kdelibs - en to ku translation catalogue (62 entries)

en: Reuse Word Above
ku: Bêjeya Jorîn Ji Nû ve Bi Kar Bîne

en: Reuse Word Below
ku: Bêjeya Jêrîn Ji Nû ve Bi Kar Bîne

note: i18n: ectx: Menu (view_menu_borders)
en: Borders
ku: Kêlek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblFiletype)
en: &Filetype:
ku: Cureyê &Pel:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnNew)
en: Create a new file type.
ku: Cureyekî nû yê pelan çêke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnNew)
en: &New
ku: &Nû

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnDelete)
en: Delete the current file type.
ku: Cureyekî pelan ê heyî jê bibe

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbProperties)
en: Properties
ku: Taybetmendî

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSection)
en: &Section:
ku: &Hilbijartin:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblVariables)
en: &Variables:
ku: &Guherbar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblExtensions)
en: File e&xtensions:
ku: Dûçikên pelan:

en: Spellcheck
ku: Kontrola rastnivîsê

en: Editing
ku: Sererastkirin

en: Off
ku: Girtî

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbSwapFileMode) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, spbSwapFileSync) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, sbAutoCenterCursor)
en: Disabled
ku: Neçalak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbFileFormat)
en: File Format
ku: Formata Pelî

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEncoding)
en: &Encoding:
ku: &Kodkirin:

en: Untitled
ku: Bênav

en: Save File
ku: Pelî Tomar Bike

en: Properties of %1
ku: Taybetiyên %1

en: New Filetype
ku: Cureyekî nû yê pelan

en: Could not access view
ku: Pêwendî bi dîtinê re çênabe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, replaceAll)
en: Replace &All
ku: Bila &Hemû Were Guhartin

en: &Bold
ku: &Stûr

en: &Italic
ku: &Îtalîk

en: &Underline
ku: &Binîxêzkirî

en: Bookmark
ku: Nîşana cih

en: Colors
ku: Reng

en: &Next: %1 - "%2"
ku: P&êş de: %1 - "%2"

en: &Previous: %1 - "%2"
ku: P&aş de: %1 - "%2"

en: Save the current document
ku: Pelgeya dixebite tomar bike

en: Revert the most recent editing actions
ku: Çalakiyên pergalkirinê yên herî dawî paşde vedigerîne

en: Revert the most recent undo operation
ku: Kirinên Paşde Vegerîne yên dawî paşde vegerîne.

en: &Clean Indentation
ku: &Zik rake

en: C&omment
ku: Şîr&ove

en: Unco&mment
ku: Şî&roveyê rake

en: &Read Only Mode
ku: Moda &Xwînerî

en: Lock/unlock the document for writing
ku: Bila li pelgeyê neyê nivîsandin/were nivîsandin

en: Uppercase
ku: Tîpên Mezin

en: Lowercase
ku: Tîpên Biçûk

en: Capitalize
ku: Tîpan Mezin Bike

en: Join Lines
ku: Rêzikan Bike Yek

en: Print the current document.
ku: Pelgeya Çalak Bide Çapê.

en: Reloa&d
ku: &Ji nû ve lê bara bike

en: Reload the current document from disk.
ku: Pelgeya çalak ji dîskê dubare bixwîne.

en: Save the current document to disk, with a name of your choice.
ku: Pelgeya çalak bi navekî te hilbijartiye li dîskê tomar bike

en: &Configure Editor...
ku: &Pêvekan bipergalîne...

en: Configure various aspects of this editor.
ku: Gelek dîtinên pergalker ava bike.

en: Enlarge Font
ku: Curetîpan Mezin Bike

en: Shrink Font
ku: Curetîpan Biçûk Bike

en: &Off
ku: &Girtî

en: &Always On
ku: &Her dem vekirî

en: Look up the first occurrence of a piece of text or regular expression.
ku: Bêje an jî derbirîneke bi pergal a hatiye têketin cara pêşî li ku derbas bûye, bibîne.

en: Look up the next occurrence of the search phrase.
ku: Cihê piştre yê derbirîna lêgerandî bibîne.

en: Look up the previous occurrence of the search phrase.
ku: Cihê derbirîna lêgerandî ya paşde bibîne.

en: Copy as &HTML
ku: Wekî &HTML ji ber bigire

en: Select to End of Line
ku: Heta Dawiya Rêzikê Hilbijêre

en: Select to End of Document
ku: Heta Dawiya Belgeyê Hilbijêre

en: &Indent
ku: &Zik

en: &Unindent
ku: &Zik rake

en: No such command: "%1"
ku: Ev femran tune: "%1"

en: Command "%1" failed.
ku: Fermana "%1" bi ser neket.
