katepart4 - en to tg translation catalogue (269 entries)

en: Shell Completion
tg: Пуркардани пӯст

note: i18n: ectx: Menu (codefolding)
en: &Code Folding
tg: &Печондани феҳристҳои рамз

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkLineNumbers)
en: If this option is checked, every new view will display line numbers on the left hand side.
tg: Агар ин интихобот интихоб шудааст, ҳар намоиши нав хати рақамҳо дар тарафи чап нишон медиҳад.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkLineNumbers)
en: Show &line numbers
tg: Намоиши &миқдори хатҳо

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbShowScrollbars)
en: Always On
tg: Ҳамеша дао боло

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, rbSortBookmarksByCreation)
en: Each new bookmark will be added to the bottom, independently from where it is placed in the document.
tg: Ҳар мондани нав дар поён илова мешавад, вобаста аз дар куҷочойгир аст ӯ дар ҳуҷҷат.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, rbSortBookmarksByPosition)
en: The bookmarks will be ordered by the line numbers they are placed at.
tg: Монданҳо бо тартиб гузошта шавад тавассути хати рақамҳо ҷое ки онҳо ҷойгир ҳастанд.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPluralHandlingSpinBox, sbWordWrap)
en: If the Word Wrap option is selected this entry determines the length (in characters) at which the editor will automatically start a new line.
tg: Ҳолати фаъол сохтани гузаштани байни сатрҳо, дар инҷо миқдори сутунҳо, ки дорои паҳмии саҳифа мебошанд, нишон дода мешавад.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblFiletype)
en: &Filetype:
tg: &Намуди файл:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnNew)
en: Create a new file type.
tg: Ҳуҷҷати ровонро нигоҳ доред.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnNew)
en: &New
tg: &Нав

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnDelete)
en: Delete the current file type.
tg: Ҳуҷҷати ровонро нигоҳ доред.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnDelete)
en: &Delete
tg: &Нест кардан

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbProperties)
en: Properties
tg: Хусусиятҳо

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSection)
en: &Section:
tg: &Қисмат:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblVariables)
en: &Variables:
tg: &Тағйирёбандаҳо:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblMimeTypes)
en: MIME &types:
tg: Намудҳои &MIME:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPriority)
en: P&riority:
tg: &Аввалият:

en: Indentation
tg: Фосила

en: Spellcheck
tg: Санҷиши имло

en: Editing
tg: Таҳрир кардан

en: Editing Options
tg: Тасҳеҳӣ

en: Follow Line Numbers
tg: Рақамҳои хат мушоҳида кунед

en: You did not provide a backup suffix or prefix. Using default suffix: '~'
tg: Шумо суфикс ё префикси файлҳои копиҳои захиравиро ишора накардаед. Суфикси пешфарзӣ низ истифода шуда истодааст: '~'

en: No Backup Suffix or Prefix
tg: Не Пуштибони Суффикс ё Префикс

en: Open/Save
tg: Кушодан/Нигоҳ доштан

en: File Opening & Saving
tg: Кушодан ва нигоҳ доштани файлҳо

en: &Line:
tg: &Сатр:

en: Go to line number from clipboard
tg: Гузариш ба рақами сатр аз ҳофизаи муваққатӣ

en: Go to
tg: Гузариш ба

en: No valid line number found in clipboard
tg: Ягон рақами сатри боэътибор дар ҳофизаи муваққатӣ ёфт нашуд

en: Dictionary:
tg: Луғат:

en: Enable Auto Reload
tg: Фаъол кардани боркунии худкор

en: &Reload
tg: &Боркунии дубора

[ctx: @action:button closes the opened file]
en: &Close File
tg: &Пӯшидани файл

en: &Save As...
tg: &Нигоҳ доштан ҳамчун...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_skipBtn)
en: &Ignore
tg: &Эътино накардан

en: Diff Output
tg: Барориши фарқият

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbCursorMovement)
en: Text Cursor Movement
tg: Ҳаракати курсор дар матн

