ktextaddons - en to ug translation catalogue (15 entries)

[ctx: @action:button]
en: Open
ug: ئاچ

[ctx: @action:button]
en: Save &As…
ug: باشقا ئاتتا ساقلا(&A)…

[ctx: @title:window]
en: Save File
ug: ھۆججەت ساقلا

[ctx: @action]
en: Open File
ug: ھۆججەت ئاچ

en: ...
ug: …

[ctx: @info:tooltip]
en: Configure
ug: سەپلە

[ctx: Find and go to the next search match]
en: Next
ug: كېيىنكى

[ctx: Find and go to the previous search match]
en: Previous
ug: ئالدىنقى

[ctx: @info:tooltip]
en: Bold
ug: توم

[ctx: @info:tooltip]
en: Italic
ug: يانتۇ

[ctx: @info:tooltip]
en: Underline
ug: ئاستى سىزىق

[ctx: @info:tooltip]
en: Insert Link
ug: ئۇلانما قىستۇر

[ctx: @action:button]
en: Insert
ug: قىستۇر

[ctx: @action:button]
en: Select
ug: تاللا

[ctx: @label:textbox]
en: Version:
ug: نەشرى:
