katepart4 0 - en to hr translation catalogue (410 entries)

en: Argument-hints
hr: Prema argumentima

en: Best matches
hr: Prema najboljem odabiru

en: Auto Word Completion
hr: Automatsko dovršavanje riječi

en: Shell Completion
hr: Dovršavanje u ljusci

en: Reuse Word Above
hr: Ponovno upotrijebi riječ iznad

en: Reuse Word Below
hr: Ponovno upotrijebi riječ ispod

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
hr: &Datoteka

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
hr: &Uredi

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
hr: &Prikaz

note: i18n: ectx: Menu (view_menu_borders)
en: Borders
hr: Rubovi

note: i18n: ectx: Menu (codefolding)
en: &Code Folding
hr: &Preklapanje koda

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
hr: &Alati

note: i18n: ectx: Menu (wordcompletion)
en: Word Completion
hr: Dovršavanje riječi

note: i18n: ectx: Menu (spelling)
en: Spelling
hr: Pravopis

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
hr: &Postavke

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
hr: Glavna alatna traka

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkIconBorder)
en: <p>If this option is checked, every new view will display an icon border on the left hand side.</p><p>The icon border shows bookmark signs, for instance.</p>
hr: <p>Ako je ova opcija označena, svaki novi prikaz će prikazati obrub za ikone na lijevoj strani.</p><p>Obrub za ikone pokazuje npr. znakove oznaka.</p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkLineNumbers)
en: If this option is checked, every new view will display line numbers on the left hand side.
hr: Ako je ova opcija označena, svaki će novi prikaz prikazati brojeve redaka na lijevoj strani.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkLineNumbers)
en: Show &line numbers
hr: Pokaži brojeve &linija

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkScrollbarMarks)
en: <p>If this option is checked, every new view will show marks on the vertical scrollbar.</p><p>These marks will show bookmarks, for instance.</p>
hr: <p>Ako je ova opcija označena, svaki novi prikaz će prikazati oznake na okomitom klizaču.</p><p>Te oznake će prikazivati npr. korisničke oznake (bookmarks).</p>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbShowScrollbars)
en: Always On
hr: Uvijek uključen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, rbSortBookmarksByCreation)
en: Each new bookmark will be added to the bottom, independently from where it is placed in the document.
hr: Svaka nova oznaka će biti dodana na dno, neovisno o tome gdjeje stavljena u dokumentu.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, rbSortBookmarksByPosition)
en: The bookmarks will be ordered by the line numbers they are placed at.
hr: Oznake će biti poredane po brojevima redaka na koje su postavljene.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbGeneral) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbViInputMode)
en: General
hr: Opće

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Minimal word length to complete:
hr: Minimalna duljina riječi za dovršavanje:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPluralHandlingSpinBox, sbWordWrap)
en: If the Word Wrap option is selected this entry determines the length (in characters) at which the editor will automatically start a new line.
hr: Ako je odabrano prelamanje riječi onda ovo odeđuje duljinu (broj znakova) na kojem će uređivač samostalno početi pisati u novi red.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblFiletype)
en: &Filetype:
hr: Vrsta &datoteke:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, cmbFiletypes)
en: Select the filetype you want to change.
hr: Odaberite tip datoteke koji želite promijeniti.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnNew)
en: &New
hr: &Novo

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnDelete)
en: Delete the current file type.
hr: Izbriši trenutni tip datoteke.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnDelete)
en: &Delete
hr: O&briši

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbProperties)
en: Properties
hr: Svojstva

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblName)
en: &Name:
hr: &Ime:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSection)
en: &Section:
hr: &Sekcija:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtSection)
en: The section name is used to organize the file types in menus.
hr: Ime odjeljenja koje se koristi za organizaciju vrsta datoteka po izbornicima.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblExtensions)
en: File e&xtensions:
hr: Nastavci datoteka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblMimeTypes)
en: MIME &types:
hr: &MIME tipovi:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, btnMimeTypes)
en: Displays a wizard that helps you easily select mimetypes.
hr: Prikazuje čarobnjaka koji vam pomaže da lakše odaberete MIME vrste.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPriority)
en: P&riority:
hr: Prio&ritet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblMode)
en: Default indentation mode:
hr: Zadan način uvlačenja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblTabWidth)
en: Tab wi&dth:
hr: Širina ta&bulatora:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbProperties)
en: Indentation Properties
hr: Svojstva uvlačenja

