kdepim-addons - en to sv translation catalogue (60 entries)

en: Any text to check.
sv: Någon text att kontrollera.

en: Replacement
sv: Ersättning

en: Online Grammar Information
sv: Grammatikinformation på nätet

en: Check Again
sv: Kontrollera igen

en: Configure...
sv: Anpassa...

en: See on: %1
sv: Se på: %1

en: Close
sv: Stäng

[ctx: @title:window]
en: Configure Grammalecte
sv: Anpassa Grammalecte

en: General
sv: Allmänt

en: Grammar Settings
sv: Grammatikinställningar

en: Impossible to get options. Please verify that you have grammalected installed.
sv: Omöjligt att hämta väljare. Verifiera att Grammelecte är installerat.

en: Error during Extracting Options
sv: Fel när väljare skulle extraheras

en: Press Button for Reloading Settings
sv: Klicka på knappen för att läsa in inställningar igen

en: Reload Settings
sv: Läs in inställningar igen

en: Python Path:
sv: Sökväg till Python

en: Add full 'grammalecte-cli.py' path
sv: Lägg till fullständig sökväg till 'grammalecte-cli.py'

en: Grammalecte Path:
sv: Sökväg till Grammalecte:

en: Python path is missing.
sv: Sökväg till Python saknas.

en: Grammalecte path not found.
sv: Sökväg till Grammalecte hittades inte.

en: Grammalecte program file not found.
sv: Programfilen för Grammalecte hittades inte.

en: Grammalecte cli file not found.
sv: Grammalecte CLI-fil hittades inte.

en: Grammalecte error
sv: Fel i Grammalecte

en: Select Path
sv: Välj sökväg

en: English
sv: Engelska

en: Asturian
sv: Asturiska

en: Belarusian
sv: Vitryska

en: Breton
sv: Bretonska

en: Catalan
sv: Katalanska

en: Chinese
sv: Kinesiska

en: Danish
sv: Danska

en: Dutch
sv: Holländska

en: English (Australian)
sv: Engelska (australiensisk)

en: English (Canadian)
sv: Engelska (kandadensisk)

en: French
sv: Franska

en: Galician
sv: Galiciska

en: German
sv: Tyska

en: Greek
sv: Grekiska

en: Italian
sv: Italienska

en: Japanese
sv: Japanska

en: Khmer
sv: Kambodjanska

en: Persian
sv: Persiska

en: Polish
sv: Polska

en: Portuguese
sv: Portugisiska

en: Romanian
sv: Rumänska

en: Russian
sv: Ryska

en: Slovak
sv: Slovakiska

en: Slovenian
sv: Slovenska

en: Spanish
sv: Spanska

en: Swedish
sv: Svenska

en: Ukrainian
sv: Ukrainska

[ctx: @title:window]
en: Configure LanguageTool
sv: Anpassa LanguageTool

en: Use Local Instance
sv: Använd lokal instans

en: Instance Path:
sv: Instanssökväg:

en: Language:
sv: Språk:

en: Refresh
sv: Uppdatera

en: An error was reported: %1
sv: Ett fel har rapporterats: %1

en: Failed to check grammar.
sv: Misslyckades kontrollera grammatik.

en: Check
sv: Kontrollera

en: An error occurred attempting to load the list of available languages:
    %1
sv: Ett fel uppstod vid försök att läsa in listan över tillgängliga språk:
    %1

en: List of Languages
sv: Lista över språk
