katepart4 - en to be translation catalogue (192 entries)

en: Shell Completion
be: Заканчэнне словаў для абалонкі

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkLineNumbers)
en: Show &line numbers
be: Паказваць &нумары радкоў

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblFiletype)
en: &Filetype:
be: Тып &файла:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnNew)
en: Create a new file type.
be: Стварыць новы тып файлаў

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnDelete)
en: Delete the current file type.
be: Выдаліць гэты тып файлаў.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtName)
en: The name of the filetype will be the text of the corresponding menu item.
be: Назва тыпу файлаў - гэта тэкст, які будзе паказаны ў меню.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSection)
en: &Section:
be: &Раздзел:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtSection)
en: The section name is used to organize the file types in menus.
be: Назва раздзела выкарыстоўваецца для ўпарадкавання тыпаў файлаў у меню.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblMimeTypes)
en: MIME &types:
be: &Тыпы MIME:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, btnMimeTypes)
en: Displays a wizard that helps you easily select mimetypes.
be: Паказвае праграму-чараўніка, якая дапамагае лёгка выбіраць тыпы MIME.

en: Spellcheck
be: Спраўдзіць правапіс

en: Editing
be: Рэдагаванне

en: Editing Options
be: Параметры рэдагавання

en: No Backup Suffix or Prefix
be: Без суфіксаў і прэфіксаў рэзервавай копіі

en: Open/Save
be: Адкрыцце/запіс

en: File Opening & Saving
be: Адкрыцце і запіс файлаў

en: Lets you select a location and save the file again.
be: Дазваляе выбраць месца і зноў паспрабаваць запісаць файл.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_skipBtn)
en: &Ignore
be: &Ігнараваць

en: The diff command failed. Please make sure that diff(1) is installed and in your PATH.
be: Немагчыма выканаць загад diff. Праверце правільнасць устаноўкі праграмы diff(1) у вашым шляху пошуку PATH.

en: Error Creating Diff
be: Памылка стварэння файла адрозненняў

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbCursorMovement)
en: Text Cursor Movement
be: Перасоўванне тэкставага курсора

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkPagingMovesCursor)
en: &PageUp/PageDown moves cursor
be: &PageUp/PageDown перасоўвае курсор

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbSwapFileMode) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, spbSwapFileSync) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, sbAutoCenterCursor)
en: Disabled
be: Выключана

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkBackupRemoteFiles)
en: &Remote files
be: Для &аддаленых файлаў

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbFileFormat)
en: File Format
be: Фармат файла

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEncoding)
en: &Encoding:
be: &Знаказбор:

en: The file %1 could not be loaded, as it was not possible to read from it.
    
    Check if you have read access to this file.
be: Немагчыма прачытаць файл %1.
    
    Праверце правы доступу для гэтага файла.

en: Do you really want to save this unmodified file? You could overwrite changed data in the file on disk.
be: Вы сапраўды хочаце запісаць зменены файл? Вы можаце згубіць старыя данні, запісаныя на дыску.

en: Trying to Save Unmodified File
be: Спроба запісу нязмененага файла

en: Save Nevertheless
be: Усё роўна запісаць!

en: Do you really want to save this file? Both your open file and the file on disk were changed. There could be some data lost.
be: Вы сапраўды хочаце запісаць гэты файл? І адкрыты файл, і яго дыскавая копія былі змененыя з часу адкрыцця. Вы можаце згубіць карысную інфармацыю.

en: Possible Data Loss
be: Магчымая згуба інфармацыі

en: Do you really want to continue to close this file? Data loss may occur.
be: Вы сапраўды хочаце закрыць гэты файл? Вы можаце згубіць карысную інфармацыю.

en: Close Nevertheless
be: Усё роўна закрыць!

en: Save File
be: Запісаць файл

en: Save failed
be: Немагчыма запісаць

en: The document could not be saved, as it was not possible to write to %1.
    
    Check that you have write access to this file or that enough disk space is available.
be: Немагчыма запісаць дакумент, з-за бракавання правоў на запіс у %1.
    