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkPagingMovesCursor)
en: Selects whether the PageUp and PageDown keys should alter the vertical position of the cursor relative to the top of the view.
tg: Ин нишон медиҳад, ки тугмаҳои PageUp ва PageDown ҷоигиршавии курсори муш дар хусуси тирезаи равон дигаргун мекунанд ё не.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkPagingMovesCursor)
en: &PageUp/PageDown moves cursor
tg: &Ҳарақати курсор бо истифодаи PageUp/PageDown

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbAutoCenterCursor)
en: Sets the number of lines to maintain visible above and below the cursor when possible.
tg: Ин миқдори хатҳо, ки бо имконият дар болои ё аз таги хат дар куҷо курсори муш вуҷуд мешавад, бояд нишон медиҳад.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbSwapFileMode) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, spbSwapFileSync) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, sbAutoCenterCursor)
en: Disabled
tg: Ғайрифаъол

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, sbAutoCenterCursor)
en:  lines
tg:  сатрҳо

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, cbNavigationMisc)
en: Misc
tg: Гуногун

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblTextSelectionMode)
en: Text selection mode:
tg: Реҷаи интихоби матн:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbTextSelectionMode)
en: Normal
tg: Муқаррар

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkBackupRemoteFiles)
en: &Remote files
tg: &Файлҳои дурдаср

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbFileFormat)
en: File Format
tg: Андозаи файл

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEncoding)
en: &Encoding:
tg: &Рамзи ҳарф:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbEOL)
en: DOS/Windows
tg: Dos/Windows

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbEOL)
en: Macintosh
tg: Макинтоҷ (Macintosh)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, spacesComboBox)
en: Always
tg: Ҳамеша

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkShowTabs)
en: The editor will display a symbol to indicate the presence of a tab in the text.
tg: Тасовири ишораҳои табулятивӣ дар матн.

en: The file %1 could not be loaded, as it was not possible to read from it.
    
    Check if you have read access to this file.
tg: Хондан ва пурбор кардани файли %1 имконнопазир аст!
    
    Дастрасии худро ба хондани ин файл низ биозмоед.

en: Do you really want to save this unmodified file? You could overwrite changed data in the file on disk.
tg: Шумо мутмаъинед, ки мехоҳед файли кушод ва тағйир надодаро нигоҳ доред? Шумо метавонед тағйиротро ба файле, ки дар диск воқеъ аст бознависӣ кунед.

en: Do you really want to save this file? Both your open file and the file on disk were changed. There could be some data lost.
tg: Шумо мутмаъинед, ки мехоҳед файли кушод ва тағйир надодаро нигоҳ доред? Шумо метавонед тағйиротро ба файл, ки ба файл воқеъ аст бознависӣ кунед.

en: Do you really want to continue to close this file? Data loss may occur.
tg: Оё мехоҳед ин файлро бипӯшед? Мумкин ин пинҳонии додашудаҳо бошад.

en: Save File
tg: Нигоҳ доштани файл

en: Save failed
tg: Нигоҳ доштан вайрон шуд

en: The document could not be saved, as it was not possible to write to %1.
    
    Check that you have write access to this file or that enough disk space is available.
tg: Санад нахоҳад нигоҳ дошта шуд, чунки ба %1 қайд карда нашуд.
    
    Ҳуқуқи қайди ин файлро ва ҷои дастрасӣ ба дискро биозмоед.

en: Properties of %1
tg: Хосиятҳои %1

en: New Filetype
tg: Намуди файли нав

en: Select the MimeTypes you want for this file type.
    Please note that this will automatically edit the associated file extensions as well.
tg: Намудҳои Mime барои ин файл нитихоб кунед.
    Дигаргуниҳои мувофиқ буда, дар рӯйхати васеъи файлҳо ба худкор дароварда мешавад.

en: Select Mime Types
tg: Намудҳои Mime-ро интихоб кунед

en: Te&xt Settings
tg: &Танзимоти Матн

en: <p>If enabled, line numbers will be printed on the left side of the page(s).</p>
tg: <p>Агар ин фаъол аст, хати рақамҳо аз тарафи чап дар саҳифа(ҳо) чоп карда мешавад.</p>

en: Hea&der && Footer
tg: Сар&лавҳаи асосӣ && Сарлавҳаи поен

en: Pr&int header
tg: Са&рлавҳае чоп кунед

en: Pri&nt footer
tg: Сар&лавҳаи поён чоп кунед

en: Header/footer font:
tg: Ҳарфи сарлавҳаи асосӣ/сарлавҳаи поён:

en: Header Properties
tg: Хусусиятҳои сарлавҳа

en: &Format:
tg: &Андоза:

en: Colors:
tg: Рангҳо:

en: Foreground:
tg: Заминаи пеш:

en: Bac&kground
tg: За&мина

en: Footer Properties
tg: Хосиятҳои

en: For&mat:
tg: Анд&оза:

en: &Background
tg: &Замина

en: <p>Format of the page header. The following tags are supported:</p>
tg: <p>Андозаи унвони саҳифа дар боло. Ҳошияҳои додашуда истифода баред:</p>

en: <p>Format of the page footer. The following tags are supported:</p>
tg: <p>Андозаи унвони саҳифа дар поён. Ҳошияҳои додашуда истифода баред:</p>

en: L&ayout
tg: Тақсимоти &забонак

en: Draw bac&kground color
tg: Кашидани &ранги замина

en: Draw &boxes
tg: Кашидани &қуттиҳо

en: Box Properties
tg: Хосиятҳои қутти

en: W&idth:
tg: Вас&еъӣ:

en: &Margin:
tg: &Сарҳад:

en: Co&lor:
tg: Ра&нг:

en: <p>If enabled, a box as defined in the properties below will be drawn around the contents of each page. The Header and Footer will be separated from the contents with a line as well.</p>
tg: <p>Агар ин фаъол аст, дар ҳамаи саҳифаҳо дар гирдогирди матн чорчӯбаҳо расм кашида мешавад. Унвони саҳифаҳоро аз мант бо як хат ҷудо карда мешаванд.</p>

en: The width of the box outline
tg: Фарохи чорчӯба

en: The margin inside boxes, in pixels
tg: Андозаи фосилаи мант аз чорчӯба дар нуқтаҳо

en: The line color to use for boxes
tg: Ранги хат барои истифодаи қуттиҳо

en: (Selection of)
tg: (Ҷудо кардан)

en: Typographical Conventions for %1
tg: Созишномаҳои Матбаа барои %1

en: Could not access view
tg: Ба намоиш даромадан натавонист

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, replaceNext) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_replaceBtn)
en: &Replace
tg: &Ивваз кардан

en: Use Default Style
tg: Услуби пешфарзро истифода кунед

en: &Bold
tg: &Ғафс

en: &Italic
tg: &Курсив

en: &Underline
tg: &Зер хаткашида

en: S&trikeout
tg: &Хат кашида

en: Normal &Color...
tg: &Ранги матн...

en: &Selected Color...
tg: Ранги &матни ҷудошуда...

en: &Background Color...
tg: Ранги &замина...

en: S&elected Background Color...
tg: Ранги заминаи м&атни ҷудошуда...

en: Unset Background Color
tg: Ранги заминаи пешфарз

en: Unset Selected Background Color
tg: Ранги заминаи матни ҷудошудаи пешфарз

en: Use &Default Style
tg: Бо истифода аз &услуби пешфарзӣ

en: "Use Default Style" will be automatically unset when you change any style properties.
tg: Параметри "Бо истифода аз услуби пешфарзӣ"баъди тағйироти танзими услуб, худкорона партофта хоҳад шуд.

en: Kate Styles
tg: Услубҳои Kate

en: <p>Sets the background color of the editing area.</p>
tg: <p>Ранги замина дар мавзеъи таҳриркунӣ.</p>

en: <p>Sets the background color of the currently active line, which means the line where your cursor is positioned.</p>
tg: <p>Танзими ранги заминаи хат, вақти дар куҷо курсори муш воқеъ аст.</p>

en: <p>Sets the color of Word Wrap-related markers:</p><dl><dt>Static Word Wrap</dt><dd>A vertical line which shows the column where text is going to be wrapped</dd><dt>Dynamic Word Wrap</dt><dd>An arrow shown to the left of visually-wrapped lines</dd></dl>
tg: <p>Ранги маркерҳои гузарониши сатр:</p><dl><dt>Статикӣ</dt> <dd>хати амудӣ дар сутуни гузаронидани сатри</dd> <dt>Динамикӣ</dt><dd> маконнамои чап буда аз сатри гузаронидаи намоӣ</dd></dl>

en: Code Folding
tg: Печондани феҳристҳои рамз

en: <p>Sets the bracket matching color. This means, if you place the cursor e.g. at a <b>(</b>, the matching <b>)</b> will be highlighted with this color.</p>
tg: <p>Ранги қавс бо оне, ки дар он курсор воқеъ бошад, пайваст аст. Яъне агар шумо курсорро ба қавс <b>(</b>, қавси ба он мутобиқ <b>)</b> ҷорӣ карда бошед, он бо чунин ранг ҷудо хоҳад шуд.</p>

en: Bookmark
tg: Мондан

en: Active Breakpoint
tg: Нуқтаи фаъолии таваққуф

en: Reached Breakpoint
tg: Нуқтаи ҷории таваққуф

en: Disabled Breakpoint
tg: Нуқтаи ғайрифаъоли таваққуф

en: Execution
tg: Иҷро кардан

en: H&ighlight:
tg: З&ерравшанӣ:

en: Colors
tg: Рангҳо

en: Highlighting Text Styles
tg: Услубҳои матни мавриди зарурӣ

en: Set &Bookmark
tg: &Гузориши оянда

en: If a line has no bookmark then add one, otherwise remove it.
tg: Агар дар ин сатр гузорише монда набошад, он гузошта хоҳад шуд. Агар он дар онҷо вуҷуд бошад, он гирифта хоҳад шуд.

en: Clear &All Bookmarks
tg: Тамоми гузоришҳоро &тасҳеҳ диҳед

en: Remove all bookmarks of the current document.
tg: Ҳама монданҳо дар ин ҳуҷҷат нобуд кунед.

en: Next Bookmark
tg: Мондани оянда

en: Go to the next bookmark.
tg: Ба мондани оянда равед.

en: Previous Bookmark
tg: Мондани пешина

en: Go to the previous bookmark.
tg: Ба мондани пешина ревед.

en: &Bookmarks
tg: &Хатчӯбҳо

en: &Next: %1 - "%2"
tg: &Оянда: %1 - "%2"

en: &Previous: %1 - "%2"
tg: &Пешина: %1 - "%2"

en: Missing argument. Usage: %1 <value>
tg: Параметри аргумент вуҷуд надорад. Истифодаи: %1 <value>

en: Failed to convert argument '%1' to integer.
tg: Баргардондани аргументи'%1' ба рақами тамомӣ иҷро нашуд.

en: Width must be at least 1.
tg: Фароҳӣ зиёд аз 1 бояд бошад.

en: Column must be at least 1.
tg: Сутун бисёре аз 1 бояд бошад.

en: Usage: %1 on|off|1|0|true|false
tg: Истифодаи: %1 on|off|1|0|true|false

en: Bad argument '%1'. Usage: %2 on|off|1|0|true|false
tg: Аргументи '%1' нодуруст аст. Истифодаи: %2 on|off|1|0|true|false

en: Unknown command '%1'
tg: Фармони ношинос '%1'

en: Kate Part
tg: Қисми Kate

en: Embeddable editor component
tg: Ҷори кунандаи компоненти муҳаррир

en: Maintainer
tg: Тасдиқкунанда

en: Core Developer
tg: Инкишофдиҳандаи асосӣ

en: The cool buffersystem
tg: Буфери беҳтарин

en: The Editing Commands
tg: Фармонҳои таҳриркунӣ

en: Testing, ...
tg: Озмоиш,...

en: Former Core Developer
tg: Инкишофкунандаи расмӣ

en: KWrite port to KParts
tg: Бардошта бурдани KWrite ба KParts

en: KWrite Undo History, Kspell integration
tg: Журнали KWrite, ҳамроҳи KSpell

en: KWrite XML Syntax highlighting support
tg: Аз таг равшан кардани синтаксис XML дар KWrite

en: Patches and more
tg: Ямоқ ва бисёре дигар

en: Highlighting for RPM Spec-Files, Perl, Diff and more
tg: Мавриди зарурӣ барои файлҳои махсуси RPM, Perl, Diff ва бисёре дигар

en: Highlighting for VHDL
tg: Мавриди зарурӣ барои VHDL

en: Highlighting for SQL
tg: Мавриди зарурӣ барои SQL

en: Highlighting for Ferite
tg: Мавриди зарурӣ барои Ferite

en: Highlighting for ILERPG
tg: Мавриди зарурӣ барои ILERPG

en: Highlighting for LaTeX
tg: Мавриди зарурӣ барои LaTeX

en: Highlighting for Makefiles, Python
tg: Мавриди зарурӣ барои Makefiles, Python

en: Highlighting for Python
tg: Мавриди зарурӣ барои Python

en: Highlighting for Scheme
tg: Мавриди зарурӣ барои Нақша

en: PHP Keyword/Datatype list
tg: Калимаҳои калиди PHP/ Рӯйхати намуди додашуда

en: Very nice help
tg: Ёрии хеле хуб

en: All people who have contributed and I have forgotten to mention
tg: Ҳама одамон, ки дар проекти Линукси Тоҷикӣ иштирок кардед ва зикр карда набуд

en: Cut the selected text and move it to the clipboard
tg: Матни интихобшударо буред ва ба хотира кучонед

en: Paste previously copied or cut clipboard contents
tg: Матни охирон хусха бардоршударо ёки буридашударо монед

en: Use this command to copy the currently selected text to the system clipboard.
tg: Ин фармонро истифода баред барои нсха гирифтани матни равон интихобшуда ба низоми хотири нусха.

en: Save the current document
tg: Ҳуҷҷати ровонро нигоҳ доред

en: Revert the most recent editing actions
tg: Баргардонидани фармонҳои муҳаррир ки дар охирин истифода шуда буд

en: Revert the most recent undo operation
tg: Бозгардонидани ҳарчанд истифода мекардагии фармонҳои лағв

en: &Clean Indentation
tg: &Фосилаҳо тоза кунед

en: C&omment
tg: Ш&арҳ

en: Unco&mment
tg: Тозакунии &Шарҳ

en: &Read Only Mode
tg: &Ҳолати танҳо-хондан

en: Lock/unlock the document for writing
tg: Муҳофизаи ҳуҷҷат аз дигаргуниҳо (навиштан)

en: Uppercase
tg: Ҳарфи калон

en: Convert the selection to uppercase, or the character to the right of the cursor if no text is selected.
tg: Интихоботро, ёки ҳарф ба тарафи рости курсор, бо ҳарфҳои калон гузоред, агар матни пурра интихоб нашудааст.

en: Lowercase
tg: Ҳарфи майда

en: Convert the selection to lowercase, or the character to the right of the cursor if no text is selected.
tg: Интихоботро, ёки ҳарф ба тарафи рости курсор, бо ҳарфҳои майда гузоред, агар матни пурра интихоб нашудааст.

en: Capitalize
tg: Ҳарфҳо монанди матн

en: Capitalize the selection, or the word under the cursor if no text is selected.
tg: Ҳарфҳоро калон кунед, ё калимае дар таги курсор буда калон мешавад, агар матни пурра интихоб нашудааст.

en: Join Lines
tg: Хатҳоро паи ҳам рост кунед

en: Print the current document.
tg: Ҳуҷҷати равонро чоп кунед.

en: Reloa&d
tg: &Бозсозӣ

en: Reload the current document from disk.
tg: Ҳуҷҷати равонро аз диск бозсозӣ кунед.

en: Save the current document to disk, with a name of your choice.
tg: Ҳуҷҷати ровонро бо номи дилхоҳ дар диск нигоҳ доред.

en: This command opens a dialog and lets you choose a line that you want the cursor to move to.
tg: Ин фармон диалогро мекушояд, ва барои интихоби хат дар куҷо шумо курсори муш ҳаракат мехоҳед кунед, иҷозат медиҳад.

en: &Configure Editor...
tg: &Танзими Муҳаррир...

en: Configure various aspects of this editor.
tg: Қисмҳои гуногуни ин муҳаррирро танзим кунед.

en: &Highlighting
tg: &Зерравшанӣ

en: Here you can choose how the current document should be highlighted.
tg: Дар ин ҷо шумо метавонед аз таг равшан кардани синтаксис дар ин ҳуҷҷат соз кунед.

en: Select the entire text of the current document.
tg: Матни равонро аз ҳуҷҷати ҳозира интихоб кунед.

en: If you have selected something within the current document, this will no longer be selected.
tg: Агар шумо интихоб карда бошед ягон чизро дар ҳуҷҷати равон, ин дигар интихоб намешавад.

en: This increases the display font size.
tg: Ин намоиши андозаи ҳарф калон мекунад.

en: This decreases the display font size.
tg: Ин намоиши андозаи ҳарф майда мекунад.

en: Bl&ock Selection Mode
tg: &Ҳолати Интихобро муҳосира кунед

en: This command allows switching between the normal (line based) selection mode and the block selection mode.
tg: Ин фармон барои гузаштани байни ҳолати интихоби оддӣ ва ҳолати  интихоби муҳосира иҷозат медиҳад.

en: Overwr&ite Mode
tg: Ҳолати &сарнависӣ

en: Choose whether you want the text you type to be inserted or to overwrite existing text.
tg: Интихоб кунед ҷое ки шумо мехоҳед иваз ё равшан кунед аз матни мавҷудбуда дар вақти чоп кардан.

en: &Dynamic Word Wrap
tg: &Гузарондани калимаҳои сарҳарақат

en: Dynamic Word Wrap Indicators
tg: Маркерҳои динамикӣ барои бардошта бурдани хатҳо

en: Choose when the Dynamic Word Wrap Indicators should be displayed
tg: Ҷойгиршавии маркерҳои динамикӣ гузаронида шудаи сатрҳо

en: &Off
tg: &Ғайри фаъол

en: Follow &Line Numbers
tg: &Рақамҳои хат риоя кунед

en: &Always On
tg: &Ҳамеша дар боло

en: Static Word Wrap
tg: Гузарондани калима беҳарақат

en: Show Static &Word Wrap Marker
tg: Намоиши маркери &гузарониши статикӣ

en: Show/hide the Word Wrap Marker, a vertical line drawn at the word wrap column as defined in the editing properties
tg: Намоиши/пинҳони маркерҳои гузаронидани сатр

en: Show Folding &Markers
tg: Намоиши хати тобиши &маркерҳо

en: You can choose if the codefolding marks should be shown, if codefolding is possible.
tg: Шумо метавонед хати тобиши блоки барномаро нишон диҳед, агар ин барнома барои санади интихобшуда лозим бошад.

en: Show &Icon Border
tg: Намоиши &сарҳади нишона

en: Show &Line Numbers
tg: &Намоиши миқдори хатҳо

en: Show/hide the line numbers on the left hand side of the view.
tg: Рақамҳои ҳатҳо дар тиреза аз тарафи чап нишон/пинҳои мекунад.

en: Show Scroll&bar Marks
tg: Намоиши хати тобиши &блокҳо

en: Switch to Command Line
tg: Ба хати фармон гузоред

en: Show/hide the command line on the bottom of the view.
tg: Хати фармон дар намуди поён нишон/пинҳон кунед.

en: &End of Line
tg: &Оҳирини хат

en: Choose which line endings should be used, when you save the document
tg: Интихоб кунед кадом хати охирин бояд истифода шавад дар оядна, баъди нигоҳдоштани ҳуҷҷат

en: E&ncoding
tg: &Рамзгузорӣ

en: Look up the first occurrence of a piece of text or regular expression.
tg: Ҷустуҷӯи матни аввалин муайян шударо ёки ифодаҳои оддӣ.

en: Look up the next occurrence of the search phrase.
tg: Ҷустуҷӯи ибораи мувофиқи навбатӣ.

en: Look up the previous occurrence of the search phrase.
tg: Ҷустуҷӯи ибораи мувофиқи пешина.

en: Look up a piece of text or regular expression and replace the result with some given text.
tg: Ҷустуҷуи матн, ки ба матни ёки ибораи муйяншуда мувофиқат дорад, ва аз ҷои ба ҷои гузарондани матни додашуда.

en: Copy as &HTML
tg: Нигоҳ доштан ҳамчун &HTML

en: Move Word Left
tg: Калима ба тарафи чап ҳаракат кунед

en: Select Character Left
tg: Интихоби ҳарфи чап

en: Select Word Left
tg: Интихоби калимал чап

en: Move Word Right
tg: Калима ба тарафи рост ҳаракат кунед

en: Select Character Right
tg: Интихоби ҳарфи рост

en: Select Word Right
tg: Интихоби калимаи рост

en: Move to Beginning of Line
tg: Ба аввали хат ҳаракат кунед

en: Move to Beginning of Document
tg: Ба аввали ҳуҷҷат ҳаракат кунед

en: Select to Beginning of Line
tg: Ба аввали хат интихоб кунед

en: Select to Beginning of Document
tg: Ба аввали ҳуҷҷат интихоб кунед

en: Move to End of Line
tg: Ба оҳири хат ҳаракат кунед

en: Move to End of Document
tg: Ба охири ҳуҷҷат ҳаракат кунед

en: Select to End of Line
tg: Ба оҳири хат интихоб кунед

en: Select to End of Document
tg: Ба оҳири ҳуҷҷат интихоб кунед

en: Select to Previous Line
tg: Ба хати пешина интихоб кунед

en: Scroll Line Up
tg: Хат ба боло гардонед

en: Select to Next Line
tg: Ба хати оянда интихоб кунед

en: Scroll Line Down
tg: Хате ба поён гардонед

en: Scroll Page Up
tg: Саҳифае ба боло гардонед

en: Select Page Up
tg: Саҳифаро ба боло интихоб кунед

en: Move to Top of View
tg: Ба аввали намоиш

en: Select to Top of View
tg: Ба аввали намоиш нитихоб кунед

en: Scroll Page Down
tg: Саҳифа ба поён гардонед

en: Select Page Down
tg: Саҳифа ба поён интихоб кунед

en: Move to Bottom of View
tg: Ба итмоми намоин

en: Select to Bottom of View
tg: Ба итмоми намоиш интихоб кунед

en: Select to Matching Bracket
tg: Ҷудо кардан то қавси кушода/пӯшида

en: Transpose Characters
tg: Аломатҳо(ҳарфҳо) аз ҷое ба ҷое гузаронед

en: Delete Line
tg: Нобудкардани хат

en: Delete Word Left
tg: Нобудкардани калимаи чап

en: Delete Word Right
tg: Нобудкардани калимаи рост

en: Delete Next Character
tg: Нест кардани ҳарфи пешрафта

en: Backspace
tg: Фосила

en: &Indent
tg: &Фосила

en: &Unindent
tg: &Фосила лағв кунед

en: Use this to unindent a selected block of text.
tg: Хатҳои интихобшуда аз матн ба тарафи чап ҳаракат мекунад.

en: Export File as HTML
tg: Содир кардани файл ҳамчун HTML

en: Available Commands
tg: Фармонҳои дастрас

en: No help for '%1'
tg: Ёрмандӣ барои '%1' вуҷуд надорад

en: No such command: "%1"
tg: Ин фармон нест: "%1"

en: Success:
tg: Муваффақият:

en: Command "%1" failed.
tg: Фармони  "%1" кор накард.

en: Mark Type %1
tg: Ҷудокунии Намуди %1

en: Set Default Mark Type
tg: Ҷудокунии намудро пешфарз созед
