katepart4 - en to wa translation catalogue (230 entries)

en: Argument-hints
wa: Propozaedjes d' årgumints

en: Best matches
wa: Corespondèt l' mî

en: Auto Word Completion
wa: Oto-completaedje des mots

en: Shell Completion
wa: Completaedje do shell

en: Reuse Word Above
wa: Reployî l' mot pa dzeu

en: Reuse Word Below
wa: Reployî l' mot pa dzo

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
wa: &Fitchî

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
wa: &Candjî

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
wa: &Vey

note: i18n: ectx: Menu (view_menu_borders)
en: Borders
wa: Boirdeures

note: i18n: ectx: Menu (codefolding)
en: &Code Folding
wa: &Ployaedje do côde

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
wa: &Usteyes

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
wa: A&pontiaedjes

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
wa: Mwaisse bår ås usteyes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkLineNumbers)
en: Show &line numbers
wa: Mostrer les &limeros des royes

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbShowScrollbars)
en: Always On
wa: Tofer eclitchî

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbGeneral) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbViInputMode)
en: General
wa: Djenerå

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblFiletype)
en: &Filetype:
wa: Sôre di &fitchî:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, cmbFiletypes)
en: Select the filetype you want to change.
wa: Tchoezi l' sôre fi fitchîs ki vos vloz candjî.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnNew)
en: Create a new file type.
wa: Ahiver ene novele sôre di fitchîs.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnNew)
en: &New
wa: &Novea

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnDelete)
en: Delete the current file type.
wa: Disfacer li sôre di fitchîs do moumint.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnDelete)
en: &Delete
wa: &Disfacer

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbProperties)
en: Properties
wa: Prôpietés

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblName)
en: &Name:
wa: &No:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtName)
en: The name of the filetype will be the text of the corresponding menu item.
wa: Li no del sôre di fitchîs va esse li tecse po l' intrêye corespondante do menu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSection)
en: &Section:
wa: &Seccion:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtSection)
en: The section name is used to organize the file types in menus.
wa: Li no d' seccion est eployî po rindjî les sôres di fitchîs dins l' menu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblVariables)
en: &Variables:
wa: &Variåves:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblExtensions)
en: File e&xtensions:
wa: Ca&wetes des fitchîs:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblMimeTypes)
en: MIME &types:
wa: &Sôres MIME:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPriority)
en: P&riority:
wa: &Prumiristé:

en: Indentation
wa: Ritrait

en: Auto Completion
wa: Oto-completaedje

en: Spellcheck
wa: Waitî l' ôrtografeye

en: Off
wa: Dismetou

en: Follow Line Numbers
wa: Shure les limeros des royes

en: Appearance
wa: Rivnance

en: Advanced
wa: Sipepieus

en: You did not provide a backup suffix or prefix. Using default suffix: '~'
wa: Vos n' avoz nén dné d' cawete ou d' betchete po les copeyes di såvrité. Dji m' sievrè del cawete tchoezeye por vos : « ~ »

en: No Backup Suffix or Prefix
wa: Pont d' cawete ou d' betchete po les copeyes di såvrité

en: Open/Save
wa: Drovi/Schaper

en: Dictionary:
wa: Motî :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_skipBtn)
en: &Ignore
wa: &Passer

en: The diff command failed. Please make sure that diff(1) is installed and in your PATH.
wa: Li cmande diff a fwait berwete. Verifyîz ki diff(1) est astalé et est dins vosse PATH.

en: Error Creating Diff
wa: Aroke en ahivant Diff

en: Diff Output
wa: Rexhowe di Diff

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbSwapFileMode) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, spbSwapFileSync) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, sbAutoCenterCursor)
en: Disabled
wa: Dismetou

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, cbNavigationMisc)
en: Misc
wa: Totes sôres

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkBackupLocalFiles)
en: &Local files
wa: Fitchîs &locås

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkBackupRemoteFiles)
en: &Remote files
wa: Fitchîs då &lon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEncoding)
en: &Encoding:
wa: &Ecôdaedje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEOL)
en: E&nd of line:
wa: &Fén d' roye:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbEOL)
en: UNIX
wa: Unix

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkDetectEOL)
en: A&utomatic end of line detection
wa: Deteccion &otomatike del fén d' roye

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, lineLengthLimit)
en: Unlimited
wa: Sins limite

