ktextaddons - en to uk translation catalogue (443 entries)

en: New Chat...
uk: Нове спілкування…

en: Favorite
uk: Улюблене

en: Today
uk: Сьогодні

en: 7 days previous
uk: 7 попередніх днів

en: 30 days previous
uk: 30 попередніх днів

en: Later
uk: Пізніше

en: Unknown
uk: Невідомо

en: <b>Engine:</b> %1<br><b>Model:</b> %2<br><b>Instance Name:</b> %3
uk: <b>Рушій:</b> %1<br><b>Модель:</b> %2<br><b>Назва екземпляра:</b> %3

en: <br><b>Tools:</b> %1
uk: <br><b>Інструменти:</b> %1

en: Tools
uk: Інструменти

en: Small
uk: Малий

en: Medium
uk: Середній

en: Big
uk: Великий

en: Huge
uk: Величезний

en: Multilingual
uk: Багатомовний

en: Code
uk: Програмування

en: Math
uk: Математика

en: Vision
uk: Бачення

en: Embedding
uk: Вкладення

en: Reasoning
uk: Аналіз

en: Cloud
uk: Хмара

en: Go to message
uk: Перейти до повідомлення

en: You are an AI assistant. Be helpful, professional, and courteous. Do not give inaccurate information.
uk: Ви є штучним інтелектом — помічником. Будьте корисним, професійним і люб'язним. Не надавайте неперевірених відомостей.

en: Local
uk: Локальний

en: Network
uk: Мережевий

en: Plugins Text:
uk: Текст додатків:

en: Tool identifier: %1
uk: Ідентифікатор інструменту: %1

en: On
uk: Увімкнено

en: Off
uk: Вимкнено

en: Activate: %1
uk: Активація: %1

en: Generic
uk: Загальний

[ctx: @title:window]
en: Configure %1
uk: Налаштовування %1

[ctx: @title Preferences page name]
en: General
uk: Загальне

[ctx: @title Preferences page name]
en: Available Models
uk: Доступні моделі

en: Failed to connect to interface at %1: %2
uk: Не вдалося встановити з'єднання з інтерфейсом на %1: %2

en: Mistral AI
uk: ШІ Mistral

en: Kluster AI
uk: ШІ Kluster

en: Groq Cloud
uk: Хмара Groq

en: Cerebras AI
uk: ШІ Cerebras

en: Llama Api
uk: API Llama

en: Kimi (Moonshot AI)
uk: Kimi (ШІ Moonshot)

en: Mistral AI large language models
uk: Великі мовні моделі ШІ Mistral

en: Groq AI
uk: ШІ Groq

en: Kluster AI cloud inference API
uk: Похідний інтерфейс хмарного ШІ Kluster

en: Cerebras AI cloud inference API
uk: Похідний інтерфейс хмарного ШІ Celebras

en: Meta AI Llama API
uk: Програмний інтерфейс ШІ Meta Llama

en: Kimi large language models by Moonshot AI
uk: Великі мовні моделі Kimi від Mistral AI

[ctx: @title:window]
en: Manage Ollama Models
uk: Керування моделями Ollama

en: Languages Supported
uk: Підтримувані мови

en: Models
uk: Моделі

[ctx: @info:tooltip]
en: Add Model
uk: Додати модель

en: Model name must be as "name:tag"
uk: Назву моделі має бути подано у форматі «назва:мітка»

en: Invalid Model Name
uk: Некоректна назва моделі

en: Base:
uk: Основа:

en: Name:
uk: Назва:

en: Tag:
uk: Мітка:

en: Prompt:
uk: Запит:

[ctx: @action:button]
en: Create
uk: Створити

[ctx: @action:button]
en: Load GGUF File…
uk: Завантажити файл GGUF…

[ctx: @title:window]
en: Select GGUF File
uk: Виберіть файл GGUF

[ctx: @action:button]
en: Create Model
uk: Створити модель

[ctx: @title:window]
en: Download Model
uk: Отримання моделі

en: Please enter model name as "name:tag"
uk: Будь ласка, введіть назву моделі у форматі «назва:мітка»

[ctx: @info:tooltip]
en: Cancel
uk: Скасувати

en: Download model reported an error: %1
uk: При спробі отримання моделі повідомлено про помилку: %1

en: Download Model Error
uk: Помилка при отриманні моделі

[ctx: @info:tooltip]
en: Download
uk: Отримати

en: Family:
uk: Сімейство:

en: Parameter Size:
uk: Параметричний розмір:

en: Quantization Level:
uk: Рівень квантизації:

en: Modified At:
uk: Дата зміни:

en: Parent Model:
uk: Батьківська модель:

en: Features Supported
uk: Підтримувані можливості

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove Selected Model
uk: Вилучити позначену модель

en: Do you want to remove this model (%1)?
uk: Хочете вилучити цю модель (%1)?

[ctx: @title]
en: Remove Model
uk: Вилучення моделі

en: Ollama (Managed)
uk: Ollama (керована)

en: Vulkan GPU Support:
uk: Підтримка процесорів Vulkan:

en: NVIDIA GPU Selection:
uk: Вибір процесора NVIDIA:

en: AMD GPU Selection:
uk: Вибір процесора AMD:

en: Hip Visible Device:
uk: Видимий пристрій Hip:

en: Override GFX version:
uk: Перевизначення версії GFX:

en: Default Model Path:
uk: Шлях до типової моделі:

[ctx: @title:window]
en: Configure Ollama
uk: Налаштувати Ollama

[ctx: @title Preferences page name]
en: Installed Models
uk: Встановлені моделі

[ctx: @title Preferences page name]
en: Create Models
uk: Створення моделей

en: Port:
uk: Порт:

en: Show Ollama Log
uk: Показати журнал Ollama

en: Model:
uk: Модель:

en: Customize Ollama
uk: Налаштувати Ollama

en: These entries are optional, they are used to troubleshoot GPU related problems with Ollama.
uk: Ці записи не є обов'язковими. Ними можна скористатися для визначення причин проблем із графічними процесорами з Ollama.

en: Failed to start Ollama
uk: Не вдалося запустити Ollama

[ctx: @title:window]
en: Ollama Log
uk: Журнал Ollama

en: Ollama not found on system.
uk: У системі не знайдено Ollama.

en: Impossible to start Ollama.
uk: Неможливо запустити Ollama.

[ctx: @title:window]
en: Configure Ollama Cloud
uk: Налаштовування Ollama Cloud

en: Api Key:
uk: Ключ API:

[ctx: @info:tooltip]
en: Reload Model
uk: Перезавантажити модель

en: Keep Alive Presets
uk: Підтримання з'єднання з наборами даних

en: Keep Alive Forever
uk: Не вивантажувати взагалі

en: Unload After Use
uk: Вивантажити після використання

en: Keep Alive
uk: Підтримувати з'єднання

[ctx: @info:tooltip]
en: How the instance should handle idle models
uk: Спосіб обробки екземпляром бездіяльних моделей

[ctx: @info:tooltip]
en: The amount of time the instance should keep models loaded after they go idle.
uk: Проміжок часу, протягом якого екземпляр має зберігати моделі завантаженими після переходу їх у стан бездіяльності.

en: Presets:
uk: Набори:

en: Minutes:
uk: Хвилини:

en: Categories
uk: Категорії

en: New state of the art 70B model. Llama 3.3 70B offers similar performance compared to the Llama 3.1 405B model.
uk: Нова сучасна модель 70B. Llama 3.3 70B пропонує аналогічну продуктивність порівняно з моделлю Llama 3.1 405B.

en: QwQ is the reasoning model of the Qwen series.
uk: QwQ – це модель прийняття рішень серії Qwen.

en: Llama 3.2 Vision is a collection of instruction-tuned image reasoning generative models in 11B and 90B sizes.
uk: Llama 3.2 Vision — це збірка генеративних моделей образного мислення з налаштуваннями інструкцій розмірів 11B та 90B.

en: Meta's Llama 3.2 goes small with 1B and 3B models.
uk: Meta Llama 3.2 постачається у формі компактних моделей 1B та 3B.

en: Llama 3.1 is a new state-of-the-art model from Meta available in 8B, 70B and 405B parameter sizes.
uk: Llama 3.1 — це нова сучасна модель від Meta, доступна у розмірах параметрів 8B, 70B та 405B.

en: Meta Llama 3: The most capable openly available LLM to date
uk: Meta Llama 3: найпотужніша відкрито доступна LLM на цей момент часу

en: The 7B model released by Mistral AI, updated to version 0.3.
uk: Модель 7B, яку випущено Mistral AI, оновлена до версії 0.3.

