katepart4 - en to xh translation catalogue (139 entries)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkLineNumbers)
en: If this option is checked, every new view will display line numbers on the left hand side.
xh: Ukuba olukhetho lukhethiwe, yonke imboniselo entsha izakubonisa amnana elayini kwaical alasekhohlo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkLineNumbers)
en: Show &line numbers
xh: Bonisa &amanani elayini

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, rbSortBookmarksByCreation)
en: Each new bookmark will be added to the bottom, independently from where it is placed in the document.
xh: Inqaku lencwadi ngalinye lizakudibaniswa ezantsi, ngokusecaleni kwendawo elizakubekwa kuyo kuxwebhu.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, rbSortBookmarksByPosition)
en: The bookmarks will be ordered by the line numbers they are placed at.
xh: Amanqaku encwadi azakubekwa ngamananai elayini abekwe kuyo.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPluralHandlingSpinBox, sbWordWrap)
en: If the Word Wrap option is selected this entry determines the length (in characters) at which the editor will automatically start a new line.
xh: Ukuba ukhetho losongelo lwegama lukhethiwe olu ngeno lufuna ubude (kubasebenzi) apho umhleli angaqala ilayini entsha ezenzekelayo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblMimeTypes)
en: MIME &types:
xh: MIME &iindidi:

en: Indentation
xh: Ulweziwo lwamathanda

en: Editing
xh: Iyahlela

en: Editing Options
xh: Ihlela iinketho

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkShowTabs)
en: The editor will display a symbol to indicate the presence of a tab in the text.
xh: Umhleli uzakubonisa uphawu lokubonisa ubukho besithuba kokubhaliweyo.

en: Save File
xh: Gcina Ifayile

en: Select Mime Types
xh: Khetha Iindidi ze Mime:

en: Te&xt Settings
xh: Izi&cwangciso Zokubhaliweyo

en: <p>If enabled, line numbers will be printed on the left side of the page(s).</p>
xh: <p>xa yenziwe, amanani elayini azakushicilelwa ecaleni elisekhohlo lephepha(ama). </p>

en: Hea&der && Footer
xh: Okubhal&iweyo okuphezulu && Okubhaliweyo okusezantsi

en: Header Properties
xh: Iimpahla ze header

en: &Format:
xh: &Izibuko:

en: Colors:
xh: Imibala:

en: Foreground:
xh: Indawo yommameli:

en: Bac&kground
xh: Isiqa&lo

en: Footer Properties
xh: Iimpahla Zokubhaliweyo okusezantsi kwephepha

en: For&mat:
xh: Fo&mati:

en: &Background
xh: &Isiqalo

en: <p>Format of the page header. The following tags are supported:</p>
xh: <p> Ifomati yokubhaliweyo okuphezulu kwephepha. I tags ezilandelayo azixhaswanga:</p>

en: <p>Format of the page footer. The following tags are supported:</p>
xh: <p> Ifomati yokubhaliweyo okusezantsi kwephepha. Ezi tags ezilandelayo azixhaswanga:</p>

en: L&ayout
xh: Ub&eko

en: Box Properties
xh: Iimpahla Zebhokisi

en: <p>If enabled, a box as defined in the properties below will be drawn around the contents of each page. The Header and Footer will be separated from the contents with a line as well.</p>
xh: <p>Xa oku kwenziwe, ibhoki njengokuchazwe kwimpahla ngezantsi izakuzotywa macala onke omxholo wephepha. Okubhaliweyo okuphezulu Nokubhaliweyo okusezantsi kuzakwehlulwa kumxholo onelayini futhi.</p>

en: The width of the box outline
xh: Ububanzi begqabantshintshi lebhokisi

en: The margin inside boxes, in pixels
xh: Umda ngaphakathi kweebhokisi, kwi pixels

en: The line color to use for boxes
xh: Umbala welayini engasebenziselwa ii bhokisi

en: (Selection of)
xh: (Ukhetho lwe)

en: Use Default Style
xh: Sebenzisa Indlela Zokungaqgibekanga

en: &Bold
xh: &Amagama amakhulu

en: &Italic
xh: K&ekeleyo

en: Normal &Color...
xh: Oqhelekileyo &umbala...

en: &Selected Color...
xh: &Umbala Okhethiweyo...

en: Use &Default Style
xh: Sebenzisa &Iindlela engaqgibekanga

en: "Use Default Style" will be automatically unset when you change any style properties.
xh: "Sebenzisa Uhlobo Olungagqibekanga" izakuyekwa ngokuzenzekelayo xa utshintsha naluphi uhlobo lwempahla.

en: Kate Styles
xh: Iintlobo zeKate

en: Bookmark
xh: Inqaku lencwadi

en: H&ighlight:
xh: Y&enza uphawu:

en: Colors
xh: Imibala

en: If a line has no bookmark then add one, otherwise remove it.
xh: Ukuba ilayini ayinanqaku lencwadi yongeza inqaku lencwadi, kungenjalo lisuse.

