katepart4 - en to br translation catalogue (148 entries)

en: Shell Completion
br: Klokadur shell

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
br: &Restr

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
br: &Aozañ

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
br: &Gwel

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
br: &Ostilhoù

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
br: &Kefluniadur

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
br: Barrenn kentañ an ostilhoù

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkLineNumbers)
en: Show &line numbers
br: Diskouez niverennoù &linenn

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbGeneral) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbViInputMode)
en: General
br: Pennañ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblFiletype)
en: &Filetype:
br: Rizh ar &restr :

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnNew)
en: Create a new file type.
br: Moulañ ur seurt restr nevez.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnDelete)
en: Delete the current file type.
br: Lemel ar seurt restr red.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnDelete)
en: &Delete
br: &Distruj

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbProperties)
en: Properties
br: Perzhioù

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSection)
en: &Section:
br: &Dachenn :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblMimeTypes)
en: MIME &types:
br: &Rizhioù MIME :

en: Indentation
br: Keflosk

en: Spellcheck
br: Gwiriekaat ar skritur

en: Editing
br: Emaon oc'h aozañ

en: Editing Options
br: Emaon oc'h aozañ an dibarzhoù

en: Off
br: Lazhet

en: Appearance
br: Neuziadur

en: Open/Save
br: Digeriñ/Enrollañ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_skipBtn)
en: &Ignore
br: &Tremen e-biou

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbSwapFileMode) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, spbSwapFileSync) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, sbAutoCenterCursor)
en: Disabled
br: Marv

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkBackupRemoteFiles)
en: &Remote files
br: Restroù &A-bell

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbFileFormat)
en: File Format
br: Furmad ar restroù

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEncoding)
en: &Encoding:
br: &Kodadur :

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, spacesComboBox)
en: Always
br: Bepred

en: Untitled
br: Diditl

en: Save File
br: Enrollañ ar restr

en: Save failed
br: Enrollañ sac'het

en: Properties of %1
br: &Perzhioù evit %1

en: New Filetype
br: Rizh nevez ar restr

en: Select Mime Types
br: Dibabit ar seurtoù Mime

en: Te&xt Settings
br: Kefluniadur ar skr&id

en: Hea&der && Footer
br: Reo&llin ha traoñ

en: Pr&int header
br: Mo&ulañ ar reollin

en: Pri&nt footer
br: Mou&lañ an traoñ

en: Header/footer font:
br: Nodrezh ar reollin/traoñ :

en: Header Properties
br: Perzhioù ar reollin

en: &Format:
br: &Furmad :

en: Colors:
br: Livioù :

en: Foreground:
br: War-c'horre :

en: Bac&kground
br: Dre&kleur

en: Footer Properties
br: Dibarzhoù an traoñ

en: For&mat:
br: Fur&mad :

en: &Background
br: &Drekleur

en: L&ayout
br: Do&are

en: Draw &boxes
br: Tresañ ar &boestoù

en: Box Properties
br: Perzhioù ar voest

en: W&idth:
br: L&edander :

en: &Margin:
br: &Bevenn :

en: Co&lor:
br: &Liv :

en: The line color to use for boxes
br: Liv al linenn da implij gant ar &boestoù

en: (Selection of)
br: (Diuzadenn eus)

en: Could not access view
br: Ne m'eus ket gallet tizhout ar wel.

en: Add...
br: Ouzhpennañ ...

en: Tab
br: Blavennig

en: Digit
br: Sifr

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, replaceNext) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_replaceBtn)
en: &Replace
br: &Erlec'hiañ

en: Use Default Style
br: Implijit ar c'hiz dre ziouer

en: &Bold
br: &Druz

en: &Italic
br: &Italek

en: &Underline
br: &Islinañ

en: Normal &Color...
br: &Liv boas ...

en: &Selected Color...
br: Liv &diuzet ...

en: &Background Color...
br: &Liv an drekleur ...

en: S&elected Background Color...
br: Liv drekleur d&ibabet ...

en: Use &Default Style
br: Impl&ijit ar c'hiz dre ziouer

en: Kate Styles
br: Gizioù Kate

en: Bookmark
br: Sinedoù

en: Warning
br: Diwallit

en: Error
br: Fazi

en: H&ighlight:
br: S&plannadur :

en: Colors
br: Livioù

en: Set &Bookmark
br: Lakaat ar &sil

en: Clear &All Bookmarks
br: Goullonderiñ ar sinedoù &holl

en: Remove all bookmarks of the current document.
br: Dilemel an holl sinedoù eus an teul red.