en: A high-performing open embedding model with a large token context window.
uk: Високопродуктивна модель з відкритим вбудовуванням з великим контекстним вікном токенів.

en: Gemma is a family of lightweight, state-of-the-art open models built by Google DeepMind. Updated to version 1.1
uk: Gemma — це сімейство невибагливих, сучасних відкритих моделей, створених Google DeepMind. Оновлено до версії 1.1.

en: Qwen 1.5 is a series of large language models by Alibaba Cloud spanning from 0.5B to 110B parameters
uk: Qwen 1.5 — це серія великих мовних моделей від Alibaba Cloud, що охоплюють від 0,5 до 110 мільярдів параметрів.

en: Qwen2 is a new series of large language models from Alibaba group
uk: Qwen2 — це нова серія великих мовних моделей від групи Alibaba

en: Phi-3 is a family of lightweight 3B (Mini) and 14B (Medium) state-of-the-art open models by Microsoft.
uk: Phi-3 — це сімейство невибагливих відкритих моделей 3B (Mini) та 14B (Medium) сімейства найсучасніших моделей від Microsoft.

en: Llama 2 is a collection of foundation language models ranging from 7B to 70B parameters.
uk: Llama 2 — це збірка базових мовних моделей з кількістю параметрів від 7B до 70B.

en: Qwen2.5 models are pretrained on Alibaba's latest large-scale dataset, encompassing up to 18 trillion tokens. The model supports up to 128K tokens and has multilingual support.
uk: Моделі Qwen2.5 попередньо навчені на новітньому великомасштабному наборі даних від Alibaba, що охоплює до 18 трильйонів токенів. У моделі передбачено підтримку до 128 тисяч токенів та підтримку багатьох мов.

en: Google Gemma 2 is a high-performing and efficient model available in three sizes: 2B, 9B, and 27B.
uk: Google Gemma 2 — це високопродуктивна та ефективна модель, доступна у трьох розмірах: 2B, 9B та 27B.

en: LLaVA is a novel end-to-end trained large multimodal model that combines a vision encoder and Vicuna for general-purpose visual and language understanding. Updated to version 1.6.
uk: LLaVA — це нова придатна до навчання велика мультимодальна модель, яка поєднує візуальний кодер та Vicuna для загального аналізу зображень та мов. Оновлено до версії 1.6.

en: A large language model that can use text prompts to generate and discuss code.
uk: Велика мовна модель, яка може використовувати текстові підказки для породження та коментування коду.

en: The latest series of Code-Specific Qwen models, with significant improvements in code generation, code reasoning, and code fixing.
uk: Найновіша серія моделей Qwen, орієнтованих на код, зі значними покращеннями у породженні коду, обґрунтуванні коду та виправленні коду.

en: A state-of-the-art 12B model with 128k context length, built by Mistral AI in collaboration with NVIDIA.
uk: Найсучасніша модель 12B з довжиною контексту 128k, створена Mistral AI у співпраці з NVIDIA.

en: The TinyLlama project is an open endeavor to train a compact 1.1B Llama model on 3 trillion tokens.
uk: Проєкт TinyLlama — це відкрита ініціатива з навчання компактної моделі Llama обсягом 1,1 млрд на 3 трильйонах токенів.

en: State-of-the-art large embedding model from mixedbread.ai
uk: Найсучасніша велика модель з вбудовуванням від mixedbread.ai

en: StarCoder2 is the next generation of transparently trained open code LLMs that comes in three sizes: 3B, 7B and 15B parameters.
uk: StarCoder2 — це наступне покоління прозоро навчених ВММ з відкритим кодом, яке доступне у трьох розмірах: з параметрами 3B, 7B та 15B.

en: A set of Mixture of Experts (MoE) model with open weights by Mistral AI in 8x7b and 8x22b parameter sizes.
uk: Набір Mixture of Experts (MoE) моделі з відкритими вагами від Mistral AI з розмірами параметрів 8x7b та 8x22b.

en: Uncensored, 8x7b and 8x22b fine-tuned models based on the Mixtral mixture of experts models that excels at coding tasks. Created by Eric Hartford.
uk: Нецензуровані, точно налаштовані моделі 8x7b та 8x22b, засновані на суміші експертних моделей Mixtral, яка чудово підходить для завдань кодування. Розробник: Ерік Хартфорд.

en: CodeGemma is a collection of powerful, lightweight models that can perform a variety of coding tasks like fill-in-the-middle code completion, code generation, natural language understanding, mathematical reasoning, and instruction following.
uk: CodeGemma — це збірка потужних, невибагливих моделей, які можуть виконувати різноманітні завдання з написання коду, такі як автодоповнення коду методом заповнення посередині, генерація коду, розуміння природної мови, математичні міркування та виконання інструкцій.

en: An open-source Mixture-of-Experts code language model that achieves performance comparable to GPT4-Turbo in code-specific tasks.
uk: Модель мов програмування Mixture-of-Experts з відкритим вихідним кодом, яка продуктивніша, якщо порівнювати з GPT4-Turbo, у завданнях, що стосуються конкретного коду.

en: Phi-2: a 2.7B language model by Microsoft Research that demonstrates outstanding reasoning and language understanding capabilities.
uk: Phi-2: мовна модель обсягом 2,7 млрд, розроблена Microsoft Research, яка демонструє видатні можливості аналізу та розуміння мови.

en: Uncensored Llama 2 model by George Sung and Jarrad Hope.
uk: Нецензурована модель Llama 2 від Джорджа Санга та Джаррада Хоупа.

en: DeepSeek Coder is a capable coding model trained on two trillion code and natural language tokens.
uk: DeepSeek Coder — це потужна модель програмування, навчена на двох трильйонах зразків коду та токенів природної мови.

en: A suite of text embedding models by Snowflake, optimized for performance.
uk: Набір моделей вбудовування тексту від Snowflake, оптимізованих для продуктивності.

en: State of the art large language model from Microsoft AI with improved performance on complex chat, multilingual, reasoning and agent use cases.
uk: Найсучасніша великомовна модель від Microsoft AI з покращеною продуктивністю у складних чатах, багатомовних випадках, міркуваннях та використанні агентів.

en: The uncensored Dolphin model based on Mistral that excels at coding tasks. Updated to version 2.8.
uk: Нецензурована модель Dolphin на базі Mistral, яка чудово справляється з завданнями кодування. Оновлено до версії 2.8.

en: Dolphin 2.9 is a new model with 8B and 70B sizes by Eric Hartford based on Llama 3 that has a variety of instruction, conversational, and coding skills.
uk: Dolphin 2.9 — це нова модель розмірів 8B та 70B від Еріка Хартфорда, заснована на Llama 3, яка має різноманітні навички навчання, розмовної діяльності та програмування.

en: Yi 1.5 is a high-performing, bilingual language model.
uk: Yi 1.5 — це високопродуктивна двомовна мовна модель.

en: Command R is a Large Language Model optimized for conversational interaction and long context tasks.
uk: Command R — це велика мовна модель, оптимізована для розмовної взаємодії та довгих контекстних завдань.

en: A general-purpose model ranging from 3 billion parameters to 70 billion, suitable for entry-level hardware.
uk: Універсальна модель з діапазоном параметрів від 3 до 70 мільярдів, що підходить для обладнання початкового рівня.

en: A LLaVA model fine-tuned from Llama 3 Instruct with better scores in several benchmarks.
uk: Модель LLaVA, доопрацьована з Llama 3 Instruct, з кращими результатами в кількох рейтингах швидкодії.

en: Zephyr is a series of fine-tuned versions of the Mistral and Mixtral models that are trained to act as helpful assistants.
uk: Zephyr — це серія вдосконалених версій моделей Mistral та Mixtral, які навчені виконувати роль корисних помічників.

en: A lightweight AI model with 3.8 billion parameters with performance overtaking similarly and larger sized models.
uk: Невибаглива модель штучного інтелекту з 3,8 мільярдами параметрів, яка за продуктивністю перевершує аналогічні та більші моделі.

en: Embedding models on very large sentence level datasets.
uk: Моделі з вкладанням для дуже великих наборів даних на рівні речень.

en: Codestral is Mistral AI’s first-ever code model designed for code generation tasks.
uk: Codestral — це перша в історії модель коду ШІ Mistral, розроблена для завдань породження програмного коду.