    Праверце правы доступу для гэтага файла і наяўнасць вольнай дыскавай прасторы.

en: Properties of %1
be: Уласцівасці %1

en: New Filetype
be: Новы тып файлаў

en: Select the MimeTypes you want for this file type.
    Please note that this will automatically edit the associated file extensions as well.
be: Выберыце тыпы MIME для гэтага тыпу файлаў.
    Улічвайце, што гэтае дзеянне дадаткова аўтаматычна зменіць асацыяваныя пашырэнні файлаў.

en: Select Mime Types
be: Выбар тыпаў MIME

en: Te&xt Settings
be: Настаўленні тэ&ксту

en: <p>If enabled, line numbers will be printed on the left side of the page(s).</p>
be: <p>Калі ўключана, на левым баку аркуша паперы будуць друкавацца нумары радкоў.</p>

en: Pr&int header
be: Др&укаваць загаловак

en: Header Properties
be: Уласцівасці загалоўка

en: &Format:
be: &Фармат:

en: Colors:
be: Колеры:

en: Foreground:
be: Колер тэксту:

en: Bac&kground
be: Фо&н

en: For&mat:
be: Фар&мат:

en: &Background
be: &Фон

en: Draw bac&kground color
be: Маляваць &фонавы колер

en: W&idth:
be: Ш&ырыня:

en: &Margin:
be: &Поле:

en: Co&lor:
be: Ко&лер:

en: (Selection of)
be: (Вылучэнне)

en: Typographical Conventions for %1
be: Тыпаграфічныя дамоўленасці для %1

en: Could not access view
be: Немагчыма атрымаць доступ да гэтага экзэмпляра прагляду

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, replaceNext) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_replaceBtn)
en: &Replace
be: &Замяніць

en: Check the document's spelling from the cursor and forward
be: Спраўдзіць правапіс дакумента, пачынаючы з курсора і далей

en: Use Default Style
be: Выкарыстоўваць прадвызначаны стыль

en: &Bold
be: &Цёмны

en: &Underline
be: &Падкрэслены

en: S&trikeout
be: &Закрэслены

en: Normal &Color...
be: Звычайны &колер...

en: &Selected Color...
be: &Вылучаны колер...

en: &Background Color...
be: &Фонавы колер...

en: S&elected Background Color...
be: В&ылучаны фонавы колер...

en: Use &Default Style
be: Выкарыстоўваць &прадвызначаны стыль

en: "Use Default Style" will be automatically unset when you change any style properties.
be: Выбар "Выкарыстоўваць прадвызначаны стыль" аўтаматычна скінецца, калі вы зменіце любое настаўленне стылю.

en: Kate Styles
be: Стылі Kate

en: <p>Sets the background color of the editing area.</p>
be: <p>Вызначае фонавы колер вобласці рэдагавання.</p>

en: <p>Sets the background color of the currently active line, which means the line where your cursor is positioned.</p>
be: <p>Вызначае фонавы колер для актыўнага радка, дзе знаходзіцца курсор.</p>

en: Code Folding
be: Згортванне коду

en: Bookmark
be: Закладка

en: Active Breakpoint
be: Актыўны пункт спыну

en: Reached Breakpoint
be: Дасягнуты пункт спыну

en: Disabled Breakpoint
be: Выключаны пункт спыну

en: Execution
be: Выкананне

en: Colors
be: Колеры

en: Set &Bookmark
be: Устанавіць &закладку

en: If a line has no bookmark then add one, otherwise remove it.
be: Калі радок не мае адпаведнай закладкі, дадае яе; калі мае, выдаляе яе.

en: Clear &All Bookmarks
be: Прыбраць &усе закладкі

en: Remove all bookmarks of the current document.
be: Прыбраць усе закладкі з адкрытага дакумэнта.

en: Next Bookmark
be: Наступная закладка

en: Go to the next bookmark.
be: Ісці да наступнай закладкі.

en: Previous Bookmark
be: Папярэдняя закладка

en: Go to the previous bookmark.
be: Ісці да папярэдняй закладкі.

