ktextaddons - en to tr translation catalogue (16 entries)

en: Sse
tr: SSE

en: Standard IO
tr: Standard Girdi–Çıktı

en: Streamable HTTP
tr: Aktarılabilir HTTP

[ctx: @title:window]
en: Add Server
tr: Sunucu Ekle

[ctx: @label:textbox]
en: Name:
tr: Ad:

[ctx: @label:textbox]
en: Type:
tr: Tür:

en: Url:
tr: URL:

en: Command:
tr: Komut:

en: Arguments:
tr: Argümanlar:

[ctx: @action]
en: Add server…
tr: Sunucu Ekle…

[ctx: @action]
en: Edit…
tr: Düzenle…

[ctx: @action]
en: Remove Server
tr: Sunucuyu Kaldır

en: Do you want to remove this server (%1)?
tr: Bu sunucuyu (%1) kaldırmak istiyor musunuz?

[ctx: @title]
en: Remove Server
tr: Uzak Sunucu

[ctx: @info:placeholder]
en: Search…
tr: Ara…

[ctx: @info:tooltip]
en: Add Instance…
tr: Örnek ekle…