en: StarCoder is a code generation model trained on 80+ programming languages.
uk: StarCoder — це модель породження програмного коду, навчена на понад 80 мовах програмування.

en: General use chat model based on Llama and Llama 2 with 2K to 16K context sizes.
uk: Модель чату загального використання на основі Llama та Llama 2 з розмірами контексту від 2K до 16K.

en: A family of open foundation models by IBM for Code Intelligence
uk: Сімейство моделей відкритої основи від IBM для Code Intelligence

en: Mistral OpenOrca is a 7 billion parameter model, fine-tuned on top of the Mistral 7B model using the OpenOrca dataset.
uk: Mistral OpenOrca — це модель із 7 мільярдами параметрів, налаштована на основі моделі Mistral 7B з використанням набору даних OpenOrca.

en: A family of small models with 135M, 360M, and 1.7B parameters, trained on a new high-quality dataset.
uk: Сімейство невеликих моделей із 135 мільйонами, 360 мільйонами та 1,7 мільярдами параметрами, навчених на новому високоякісному наборі даних.

en: Wizard Vicuna Uncensored is a 7B, 13B, and 30B parameter model based on Llama 2 uncensored by Eric Hartford.
uk: Wizard Vicuna Uncensored — це модель із 7B, 13B та 30B параметрами, заснована на нецензурованій Llama 2 від Еріка Гартфорда.

en: Llama 2 based model fine tuned to improve Chinese dialogue ability.
uk: Модель на основі Llama 2, налаштована для покращення спілкування китайською мовою.

en: BGE-M3 is a new model from BAAI distinguished for its versatility in Multi-Functionality, Multi-Linguality, and Multi-Granularity.
uk: BGE-M3 – це нова модель від BAAI, яка вирізняється своєю універсальністю, багатофункціональністю, багатомовністю та багатогранністю.

en: A versatile model for AI software development scenarios, including code completion.
uk: Універсальна модель для сценаріїв розробки програмного забезпечення на основі штучного інтелекту, включно із автодоповненням коду.

en: A family of open-source models trained on a wide variety of data, surpassing ChatGPT on various benchmarks. Updated to version 3.5-0106.
uk: Сімейство моделей з відкритим кодом, що навчалися на широкому спектрі даних, перевершуючи ChatGPT за різними тестами. Оновлено до версії 3.5-0106.

en: Aya 23, released by Cohere, is a new family of state-of-the-art, multilingual models that support 23 languages.
uk: Aya 23, випущена компанією Cohere, — це нове сімейство сучасних багатомовних моделей, у яких передбачено підтримку 23 мов.

en: CodeQwen1.5 is a large language model pretrained on a large amount of code data.
uk: CodeQwen1.5 — це велика мовна модель, попередньо навчена на великій кількості даних програмного коду.

en: The powerful family of models by Nous Research that excels at scientific discussion and coding tasks.
uk: Потужне сімейство моделей від Nous Research, яке чудово підходить для наукових обговорень та завдань програмування.

en: Command R+ is a powerful, scalable large language model purpose-built to excel at real-world enterprise use cases.
uk: Command R+ — це потужна, масштабована велика мовна модель програмування, спеціально розроблена для досягнення успіху в реальних корпоративних випадках використання.

en: State-of-the-art code generation model
uk: Найсучасніша модель породження програмного коду

en: Stable Code 3B is a coding model with instruct and code completion variants on par with models such as Code Llama 7B that are 2.5x larger.
uk: Stable Code 3B — це модель кодування з варіантами інструкцій та автодоповнення коду, що відповідає моделям, таким як Code Llama 7B, які в 2,5 рази більші.

en: An experimental 1.1B parameter model trained on the new Dolphin 2.8 dataset by Eric Hartford and based on TinyLlama.
uk: Експериментальна модель із 1,1 млрд параметрів, навчена на новому наборі даних Dolphin 2.8 Еріком Хартфордом та заснована на TinyLlama.

en: OpenHermes 2.5 is a 7B model fine-tuned by Teknium on Mistral with fully open datasets.
uk: OpenHermes 2.5 — це модель із 7B параметрами, доопрацьована Teknium на Mistral з повністю відкритими наборами даних.

en: Mistral Large 2 is Mistral's new flagship model that is significantly more capable in code generation, mathematics, and reasoning with 128k context window and support for dozens of languages.
uk: Mistral Large 2 — це нова флагманська модель Mistral, яка значно розширює можливості породження програмного коду, математики та логічних розрахунків, має контекстне вікно розміром 128 тис. та підтримку десятків мов.

en: Qwen2 Math is a series of specialized math language models built upon the Qwen2 LLMs, which significantly outperforms the mathematical capabilities of open-source models and even closed-source models (e.g., GPT4o).
uk: Qwen2 Math — це серія спеціалізованих моделей математичних мов, побудованих на основі LLM Qwen2, які значно перевершують математичні можливості моделей з відкритим кодом і навіть моделей із закритим кодом (наприклад, GPT4o).

en: A strong multi-lingual general language model with competitive performance to Llama 3.
uk: Потужна багатомовна загальна мовна модель з конкурентною продуктивністю порівняно з Llama 3.

en: Stable LM 2 is a state-of-the-art 1.6B and 12B parameter language model trained on multilingual data in English, Spanish, German, Italian, French, Portuguese, and Dutch.
uk: table LM 2 — це сучасна мовна модель із 1,6B та 12B параметрами, навчена на багатомовних даних англійською, іспанською, німецькою, італійською, французькою, португальською та голландською мовами.

en: BakLLaVA is a multimodal model consisting of the Mistral 7B base model augmented with the LLaVA architecture.
uk: BakLLaVA — це мультимодальна модель, що складається з базової моделі Mistral 7B, доповненої архітектурою LLaVA.

en: A high-performing model trained with a new technique called Reflection-tuning that teaches a LLM to detect mistakes in its reasoning and correct course.
uk: Високопродуктивна модель, навчена за допомогою нової методики під назвою Reflection-tuning, яка навчає LLM виявляти помилки в своїх міркуваннях та виправляти курс.

en: An advanced language model crafted with 2 trillion bilingual tokens.
uk: Удосконалена мовна модель, створена з 2 трильйонами двомовних токенів.

en: This model extends LLama-3 8B's context length from 8k to over 1m tokens.
uk: Ця модель збільшує довжину контексту LLama-3 8B з 8 тисяч до понад 1 мільйона токенів.

en: Model focused on math and logic problems
uk: Модель, орієнтована на математичні та логічні задачі

en: moondream2 is a small vision language model designed to run efficiently on edge devices.
uk: moondream2 — це невелика модель мови програмування візуального мислення, розроблена для ефективної роботи на периферійних пристроях.

en: A fine-tuned model based on Mistral with good coverage of domain and language.
uk: Точно налаштована модель на базі Mistral з гарним охопленням предметної області та мови.

en: A model from NVIDIA based on Llama 3 that excels at conversational question answering (QA) and retrieval-augmented generation (RAG).
uk: Модель від NVIDIA на базі Llama 3, яка чудово справляється з розмовними питаннями та генерацією даних з доповненим пошуком (RAG).

en: Conversational model based on Llama 2 that performs competitively on various benchmarks.
uk: Розмовна модель на основі Llama 2, яка демонструє конкурентні результати в різних тестах.

en: SQLCoder is a code completion model fined-tuned on StarCoder for SQL generation tasks
uk: SQLCoder — це модель автодоповнення коду, налаштована на StarCoder для завдань породження коду SQL.

en: General use models based on Llama and Llama 2 from Nous Research.
uk: Моделі загального використання на основі Llama та Llama 2 від Nous Research.

en: Code generation model based on Code Llama.
uk: Модель породження програмного коду на основі Code Llama.

en: An extension of Llama 2 that supports a context of up to 128k tokens.
uk: Розширення Llama 2, у якому передбачено підтримку контексту до 128 тисяч токенів.

en: A 7B and 15B uncensored variant of the Dolphin model family that excels at coding, based on StarCoder2.
uk: Нецензурована версія сімейства моделей Dolphin 7B та 15B, яка чудово створює програмний код; заснована на StarCoder2.

en: General use model based on Llama 2.
uk: Модель загального використання на основі Llama 2.

en: A strong, economical, and efficient Mixture-of-Experts language model.
uk: Сильна, економічна та ефективна мовна модель з Mixture-of-Experts.

en: Starling is a large language model trained by reinforcement learning from AI feedback focused on improving chatbot helpfulness.
uk: Starling — це велика мовна модель, навчена методом навчання з підкріпленням, отриманого зі зворотного зв'язку зі штучним інтелектом, спрямованого на покращення корисності чат-ботів.