en: Remove all bookmarks of the current document.
xh: Susa onke amanqaku encwadi oxwebhu lwangoku.

en: Next Bookmark
xh: Inqaku lencwadi elilandelayo

en: Previous Bookmark
xh: Inqaku lencwadi elidlulileyo

en: &Next: %1 - "%2"
xh: Ela&ndelayo: %1 - "%2"

en: &Previous: %1 - "%2"
xh: &Edluliyelo: %1 - "%2"

en: Embeddable editor component
xh: Ingxenye yomhleli yokubekwe phantsi

en: Core Developer
xh: Umbhekisi phambili wengaphakathi lento/umntu

en: The cool buffersystem
xh: Indlela epholileyo yesixhobo sokubulala ungqubano

en: Testing, ...
xh: Iyavavanya, ...

en: KWrite port to KParts
xh: Izibuko le KWrite ukuya ku KParts

en: KWrite Undo History, Kspell integration
xh: KWrite sukwenza iMbali, ukwenziwangokupheleleyo kwe Kspell

en: KWrite XML Syntax highlighting support
xh: KWrite XML inkxaso yophawu ngokwesi

en: Patches and more
xh: Iziziba nokunye

en: Highlighting for RPM Spec-Files, Perl, Diff and more
xh: Yenza uphawu lwe RPM Spec-iifayile, Perl, Diff nokunye

en: Highlighting for VHDL
xh: Yenza uphawu lwe VHDL

en: Highlighting for SQL
xh: Yenza uphawu lwe SQL

en: Highlighting for Ferite
xh: Yenza uphawu lwe Ferite

en: Highlighting for ILERPG
xh: Yenza uphawu lwe ILERPG

en: Highlighting for LaTeX
xh: Yenza uphawu lwe LaTex

en: Highlighting for Makefiles, Python
xh: Iphawulela Iifayile zokwenza, Python

en: Highlighting for Python
xh: Yenza uphawu lwe Python

en: Highlighting for Scheme
xh: Yenza uphawu Lodweliso

en: PHP Keyword/Datatype list
xh: PHP Igama elingundoqo/uluhlu lohlobo lwedata

en: Very nice help
xh: Uncedo oluhle kakhulu

en: All people who have contributed and I have forgotten to mention
xh: Bonke abantu abanikeleyo kwaye endibalibeleyo ukubakhankanya

en: Cut the selected text and move it to the clipboard
xh: Sika okubhaliweyo okukhetiweyo uhambisele kwibhodi eqhotyoshwayo

en: Paste previously copied or cut clipboard contents
xh: Cola okukhupelweyo okudlulileyo okanye sika umxholo webhodi eqhotyoshwayo

en: Use this command to copy the currently selected text to the system clipboard.
xh: Sebenzisa lomyalelo ukukhuphela okubhaiweyo okukhethwe ngoku kwindlela yokusebenza yebhodi eqhotyoshwayo.

en: Save the current document
xh: Gcina uxwebhu langoku

en: Revert the most recent editing actions
xh: Ibuyisela ezonantshukuma zangoku zokuhlela

en: Revert the most recent undo operation
xh: Buyela kumsebenzi wokungenzi wakutsha

en: &Clean Indentation
xh: &Coca ukwenziwa kwamathanda

en: C&omment
xh: &Gqabaza

en: Unco&mment
xh: &Sukugqabaza

en: Print the current document.
xh: Shicilela uxwebhu lwangoku.

en: Reloa&d
xh: Layisha kwak&hona

en: Reload the current document from disk.
xh: Layisha kwakhona uxwebhu lwangoku ukusuka kwi diski.

en: Save the current document to disk, with a name of your choice.
xh: Gcina uxwebhu lwangoku kwi disk, enegama olithandayo.

en: This command opens a dialog and lets you choose a line that you want the cursor to move to.
xh: Lomyalelo uvula incoko yababini kwaye ukuvumela ukuba ukhethe ilayini ofuna isalathisi sihambele ngaphezulu kwayo.

en: &Configure Editor...
xh: &Qwalasela umhleli...

en: Configure various aspects of this editor.
xh: Qwalasela izinto ezithile zalomhleli.

en: Here you can choose how the current document should be highlighted.
xh: Apha uyakwazi ukhetha indlela elizakuphawulwa ngayo uxwebhu lwangoku.

en: Select the entire text of the current document.
xh: Khetha konke okubhaliweyo kuxwebhu lwangoku.

en: If you have selected something within the current document, this will no longer be selected.
xh: Ukuba kukho into oyikhetileyo koluxwebhu lwqangoku, oku akuzukukethwa.

en: This increases the display font size.
xh: Oku kwandisa imboniso yonungakanani bomgca.

en: This decreases the display font size.
xh: Inciphisa ubungakanani bomgca wemboniso.

