ktextaddons - en to sv translation catalogue (30 entries)

en: %1 replacement made | %1 replacements made
sv[0]: %1 ersättning gjordes
sv[1]: %1 ersättningar gjorda

en: Check Spelling...
sv: Kontrollera stavning...

en: Auto Spell Check
sv: Automatisk stavningskontroll

en: Spell Checking Language
sv: Språk för stavningskontroll

en: Speak Text
sv: Läs upp text

en: Nothing to spell check.
sv: Ingenting att stavningskontrollera.

en: No backend available for spell checking.
sv: Inget gränssnitt tillgängligt för stavningskontroll.

en: Allow Tabulations
sv: Tillåt tabulatorer

en: No backend available for spell checking. Do you want to send the email anyways?
sv: Inget gränssnitt tillgängligt för stavningskontroll. Vill du skicka brevet ändå?

[ctx: @action:button]
en: Send
sv: Skicka

en: Skip
sv: Hoppa över

en: Close
sv: Stäng

en: End of message reached.
    Phrase '%1' could not be found.
sv: Brevets slut nåddes.
    Frasen '%1' kunde inte hittas.

en: Replace
sv: Ersätt

en: Replace All
sv: Ersätt alla

[ctx: Replace text]
en: Replace:
sv: Ersätt:

[ctx: Find and go to the previous search match]
en: Previous
sv: Föregående

[ctx: Find and go to the next search match]
en: Next
sv: Nästa

[ctx: Find text]
en: F&ind:
sv: &Sök:

en: Text to search for
sv: Text att söka efter

en: Jump to next match
sv: Gå till nästa träff

en: Jump to previous match
sv: Gå till föregående träff

en: Options
sv: Alternativ

en: Modify search behavior
sv: Ändra sökbeteende

en: Case sensitive
sv: Skiftlägeskänslig

en: Whole word
sv: Hela ord

en: Regular Expression
sv: Reguljärt uttryck

en: Respect Diacritic and Accents
sv: Följ diakritiska tecken och accenter

en: Go to Line:
sv: Gå till rad:

en: Go
sv: Gå