en: A companion assistant trained in philosophy, psychology, and personal relationships. Based on Mistral.
uk: Помічник-компаньйон, навчений філософії, психології та особистим стосункам. Засновано на Mistral.

en: Hermes 3 is the latest version of the flagship Hermes series of LLMs by Nous Research
uk: Hermes 3 — це остання версія флагманської серії ВММ Hermes від Nous Research.

en: Yi-Coder is a series of open-source code language models that delivers state-of-the-art coding performance with fewer than 10 billion parameters.
uk: Yi-Coder — це серія моделей мов програмування з відкритим вихідним кодом, яка забезпечує найсучаснішу продуктивність програмування з менш ніж 10 мільярдами параметрів.

en: A large language model built by the Technology Innovation Institute (TII) for use in summarization, text generation, and chat bots.
uk: Велика мовна модель, створена Інститутом технологічних інновацій (TII) для використання в реферуванні, породженні тексту та чат-ботах.

en: InternLM2.5 is a 7B parameter model tailored for practical scenarios with outstanding reasoning capability.
uk: InternLM2.5 — це параметрична модель 7B, адаптована для практичних сценаріїв з видатними можливостями аналізу.

en: A compact, yet powerful 10.7B large language model designed for single-turn conversation.
uk: Компактна, але потужна модель з великим обсягом мовлення 10,7 Б, розроблена для розмови в одну відповідь.

en: Athene-V2 is a 72B parameter model which excels at code completion, mathematics, and log extraction tasks.
uk: Athene-V2 — це модель із 72B параметрами, яка чудово справляється з завданнями автодоповнення коду, математики та видобування даних з журналів.

en: A new small LLaVA model fine-tuned from Phi 3 Mini.
uk: Нова невелика модель LLaVA, доопрацьована на базі Phi 3 Mini.

en: Orca 2 is built by Microsoft research, and are a fine-tuned version of Meta's Llama 2 models. The model is designed to excel particularly in reasoning.
uk: Orca 2 створена в результаті досліджень Microsoft і є вдосконаленою версією моделей Llama 2 від Meta. Модель розроблена, зокрема, для досягнення успіху в аналізі.

en: A series of multimodal LLMs (MLLMs) designed for vision-language understanding.
uk: Серія мультимодальних ВММ (МВММ), розроблених для розбору візуальних та мовних даних.

en: Llama 2 based model fine tuned on an Orca-style dataset. Originally called Free Willy.
uk: Модель на основі Llama 2, налаштована на основі набору даних у стилі Orca. Спочатку називалася Free Willy.

en: Mistral Small 3 sets a new benchmark in the “small” Large Language Models category below 70B.
uk: Mistral Small 3 встановлює новий стандарт у категорії «малих» моделей ВММ розміром до 70B.

en: 2.7B uncensored Dolphin model by Eric Hartford, based on the Phi language model by Microsoft Research.
uk: 2,7B, нецензурована модель Dolphin від Еріка Гартфорда, заснована на моделі мови Phi від Microsoft Research.

en: SmolLM2 is a family of compact language models available in three size: 135M, 360M, and 1.7B parameters.
uk: SmolLM2 — це сімейство компактних мовних моделей, доступних у трьох розмірах: 135M, 360M та 1,7B параметрів.

en: Uncensored version of Wizard LM model
uk: Нецензурована версія моделі Wizard LM

en: A commercial-friendly small language model by NVIDIA optimized for roleplay, RAG QA, and function calling.
uk: Комерційно зручна мала мовна модель від NVIDIA, оптимізована для рольової гри, контролю якості RAG та виклику функцій.

en: An extension of Mistral to support context windows of 64K or 128K.
uk: Розширення Mistral для підтримки контекстних вікон розміром 64 тисяч або 128 тисяч.

en: An expansion of Llama 2 that specializes in integrating both general language understanding and domain-specific knowledge, particularly in programming and mathematics.
uk: Розширення Llama 2, яке спеціалізується на інтеграції як загального розуміння мови, так і знань у певній предметній області, зокрема в програмуванні та математиці.

en: Fine-tuned Llama 2 model to answer medical questions based on an open source medical dataset.
uk: Удосконалена модель Llama 2 для відповідей на медичні питання на основі набору відкритих медичних даних.

en: Open-source medical large language model adapted from Llama 2 to the medical domain.
uk: Велика мовна модель для медичних даних з відкритим кодом, адаптована з Llama 2 для медичної сфери.

en: A series of models from Groq that represent a significant advancement in open-source AI capabilities for tool use/function calling.
uk: Серія моделей від Groq, що являють собою значний поступ у можливостях штучного інтелекту з відкритим кодом для використання інструментів/виклику функцій.

en: Llama-3.1-Nemotron-70B-Instruct is a large language model customized by NVIDIA to improve the helpfulness of LLM generated responses to user queries.
uk: Llama-3.1-Nemotron-70B-Instruct — це велика мовна модель, відрегульована NVIDIA для покращення корисності відповідей, створених ВММ, на запити користувачів.

en: Nexus Raven is a 13B instruction tuned model for function calling tasks.
uk: Nexus Raven — це модель 13B з корегованими інструкціями для завдань виклику функцій.

en: The Nous Hermes 2 model from Nous Research, now trained over Mixtral.
uk: Модель Nous Hermes 2 від Nous Research, тепер навчена на Mixtral.

en: Great code generation model based on Llama2.
uk: Чудова модель породження програмного коду на основі Llama2.

en: Uncensored Llama2 based model with support for a 16K context window.
uk: Нецензурована модель на основі Llama2 з підтримкою контекстного вікна 16K.

en: The IBM Granite 2B and 8B models are designed to support tool-based use cases and support for retrieval augmented generation (RAG), streamlining code generation, translation and bug fixing.
uk: Моделі IBM Granite 2B та 8B розроблені для підтримки варіантів використання на основі інструментів та підтримки розширеної генерації пошуку (RAG), що спрощує генерацію коду, переклад та виправлення помилок.

en: Magicoder is a family of 7B parameter models trained on 75K synthetic instruction data using OSS-Instruct, a novel approach to enlightening LLMs with open-source code snippets.
uk: Magicoder — це сімейство моделей із 7B параметрів, навчених на 75K даних синтетичних інструкцій за допомогою OSS-Instruct, нового підходу до насичення ВММ за допомогою відкритого програмного коду.

en: A lightweight chat model allowing accurate, and responsive output without requiring high-end hardware.
uk: Невибаглива модель для спілкування, що забезпечує точний і швидкий результат без необхідності використання високоякісного обладнання.

en: A high-performing code instruct model created by merging two existing code models.
uk: Високопродуктивна модель для інструкцій програмного коду, створена шляхом об'єднання двох наявних моделей для коду.

en: Falcon2 is an 11B parameters causal decoder-only model built by TII and trained over 5T tokens.
uk: Falcon2 — це модель, що використовує лише причинно-наслідковий декодер з 11 млрд параметрів, побудована TII та навчена на 5T токенів.

en: Wizard Vicuna is a 13B parameter model based on Llama 2 trained by MelodysDreamj.
uk: Wizard Vicuna — це модель із 13B параметрів, заснована на Llama 2, навченій за допомогою MelodysDreamj.

en: MistralLite is a fine-tuned model based on Mistral with enhanced capabilities of processing long contexts.
uk: MistralLite — це точно налаштована модель, заснована на Mistral, з розширеними можливостями обробки довгих контекстів.

en: MathΣtral: a 7B model designed for math reasoning and scientific discovery by Mistral AI.
uk: MathΣtral: модель 7B, розроблена для математичних міркувань та наукових відкриттів з використанням ШІ Mistral.

en: 7B parameter text-to-SQL model made by MotherDuck and Numbers Station.
uk: Модель перетворення тексту в SQL з 7B параметрами, створена на основі MotherDuck та Numbers Station.

en: MegaDolphin-2.2-120b is a transformation of Dolphin-2.2-70b created by interleaving the model with itself.
uk: MegaDolphin-2.2-120b — це перетворення Dolphin-2.2-70b, створене шляхом переплетення моделі з самою собою.

en: Solar Pro Preview: an advanced large language model (LLM) with 22 billion parameters designed to fit into a single GPU
uk: Попередній перегляд Solar Pro: вдосконалена модель великої мовної моделі (LLM) з 22 мільярдами параметрів, розроблена для розміщення на одному графічному процесорі

en: A series of models that convert HTML content to Markdown content, which is useful for content conversion tasks.
uk: Серія моделей, які перетворюють дані HTML у дані Markdown, що корисно для завдань з перетворення даних.