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbKeys)
en: Indentation Actions
hr: Radnje uvlačenja

en: Indentation
hr: Uvlačenje

en: Spellcheck
hr: Provjera pravopisa

en: Editing
hr: Uređivanje

en: Editing Options
hr: Podešavanje izmjena

en: Off
hr: Isključi

en: Follow Line Numbers
hr: Prati brojeve linija

en: Appearance
hr: Izgled

en: Advanced
hr: Napredno

en: You did not provide a backup suffix or prefix. Using default suffix: '~'
hr: Niste ponudili sufiks ili prefiks u imenu sigurnosne kopije. Koristi se zadani sufiks: '~'

en: Open/Save
hr: Otvori / Spremi

en: File Opening & Saving
hr: Otvaranje i spremanje datoteke

en: Lets you select a location and save the file again.
hr: Dopušta vam odabiranje lokacije i ponovno spremanje datoteke.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_skipBtn)
en: &Ignore
hr: &Ignoriraj

en: Error Creating Diff
hr: Greška pri kreiranju Diff-a

en: Diff Output
hr: Diff ispis

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbCursorMovement)
en: Text Cursor Movement
hr: Pomicanje kursora teksta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkSmartHome)
en: Smart ho&me and smart end
hr: Pa&metni početak i kraj retka

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkPagingMovesCursor)
en: Selects whether the PageUp and PageDown keys should alter the vertical position of the cursor relative to the top of the view.
hr: Određuje da li PageUp i PageDown tipke treba da mijenjaju uspravnu poziciju pokazivača u odnosu na vrh prikaza.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkPagingMovesCursor)
en: &PageUp/PageDown moves cursor
hr: &PageUp/PageDown pomiče pokazivač

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbAutoCenterCursor)
en: Sets the number of lines to maintain visible above and below the cursor when possible.
hr: Namješta broj redaka da se zadržava vidljivim iznad i ispod pokazivača kad je moguće.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbSwapFileMode) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, spbSwapFileSync) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, sbAutoCenterCursor)
en: Disabled
hr: Onemogućeno

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, cbNavigationMisc)
en: Misc
hr: Preostalo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkBackupRemoteFiles)
en: &Remote files
hr: &udaljene datoteke

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbFileFormat)
en: File Format
hr: Format datoteka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEncoding)
en: &Encoding:
hr: &Kodiranje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEOL)
en: E&nd of line:
hr: &Kraj retka:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, spacesComboBox)
en: Always
hr: Uvijek

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkShowTabs)
en: The editor will display a symbol to indicate the presence of a tab in the text.
hr: Uređivač će pokazati simbol koji označava tabulator u tekstu.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkShowWholeBracketExpression)
en: If this is enabled, the range between the selected matching brackets will be highlighted.
hr: Ako je ovo omogućeno, dio teksta izmežu odabranih odgovarajućih zagrada će biti naglašen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkShowWholeBracketExpression)
en: Highlight range between selected brackets
hr: Naglasi dio teksta između odabranih zagrada

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkShowIndentationLines)
en: If this is enabled, the editor will display vertical lines to help identify indent lines.
hr: Ako je ova opcija označena, uređivač će prikazivati okomite retke za pomoć određivanja uvučenih redaka.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkShowIndentationLines)
en: Show i&ndentation lines
hr: Prikaži &uvučene retke

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, cmbDynamicWordWrapIndicator)
en: Choose when the Dynamic Word Wrap Indicators should be displayed.
hr: Odaberite kad se dinamički indikatori omatanja riječi trebaju pokazati

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbDynamicWordWrapDepth)
en: <p>Enables the start of dynamically wrapped lines to be aligned vertically to the indentation level of the first line. This can help to make code and markup more readable.</p><p>Additionally, this allows you to set a maximum width of the screen, as a percentage, after which dynamically wrapped lines will no longer be vertically aligned. For example, at 50%, lines whose indentation levels are deeper than 50% of the width of the screen will not have vertical alignment applied to subsequent wrapped lines.</p>
hr: <p>Omogućuje okomito poravnavanje početka dinamičko prelomljenih riječi prema prvoj liniji. Ovo može učitinti kod čitljivijim.</p> <p>Dodatno, ovo omogućuje postavljanje najveće širine zaslona, u postocima, nakon koje dinamično poravnate linije više neće biti okomito poravnate. Na primjer, na 50%, linije čije uvlačenje je veće od 50% širine zaslona neće biti okomito poravnate.</p>

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, sbDynamicWordWrapDepth)
en: % of View Width
hr: % od vidljive širine

en: Do you really want to save this unmodified file? You could overwrite changed data in the file on disk.
hr: Da li zaista želite da snimite ovaj neizmjenjen fajl? Možete prepisati izmjenjene podatke u fajlu na disku.

en: Save Nevertheless
hr: Spremi bez obzira

en: Do you really want to save this file? Both your open file and the file on disk were changed. There could be some data lost.
hr: Da li zaista želite da snimite ovaj fajl? I vaš otvoreni fajl i fajl na disku su izmjenjeni, može doći do gubitka djela podataka.

en: Failed to create backup copy.
hr: Stvaranje sigurnosne kopije nije uspjelo.

