ktextaddons - en to ta translation catalogue (18 entries)

[ctx: @action]
en: Stop
ta: நிறுத்து

[ctx: @info:tooltip]
en: Stop
ta: நிறுத்து

en: Pause
ta: இடைநிறுத்து

en: Play
ta: இயக்கு

[ctx: @title:window]
en: Configure Text-To-Speech
ta: உரையை பேச்சாக்குவதை அமைப்பது

en: Morning, this is the test for testing settings.
ta: Morning, this is the test for testing settings. வணக்கம், அமைப்புகளை சோதிக்க பயன்படுத்தக்கூடயி சரம் இது.

en: Test
ta: சோதி

en: Volume:
ta: ஒலியளவு:

en: Rate:
ta: வேகம்:

en: Pitch:
ta: அதிர்வெண்:

en: Engine:
ta: நிரல்:

en: Language:
ta: மொழி:

en: Voice:
ta: குரல்:

[ctx: @info:tooltip]
en: Close
ta: மூடு

[ctx: @label:textbox]
en: Volume:
ta: ஒலியளவு:

[ctx: @info:tooltip]
en: Configure…
ta: அமை...

en: Engine has a problem.
ta: நிரலில் சிக்கல்.

[ctx: @title:window]
en: Text To Speech
ta: உரையைப் பேச்சாக்குவது