en: A top-performing mixture of experts model, fine-tuned with high-quality data.
uk: Високопродуктивна модель mixture of experts, точно налаштована за допомогою високоякісних даних.

en: A 7B chat model fine-tuned with high-quality data and based on Zephyr.
uk: Модель чату 7B, точно налаштована з використанням високоякісних даних та заснована на Zephyr.

en: Merge of the Open Orca OpenChat model and the Garage-bAInd Platypus 2 model. Designed for chat and code generation.
uk: Об'єднання моделі OpenChat від Open Orca та моделі Platypus 2 від Garage-bAInd. Розроблено для чату та породження програмного коду.

en: A language model created by combining two fine-tuned Llama 2 70B models into one.
uk: Мовна модель, створена шляхом об'єднання двох точно налаштованих моделей Llama 2 70B в одну.

en: The IBM Granite 1B and 3B models are the first mixture of experts (MoE) Granite models from IBM designed for low latency usage.
uk: Моделі IBM Granite 1B та 3B – це перша модель mixture of experts (MoE) Granite від IBM, розроблена для роботи з низькою затримкою.

en: A 3.8B model fine-tuned on a private high-quality synthetic dataset for information extraction, based on Phi-3.
uk: Модель 3,8B, точно налаштована на приватному високоякісному синтетичному наборі даних для видобування даних на основі Phi-3.

en: Cohere For AI's language models trained to perform well across 23 different languages.
uk: Мовні моделі Cohere For AI навчені для ефективної роботи з 23 різними мовами.

en: DBRX is an open, general-purpose LLM created by Databricks.
uk: DBRX — це відкрита універсальна ВММ-платформа, створена Databricks.

en: An open large reasoning model for real-world solutions by the Alibaba International Digital Commerce Group (AIDC-AI).
uk: Відкрита модель великих міркувань для реальних рішень від Alibaba International Digital Commerce Group (AIDC-AI).

en: Embedding model from BAAI mapping texts to vectors.
uk: Модель з вкладенням від BAAI, що перетворює тексти на вектори.

en: An open weights function calling model based on Llama 3, competitive with GPT-4o function calling capabilities.
uk: Відкрита модель виклику вагових функцій на основі Llama 3, що конкурує з можливостями виклику функцій GPT-4o.

en: A robust conversational model designed to be used for both chat and instruct use cases.
uk: Стійка розмовна модель, розроблена для використання як у чаті, так і в інструктажах.

en: An upgraded version of DeekSeek-V2 that integrates the general and coding abilities of both DeepSeek-V2-Chat and DeepSeek-Coder-V2-Instruct.
uk: Оновлена ​​версія DeekSeek-V2, яка інтегрує загальні можливості та можливості програмування DeepSeek-V2-Chat та DeepSeek-Coder-V2-Instruct.

en: ShieldGemma is set of instruction tuned models for evaluating the safety of text prompt input and text output responses against a set of defined safety policies.
uk: ShieldGemma — це набір моделей, налаштованих на інструкції, для оцінки безпеки введення тексту та виведення тексту за набором визначених правил безпеки.

en: A state-of-the-art fact-checking model developed by Bespoke Labs.
uk: Найсучасніша модель перевірки фактів, розроблена Bespoke Labs.

en: Llama Guard 3 is a series of models fine-tuned for content safety classification of LLM inputs and responses.
uk: Llama Guard 3 — це серія моделей, точно налаштованих для класифікації безпеки вхідних даних та відповідей ВММ.

en: Sentence-transformers model that can be used for tasks like clustering or semantic search.
uk: Модель трансформаторів речень, яку можна використовувати для таких завдань, як кластеризація або семантичний пошук.

en: OpenCoder is an open and reproducible code LLM family which includes 1.5B and 8B models, supporting chat in English and Chinese languages.
uk: OpenCoder — це сімейство ВММ з відкритим та відтворюваним кодом, яке включає моделі 1.5B та 8B, у яких передбачено спілкування англійською та китайською мовами.

en: Tülu 3 is a leading instruction following model family, offering fully open-source data, code, and recipes by the The Allen Institute for AI.
uk: Tülu 3 — це провідне сімейство моделей, заснованих на інструкціях, що пропонує повністю відкриті дані, код та рецепти від Інституту штучного інтелекту Аллена.

en: Snowflake's frontier embedding model. Arctic Embed 2.0 adds multilingual support without sacrificing English performance or scalability.
uk: Модель граничного вкладання від Snowflake. Arctic Embed 2.0 додає багатомовну підтримку без шкоди для продуктивності чи масштабованості англійської мови.

en: The IBM Granite Guardian 3.0 2B and 8B models are designed to detect risks in prompts and/or responses.
uk: Моделі IBM Granite Guardian 3.0 2B та 8B, розроблені для виявлення ризиків у підказках та/або відповідях.

en: EXAONE 3.5 is a collection of instruction-tuned bilingual (English and Korean) generative models ranging from 2.4B to 32B parameters, developed and released by LG AI Research.
uk: EXAONE 3.5 — це збірка двомовних (англійською та корейською) генеративних моделей з налаштовуванням інструкціями і кількістю параметрів від 2,4 до 32 мільярдів, розроблених та випущених LG AI Research.

en: Sailor2 are multilingual language models made for South-East Asia. Available in 1B, 8B, and 20B parameter sizes.
uk: Sailor2 — це багатомовні мовні моделі, розроблені для Південно-Східної Азії. Доступні з кількостями параметрів 1B, 8B та 20B.

en: A family of efficient AI models under 10B parameters performant in science, math, and coding through innovative training techniques.
uk: Сімейство ефективних моделей штучного інтелекту з кількістю параметрів до 10B, що працюють у науці, математиці та кодуванні завдяки інноваційним методам навчання.

en: The IBM Granite 2B and 8B models are text-only dense LLMs trained on over 12 trillion tokens of data, demonstrated significant improvements over their predecessors in performance and speed in IBM’s initial testing.
uk: Моделі IBM Granite 2B та 8B – це текстові щільні ВММ, навчені на понад 12 трильйонах токенів даних, які продемонстрували значні покращення продуктивності та швидкості порівняно з попередниками під час початкового тестування IBM.

en: The IBM Granite 1B and 3B models are long-context mixture of experts (MoE) Granite models from IBM designed for low latency usage.
uk: Моделі IBM Granite 1B та 3B – це модель mixture of experts (MoE) з довгими контекстами Granite від IBM, розроблена для роботи з низькою затримкою.

en: The IBM Granite Embedding 30M and 278M models models are text-only dense biencoder embedding models, with 30M available in English only and 278M serving multilingual use cases.
uk: Моделі IBM Granite Embedding 30M та 278M — це текстові моделі з вкладенням для щільних біенкодерів, причому 30M доступна лише англійською мовою, а 278M обслуговує багатомовні випадки використання.

en: Phi-4 is a 14B parameter, state-of-the-art open model from Microsoft.
uk: Phi-4 — це 14B-параметрична, сучасна відкрита модель від Microsoft.

en: A new small reasoning model fine-tuned from the Qwen 2.5 3B Instruct model.
uk: Нова мала модель міркувань, доопрацьована на основі моделі Qwen 2.5 3B Instruct.

en: Dolphin 3.0 Llama 3.1 8B 🐬 is the next generation of the Dolphin series of instruct-tuned models designed to be the ultimate general purpose local model, enabling coding, math, agentic, function calling, and general use cases.
uk: Dolphin 3.0 Llama 3.1 8B 🐬 — це наступне покоління моделей серії Dolphin, налаштованих на інструкції, розроблених як найкраща локальна модель загального призначення, що дозволяє працювати з програмуванням, математичними обчисленнями, агентними обчисленнями, викликом функцій та загальними випадками використання.

en: DeepSeek's first-generation of reasoning models with comparable performance to OpenAI-o1, including six dense models distilled from DeepSeek-R1 based on Llama and Qwen.
uk: Моделі міркувань першого покоління від DeepSeek з порівнянною продуктивністю з OpenAI-o1, включаючи шість щільних моделей, отриманих з DeepSeek-R1 на основі Llama та Qwen.

en: A strong Mixture-of-Experts (MoE) language model with 671B total parameters with 37B activated for each token.
uk: Потужна мовна модель Mixture-of-Experts (MoE) із загальною кількістю параметрів 671 млрд, з яких 37 млрд активовано для кожного токена.