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, spacesComboBox)
en: Always
wa: Tofer

en: Save Nevertheless
wa: Schaper cwand minme

en: Untitled
wa: Sins no

en: Save File
wa: Schaper l' fitchî

en: Save failed
wa: Li schapaedje a fwait berwete

en: The document "%1" has been modified.
    Do you want to save your changes or discard them?
wa: Li documint «%1» a candjî.
    Voloz vs schaper vos candjmints oudonbén ls abandner?

en: Close Document
wa: Clôre documint

en: Vi Input Mode
wa: Môde d' intrêye Vi

en: <Unchanged>
wa: <Nén candjî>

en: Use Default
wa: Eployî li prémetou

en: Properties of %1
wa: Prôpietés di %1

en: New Filetype
wa: Novele sôre di fitchî

en: Select Mime Types
wa: Tchoezixhoz les sôres MIME

en: Modes && Filetypes
wa: Môdes et sôres di fitchîs

en: Te&xt Settings
wa: Tchuzes do &tecse

en: Hea&der && Footer
wa: T&iestire && pînote

en: Pr&int header
wa: Imprimer l' &tiestire

en: Pri&nt footer
wa: Imprimer l' &pînote

en: Header/footer font:
wa: Fonte pol tiestire/pînote:

en: Header Properties
wa: Prôpietés del tiestire:

en: &Format:
wa: Co&gne:

en: Colors:
wa: Coleurs:

en: Foreground:
wa: Divant:

en: Bac&kground
wa: &Fond:

en: Footer Properties
wa: Prôpietés del pînote

en: For&mat:
wa: Co&gne:

en: &Background
wa: &Fond

en: <p>Format of the page header. The following tags are supported:</p>
wa: <p>Cogne del tiestire del pådje. Les etiketes shuvantes sont sopoirtêyes:</p>

en: <p>Format of the page footer. The following tags are supported:</p>
wa: <p>Cogne del pînote del pådje. Les etiketes shuvantes sont sopoirtêyes:</p>

en: W&idth:
wa: &Lårdjeu:

en: &Margin:
wa: &Mådje:

en: Co&lor:
wa: Co&leur:

en: Sort the selected text or whole document.
wa: Relére tecse tchoezi oudon-bén tot l' documint.

en: Move selected lines down.
wa: Dischinde les royes di tchoezeyes.

en: Move selected lines up.
wa: Monter les royes di tchoezeyes.

en: Error loading script %1
wa: Aroke tot tcherdjant li scripe %1

en: Error loading script %1
wa: Aroke tot tcherdjant li scripe %1

en: Command not found: %1
wa: Comande nén trovêye : %1

en: Add...
wa: Radjouter...

en: Reached top, continued from bottom
wa: Dj' a-st arivé al copete, dji racmince dispoy li valêye

en: Reached bottom, continued from top
wa: Dj' a-st arivé al valêye, dji racmince dispoy li copete

en: Not found
wa: Nén trové

en: Beginning of line
wa: Comince del roye

en: End of line
wa: Fén del roye

en: Reference
wa: Referince

en: Digit
wa: Chife

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, pattern)
en: Text to search for
wa: Tecse a cweri après

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, searchMode)
en: Search mode
wa: Môde di cweraedje

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, replaceAll)
en: Replace all matches
wa: Replaecî tot avå

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, replacement)
en: Text to replace with
wa: Tecse a mete el plaece

en: Use Default Style
wa: Eployî li prémetou stîle

en: &Bold
wa: &Cråssès letes

en: &Italic
wa: C&lintcheyès letes

en: &Underline
wa: &Sorlignî

en: S&trikeout
wa: &Båré

en: Normal &Color...
wa: &Coleur normåle...

en: &Selected Color...
wa: &Tchoezeye coleur...

en: &Background Color...
wa: Coleur do &fond...

en: Use &Default Style
wa: Eployî li &prémetou stîle

en: "Use Default Style" will be automatically unset when you change any style properties.
wa: Li tchuze «Eployî li prémetou stîle» serè otomaticmint dismetowe cwand vos candjîz ene prôpieté do stîle.

en: Kate Styles
wa: Stîles di Kate

en: Bookmark
wa: Rimåke

en: Warning
wa: Adviertixhmint

en: Error
wa: Aroke

en: Colors
wa: Coleurs

en: If a line has no bookmark then add one, otherwise remove it.
wa: Si ene roye n' a pont di rmåke, endè radjouter ene, ôtmint el oister.