en: &Next: %1 - "%2"
be: &Наступная: %1 - "%2"

en: &Previous: %1 - "%2"
be: &Папярэдняя: %1 - "%2"

en: Missing argument. Usage: %1 <value>
be: Адсутнічае аргумент. Выкарыстанне: %1 <value>

en: Failed to convert argument '%1' to integer.
be: Немагчыма пераўтварыць аргумент '%1' у цэлы лік.

en: Width must be at least 1.
be: Шырыня павінна быць не менш за 1.

en: Column must be at least 1.
be: Слупок павінны быць не менш за 1.

en: Usage: %1 on|off|1|0|true|false
be: Выкарыстанне: %1 on|off|1|0|true|false

en: Bad argument '%1'. Usage: %2 on|off|1|0|true|false
be: Кепскі аргумент '%1'. Выкарыстанне: %2 on|off|1|0|true|false

en: Unknown command '%1'
be: Невядомы загад '%1'

en: Kate Part
be: Модуль Kate

en: Embeddable editor component
be: Унутраны тэкставы рэдактар

en: Core Developer
be: Галоўны распрацоўнік

en: The cool buffersystem
be: Файная сістэма кішэняў і буфераў

en: The Editing Commands
be: Каманды рэдагавання

en: Testing, ...
be: Тэсты, ...

en: Former Core Developer
be: Былы галоўны распрацоўнік

en: KWrite port to KParts
be: Перанос KWrite на аснову KParts

en: KWrite Undo History, Kspell integration
be: Гісторыя вяртанняў для KWrite, інтэграцыя спраўджвання правапісу праз KSpell

en: Patches and more
be: Лапікі і інш.

en: PHP Keyword/Datatype list
be: Спіс ключавых словаў і тыпаў данняў для PHP

en: Very nice help
be: Вельмі зручная даведка

en: All people who have contributed and I have forgotten to mention
be: Усе іншыя людзі, якія дапамаглі мне ў распрацоўцы, але якіх я забыў памянуць

en: Variables
be: Пераменныя

en: Cut the selected text and move it to the clipboard
be: Выразаць вылучаны тэкст і змясціць яго ў кішэню

en: Paste previously copied or cut clipboard contents
be: Уставіць раней скапіраваны/выразаны змест кішэні

en: Use this command to copy the currently selected text to the system clipboard.
be: Скапіраваць вылучаны тэкст у сістэмную кішэню.

en: Save the current document
be: Запісаць гэты дакумент

en: C&omment
be: &Каментаваць

en: Unco&mment
be: Разка&ментаваць

en: &Read Only Mode
be: Рэжым "толькі &чытанне"

en: Uppercase
be: Вялікія літары

en: Lowercase
be: Маленькія літары

en: Print the current document.
be: Друкаваць гэты дакумент.

en: Reloa&d
be: &Абнавіць

en: Reload the current document from disk.
be: Перачытаць гэты дакумент з дыску.

en: Save the current document to disk, with a name of your choice.
be: Запісаць гэты дакумент на дыску з выбранай назвай.

en: This command opens a dialog and lets you choose a line that you want the cursor to move to.
be: Дазваляе выбраць радок, у які трэба перанесці курсор.

en: &Configure Editor...
be: &Настаўленне рэдактара...

en: Configure various aspects of this editor.
be: Кіраванне рознымі бакамі працы гэтага рэдактара.

en: Select the entire text of the current document.
be: Вылучыць увесь тэкст гэтага дакумента.

en: Enlarge Font
be: Павялічыць шрыфт

en: This increases the display font size.
be: Павялічвае кегель шрыфта.

en: Shrink Font
be: Зменшыць шрыфт

en: This decreases the display font size.
be: Змяншае кегель шрыфта.

en: Bl&ock Selection Mode
be: Рэжым вылучэння &блока

en: Overwr&ite Mode
be: Рэжым &перазапісу

en: &Off
be: &Выключана

en: &Always On
be: &Заўсёды ўключана

en: Show &Icon Border
be: Паказаць поле &значак

en: Show &Line Numbers
be: Паказаць нумары &радкоў

en: Show/hide the line numbers on the left hand side of the view.
be: Паказаць/схаваць нумары радкоў справа ад тэксту.