en: Try to Save Nevertheless
hr: Pokušaj spremiti unatoč tome

en: Do you really want to continue to close this file? Data loss may occur.
hr: Da li zaista želite da nastavite za zatvaranjem ovog fajla? Ovo može prouzrokovati gubitak podataka.

en: Close Nevertheless
hr: Zatvori unatoč tome

en: Save File
hr: Spremi datoteku

en: Save failed
hr: Spremanje nije uspjelo

en: The document "%1" has been modified.
    Do you want to save your changes or discard them?
hr: Datoteka "%1" je izmijenjena.
    Želite li sačuvati ili odbaciti promjene?

en: VI: INSERT MODE
hr: VI: NAČIN UNOSA

en: VI: NORMAL MODE
hr: VI: NORMALNI NAČIN

en: VI: VISUAL
hr: VI: VIDLJIVO

en: VI: VISUAL BLOCK
hr: VI: VIDLJIVI BLOK

en: VI: VISUAL LINE
hr: VI: VIDLJIV REDAK

en: VI: REPLACE
hr: VI: ZAMIJENI

en: Vi Input Mode
hr: VI način unošenja

en: <Unchanged>
hr: <Nepromijenjen>

en: Use Default
hr: Koristi uobičajeno

en: Properties of %1
hr: Svojstva %1

en: New Filetype
hr: Nova vrsta datoteke

en: Select the MimeTypes you want for this file type.
    Please note that this will automatically edit the associated file extensions as well.
hr: Odaberite MIME tipove koje želite za ovu vrstu datoteke.
    Imajte na umu da će ovo automatski da promijeni i pridužene nastavke izbornicima datoteka.

en: Select Mime Types
hr: Izaberite Mime Tipove

en: Modes && Filetypes
hr: Modovi && tipovi datoteka

en: Te&xt Settings
hr: Postavke &teksta

en: Print line &numbers
hr: Ispiši &brojeve redaka

en: Print &legend
hr: Pokaži &legendu

en: Hea&der && Footer
hr: &Zaglavlje i podnožje

en: Pr&int header
hr: Zaglavlje &ispisa

en: Pri&nt footer
hr: Pod&nožje ispisa

en: Header/footer font:
hr: Font za zaglavlje/podnožje:

en: Header Properties
hr: Svojstva zaglavlja

en: &Format:
hr: &Oblik:

en: Colors:
hr: Boje:

en: Foreground:
hr: Prednji plan:

en: Bac&kground
hr: Po&zadina

en: Footer Properties
hr: Svojstva podnožja

en: For&mat:
hr: O&blik:

en: &Background
hr: &Pozadina

en: <p>Format of the page header. The following tags are supported:</p>
hr: <p>Oblik zaglavlja stranice. Podržane su sljedeće oznake oblikovanja:</p>

en: <p>Format of the page footer. The following tags are supported:</p>
hr: <p>Oblik podnožjastranice. Podržane su sljedeće oznake oblikovanja:</p>

en: L&ayout
hr: &Raspored

en: Draw bac&kground color
hr: Crtaj po&zadinsku boju

en: Draw &boxes
hr: Crtaj &okvire

en: Box Properties
hr: Svojstva okvira

en: W&idth:
hr: Ši&rina:

en: &Margin:
hr: &Margina:

en: Co&lor:
hr: &Boja:

en: The width of the box outline
hr: Širina obruba okvira

en: The margin inside boxes, in pixels
hr: Margina unutar okvira, u pikselima

en: The line color to use for boxes
hr: Boja retka koji se koriste za okvire

en: (Selection of)
hr: (Izbor)

en: Typographical Conventions for %1
hr: Tipografske konvencije za %1

en: text
hr: tekst

en: Could not access view
hr: Nije moguće pristupiti prikazu

en: Reload all JavaScript files (indenters, command line scripts, etc).
hr: Ponovno učitaj sve JacaScript datoteke (intendere, skripte naredbenog retka i sl.)

en: Add...
hr: Dodaj…

en: Not found
hr: Nije nađeno.

en: Beginning of line
hr: Početak retka

en: End of line
hr: Kraj retka

en: Zero or one occurrences
hr: Nula ili jedan događaj

en: Or
hr: Ili

en: Set of characters
hr: Skup znakova

en: Negative set of characters
hr: Negativni skup znakova

en: Line break
hr: Prekid retka

en: Tab
hr: Tabulator

en: Not word boundary
hr: Bez granica riječi

en: Digit
hr: Znamenka

en: Non-digit
hr: Bez brojeva

en: Word character (alphanumerics plus '_')
hr: Znakovi riječi (alfanumerici plus '_')

en: Octal character 000 to 377 (2^8-1)
hr: Oktalni znakovi 000 do 377 (2^8-1)

en: Hex character 0000 to FFFF (2^16-1)
hr: Heksadekadski znakovi 0000 do FFFF (2^16-1)

en: Begin lowercase conversion
hr: Započni konverziju u mala slova

en: Begin uppercase conversion
hr: Započni konverziju u velika slova

en: End case conversion
hr: Završi konverziju veličine slova

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: F&ind:
hr: Nađ&i:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, findNext) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, next)
en: Jump to next match
hr: Skoči na sljedeće podudaranje