en: Remove all bookmarks of the current document.
wa: Oister totes les rmåkes foû do documint do moumint.

en: Next Bookmark
wa: Rimåke shuvante

en: Go to the next bookmark.
wa: Potchî al rimåke shuvante.

en: Previous Bookmark
wa: Rimåke di dvant

en: Go to the previous bookmark.
wa: Potchî al rimåke di dvant.

en: &Bookmarks
wa: &Rimåkes

en: &Next: %1 - "%2"
wa: &Shuvant: %1 - «%2»

en: &Previous: %1 - "%2"
wa: Di d&vant: %1 - «%2»

en: Unknown command '%1'
wa: Comande nén cnoxhowe «%1».

en: Christoph Cullmann
wa: Christophe Cullmann

en: Maintainer
wa: Mintneu

en: Core Developer
wa: Mwaisse diswalpeu

en: Developer
wa: Programeu

en: The cool buffersystem
wa: Li clapant sistinme di tampon

en: The Editing Commands
wa: Les comandes po candjî l' tecse

en: Testing, ...
wa: Sayes, ...

en: Former Core Developer
wa: Ancyin mwaisse diswalpeu

en: KWrite port to KParts
wa: Poirtaedje KParts po KWrite

en: KWrite Undo History, Kspell integration
wa: Istwere des disfijhaedjes, eployaedje di Kspell

en: KWrite XML Syntax highlighting support
wa: Metaedje e valeur del sintacse XML

en: Patches and more
wa: Patches et co d' pus

en: Highlighting for RPM Spec-Files, Perl, Diff and more
wa: Metaedje en evidince po les fitchîs spec des RPM, Perl, Diff eyet co d' pus

en: Highlighting for VHDL
wa: Metaedje en evidince po VHDL

en: Yury Lebedev
wa: Youri Lebedev

en: Highlighting for SQL
wa: Metaedje en evidince po SQL

en: Highlighting for Ferite
wa: Metaedje en evidince po Ferite

en: Highlighting for ILERPG
wa: Metaedje en evidince po ILERPG

en: Highlighting for LaTeX
wa: Metaedje en evidince po LaTeX

en: Highlighting for Makefiles, Python
wa: Metaedje en evidince po les fitchîs Makefile, eyet Python

en: Highlighting for Python
wa: Metaedje en evidince po Python

en: Highlighting for Scheme
wa: Metaedje en evidince po Scheme

en: PHP Keyword/Datatype list
wa: Djivêye di mots clés/sôre di dnêyes PHP

en: Very nice help
wa: Clapante aidance

en: All people who have contributed and I have forgotten to mention
wa: Totes les djins k' ont contribouwé å programe et ki dj' a rovyî

en: Configure
wa: Apontyî

en: Variables
wa: Variåves

en: Cut the selected text and move it to the clipboard
wa: Côper l' tecse tchoezi eyet l' mete dins l' presse-papî

en: Paste previously copied or cut clipboard contents
wa: Aclape çou k' i gn a dins l' presse-papî

en: Use this command to copy the currently selected text to the system clipboard.
wa: Eployî cisse comande ci po copyî l' tecse tchoezi pol moumint et l' evoyî e presse-papî do sistinme.

en: Save the current document
wa: Schaper li documint do moumint

en: Revert the most recent editing actions
wa: Disfé les dierinnès accions di candjmint do tecse

en: Revert the most recent undo operation
wa: Rifé les dierins disfijhaedjes

en: C&omment
wa: C&ominter

en: Unco&mment
wa: &Discominter

en: &Read Only Mode
wa: Môde seulmint &lére

en: Join Lines
wa: Djonde les royes

en: Print the current document.
wa: Imprimer li documint do moumint.

en: Reloa&d
wa: Ritcher&djî

en: Reload the current document from disk.
wa: Ritcherdjî li documint do moumint a pårti del plake.

en: Save the current document to disk, with a name of your choice.
wa: Schaper li documint do moumint sol plake, avou l' no ki vos vloz.

en: &Configure Editor...
wa: &Apontyî l' aspougneu di tecse...

en: &Mode
wa: &Môde

en: Select the entire text of the current document.
wa: Tchoezixh tot l' tecse do documint do moumint.