en: OLMo 2 is a new family of 7B and 13B models trained on up to 5T tokens. These models are on par with or better than equivalently sized fully open models, and competitive with open-weight models such as Llama 3.1 on English academic benchmarks.
uk: OLMo 2 — це нове сімейство моделей 7B та 13B, навчених на кількості токенів до 5T. Ці моделі відповідають або перевершують повністю відкриті моделі еквівалентного розміру, а також конкурують з моделями відкритої ваги, такими як Llama 3.1, за академічними тестами англійської мови.

en: The smallest model in Cohere's R series delivers top-tier speed, efficiency, and quality to build powerful AI applications on commodity GPUs and edge devices.
uk: Найменша модель серії R від Cohere забезпечує найвищу швидкість, ефективність та якість для створення потужних додатків штучного інтелекту на звичайних графічних процесорах та периферійних пристроях.

en: A fully open-source family of reasoning models built using a dataset derived by distilling DeepSeek-R1.
uk: Повністю відкрите сімейство моделей міркувань, побудованих з використанням набору даних, отриманого шляхом дистиляції DeepSeek-R1.

en: A fine-tuned version of Deepseek-R1-Distilled-Qwen-1.5B that surpasses the performance of OpenAI’s o1-preview with just 1.5B parameters on popular math evaluations.
uk: Точно налаштована версія Deepseek-R1-Distilled-Qwen-1.5B, яка перевершує продуктивність o1-preview від OpenAI, маючи лише 1,5 мільярда параметрів у популярних математичних обчисленнях.

en: A version of the DeepSeek-R1 model that has been post trained to provide unbiased, accurate, and factual information by Perplexity.
uk: Версія моделі DeepSeek-R1, яка пройшла подальше навчання для надання неупередженої, точної та фактичної інформації за допомогою Perplexity.

en: The current, most capable model that runs on a single GPU.
uk: Поточна, найпотужніша модель, яка працює на одному графічному процесорі.

en: Phi-4-mini brings significant enhancements in multilingual support, reasoning, and mathematics, and now, the long-awaited function calling feature is finally supported.
uk: Phi-4-mini пропонує значні покращення у багатомовній підтримці, міркуваннях та математиці, а тепер нарешті передбачено підтримку довгоочікуваної функції виклику функцій.

en: A compact and efficient vision-language model, specifically designed for visual document understanding, enabling automated content extraction from tables, charts, infographics, plots, diagrams, and more.
uk: Компактна та ефективна візуально-мовна модель, спеціально розроблена для візуального розуміння документів, що дозволяє автоматизоване видобування даних з таблиць, діаграм, інфографіки, графіків, схем тощо.

en: Granite-3.2 is a family of long-context AI models from IBM Granite fine-tuned for thinking capabilities.
uk: Granite-3.2 — це сімейство довгоконтекстних моделей штучного інтелекту від IBM Granite, налаштованих для розвитку розумових здібностей.

en: A new state-of-the-art version of the lightweight Command R7B model that excels in advanced Arabic language capabilities for enterprises in the Middle East and Northern Africa.
uk: Нова сучасна версія полегшеної моделі Command R7B, яка вирізняється розширеними можливостями роботи з арабською мовою для підприємств Близького Сходу та Північної Африки.

en: 111 billion parameter model optimized for demanding enterprises that require fast, secure, and high-quality AI
uk: Модель зі 111 мільярдами параметрів, оптимізована для вимогливих підприємств, яким потрібен швидкий, безпечний та високоякісний штучний інтелект

en: EXAONE Deep exhibits superior capabilities in various reasoning tasks including math and coding benchmarks, ranging from 2.4B to 32B parameters developed and released by LG AI Research.
uk: EXAONE Deep демонструє чудові можливості в різних завданнях розмірковування, включаючи математичні та програмувальні тести, в діапазоні параметрів від 2,4 до 32 млрд, розроблених та випущених LG AI Research.

en: Building upon Mistral Small 3, Mistral Small 3.1 (2503) adds state-of-the-art vision understanding and enhances long context capabilities up to 128k tokens without compromising text performance.
uk: Створена на базі Mistral Small 3, версія Mistral Small 3.1 (2503) додає найсучасніше розуміння візуальності та розширює можливості роботи з довгим контекстом до 128 тисяч токенів без шкоди для продуктивності породження тексту.

en: Cogito v1 Preview is a family of hybrid reasoning models by Deep Cogito that outperform the best available open models of the same size, including counterparts from LLaMA, DeepSeek, and Qwen across most standard benchmarks.
uk: Cogito v1 Preview — це сімейство гібридних моделей міркування від Deep Cogito, які перевершують найкращі доступні відкриті моделі того ж розміру, включаючи аналоги від LLaMA, DeepSeek та Qwen, у більшості стандартних тестів.

en: DeepCoder is a fully open-Source 14B coder model at O3-mini level, with a 1.5B version also available.
uk: DeepCoder — це повністю відкрита модель із кодуванням з 14B параметрами рівня O3-mini, також доступна версія 1.5B.

en: Qwen3 is the latest generation of large language models in Qwen series, offering a comprehensive suite of dense and mixture-of-experts (MoE) models.
uk: Qwen3 — це останнє покоління великих мовних моделей серії Qwen, що пропонує комплексний набір щільних моделей та моделей mixture-of-experts (MoE).

en: Meta's latest collection of multimodal models.
uk: Найновіша збірка мультимодальних моделей від Meta.

en: IBM Granite 2B and 8B models are 128K context length language models that have been fine-tuned for improved reasoning and instruction-following capabilities.
uk: Моделі IBM Granite 2B та 8B — це мовні моделі контекстної довжини 128 КБ, які були точно налаштовані для покращення можливостей міркування та виконання інструкцій.

en: Phi 4 reasoning and reasoning plus are 14-billion parameter open-weight reasoning models that rival much larger models on complex reasoning tasks.
uk: Phi 4 reasoning та reasoning plus — це моделі міркувань з відкритою вагою, що містять 14 мільярдів параметрів, які можуть конкурувати з набагато більшими моделями у складних завданнях міркування.

en: Phi 4 mini reasoning is a lightweight open model that balances efficiency with advanced reasoning ability.
uk: Phi 4 mini reasoning — це невибаглива відкрита модель, яка поєднує ефективність із розширеними можливостями міркування.

en: Gemma 3n models are designed for efficient execution on everyday devices such as laptops, tablets or phones.
uk: Моделі 3n Gemma розроблено для ефективного виконання на звичайних пристроях, зокрема ноутбуках, планшетах та телефонах.

en: Magistral is a small, efficient reasoning model with 24B parameters.
uk: Magistral — мала, ефективна модель рішень з 24B параметрів.

en: An update to Mistral Small that improves on function calling, instruction following, and less repetition errors.
uk: Оновлення Mistral Small, яке удосконалює виклик функцій, виконання інструкцій із зменшує кількість помилок повторення.

en: Flagship vision-language model of Qwen and also a significant leap from the previous Qwen2-VL.
uk: Провідна візуально-мовна модель Qwen, а також значний крок вперед, порівняно із попередньою Qwen2-VL.

en: Devstral: the best open source model for coding agents.
uk: Devstral: найкраща відкрита модель для програмування агентів.

en: OpenAI’s open-weight models designed for powerful reasoning, agentic tasks, and versatile developer use cases.
uk: Моделі OpenAI з відкритою вагою розроблено для побудови розмірковувань, завдань агента та різнобічних випадків використання у розробці програмного коду.

en: Alibaba's performant long context models for agentic and coding tasks.
uk: Швидкісні моделі з довгим контекстом від Alibaba для агентів та завдань з програмування.

en: DeepSeek-V3.1 is a hybrid model that supports both thinking mode and non-thinking mode.
uk: DeepSeek-V3.1 є гібридною моделлю, у якій передбачено режим обмірковування і режим без міркувань.

en: EmbeddingGemma is a 300M parameter embedding model from Google.
uk: EmbeddingGemma є вбудовуваною моделлю із 300 мільйонами параметрів від Google.

en: EmBuilding upon the foundational models of the Qwen3 series, Qwen3 Embedding provides a comprehensive range of text embeddings models in various sizes.
uk: Побудовано на основі моделей Qwen3, Qwen3 Embedding надає у ваше розпорядження діапазон текстових вбудованих моделей різного розміру.