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, mutate)
en: Switch to power search and replace bar
hr: Prebaci u traku za napredno traženje i zamjenjivanje

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, searchMode)
en: Plain text
hr: Čisti tekst

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, searchMode)
en: Whole words
hr: Cijele riječi

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, searchMode)
en: Escape sequences
hr: Isključujući niz

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, searchMode)
en: Regular expression
hr: Regularni izraz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, replaceNext) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_replaceBtn)
en: &Replace
hr: &Zamijeni

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, replaceAll)
en: Replace &All
hr: Zamijeni &sve

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, replacement)
en: Text to replace with
hr: Zamijeni tekst sa

en: Check the document's spelling from the cursor and forward
hr: Provjeri pravopis dokumenta od pokazivača pa na dalje

en: Ignore Word
hr: Ignoriraj riječ

en: Add to Dictionary
hr: Dodaj u rječnik

[ctx: @title:column Meaning of text in editor]
en: Context
hr: Kontekst

[ctx: @title:column Text style]
en: Normal
hr: Obično

[ctx: @title:column Text style]
en: Selected
hr: Odabrano

[ctx: @title:column Text style]
en: Background
hr: Pozadina

[ctx: @title:column Text style]
en: Background Selected
hr: Odabrana pozadina

en: Use Default Style
hr: Koristi uobičajeni stil

en: &Bold
hr: &Podebljano

en: &Italic
hr: Kurz&iv

en: &Underline
hr: Pod&vučeno

en: S&trikeout
hr: Precrtano

en: Normal &Color...
hr: Normaln&e boje

en: &Selected Color...
hr: Odabrana &boja…

en: &Background Color...
hr: Boja pozadine…

en: S&elected Background Color...
hr: Odabrana boja pozadine…

en: Unset Background Color
hr: Makni boju pozadine

en: Unset Selected Background Color
hr: Makni odabranu boju pozadine

en: Use &Default Style
hr: &Uobičajeni stil stavki

[ctx: No text or background color set]
en: None set
hr: Ništa nije postavljeno

en: "Use Default Style" will be automatically unset when you change any style properties.
hr: "Koristi podrazumjevani stil" će biti automatski deselektiran čim promjenite bilo koju značajku stila.

en: Kate Styles
hr: Kate Stilovi

[ctx: @item:intable Text context]
en: Normal
hr: Normalno

[ctx: @item:intable Text context]
en: Keyword
hr: Ključna riječ

[ctx: @item:intable Text context]
en: Function
hr: Funkcija

[ctx: @item:intable Text context]
en: Character
hr: Znak

[ctx: @item:intable Text context]
en: String
hr: Znakovni niz

[ctx: @item:intable Text context]
en: Data Type
hr: Tip podatka

[ctx: @item:intable Text context]
en: Floating Point
hr: Pomični zarez

[ctx: @item:intable Text context]
en: Comment
hr: Komentar

[ctx: @item:intable Text context]
en: Alert
hr: Upozorenje

[ctx: @item:intable Text context]
en: Error
hr: Greška

en: <p>Sets the background color of the editing area.</p>
hr: <p>Podešava boju pozadine područja uređivanja teksta.</p>

en: <p>Sets the background color of the currently active line, which means the line where your cursor is positioned.</p>
hr: <p>Postavlja boju pozadine trenutno aktivnog retka, tj. retka u kojem je pokazivač.</p>

en: Code Folding
hr: Sklapanje koda

en: Bookmark
hr: Knjižna bilješka

en: Active Breakpoint
hr: Aktivna točka prekida

en: Reached Breakpoint
hr: Dosegnuta točka prekida

en: Disabled Breakpoint
hr: Onemogućena točka prekida

en: Execution
hr: Provedba

en: Warning
hr: Upozoranje

en: Error
hr: Greška

en: H&ighlight:
hr: O&svjetljavanje:

en: Colors
hr: Boje

en: Highlighting Text Styles
hr: Stilovi isticanja teksta

[ctx: Autoindent mode]
en: None
hr: Ništa

[ctx: Autoindent mode]
en: Normal
hr: Normalno

en: Set &Bookmark
hr: Postavi &oznaku

en: If a line has no bookmark then add one, otherwise remove it.
hr: Ako redak nema oznaku tad ju dodaje. U protivnom je uklanja.

en: Clear &All Bookmarks
hr: Očisti sve ozn&ake

en: Remove all bookmarks of the current document.
hr: Uklanje sve oznake u trenutnom dokumentu.