en: Enlarge Font
wa: Ragrandi fonte

en: Shrink Font
wa: Raptiti fonte

en: Bl&ock Selection Mode
wa: Môde seleccion &blok

en: Overwr&ite Mode
wa: Môde s&ipotchaedje

en: Follow &Line Numbers
wa: Shure les &limeros des royes

en: Show &Line Numbers
wa: Mostrer les &limeros des royes

en: Show/hide the line numbers on the left hand side of the view.
wa: Mostrer/catchî les limeros des royes sol hintche del vuwe.

en: Switch to Command Line
wa: Aler al roye di comande

en: &End of Line
wa: &Fén d' roye

en: Choose which line endings should be used, when you save the document
wa: Tchoezixhoz li sôre di fén di roye a-z eployî, cwand on schape li documint

en: E&ncoding
wa: E&côdaedje

en: Look up the first occurrence of a piece of text or regular expression.
wa: Cweri après l' prumire ocurince d' on boket d' tecse ou ene erîlêye ratourneure.

en: Find Selected
wa: Trover tchoezi

en: Finds next occurrence of selected text.
wa: Trover l' ocurince shuvante pol tecse tchoezi.

en: Find Selected Backwards
wa: Trover tchoezi en erî

en: Finds previous occurrence of selected text.
wa: Trover l' ocurince di dvant pol tecse tchoezi.

en: Look up the next occurrence of the search phrase.
wa: Trover l' ocurince shuvante pol fråze cwerowe.

en: Look up the previous occurrence of the search phrase.
wa: Trover l' ocurince di dvant pol fråze cwerowe.

en: Look up a piece of text or regular expression and replace the result with some given text.
wa: Cweri après on boket d' tecse ou ene erîlêye ratourneure eyet replaecî l' rizultat avou on tecse diné.

en: Copy as &HTML
wa: Copyî come &HTML

en: Use this command to copy the currently selected text as HTML to the system clipboard.
wa: Eployî cisse comande ci po copyî come HTML li tecse tchoezi pol moumint et l' evoyî sol tchapea emacralé do sistinme.

en: Move Word Left
wa: Potchî å mot d' hintche

en: Select Character Left
wa: Tchoezi l' caractere al hintche

en: Select Word Left
wa: Tchoezi l' mot al hintche

en: Move Word Right
wa: Potchî å mot d' droete

en: Select Character Right
wa: Tchoezi l' caractere al droete

en: Select Word Right
wa: Tchoezi l' mot al droete

en: Move to Beginning of Line
wa: Potchî å cmince del roye

en: Move to Beginning of Document
wa: Potchî å cmince do documint

en: Select to Beginning of Line
wa: Tchoezi disk' å cmince del roye

en: Select to Beginning of Document
wa: Tchoezi disk' å cmince do documint

en: Move to End of Line
wa: Potchî al fén del roye

en: Move to End of Document
wa: Potchî al fén do documint

en: Select to End of Line
wa: Tchoezi disk' al fén del roye

en: Select to End of Document
wa: Tchoezi disk' al fén do documint

en: Select to Previous Line
wa: Tchoezi disk' al roye di dvant

en: Move to Next Line
wa: Potchî al roye shuvante

en: Move to Previous Line
wa: Potchî al roye di dvant

en: Select to Next Line
wa: Tchoezi disk' al roye shuvante

en: Select to Matching Bracket
wa: Tchoezi disk' al riwaitante åtchete

en: Delete Line
wa: Disfacer l' roye

en: Delete Word Left
wa: Disfacer l' mot al hintche

en: Delete Word Right
wa: Disfacer l' mot al droete

en: Delete Next Character
wa: Disfacer l' caractere shuvant

en: Backspace
wa: Backspace (Erî)

en: Export File as HTML
wa: Ebaguer l' fitchî come HTML

en: Available Commands
wa: Comandes k' i gn a

en: No help for '%1'
wa: I n' a pont d' aidance po «%1»

en: No such command <b>%1</b>
wa: Nole comande lomêye insi: <b>%1</b>

en: No such command: "%1"
wa: Nole comande lomêye insi: «%1»

en: Success:
wa: Succès:

en: Command "%1" failed.
wa: Li cmande «%1» a fwait berwete.

en: Unable to open the config file for reading.
wa: Dji n' sai drovi l' fitchî d' apontiaedje pol lére.

en: Unable to open file
wa: Dji n' sai drovi l' fitchî

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tblNormalModeMappings) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tblInsertModeMappings) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tblVisualModeMappings)
en: Command
wa: Comande
