ktextaddons - en to sv translation catalogue (48 entries)

[ctx: @title:window]
en: Open Attachment?
sv: Öppna bilaga?

[ctx: @info]
en: Open attachment <filename>%1</filename>?<nl/>
sv: Öppna bilaga <filename>%1</filename>?<nl/>

[ctx: @action:button]
en: Open
sv: Öppna

[ctx: @action:button]
en: &Open With '%1'
sv: Ö&ppna med '%1'

[ctx: @action:button]
en: Open &With…
sv: Öppna &med…

[ctx: @action:button]
en: Save &As…
sv: Spara s&om…

[ctx: @title:window]
en: Save File
sv: Spara fil

en: Source file no longer exists
sv: Källfilen finns inte längre

[ctx: @title:window]
en: Error saving file
sv: Fel när filen skulle sparas

en: Cannot overwrite existing file
sv: Kan inte skriva över befintlig fil

[ctx: @action]
en: Disable version check
sv: Inaktivera versionskontroll

en: Your version is older than 6 months, we encourage you to upgrade.
sv: Din version är äldre än 6 månader, vi rekommenderar att du uppgraderar.

en: Your version is older than 1 year, we strongly encourage you to upgrade.
sv: Din version är äldre än 1 år, vi rekommenderar starkt att du uppgraderar.

[ctx: @action - For we don't know if it's one or many attachments]
en: Open folder where attachment was saved
sv: Öppna katalog där bilagan sparades

[ctx: @action]
en: Open File
sv: Öppna fil

[ctx: @action]
en: Open folder where attachment was saved | Open folder where attachments were saved
sv[0]: Öppna katalog där bilagan sparades
sv[1]: Öppna katalog där bilagorna sparades

[ctx: @action]
en: Open folder where PDF file was saved
sv: Öppna katalog där PDF-filen sparades

[ctx: @action]
en: Open folder where file was saved
sv: Öppna katalog där filen sparades

en: Unable to open the attachment.
sv: Kan inte öppna bilagan.

en: Restart is necessary for applying the changes.
sv: Omstart krävs för att ändringarna ska verkställas.

[ctx: @info:tooltip]
en: Configure
sv: Anpassa

[ctx: @info:placeholder]
en: Search… (%1)
sv: Sök… (%1)

[ctx: Find and go to the next search match]
en: Next
sv: Nästa

[ctx: Find and go to the previous search match]
en: Previous
sv: Föregående

[ctx: @info:tooltip]
en: Bold
sv: Fetstil

[ctx: @info:tooltip]
en: Italic
sv: Kursiv

[ctx: @info:tooltip]
en: Strike Through
sv: Överstruken

[ctx: @info:tooltip]
en: Underline
sv: Understruken

[ctx: @info:tooltip]
en: Code Block
sv: Kodblock

[ctx: @info:tooltip]
en: Quote Text
sv: Citerad text

[ctx: @info:tooltip]
en: Insert Link
sv: Infoga länk

[ctx: @title:window]
en: Select Special Characters
sv: Välj specialtecken

[ctx: @action:button]
en: Insert
sv: Infoga

[ctx: @action:button]
en: Select
sv: Markera

[ctx: @title:window]
en: Check New Version
sv: Kontrollera ny version

en: A new version found. Click <a href="%1">here</a> for downloading it.
sv: En ny version hittades. Klicka <a href="%1">här</a> för att ladda ner den.

en: No new version found. Build can be found <a href="%1">here</a>.
sv: Ingen ny version hittades. Bygge finns <a href="%1">här</a>.

en: Check New Version
sv: Kontrollera ny version

[ctx: @title:window]
en: What's new in %1
sv: Vad är nytt i %1

en: (Show News)
sv: (Visa nyheter)

en: What's new in %2. %1
sv: Vad är nytt i %2. %1

en: All Versions
sv: Alla versioner

en: Important changes since last version:
sv: Viktiga ändringar sedan föregående version:

en: Some of the new features in this release include:
sv: Vissa av de nya funktionerna i den här utgåvan omfattar:

en: Some bug fixing:
sv: En del felrättning:

en: <b><i><a href="%1">Release Note</a></i></b>
sv: <b><i><a href="%1">Versionsinformation</a></i></b>

en: <h1><i> Version %1 (Released: %2)</i></h1><hr/><br>
sv: <h1><i> Version %1 (utgiven: %2)</i></h1><hr/><br>

en: <h1><i> Version %1 (Unreleased yet)</i></h1><hr/><br>
sv: <h1><i> Version %1 (ännu inte utgiven)</i></h1><hr/><br>
