ktextaddons - en to sk translation catalogue (64 entries)

en: Archive cannot be opened in read mode.
sk: Archív nie je možné otvoriť v režime čítania.

en: Select Custom Writable Path
sk: Vybrať vlastnú zapisovateľnú cestu

en: Select Custom System Path
sk: Vybrať vlastnú systémovú cestu

[ctx: @action]
en: LibreOffice Autocorrection
sk: Automatické opravy LibreOffice

[ctx: @action]
en: KMail/Calligra Autocorrection
sk: Automatické opravy KMail/Calligra

en: "Replace" string is the same as "Find" string.
sk: Reťazec "Nahradiť" je rovnaký ako reťazec "Nájsť".

[ctx: @title:window]
en: Add Autocorrection Entry
sk: Pridať položku automatických opráv

en: &Modify
sk: Z&meniť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, add1)
en: &Add
sk: &Pridať

en: Import LibreOffice Autocorrection
sk: Importovať automatické opravy LibreOffice

en: LibreOffice Autocorrection File (*.dat)
sk: Súbor automatických opráv LibreOffice (*.dat)

en: Import KMail Autocorrection
sk: Importovať automatické opravy KMail

en: KMail Autocorrection File (*.xml)
sk: Súbor automatických opráv KMail (*.xml)

[ctx: @title:window]
en: Import Autocorrection File
sk: Importovať súbor automatických opráv

en: Language was changed, do you want to save config for previous language?
sk: Jazyk bol zmenený, chcete uložiť konfiguráciu pre predchádzajúci jazyk?

[ctx: @title:window]
en: Save config
sk: Uložiť konfiguráciu

en: Please save changes before exporting settings.
sk: Prosím, uložte zmeny pred exportom nastavení.

[ctx: @title:window]
en: Export Autocorrection File
sk: Exportovať súbor automatických opráv

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enabledAutocorrection)
en: Enable autocorrection
sk: Povoliť automatické opravy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Replacement and exception for language:
sk: Náhrady a výnimky pre jazyk:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, exportAutoCorrection)
en: Export…
sk: Exportovať...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, importAutoCorrection)
en: Import…
sk: Importovať...

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Ad&vanced Autocorrection
sk: &Pokročilé automatické opravy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, remove2)
en: Remove
sk: Odstrániť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, advancedAutocorrection)
en: &Enable word replacement
sk: Povoliť nahradzovanie slov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, findLabel)
en: &Find
sk: &Nájsť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, replaceLabel)
en: &Replace
sk: &Nahradiť

note: i18n: ectx: property (text), widget (TextAutoCorrectionWidgets::AutoCorrectionTreeWidget, treeWidget)
en: Find
sk: Nájsť

note: i18n: ectx: property (text), widget (TextAutoCorrectionWidgets::AutoCorrectionTreeWidget, treeWidget)
en: Replace
sk: Nahradiť

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4)
en: E&xceptions
sk: Vý&nimky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Do not treat as the end of a sentence:
sk: Nepovažovať za koniec vety:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, remove1)
en: R&emove
sk: &Odstrániť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Accept two uppercase letters in:
sk: Povoliť dve veľké písmená v:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, add2)
en: Add
sk: Pridať

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_1)
en: Si&mple Autocorrection
sk: Jednoduché automatické opravy

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, upperCase)
en: Detect when a new sentence is started and always ensure that the first character is an uppercase character
sk: Rozpoznať začiatok novej vety a vždy zabezpečiť, aby prvý znak bol veľké písmeno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, upperCase)
en: Convert &first letter of a sentence automatically to uppercase
    (e.g. "my house. in this town" to "my house. In this town")
sk: Konvertovať prvé písmeno vety automaticky na veľké písmená
    (napr. "môj dom. v tomto meste" na "môj dom. V tomto meste")