en: Switch to Command Line
be: Перайсці ў загадны радок

en: Show/hide the command line on the bottom of the view.
be: Паказаць/схаваць загадны радок удолу рэдактара.

en: &End of Line
be: &Канец радка

en: Choose which line endings should be used, when you save the document
be: Выбраць, якія знакі заканчэння радкоў павінны быць выкарыстаныя пры запісе дакумента

en: E&ncoding
be: &Знаказбор:

en: Look up the first occurrence of a piece of text or regular expression.
be: Пошук першага адпаведніка для азначаных умоваў.

en: Look up the next occurrence of the search phrase.
be: Пошук наступнага адпаведніка для азначаных умоваў.

en: Look up the previous occurrence of the search phrase.
be: Пошук папярэдняга адпаведніка для азначаных умоваў.

en: Look up a piece of text or regular expression and replace the result with some given text.
be: Пошук адпаведніка для азначаных умоваў і замена яго на прапанаваны тэкст.

en: Copy as &HTML
be: Скапіраваць як &HTML

en: Use this command to copy the currently selected text as HTML to the system clipboard.
be: Скапіраваць вылучаны тэкст як HTML у сістэмную кішэню.

en: Move Word Left
be: Пасунуць слова ўлева

en: Select Character Left
be: Вылучыць лявейшы знак

en: Select Word Left
be: Вылучыць лявейшае слова

en: Move Word Right
be: Пасунуць слова ўправа

en: Select Character Right
be: Вылучыць правейшы знак

en: Select Word Right
be: Вылучыць правейшае слова

en: Move to Beginning of Line
be: Ісці ў пачатак радка

en: Move to Beginning of Document
be: Ісці ў пачатак дакумента

en: Select to Beginning of Line
be: Вылучыць да пачатку радка

en: Select to Beginning of Document
be: Вылучыць да пачатку дакумента

en: Move to End of Line
be: Ісці ў канец радка

en: Move to End of Document
be: Ісці ў канец дакумента

en: Select to End of Line
be: Вылучыць да канца радка

en: Select to End of Document
be: Вылучыць да канца дакумента

en: Select to Previous Line
be: Вылучыць да папярэдняга радка

en: Scroll Line Up
be: Перайсці на радок вышэй

en: Move to Next Line
be: Ісці да наступнага радка

en: Move to Previous Line
be: Ісці да папярэдняга радка

en: Select to Next Line
be: Вылучыць да наступнага радка

en: Scroll Line Down
be: Перайсці на радок ніжэй

en: Scroll Page Up
be: Перайсці на старонку вышэй

en: Select Page Up
be: Вылучыць на старонку вышэй

en: Move to Top of View
be: Перайсці ў пачатак дакумента

en: Select to Top of View
be: Вылучыць да пачатку дакумента

en: Scroll Page Down
be: Перайсці на старонку ніжэй

en: Select Page Down
be: Вылучыць на старонку ніжэй

en: Move to Bottom of View
be: Перайсці ў канец дакумента

en: Select to Bottom of View
be: Вылучыць да канца дакумента

en: Select to Matching Bracket
be: Вылучыць да адпаведнай дужкі

en: Delete Line
be: Выдаліць радок

en: Delete Word Left
be: Выдаліць лявейшае слова

en: Delete Word Right
be: Выдаліць правейшае слова

en: Delete Next Character
be: Выдаліць наступны знак

en: Backspace
be: Зваротны скос

en: Export File as HTML
be: Экспартаваць файл як HTML

en: Available Commands
be: Наяўныя загады

en: <p>For help on individual commands, do <code>'help &lt;command&gt;'</code></p>
be: <p>Каб атрымаць даведку па асобных загадах, выканайце <code>'help &lt;загад&gt;'</code></p>

en: No help for '%1'
be: Даведка для '%1' адсутнічае

en: No such command <b>%1</b>
be: <b>%1</b>: такога загаду няма

en: No such command: "%1"
be: Такога загаду няма: "%1"

en: Success:
be: Паспяхова:

en: Command "%1" failed.
be: Немагчыма выканаць загад "%1".