en: Next Bookmark
br: Sined a heul

en: Go to the next bookmark.
br: Mont d'ar sil a-heul.

en: Previous Bookmark
br: Sined diaraok

en: Go to the previous bookmark.
br: Mont d'ar sil diaraok.

en: &Bookmarks
br: &Sinedoù

en: &Next: %1 - "%2"
br: &A heul : %1 - « %2 »

en: &Previous: %1 - "%2"
br: A-&raok : %1 - « %2 »

en: Missing argument. Usage: %1 <value>
br: Mankout a ra an arventenn. Arveriadur : %1 <gwerzh>

en: Width must be at least 1.
br: Ret eo d'ober 1 arouezenn gant al ledander d'an nebeutañ.

en: Column must be at least 1.
br: Ret eo d'ober 1 bann d'an nebeutañ.

en: Unknown command '%1'
br: Urzhiad dianav '%1'

en: Kate Part
br: Perzh Kate

en: Maintainer
br: Ratreer

en: Core Developer
br: Diorrer kentañ

en: Developer
br: Diorrer

en: Configure
br: Kefluniañ

en: Save the current document
br: Enrollañ an teul red

en: C&omment
br: A&skelenn

en: &Read Only Mode
br: Mod &lenn-hepken

en: Uppercase
br: Lizherennoù vras

en: Lowercase
br: Lizherennoù vihan

en: Print the current document.
br: Moulañ an teul red.

en: Reloa&d
br: Adkar&gañ

en: Reload the current document from disk.
br: Adkargañ an teul red eus ar bladenn.

en: &Configure Editor...
br: &Kefluniañ an aozer ...

en: &Indentation
br: &Keflosk

en: Enlarge Font
br: Brasaat an nodrezh

en: Shrink Font
br: Izelaat an nodrezh

en: &Dynamic Word Wrap
br: Plegañ ar &gerioù ent buhezek

en: &Off
br: E&bet

en: Show &Icon Border
br: Diskouez bevenn an &arlun

en: Show &Line Numbers
br: Diskouez niverennoù &linenn

en: Switch to Command Line
br: Gwintañ d'al linenn urzhiañ

en: &End of Line
br: &Fin al linenn

en: E&ncoding
br: K&odadur

en: Copy as &HTML
br: Eilañ e &HTML

en: Move Word Left
br: Fiñval ar ger d'a-gleiz

en: Select Word Left
br: Dibabit ar ger a-gleiz

en: Move Word Right
br: Fiñval ar ger d'a-zehou

en: Select Word Right
br: Dibabit ar ger a-zehou

en: Move to Beginning of Line
br: Fiñval da zerou al linenn

en: Move to Beginning of Document
br: Fiñval da zerou an teul

en: Select to Beginning of Line
br: Diuz da zerou al linenn

en: Select to Beginning of Document
br: Diuz da zerou an teul

en: Move to End of Line
br: Mont da zibenn al linenn

en: Move to End of Document
br: Mont da zibenn an teul

en: Select to End of Line
br: Dibab betek dibenn al linenn

en: Select to End of Document
br: Dibab betek dibenn an teul

en: Select to Previous Line
br: Dibab betek al linenn diaraok

en: Scroll Line Up
br: Dibunañ al linenn a-ius

en: Move to Next Line
br: Fiñval d'al liketenn a-heul

en: Move to Previous Line
br: Fiñval d'al linenn diaraok

en: Select to Next Line
br: Dibab betek al linenn a-heul

en: Scroll Line Down
br: Dibunañ al linenn izeloc'h

en: Scroll Page Up
br: Dibunañ ar bajenn a-ius

en: Scroll Page Down
br: Dibunañ d'a-gleiz ar bajenn

en: Delete Line
br: Lemel ul linenn

en: Delete Word Left
br: Lemel ar ger a-gleiz

en: Delete Word Right
br: Lemel ar ger a-zehou

en: Delete Next Character
br: Lemel an arouezenn a-heul

en: Backspace
br: War-gil

en: &Indent
br: &Kefoskañ

en: Export File as HTML
br: Ezporzh ar restr e HTML

en: Available Commands
br: Urzhiadoù da gaout

en: No help for '%1'
br: N'eus ket skoazell ebet evit « %1 »

en: No such command <b>%1</b>
br: Hevelep urzhiad <b>%1</b> ebet

en: No such command: "%1"
br: Hevelep urzhiad ebet : « %1 »

en: Success:
br: Berzh :

en: Command "%1" failed.
br: Sac'het eo an urzhiad « %1 ».
