिकांशं मानकं अंशसंकेतनं यदा उपलब्धं भवति तदा परिवर्तितं भविष्यति

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoReplaceNumber)
en: Re&place 1/2… with ½...
sa: Re&place 1/2... 1⁄2...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, capitalizeDaysName)
en: Capitalize name of days
sa: दिवसानां नाम दीर्घरूपेण लिखन्तु

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, autoFormatUrl)
en: Detect when a URL (Uniform Resource Locator) is typed and provide formatting that matches the way an Internet browser would show a URL.
sa: कदा URL (Uniform Resource Locator) टङ्कितं भवति इति ज्ञात्वा अन्तर्जालब्राउजर् URL दर्शयति इति प्रकारेण सह सङ्गतं प्रारूपणं प्रदातुम् ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoFormatUrl)
en: Autoformat &URLs (HTML mode)
sa: स्वतः प्रारूपणं &URLs (HTML मोड) .

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, autoChangeFormat)
en: When you use _underline_ or *bold*, the text between the underscores or asterisks will be converted to underlined or bold text.
sa: यदा भवान् _underline_ अथवा *bold* इत्यस्य उपयोगं करोति तदा अण्डरस्कोर् अथवा ताराचिह्नयोः मध्ये पाठः रेखांकित अथवा बोल्ड् पाठे परिवर्तितः भविष्यति ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoChangeFormat)
en: Automatically do &bold, strikeout and underline formatting (HTML mode)
sa: स्वयमेव &bold, strikeout तथा underline formatting (HTML mode) कुर्वन्तु ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoSuperScript)
en: Replace 1st… with 1^st... (HTML mode)
sa: 1st... इत्यस्य स्थाने 1^st... (HTML mode) इति स्थापयन्तु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, addNonBreakingSpaceInFrench)
en: Add non breaking space before specific punctuation marks in French text
sa: फ्रेंचपाठे विशिष्टविरामचिह्नानां पूर्वं अभङ्गस्थानं योजयन्तु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, replaceDoubleQuotesByFrenchQuotes)
en: Replace double quotes by french quotes
sa: द्विगुण उद्धरणस्य स्थाने फ्रेंच उद्धरणं स्थापयन्तु

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Custom &Quotes
sa: कस्टम &उद्धरण

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, typographicDoubleQuotes)
en: Replace &double quotes with typographical quotes
sa: &double quotes इत्यस्य स्थाने मुद्रण उद्धरणं स्थापयन्तु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, doubleQuoteBeginReplace) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, doubleQuoteEndReplace) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, simpleQuoteBeginReplace) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, simpleQuoteEndReplace)
en: By Default
sa: पूर्वनिर्धारितरूपेण

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, doubleQuote1) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, doubleQuote2)
en: "
sa: " " .

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Ending Quote:
sa: समाप्ति उद्धरणम् :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Opening Quote:
sa: उद्घाटन उद्धरणम् :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, doubleDefault) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, singleDefault)
en: Default
sa: मूलभूतम्‌

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, typographicSingleQuotes)
en: Replace &single quotes with typographical quotes
sa: &single quotes इत्यस्य स्थाने मुद्रणात्मकानि उद्धरणं स्थापयन्तु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, singleQuote1) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, singleQuote2)
en: '
sa: ' .

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Ending Quotes:
sa: समाप्ति उद्धरणम् :

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Path
sa: पथं

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: System Path:
sa: प्रणालीमार्गः :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, systemPath) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, writablePath)
en: TextLabel
sa: TextLabel इति

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Writable Path:
sa: लेखनीयः मार्गः :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Custom System Path:
sa: कस्टम् सिस्टम् मार्गः :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, customSystemPathToolButton) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, customWritablePathToolButton)
en: …
sa: ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Custom Writable Path:
sa: कस्टम लेखनीय मार्गः :