en: Next Bookmark
hr: Sljedeća oznaka

en: Go to the next bookmark.
hr: Kreće na slijedeću oznaku.

en: Previous Bookmark
hr: Prethodna oznaka

en: Go to the previous bookmark.
hr: Povratak na prethodnu oznaku.

en: &Bookmarks
hr: &Oznake

en: &Next: %1 - "%2"
hr: &Slijedeći: %1 – "%2"

en: &Previous: %1 - "%2"
hr: &Prethodni: %1 – "%2"

en: Missing argument. Usage: %1 <value>
hr: Nedostaje parametar. Uporaba: %1 <vrijednost>

en: No such highlighting '%1'
hr: Nema takvog isticanja '%1'

en: No such mode '%1'
hr: Nema takvog načina '%1'

en: Failed to convert argument '%1' to integer.
hr: Neuspješno pretvaranje parametra '%1' u cjelobrojnu vrijednost.

en: Width must be at least 1.
hr: Širina mora biti najmanje 1.

en: Column must be at least 1.
hr: Stupaca mora biti bar 1.

en: Usage: %1 on|off|1|0|true|false
hr: Uporaba: %1 on|off|1|0|true|false

en: Bad argument '%1'. Usage: %2 on|off|1|0|true|false
hr: Krivi parametar '%1'. Uporaba: %2 on|off|1|0|true|false

en: Unknown command '%1'
hr: Nepoznata komanda '%1'

en: Kate Part
hr: Kate Dio

en: Embeddable editor component
hr: Ugradiva komponenta za uređivanje

en: Maintainer
hr: Koordinator

en: Core Developer
hr: Glavni dio napisao

en: Developer
hr: Razvijatelji

en: The cool buffersystem
hr: Hladnokrvni 'sustavspremnika'

en: The Editing Commands
hr: Naredbe za uređivanje

en: Testing, ...
hr: Ispitivanje,…

en: Former Core Developer
hr: Bivši ključni developer

en: KWrite port to KParts
hr: KWrite prebacio u KParts

en: KWrite Undo History, Kspell integration
hr: KWrite vraćanje izmjena, integracija KSpell-a

en: KWrite XML Syntax highlighting support
hr: KWrite podrška za označivanje XML sintakse

en: Patches and more
hr: Zakrpe i ostalo

en: Various bugfixes
hr: Razni

en: Selection, KColorScheme integration
hr: Odabir, KColorScheme integracija

en: Highlighting for RPM Spec-Files, Perl, Diff and more
hr: Označavanje za RPM spec-datoteke, Perl, Diff i drugo

en: Highlighting for VHDL
hr: Osvjetljavanje za VHDL

en: Highlighting for SQL
hr: Osvjetljavanje SQL

en: Highlighting for Ferite
hr: Osvjetljavanje Ferite

en: Highlighting for ILERPG
hr: Osvjetljavanje ILERPG

en: Highlighting for LaTeX
hr: Osvjetljavanje LaTeX

en: Highlighting for Makefiles, Python
hr: Osvjetljavanje makefile datoteka, Python

en: Highlighting for Python
hr: Osvjetljavanje Python

en: Highlighting for Scheme
hr: Osvjetljavanje Scheme

en: PHP Keyword/Datatype list
hr: Popis PHP kjučnih_riječi/vrste_podataka

en: Very nice help
hr: Vrlo lijepa pomoć

en: Highlighting for Lua
hr: Osvjetljavanje za Luau

en: All people who have contributed and I have forgotten to mention
hr: Svi ljudi koji su doprinjeli a ja sam ih zaboravio spomenuti

en: Configure
hr: Podesi

[ctx: %2 is the translation of the next message]
en: 1 replacement done on %2 | %1 replacements done on %2
hr[0]: %1 zamjena je učinjena na %2
hr[1]: %1 zamjene su učinjene na %2
hr[2]: %1 zamjena je učinjeno na %2

[ctx: substituted into the previous message]
en: 1 line | %1 lines
hr[0]: %1 redak
hr[1]: %1 retka
hr[2]: %1 redaka

en: Variables
hr: &Varijable:

en: Here you can choose which mode should be used for the current document. This will influence the highlighting and folding being used, for example.
hr: Ovdje možete odabrati koji način će biti korišten za trenutni dokument. To će utjecati na primjer na naglašavanje i slaganje teksta.

en: Cut the selected text and move it to the clipboard
hr: Izreži izabarani tekst i premjesti ga u odlagalište

en: Paste previously copied or cut clipboard contents
hr: Umetni kopirani ili izrezeani sadržaj odlagališta

en: Use this command to copy the currently selected text to the system clipboard.
hr: Upotrjebite ovu naredbu za kopiranje označenog teksta u sustavsko odlagalište.

en: Save the current document
hr: Spremi trenutni dokument

en: Revert the most recent editing actions
hr: Vrati zadnje operacije editiranja.

en: Revert the most recent undo operation
hr: Vrati zadnju radnju poništavanja.

en: Apply &Word Wrap
hr: Promijeni &omatanje teksta

en: &Clean Indentation
hr: Poništi &sva uvlačenja

en: Use this to clean the indentation of a selected block of text (only tabs/only spaces).<br /><br />You can configure whether tabs should be honored and used or replaced with spaces, in the configuration dialog.
hr: Koristite ovo za uklanjanje uvlačenja odabranog bloka teksta (samo tabulacije/samo razmaci)<br /> <br /> U dijalogu s postavkama možete podesiti hoće li se tabulacije poštovati i koristiti ili će biti zamijenjene s razmacima.

en: C&omment
hr: K&omentar

en: This command comments out the current line or a selected block of text.<br /><br />The characters for single/multiple line comments are defined within the language's highlighting.
hr: Ova naredba skomentira trenutnu liniju ili odabrani blok teksta.<br /> <br /> Znakovi za označavanje jednorednih/višerednih komentara su definirani u naglašavanju jezika.

en: Unco&mment
hr: U&kloni komentar

en: This command removes comments from the current line or a selected block of text.<br /><br />The characters for single/multiple line comments are defined within the language's highlighting.
hr: Ova naredba uklanja komentare iz trenutne linije ili odabranog bloka teksta.<br /> <br /> Znakovi za označavanje jednorednih/višerednih komentara su definirani u naglašavanju jezika.

en: &Read Only Mode
hr: &Režim „samo za čitanje“

en: Lock/unlock the document for writing
hr: Zaključaj/odključaj dokument za pisanje

en: Uppercase
hr: Velika slova

en: Convert the selection to uppercase, or the character to the right of the cursor if no text is selected.
hr: Pretvara označeni tekst u velika slova, ili znak desno od kursora ako tekst nije selektiran.

en: Lowercase
hr: Mala slova

en: Convert the selection to lowercase, or the character to the right of the cursor if no text is selected.
hr: Pretvara označeni tekst u mala slova, ili znak desno od kursora ako tekst nije selektiran.

en: Capitalize
hr: Pretvori u velika slova

en: Capitalize the selection, or the word under the cursor if no text is selected.
hr: Kapitalizira označeni tekst (prva slova riječi pretvara u velika), ili riječ pod kursorom ako nema odabranog teksta.

en: Join Lines
hr: Spoji retke

en: Invoke Code Completion
hr: Prizovi dovršavanje koda

en: Manually invoke command completion, usually by using a shortcut bound to this action.
hr: Ručno pozovi naredbu dovršavanja, najčešće pomoću prečice.

en: Print the current document.
hr: Ispišite trenutni dokument

en: Reloa&d
hr: Ponovno &učitaj

en: Reload the current document from disk.
hr: Ponovo učitava trenutni dokument sa diska.

en: Save the current document to disk, with a name of your choice.
hr: Spremi trenutni dokument na disk, sa imenom po vašem izboru.

en: This command opens a dialog and lets you choose a line that you want the cursor to move to.
hr: Ova naredba otvara dialog i omogućava vam da odaberete liniju na koju želite da se pomakne kursor.

en: &Configure Editor...
hr: &Postavke uređivača…

en: Configure various aspects of this editor.
hr: Podešava razne aspekte ovog editora.

en: &Mode
hr: &Način

en: &Highlighting
hr: &Osvjetljavanje

en: Here you can choose how the current document should be highlighted.
hr: Ovdje možete odabrati način na koji bi trenutni dokument trebao biti obojen.

en: &Indentation
hr: &Uvlačenje

en: Select the entire text of the current document.
hr: Označava cijeli tekst trenutnog dokumenta.

en: If you have selected something within the current document, this will no longer be selected.
hr: Ako ste odabrali nešto iz trenutnog dokumenta, ovo više neće biti odabrano.

en: Enlarge Font
hr: Povećaj Pismo

en: This increases the display font size.
hr: Povećavanje veličine fonta.

en: Shrink Font
hr: Smanji pismo

en: This decreases the display font size.
hr: Smanjivanje veličine fonta.

en: Bl&ock Selection Mode
hr: Uključi/isključi režim bl&okovskog označavanja

en: This command allows switching between the normal (line based) selection mode and the block selection mode.
hr: Ova komanda omogućuje prebacivanje između normalnog (baziranog na linijama)načina odabira i odabira blokova teksta.

en: Overwr&ite Mode
hr: Rež&im prepisivanja

en: Choose whether you want the text you type to be inserted or to overwrite existing text.
hr: Odaberite želite li da tekst koji tipkate bude umetnut ili da se prepisuje postojeći tekst.