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, upperUpper)
en: All words are checked for the common mistake of holding the shift key down a bit too long. If some words must have two uppercase characters, then those exceptions should be added in the 'Exceptions' tab.
sk: Pri všetkých slovách sa kontroluje, či nedošlo k bežnej chybe, keď sa kláves shift drží stlačený príliš dlho. Ak niektoré slová musia mať dve veľké písmená, mali by sa tieto výnimky pridať na kartu 'Výnimky'.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, upperUpper)
en: Convert &two uppercase characters to one uppercase and one lowercase character
     (e.g. PErfect to Perfect)
sk: Konvertovať dve veľké písmená na jedno veľké a jedno malé písmeno
     (napr. SUper na Super)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ignoreDoubleSpace)
en: Make sure that more than one space cannot be typed, as this is a common mistake which is quite hard to find in formatted text.
sk: Uistite sa, že nie je možné napísať viac ako jednu medzeru, pretože ide o častú chybu, ktorá sa vo formátovanom texte dosť ťažko hľadá.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreDoubleSpace)
en: &Suppress double spaces
sk: Potlačiť dvojité medzery

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, autoReplaceNumber)
en: Most standard fraction notations will be converted when available
sk: Väčšina štandardných zápisov zlomkov sa skonvertuje, ak je to možné

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoReplaceNumber)
en: Re&place 1/2… with ½...
sk: &Nahradiť 1/2… s ½…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, capitalizeDaysName)
en: Capitalize name of days
sk: Veľké začiatočné písmeno v názve dní

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, autoFormatUrl)
en: Detect when a URL (Uniform Resource Locator) is typed and provide formatting that matches the way an Internet browser would show a URL.
sk: Rozpoznať zadanie URL (Uniform Resource Locator) a poskytnúť formátovanie, ktoré zodpovedá spôsobu zobrazenia adresy URL v internetovom prehliadači.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoFormatUrl)
en: Autoformat &URLs (HTML mode)
sk: Automatické formátovanie adries &URL (režim HTML)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, autoChangeFormat)
en: When you use _underline_ or *bold*, the text between the underscores or asterisks will be converted to underlined or bold text.
sk: Ak použijete _podčiarknutie_ alebo *tučné*, text medzi podčiarkovníkmi alebo hviezdičkami sa zmení na podčiarknutý alebo tučný.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoChangeFormat)
en: Automatically do &bold, strikeout and underline formatting (HTML mode)
sk: Automaticky vykonať formátovanie tučného písma, prečiarknutia a podčiarknutia (režim HTML)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoSuperScript)
en: Replace 1st… with 1^st... (HTML mode)
sk: Nahradiť 1st… za 1^st… (režim HTML)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, addNonBreakingSpaceInFrench)
en: Add non breaking space before specific punctuation marks in French text
sk: Pridať nezalomiteľnú medzeru pred špecifické interpunkčné znamienka vo francúzskom texte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, replaceDoubleQuotesByFrenchQuotes)
en: Replace double quotes by french quotes
sk: Nahradiť dvojité úvodzovky francúzskymi úvodzovkami

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Custom &Quotes
sk: Vlastné úvodzovky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, typographicDoubleQuotes)
en: Replace &double quotes with typographical quotes
sk: Nahradiť &dvojité úvodzovky typografickými úvodzovkami

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, doubleQuoteBeginReplace) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, doubleQuoteEndReplace) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, simpleQuoteBeginReplace) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, simpleQuoteEndReplace)
en: By Default
sk: V predvolenom nastavení

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Ending Quote:
sk: Ukončovacia úvodzovka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Opening Quote:
sk: Začiatočná úvodzovka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, doubleDefault) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, singleDefault)
en: Default
sk: Predvolené

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, typographicSingleQuotes)
en: Replace &single quotes with typographical quotes
sk: Nahradiť jednoduché úvodzovky typografickými úvodzovkami

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Ending Quotes:
sk: Ukončovacie úvodzovky

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Path
sk: Cesta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: System Path:
sk: Systémová cesta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Writable Path:
sk: Zapisovateľná cesta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Custom System Path:
sk: Vlastná systémová cesta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Custom Writable Path:
sk: Vlastná zapisovateľná cesta:
