katepart4 - en to uz translation catalogue (121 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkLineNumbers)
en: Show &line numbers
uz: Satr &tartib raqamlarini koʻrsatish

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblFiletype)
en: &Filetype:
uz: &Fayl turi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSection)
en: &Section:
uz: &Boʻlim:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblMimeTypes)
en: MIME &types:
uz: MIME t&urlari:

en: Spellcheck
uz: Imloni tekshirish

en: Editing
uz: Tahrirlash

en: Editing Options
uz: Tahrirlash parametrlari

en: Open/Save
uz: Ochish/Saqlash

en: File Opening & Saving
uz: Faylni ochish va saqlash

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbSwapFileMode) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, spbSwapFileSync) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, sbAutoCenterCursor)
en: Disabled
uz: Oʻchirilgan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkBackupRemoteFiles)
en: &Remote files
uz: &Masofdagi fayllar

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbFileFormat)
en: File Format
uz: Faylning formati

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEncoding)
en: &Encoding:
uz: &Kodlash usuli:

en: Do you really want to save this unmodified file? You could overwrite changed data in the file on disk.
uz: Bu oʻzgarmagan faylni rostdan saqlashni istaysizmi? Diskdagi oʻzgargan faylni almashtirishingiz mumkin.

en: Do you really want to save this file? Both your open file and the file on disk were changed. There could be some data lost.
uz: Bu faylni rostdan saqlashni istaysizmi? Diskdagi va siz ochgan fayllarga oʻzgarish kiritildi. Baʼzi bir maʼlumot yoʻqolishi mumkin.

en: Do you really want to continue to close this file? Data loss may occur.
uz: Bu faylni rostdan yopishni istaysizmi? Baʼzi bir maʼlumot yoʻqolishi mumkin.

en: Save File
uz: Faylni saqlash

en: Save failed
uz: Saqlash muvaffaqiyatsiz tugadi

en: Properties of %1
uz: %1 xossalari

en: New Filetype
uz: Yangi fayl turi

en: Select Mime Types
uz: MIME turlarini tanlash

en: Te&xt Settings
uz: &Matn moslamalari

en: Pr&int header
uz: &Sarlavhani bosib chiqarish

en: Header Properties
uz: Sarlavhaning xossalari

en: &Format:
uz: &Formati:

en: Colors:
uz: Ranglar:

en: Foreground:
uz: Oldin fon:

en: Bac&kground
uz: &Orqa fon:

en: For&mat:
uz: Fo&rmati:

en: &Background
uz: &Orqa fon

en: W&idth:
uz: &Eni:

en: &Margin:
uz: &Boʻsh joy:

en: Co&lor:
uz: &Rangi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, replaceNext) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_replaceBtn)
en: &Replace
uz: &Almashtirish

en: Use Default Style
uz: Andoza uslubdan foydalanish

en: &Bold
uz: Qal&in

en: &Italic
uz: &Qiya

en: Normal &Color...
uz: Oddiy &rang

en: &Selected Color...
uz: Belgilangan &uchun rang

en: &Background Color...
uz: &Orqa fon

en: Use &Default Style
uz: &Andoza uslubdan foydalanish

en: Kate Styles
uz: Kate uslublari

en: Bookmark
uz: Xatchoʻp

en: Execution
uz: Bajarish

en: Colors
uz: Ranglar

en: Clear &All Bookmarks
uz: Xatchoʻp&larni tozalash

en: Remove all bookmarks of the current document.
uz: Joriy hujjatning hamma xatchoʻplarini olib tashlash.

en: Next Bookmark
uz: Keyingi xatchoʻplar

en: Go to the next bookmark.
uz: Keyingi xatchoʻpga oʻtish.

en: Previous Bookmark
uz: Oldingi xatchoʻp

en: Go to the previous bookmark.
uz: Oldingi xatchoʻpga oʻtish.

en: &Next: %1 - "%2"
uz: &Keyingi: %1 - "%2"

en: &Previous: %1 - "%2"
uz: O&ldingi: %1 - "%2"

en: Missing argument. Usage: %1 <value>
uz: Argument yetishmaydi. Foydalanish: %1 <qiymat>

en: Failed to convert argument '%1' to integer.
uz: Argumentni ("%1") butun songa aylantirish muvaffaqiyatsiz tugadi.

en: Width must be at least 1.
uz: Eni kamida 1 boʻlishi kerak.

en: Column must be at least 1.
uz: Ustun kamida 1 boʻlishi kerak.

en: Usage: %1 on|off|1|0|true|false
uz: Foydalanish: %1 on|off|1|0|true|false

en: Bad argument '%1'. Usage: %2 on|off|1|0|true|false
uz: Argument %1 notoʻgʻri. Foydalanish: %2 on|off|1|0|true|false

en: Unknown command '%1'
uz: Buyruq "%1" nomaʼlum.

en: Maintainer
uz: Taʼminlovchi

en: Core Developer
uz: Asosiy tuzuvchi

en: The Editing Commands
uz: Tahrirlash buyruqlari

en: Testing, ...
uz: Sinash, ...

en: Former Core Developer
uz: Oldingi asosiy tuzuvchi

en: Patches and more
uz: Pachlar va hokazo

en: Cut the selected text and move it to the clipboard
uz: Belgilangan matnni kesib uni klipbordga qoʻyish

en: Save the current document
uz: Joriy hujjatni saqlash

en: C&omment
uz: &Izoh

en: &Read Only Mode
uz: &Faqat oʻqishga usuli

en: Uppercase
uz: Katta harf

en: Convert the selection to uppercase, or the character to the right of the cursor if no text is selected.
uz: Belgilangan matnni yoki oʻngdagi harfni, agar hech qanday matn belgilangan boʻlmasa, katta harfga aylantirish.

en: Lowercase
uz: Kichik harf

en: Convert the selection to lowercase, or the character to the right of the cursor if no text is selected.
uz: Belgilangan matnni yoki, agar hech qanday matn belgilangan boʻlmasa, oʻngdagi harfni kichik harfga aylantirish.

en: Capitalize
uz: Bosh harf

en: Capitalize the selection, or the word under the cursor if no text is selected.
uz: Belgilangan matndagi soʻzlarning yoki, agar hech qanday matn belgilangan boʻlmasa, kursor turgan soʻzning birinchi harfini bosh harfga aylantirish.

en: Join Lines
uz: Satrlarni birlashtirish

en: Print the current document.
uz: Joriy hujjatni bosib chiqarish.

en: Reloa&d
uz: &Qaytadan yuklash

en: Reload the current document from disk.
uz: Joriy hujjatni diskdan qayta yuklash.

en: Save the current document to disk, with a name of your choice.
uz: Joriy hujjatni siz istagan nom bilan diskga saqlash.

en: &Configure Editor...
uz: &Tahrirchini moslash

en: Select the entire text of the current document.
uz: Joriy hujjatning butun matnini tanlash.

en: Enlarge Font
uz: Shriftni kattalashtirish

en: Shrink Font
uz: Shriftni kichiklashtirish

en: &Off
uz: &Oʻchirilgan

en: Show &Line Numbers
uz: Satr &tartib raqamlarini koʻrsatish

en: &End of Line
uz: &Satrning oxiri

en: E&ncoding
uz: &Kodlash usuli

en: Move Word Left
uz: Soʻzni chapga surish

en: Select Character Left
uz: Chapdagi harfni tanlash

en: Select Word Left
uz: Chapdagi soʻzni tanlash

en: Move Word Right
uz: Soʻzni oʻngga surish

en: Select Character Right
uz: Oʻngdagi harfni tanlash

en: Move to Beginning of Line
uz: Satrning boshiga oʻtish

en: Move to Beginning of Document
uz: Hujjatning boshiga oʻtish

en: Select to Beginning of Line
uz: Satrning boshigacha tanlash

en: Select to Beginning of Document
uz: Hujjatning boshigacha tanlash

en: Move to End of Line
uz: Satrning oxiriga oʻtish

en: Move to End of Document
uz: Hujjatning oxiriga oʻtish

en: Select to End of Line
uz: Satrning oxirigacha tanlash

en: Select to End of Document
uz: Hujjatning oxirigacha tanlash

en: Select to Previous Line
uz: Oldingi satrgacha tanlash

en: Move to Next Line
uz: Keyingi satrga oʻtish

en: Move to Previous Line
uz: Oldingi satrga oʻtish

en: Select to Next Line
uz: Keyingi satrgacha tanlash

en: Scroll Page Up
uz: Bir bet yuqoriga oʻtish

en: Select Page Up
uz: Bir bet yuqoriga tanlash

en: Scroll Page Down
uz: Bir bet pastga oʻtish

en: Select Page Down
uz: Bir bet pastga tanlash

en: Select to Matching Bracket
uz: Mos keladigan qavsgacha tanlash

en: Transpose Characters
uz: Harflarning joyini almashtirish

en: Delete Line
uz: Satrni oʻchirish

en: Delete Word Left
uz: Chapdagi soʻzni oʻchirish

en: Delete Word Right
uz: Oʻngdagi soʻzni oʻchirish

en: Delete Next Character
uz: Keyingi harfni oʻchirish

en: Export File as HTML
uz: Faylni HTML sifatida eksport qilish

en: No such command <b>%1</b>
uz: Bunday buyruq <b>%1</b>mavjud emas

en: No such command: "%1"
uz: Bunday buyruq mavjud emas: "%1"

en: Success:
uz: Muvaffaqiyat:

en: Command "%1" failed.
uz: "%1" buyrugʻini bajarish muvaffaqiyatsiz turadi.