en: &Dynamic Word Wrap
hr: Dinamičko omatanje riječi

en: Dynamic Word Wrap Indicators
hr: Dinamički indikatori omatanja riječi

en: Choose when the Dynamic Word Wrap Indicators should be displayed
hr: Odaberite kad se dinamički indikatori omatanja riječi trebaju pokazati

en: &Off
hr: &Isključi

en: Follow &Line Numbers
hr: &Prati brojeve redaka

en: &Always On
hr: &Uvijek uključen

en: Static Word Wrap
hr: Statičko prijelom

en: Show Static &Word Wrap Marker
hr: Prikazuj marker &statičkog prijeloma

en: Show/hide the Word Wrap Marker, a vertical line drawn at the word wrap column as defined in the editing properties
hr: Pokaži/sakrij marker za omatanje riječi, vertikalna redak nacrtan na stupcu omatanja riječi kako je definirano u svojstivma uređivanja

en: Show Folding &Markers
hr: Pokaži oznake preklapanja

en: You can choose if the codefolding marks should be shown, if codefolding is possible.
hr: Možete odabrati jesu li oznake preklapanja pokazane, ako je preklapanje moguće.

en: Show &Icon Border
hr: Pokaži okvir &ikona

en: Show/hide the icon border.<br /><br />The icon border shows bookmark symbols, for instance.
hr: Prikaži/sakrij rub ikone.<br /> <br /> Rub ikone primjerice prikazuje simbole oznaka (bookmarks).

en: Show &Line Numbers
hr: Prikaži brojeve &redaka

en: Show/hide the line numbers on the left hand side of the view.
hr: Pokaži/sakrij brojeve linija na lijevoj strani pogleda.

en: Show Scroll&bar Marks
hr: Prikaži oznake klizača

en: Show/hide the marks on the vertical scrollbar.<br /><br />The marks show bookmarks, for instance.
hr: Prikaži/sakrij oznake na okomitom klizaču.<br /> <br /> Te oznake npr. prikazuju korisničke oznake (bookmarks).

en: Switch to Command Line
hr: Prebaci se na komandnu liniju

en: Show/hide the command line on the bottom of the view.
hr: Pokaži/sakrij naredbenu liniju na dnu prikaza.

en: &End of Line
hr: &Idi na kraj retka

en: Choose which line endings should be used, when you save the document
hr: Odaberite koje završetke redaka koristiti prilikom spremanja dokumenta

en: Add &Byte Order Mark (BOM)
hr: Dodaj &oznake za redosljed bitova (BOM)

en: E&ncoding
hr: &Kodiranje:

en: Look up the first occurrence of a piece of text or regular expression.
hr: Tražite prvo pojavljivanje dijela teksta ili regularnog izraza.

en: Find Selected
hr: Traži Odabrano

en: Finds next occurrence of selected text.
hr: Pronađi sljedeći slučaj označenog teksta.

en: Find Selected Backwards
hr: Traži odabrano unatrag

en: Finds previous occurrence of selected text.
hr: Tražite prethodno pojavljivanje zadanog teksta.

en: Look up the next occurrence of the search phrase.
hr: Tražite slijedeće pojavljivanje zadane fraze.

en: Look up the previous occurrence of the search phrase.
hr: Tražite prethodno pojavljivanje zadane fraze.

en: Look up a piece of text or regular expression and replace the result with some given text.
hr: Tražite dio teksta ili regularni izraz te zamjeni rezultat s zadanim tekstom.

en: Automatic Spell Checking
hr: Automatska provjera pravopisa

en: Enable/disable automatic spell checking
hr: Omogući/onemogući automatsku provjeru pravopisa

en: Change Dictionary...
hr: Promijeni rječnik…

en: Change the dictionary that is used for spell checking.
hr: Promijeni riječnik koji se koristi za provjeru pravopisa.

en: Clear Dictionary Ranges
hr: Ukloni Dijelove Rječnika

en: Remove all the separate dictionary ranges that were set for spell checking.
hr: Ukloni sve odvojene dijelove rječnika koji su postavljeni za provjeru pravopisa.