en: Granite 4 features improved instruction following (IF) and tool-calling capabilities, making them more effective in enterprise applications.
uk: У Granite 4 реалізовано досконаліший механізм виконання інструкцій (IF) і можливості виклику, що робить моделі ефективнішими у промислових застосуваннях.

en: The most powerful vision-language model in the Qwen model family to date.
uk: Найпотужніша на сьогодні модель візуальної мови в сімействі моделей Qwen.

en: Advanced agentic, reasoning and coding capabilities..
uk: Розширені можливості агентської взаємодії, міркування та написання коду.

en: A state-of-the-art mixture-of-experts (MoE) language model. Kimi K2-Instruct-0905 demonstrates significant improvements in performance on public benchmarks and real-world coding agent tasks.
uk: Найсучасніша мовна модель змішаного експертного рівня (MoE). Kimi K2-Instruct-0905 демонструє значне покращення продуктивності у відкритих тестах та реальних завданнях агента написання коду.

en: MiniMax M2 is a high-efficiency large language model built for coding and agentic workflows.
uk: MiniMax M2 — це високоефективна велика мовна модель, створена для написання програмного коду та агентських робочих процесів.

en: DeepSeek-OCR is a vision-language model that can perform token-efficient OCR.
uk: DeepSeek-OCR — це модель мови візуального розпізнавання, яка може виконувати ефективне розпізнавання символів з використанням елементів.

en: gpt-oss-safeguard-20b and gpt-oss-safeguard-120b are safety reasoning models built-upon gpt-oss.
uk: gpt-oss-safeguard-20b та gpt-oss-safeguard-120b – це моделі міркувань безпеки, побудовані на gpt-oss.

en: Google's most intelligent model with SOTA reasoning and multimodal understanding, and powerful agentic and vibe coding capabilities.
uk: Найінтелектуальніша модель Google із SOTA-міркуваннями та мультимодальним розумінням, а також потужними можливостями агентського та вайб-програмування.

en: Kimi K2 Thinking, Moonshot AI's best open-source thinking model.
uk: Міркування Kimi K2, найкраща модель мислення з відкритим кодом від Moonshot AI.

en: The Cogito v2.1 LLMs are instruction tuned generative models. All models are released under MIT license for commercial use.
uk: Моделі LLM Cogito версії 2.1 — це генеративні моделі, налаштовувані інструкціями. Усі моделі випущено за умов дотримання ліцензії MIT для комерційного використання.

en: The Ministral 3 family is designed for edge deployment, capable of running on a wide range of hardware.
uk: Сімейство Ministral 3 розроблено для розгортання на периферії та здатне працювати на широкому спектрі обладнання.

en: Rnj-1 is a family of 8B parameter open-weight, dense models trained from scratch by Essential AI, optimized for code and STEM with capabilities on par with SOTA open-weight models.
uk: Rnj-1 — це сімейство 8B-параметричних щільних моделей відкритої ваги, навчених з нуля за допомогою Essential AI, оптимізованих для програмування та STEM з можливостями, рівними моделям відкритої ваги SOTA.

en: The first installment in the Qwen3-Next series with strong performance in terms of both parameter efficiency and inference speed.
uk: Перша частина серії Qwen3-Next з високими показниками як з точки зору ефективності параметрів, так і швидкості міркувань.

en: Nemotron 3 Nano - A new Standard for Efficient, Open, and Intelligent Agentic Models.
uk: Nemotron 3 Nano — новий стандарт для ефективних, відкритих та інтелектуальних агентських моделей.

en: 24B model that excels at using tools to explore codebases, editing multiple files and power software engineering agents.
uk: 24B-модель, яка чудово використовує інструменти для дослідження програмного коду, редагування кількох файлів та потужних агентів розробки програмного забезпечення.

en: Olmo is a series of Open language models designed to enable the science of language models. These models are pre-trained on the Dolma 3 dataset and post-trained on the Dolci datasets.
uk: Olmo — це серія відкритих мовних моделей, розроблених для використання науки про мовні моделі. Ці моделі попередньо навчені на наборі даних Dolma 3 та після цього навчені на наборах даних Dolci.

en: A new collection of open translation models built on Gemma 3, helping people communicate across 55 languages.
uk: Нова збірка відкритих моделей перекладу, побудована на Gemma 3, допомагає людям спілкуватися 55 мовами.

en: As the strongest model in the 30B class, GLM-4.7-Flash offers a new option for lightweight deployment that balances performance and efficiency.
uk: Як найпотужніша модель у класі 30B, GLM-4.7-Flash пропонує новий варіант для легкого розгортання, який поєднує продуктивність та ефективність.

en: 123B model that excels at using tools to explore codebases, editing multiple files and power software engineering agents.
uk: 123B-модель, яка чудово використовує інструменти для дослідження програмного коду, редагування кількох файлів та потужних агентів розробки програмного забезпечення.

en: FunctionGemma is a specialized version of Google's Gemma 3 270M model fine-tuned explicitly for function calling.
uk: FunctionGemma — це спеціалізована версія 270V-моделі Google Gemma 3, спеціально налаштована для виклику функцій.

en: Gemini 3 Flash offers frontier intelligence built for speed at a fraction of the cost.
uk: Gemini 3 Flash пропонує передовий інтелект, створений для швидкості, за значно меншу ціну.

en: nomic-embed-text-v2-moe is a multilingual MoE text embedding model that excels at multilingual retrieval.
uk: nomic-embed-text-v2-moe — це багатомовна модель вбудовування тексту MoE, яка чудово справляється з багатомовним пошуком.

en: Advancing the Coding Capability
uk: Розширення можливості програмування

en: DeepSeek-V3.2, a model that harmonizes high computational efficiency with superior reasoning and agent performance.
uk: DeepSeek-V3.2, модель, яка поєднує високу обчислювальну ефективність з чудовою продуктивністю міркувань та агентів.

en: A general-purpose multimodal mixture-of-experts model for production-grade tasks and enterprise workloads.
uk: Універсальна мультимодальна модель зі змішаною групою експертів для завдань виробничого рівня та корпоративних робочих навантажень.

en: Exceptional multilingual capabilities to elevate code engineering
uk: Виняткові багатомовні можливості для покращення процесів програмування

en: LFM2.5 is a new family of hybrid models designed for on-device deployment.
uk: LFM2.5 — це нове сімейство гібридних моделей, розроблених для розгортання на пристроях.

en: Kimi K2.5 is an open-source, native multimodal agentic model that seamlessly integrates vision and language understanding with advanced agentic capabilities, instant and thinking modes, as well as conversational and agentic paradigms.
uk: Kimi K2.5 — це природна мультимодальна агентська модель з відкритим початковим кодом, яка бездоганно інтегрує бачення та розуміння мови з розширеними агентськими можливостями, режимами миттєвої роботи та мислення, а також розмовними та агентськими парадигмами.

en: A strong reasoning and agentic model from Z.ai with 744B total parameters (40B active), built for complex systems engineering and long-horizon tasks.
uk: Модель агентська модель потужного обмірковування від Z.ai із загальним обсягом параметрів 744 млрд (40 млрд активних), створена для складної системної інженерії та довгострокових завдань.

en: MiniMax-M2.5 is a state-of-the-art large language model designed for real-world productivity and coding tasks.
uk: MiniMax-M2.5 — це сучасна велика мовна модель, розроблена для реальних офісних завдань та програмування.

en: The user is called %1
uk: Ім'я користувача — %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Open Url "%1"
uk: Відкрити адресу «%1»

en: Expose Ollama to Network
uk: Відкрити Ollama для доступу з мережі

en: Thought Processing
uk: Обробка міркувань

en: Options
uk: Параметри

[ctx: @info:tooltip]
en: Make Ollama available for other devices and software in local network.
uk: Зробити Ollama доступним для інших пристроїв та програмного забезпечення у локальній мережі.

