kde4libs - en to sq translation catalogue (33 entries)

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
sq: &Skedari

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
sq: &Modifiko

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
sq: &Shfaqe

note: i18n: ectx: Menu (view_menu_borders)
en: Borders
sq: Kufijtë

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
sq: &Mjetet

note: i18n: ectx: Menu (wordcompletion)
en: Word Completion
sq: Plotësimi i Fjalëve

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
sq: &Parametrat

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sq: Shiriti Kryesor

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbGeneral) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbViInputMode)
en: General
sq: Të Përgjithshme

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnNew)
en: &New
sq: &I Ri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnDelete)
en: &Delete
sq: &Fshije

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbProperties)
en: Properties
sq: Parametrat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblName)
en: &Name:
sq: &Emri:

en: Advanced
sq: Të Avancuara

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbSwapFileMode) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, spbSwapFileSync) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, sbAutoCenterCursor)
en: Disabled
sq: Çaktivizuar

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, cbNavigationMisc)
en: Misc
sq: Të Ndryshme

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbFileFormat)
en: File Format
sq: Formati i Skedarit

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, spacesComboBox)
en: Always
sq: Gjithmonë

en: Untitled
sq: Pa titull

en: Save File
sq: Ruaje skedarin

en: The document "%1" has been modified.
    Do you want to save your changes or discard them?
sq: Dokumenti "%1" është modifikuar.
    Dëshironi t'i regjistroni ndryshimet apo t'i zhbëni ato?

en: Close Document
sq: Mbylle Dokumentin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, replaceNext) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_replaceBtn)
en: &Replace
sq: &Zëvendëso

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, replaceAll)
en: Replace &All
sq: Zëvendësoji &Të Gjitha

en: Bookmark
sq: Mbaje Shënim

en: Variables
sq: Ndryshoret

en: &Configure Editor...
sq: &Konfiguro Redaktuesin...

en: Enlarge Font
sq: Zmadho Gërmën

en: Shrink Font
sq: Zvogëlo Gërmën

en: Show &Line Numbers
sq: Shfaq numrat e &vijave

en: &Indent
sq: &Dhëmbëzo

en: &Unindent
sq: &Mos dhëmbëzo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tblNormalModeMappings) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tblInsertModeMappings) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tblVisualModeMappings)
en: Command
sq: Komanda