en: Copy as &HTML
hr: Kopiraj kao &HTML

en: Move Word Left
hr: Pomakni za riječ lijevo

en: Select Character Left
hr: Označi znak lijevo

en: Select Word Left
hr: Označi riječ lijevo

en: Move Word Right
hr: Pomakni za riječ desno

en: Select Character Right
hr: Izaberite znak desno

en: Select Word Right
hr: Označi riječ desno

en: Move to Beginning of Line
hr: Pomakni sve do početka retka

en: Move to Beginning of Document
hr: Pomakni na početak dokumenta

en: Select to Beginning of Line
hr: Odaberi sve do početka retka

en: Select to Beginning of Document
hr: Označi do početka dokumenta

en: Move to End of Line
hr: Pomakni na kraj retka

en: Move to End of Document
hr: Pomakni na kraj dokumenta

en: Select to End of Line
hr: Označi do kraja retka

en: Select to End of Document
hr: Izaberite kraj dokumenta

en: Select to Previous Line
hr: Izaberite prethodnu liniju

en: Scroll Line Up
hr: Pomakni za liniju gure

en: Move to Next Line
hr: Pomakni se do sljedećeg retka

en: Move to Previous Line
hr: Pomakni se na prethodnu liniju

en: Move Cursor Right
hr: Pomakni kursor udesno

en: Move Cursor Left
hr: Pomakni kursor ulijevo

en: Select to Next Line
hr: Označi do sljedećeg retka

en: Scroll Line Down
hr: Pomakni za liniju dolje

en: Scroll Page Up
hr: Pomakni stranicu gore

en: Select Page Up
hr: Označi stranicu gore

en: Move to Top of View
hr: Pomaknite na vrh prikaza

en: Select to Top of View
hr: Označi do vrha prikaza

en: Scroll Page Down
hr: Pomakni stranicu dolje

en: Select Page Down
hr: Izaberite Stranica dolje

en: Move to Bottom of View
hr: Pomaknite na dno prikaza

en: Select to Bottom of View
hr: Označi do dna prikaza

en: Select to Matching Bracket
hr: Označi do pripadajuće zagrade

en: Transpose Characters
hr: Zamjeni znakove

en: Delete Line
hr: Izbriši redak

en: Delete Word Left
hr: Izbriši riječ lijevo

en: Delete Word Right
hr: Izbriši riječ desno

en: Delete Next Character
hr: Izbriši sljedeći znak

en: Insert Smart Newline
hr: Ubaci Pametnu Novu Liniju

en: Insert newline including leading characters of the current line which are not letters or numbers.
hr: Ubaci novi redak koji uključuje uvodne znakove trenutnog retka, a koji nisu slova ili brojevi.

en: &Indent
hr: &Uvlačenje

en: Use this to indent a selected block of text.<br /><br />You can configure whether tabs should be honored and used or replaced with spaces, in the configuration dialog.
hr: Koristite ovo za uvlačenje odabranog bloka teksta (samo tabulacije/samo razmaci)<br /> <br /> U dijalogu s postavkama možete podesiti hoće li se tabulacije poštovati i koristiti ili će biti zamijenjene s razmacima.

en: &Unindent
hr: I&zvuci

en: Use this to unindent a selected block of text.
hr: Koristite ovo da deindentirate označeni blok teksta.

en: Available Commands
hr: Dostupne Naredbe

en: <p>For help on individual commands, do <code>'help &lt;command&gt;'</code></p>
hr: <p>Za pomoć pri određenoj naredbi, napravite <code>'pomoć &lt;naredba&gt;'</code></p>

en: No help for '%1'
hr: Nema uputa za '%1'

en: No such command <b>%1</b>
hr: Nema takve naredbe: "%1"

en: <p>This is the Katepart <b>command line</b>.<br />Syntax: <code><b>command [ arguments ]</b></code><br />For a list of available commands, enter <code><b>help list</b></code><br />For help for individual commands, enter <code><b>help &lt;command&gt;</b></code></p>
hr: <p>Ovo je Katepart <b>komandni redak</b>.<br />Sintaksa: <code><b>naredba [ argumenti ]</b></code><br />Za ispis dostupnih naredi, upišite <code><b>help list</b></code><br />Za pomoć pri određenim naredbama, upišite<code><b>help &lt;naredba&gt;</b></code></p>

en: No such command: "%1"
hr: Nema takve naredbe: "%1"

en: Error: No range allowed for command "%1".
hr: Greška: nedopušten opseg za naredbu "%1".

en: Success:
hr: Uspjeh:

en: Command "%1" failed.
hr: Komanda "%1" neuspjela.

en: Mark Type %1
hr: Označi tip %1

en: Set Default Mark Type
hr: Postavi uobičajeni tip markera

en: Disable Annotation Bar
hr: Onemogući traku s napomenama

en: No mapping found for "%1"
hr: Mapiranje za "%1" nije nađeno

en: "%1" is mapped to "%2"
hr: "%1" je pridruženo "%2"

en: Missing argument(s). Usage: %1 <from> [<to>]
hr: Nedostaje argument(i). Koristiti: %1 <from> [<to>]

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tblNormalModeMappings) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tblInsertModeMappings) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tblVisualModeMappings)
en: Command
hr: Naredba

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tblNormalModeMappings) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tblInsertModeMappings) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tblVisualModeMappings)
en: Replacement
hr: Zamjena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRemoveSelectedRows)
en: Remove selected
hr: Ukloni odabrano

en: Nothing in register %1
hr: Ništa nema u zapisniku %1

en: '%1' %2,  Hex %3,  Octal %4
hr: '%1' %2,  Heksa %3,  Okta %4

en: Mark not set: %1
hr: Oznaka nije postavljena: %1