[ctx: @info:tooltip]
en: Have compatible reasoning models think about their response before generating a message.
uk: Має сумісні моделі міркувань, які обдумують відповідь до створення повідомлення.

en: Share Name:
uk: Назва ресурсу:

en: Override Parameters
uk: Перевизначити параметри

[ctx: @info:tooltip]
en: The temperature of the model. Increasing the temperature will make the model answer more creatively.
uk: Температура моделі. Збільшення температури зробить відповіді моделі більш творчими.

en: Temperature:
uk: Температура:

[ctx: @info:tooltip]
en: Sets the random number seed to use for generation. Setting this to a specific number will make the model generate the same text for the same prompt. (Default: 0)
uk: Встановлює базу випадковості, яку буде використано для породження даних. Встановлення певного числа примусить модель до створення одного і того самого тексту у відповідь на конкретний запит. (Типове значення: 0)

en: Seed:
uk: База:

[ctx: @info:tooltip]
en: Controls how many token (piece of text) the model can process and remember at once.
uk: Керує тим, скільки елементів (фрагментів тексту) може за раз обробляти і запам'ятовувати модель.

en: Context Window Size:
uk: Розмір вікна контексту:

en: Capabilities
uk: Можливості

en: Template
uk: Шаблон

en: Modelfile
uk: Файл моделі

en: Parameters
uk: Параметри

en: Details
uk: Подробиці

en: Model Info
uk: Відомості щодо моделі

en: Do not Share
uk: Не відкривати доступ

en: Username
uk: Користувач

en: Full Name
uk: Ім'я повністю

[ctx: @info:tooltip]
en: Show Model Info
uk: Показати відомості щодо моделі

en: Ollama (Online)
uk: Ollama (інтерактивна)

[ctx: @title:window]
en: Configure Ollama Online
uk: Налаштувати Ollama Online

en: Server Url:
uk: Адреса сервера:

en: Ollama Online
uk: Інтерактивна Ollama

en: The name of the city
uk: Назва міста

[ctx: @info:placeholder]
en: Search Model…
uk: Шукати модель…

en: No instance found. Please add one.
uk: Не знайдено жодного екземпляра. Будь ласка, додайте екземпляр.

[ctx: @action:button]
en: Add instance…
uk: Додати екземпляр…

en: Ollama not found on system. Ask to your administrator system to install it.
uk: У системі не знайдено Ollama. Попросіть адміністратора системи встановити його.

en: Ollama not found on system. Please install it.
uk: У системі не виявлено Ollama. Будь ласка, встановіть його.

[ctx: @action]
en: Download Ollama
uk: Отримати Ollama

[ctx: @action]
en: Start Ollama
uk: Запустити Ollama

[ctx: @action:button]
en: Configure…
uk: Налаштувати…

en: Power saver mode is enabled, this will slow down message generation.
uk: Увімкнено режим заощадження енергії — це уповільнить створення повідомлень.

[ctx: @title:window]
en: Show Model Information
uk: Показати відомості щодо моделі

[ctx: @info:placeholder]
en: Enter a message
uk: Введіть повідомлення

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove
uk: Вилучити

[ctx: @info:tooltip]
en: Attach File
uk: Долучити файл

en: Images (*.png *.xpm *.jpg *.gif)
uk: зображення (*.png *.xpm *.jpg *.gif)

en: Audio (*.mp4 *.avi)
uk: звукові дані (*.mp4 *.avi)

en: Text (*.txt *.md)
uk: текстові дані (*.txt *.md)

[ctx: @title:window]
en: Select File
uk: Виберіть файл

[ctx: @info:tooltip]
en: Send
uk: Надіслати

[ctx: @info:tooltip]
en: Allow to select tools
uk: Дозволити вибір інструментів

en: Impossible to open %1
uk: Не вдалося відкрити %1

[ctx: @title:window]
en: Error Opening File
uk: Помилка під час відкриття файла

en: Text Plugins
uk: Додатки для роботи з текстом

en: Tools Plugins
uk: Додатки інструментів

en: Prompt
uk: Запит

[ctx: @label:textbox]
en: Description:
uk: Опис:

[ctx: @label:textbox]
en: Arguments:
uk: Аргументи:

[ctx: @label:textbox]
en: Information:
uk: Відомості:

[ctx: @info:tooltip]
en: Show metadata info
uk: Показати відомості щодо метаданих

en: Metadata Info
uk: Відомості щодо метаданих

[ctx: @title:window]
en: Debug
uk: Діагностика

[ctx: @title:window]
en: Add Instance
uk: Додати екземпляр

[ctx: @label:textbox]
en: Name:
uk: Назва:

[ctx: @label:textbox]
en: Select a Type of Instance:
uk: Виберіть тип екземпляра:

[ctx: @title:window]
en: Configure Instances
uk: Налаштовування екземплярів

[ctx: @action]
en: Add instance…
uk: Додати екземпляр…

[ctx: @action]
en: Mark As Default
uk: Позначити як типовий

[ctx: @action]
en: Edit…
uk: Змінити…

[ctx: @action]
en: Remove Instance
uk: Вилучити екземпляр

en: Do you want to remove this instance (%1)?
uk: Хочете вилучити цей екземпляр (%1)?

[ctx: @title]
en: Remove Instance
uk: Вилучення екземпляра

[ctx: @info:placeholder]
en: Search…
uk: Шукати…

[ctx: @info:tooltip]
en: Add Instance…
uk: Додати екземпляр…

[ctx: @title:window]
en: Configure AI text plugins
uk: Налаштовування текстових додатків ШІ

[ctx: @action]
en: Add…
uk: Додати…

en: Ask to AI
uk: Запитати у ШІ

[ctx: @action]
en: Modify…
uk: Змінити…

[ctx: @action]
en: Remove…
uk: Вилучити…

en: Do you want to remove it?
uk: Хочете вилучити його?

[ctx: @title]
en: Remove
uk: Вилучити

en: Ask AI…
uk: Запитати у ШІ…

[ctx: @action]
en: Configure…
uk: Налаштувати…

en: Max Tokens:
uk: Макс. жетонів:

en: Plugins Tool:
uk: Інструмент додатків:

[ctx: @title:window]
en: Quick Ask
uk: Швидке питання

[ctx: @info:tooltip]
en: Search…
uk: Шукати…

[ctx: @info:tooltip]
en: Configure…
uk: Налаштувати…

[ctx: @info:tooltip]
en: Clear
uk: Спорожнити

[ctx: @info:tooltip]
en: Save Discussion in Database
uk: Зберегти обговорення до бази даних

[ctx: @title:window]
en: Conversation
uk: Спілкування

[ctx: @info:tooltip]
en: New Chat
uk: Нове спілкування

[ctx: @info:tooltip]
en: Favorite
uk: Улюблене

[ctx: @info:placeholder]
en: Search… (%1)
uk: Пошук… (%1)

[ctx: @action]
en: Search Channels
uk: Пошук каналів

[ctx: @action]
en: Previous Chat
uk: Попереднє спілкування

[ctx: @action]
en: Next Chat
uk: Наступне спілкування

[ctx: @title:window]
en: Search
uk: Пошук

en: No plugin found.
uk: Не знайдено додатка.

[ctx: @label:textbox]
en: Tools:
uk: Інструменти:

[ctx: @info:tooltip]
en: Edit…
uk: Змінити…

[ctx: @info:tooltip]
en: Stop
uk: Зупинити

[ctx: @info:tooltip]
en: Speak
uk: Вимовити

[ctx: @info:tooltip]
en: Copy
uk: Копіювати

[ctx: @info:tooltip]
en: Refresh
uk: Оновити

en: Block Code copied.
uk: Скопійовано блок коду.

[ctx: @title]
en: Copy Block Code
uk: Копіювання блоку коду

[ctx: @title:window]
en: Display Image
uk: Показ зображення

en: Copy Image to Clipboard
uk: Копіювати зображення до буфера

en: Copy Location to Clipboard
uk: Копіювати адресу до буфера

en: Other Application...
uk: Інша програма…

[ctx: @label:textbox]
en: Zoom:
uk: Масштаб:

[ctx: @action:button]
en: Fit to View
uk: Підібрати за розмірами

en: Save Image
uk: Зберегти зображення

[ctx: @action]
en: Copy Selection
uk: Копіювати позначене

[ctx: @action]
en: Copy
uk: Копіювати

[ctx: @action]
en: Copy URL
uk: Копіювати адресу

[ctx: @action]
en: Select All
uk: Позначити все

[ctx: @action]
en: New Chat
uk: Нове спілкування

[ctx: @action]
en: Duplicate…
uk: Здублювати…

[ctx: @action]
en: Remove as Favorite
uk: Вилучити з улюблених

[ctx: @action]
en: Set as Favorite
uk: Зробити улюбленим

[ctx: @action]
en: Restore
uk: Відновити

[ctx: @action]
en: Archive
uk: Архівувати

en: Do you want to remove this discussion?
uk: Хочете вилучити це обговорення?

[ctx: @title:window]
en: Remove Discussion
uk: Вилучення обговорення

en: No Archive Found.
uk: Архів не знайдено

en: No Messages Found.
uk: Повідомлень не знайдено.
