ktextaddons - en to ug translation catalogue (23 entries)

en: %1 replacement made | %1 replacements made
ug[0]: %1 ئى ئالماشتۇرۇلدى

en: Auto Spell Check
ug: ئۆزلۈكىدىن ئىملا تەكشۈرۈش

en: Speak Text
ug: تېكىستنى ئوقۇ

en: Nothing to spell check.
ug: ئىملاسى تەكشۈرۈلىدىغان نەرسە يوق.

en: Allow Tabulations
ug: بەتكۈچلەنسۇن

[ctx: @action:button]
en: Send
ug: يوللا

[ctx: @action:button]
en: Skip
ug: ئاتلا

[ctx: @info:tooltip]
en: Close
ug: ياپ

en: Close
ug: ياپ

[ctx: @action:button]
en: Replace
ug: ئالماشتۇر

[ctx: @action:button]
en: Replace All
ug: ھەممىنى ئالماشتۇر

[ctx: Replace text]
en: Replace:
ug: ئالماشتۇر:

[ctx: Find and go to the previous search match]
en: Previous
ug: ئالدىنقى

[ctx: Find and go to the next search match]
en: Next
ug: كېيىنكى

[ctx: Find text]
en: F&ind:
ug: ئىزدە(&I)

[ctx: @info:tooltip]
en: Text to search for
ug: ئىزدەيدىغان تېكىست

[ctx: @info:tooltip]
en: Jump to next match
ug: كېيىنكى ماس كەلگەنگە ئاتلا

[ctx: @info:tooltip]
en: Jump to previous match
ug: ئالدىنقى ماس كەلگەنگە ئاتلا

en: Options
ug: تاللانما

[ctx: @info:tooltip]
en: Modify search behavior
ug: ئىزدەش قىلمىشىنى ئۆزگەرت

en: Case sensitive
ug: چوڭ كىچىك ھەرپنى پەرقلەندۈر

en: Regular Expression
ug: مۇنتىزىم ئىپادە

en: Go
ug: يۆتكەل