en: This command allows switching between the normal (line based) selection mode and the block selection mode.
xh: Lomyalelo uvumela utshintsha tshintsho phakathi kwendlela yokhetho eqhelekileyo (eyayalemene nelayini) nesiqobo sendlela yokhetho.

en: Choose whether you want the text you type to be inserted or to overwrite existing text.
xh: Khetha ukuba ufuna okubhaliweyo okushicileleyo kufakwe okanye ufuna ukubhala ngaphezulu koxwebhu olukhoyo.

en: &Dynamic Word Wrap
xh: &Usongelo Lwegama Olunamandla

en: Show Folding &Markers
xh: Bonisa &Abaphawuli Bokusonga

en: You can choose if the codefolding marks should be shown, if codefolding is possible.
xh: Uyakwazi ukukhetha ukuba uphawulo lwekhowudi esongwayo kufuneka iboniswe, ikhowudi yokusonga Wena khetha i/u/a yi.

en: Show &Icon Border
xh: &Bonisa umda we Icon

en: Show &Line Numbers
xh: Bonisa &Amanani Elayini

en: Show/hide the line numbers on the left hand side of the view.
xh: Bonisa/fihla inani kwicala lasekhohlo lemboniselo.

en: &End of Line
xh: &Isiphelo selayini

en: Choose which line endings should be used, when you save the document
xh: Khetha ukuba kuzakusebenziswa oluphi uphelo lwe layini, xa ugcina uxwebhu

en: Look up the first occurrence of a piece of text or regular expression.
xh: Jonga ubonakalo lokuqala lweceba lokubhaliweyo okanye ukuzichaza okuthe rhoqo.

en: Look up the next occurrence of the search phrase.
xh: Jonga ubonakalo lophendlo lokUkuzichaza Okuthe Rhoqoi/u/a i/u/a.

en: Look up the previous occurrence of the search phrase.
xh: Jonga isiganeko esidlulileyo sebinzana yophendlo.

en: Look up a piece of text or regular expression and replace the result with some given text.
xh: Jonga iceba lokubhaliweyo okanya ukuzichaza okuthe rhoqo kwaye ubuyisele ixiphumo esinokubhaliweyo okunikiweyo.

en: Move Word Left
xh: Shukumisa Igama Ekohlo

en: Select Character Left
xh: Khetha Umsebenzi Ekhohlo

en: Select Word Left
xh: Khetha Igama Ekhohlo

en: Move Word Right
xh: Shukumisa Igama Ekunene

en: Select Character Right
xh: Khetha Umsebenzi Ekunene

en: Select Word Right
xh: Khetha Igama Ekunene

en: Move to Beginning of Line
xh: Shukumisela Ngasekuqaleni Kwelayini

en: Move to Beginning of Document
xh: Shukumisela Ngasekuqaleni Koxwebhu

en: Select to Beginning of Line
xh: Khetha Ekuqaleni Kwelayini

en: Select to Beginning of Document
xh: Khetha Ekuqaleni Koxwebhu

en: Move to End of Line
xh: Shukumisela Ekupheleni Kwelayini

en: Move to End of Document
xh: Shukumisela Ekupheleni Koxwebhu

en: Select to End of Line
xh: Khetha Kwisiphelo Selayini

en: Select to End of Document
xh: Khetha Kwisiphelo Soxwewbhu

en: Select to Previous Line
xh: Khetha Okudlulileyo Kwilayini

en: Scroll Line Up
xh: Rolela Phezulu Kwilayini

en: Move to Next Line
xh: Yiya Kwilayini Elandelayo

en: Move to Previous Line
xh: Shukuma Kwilayini Edlulileyo

en: Select to Next Line
xh: Khetha Kwilayini Elandelayo

en: Scroll Line Down
xh: Rolela Ezantsi Kwilayini

en: Scroll Page Up
xh: Rolela Phezulu Kwephepha

en: Select Page Up
xh: Khetha Phezulu Kwephepha

en: Move to Top of View
xh: Yiya Ngaphezulu Kwemboniselo

en: Scroll Page Down
xh: Rolela Ezantsi Kwephepha

en: Select Page Down
xh: Khetha Ezantsi Kwephepha

en: Move to Bottom of View
xh: Yiya Ezantsi Kwemboniselo

en: Select to Matching Bracket
xh: Khetha Isigqweqe Esihambiselanayo

en: Transpose Characters
xh: Tshintsha indlela ababekwe ngayo Abasebenzi

en: Delete Line
xh: Cima ilayini

en: Delete Word Left
xh: Cima Igama Ekhohlo

en: Delete Word Right
xh: Cima Igama Ekunene

en: &Indent
xh: &Yenza amathanda

en: &Unindent
xh: &Sukuwenza amathanda

en: Use this to unindent a selected block of text.
xh: Sebenzisa oku ukukupha amathanda kwisiqobo sokubhaliweyo.

en: Mark Type %1
xh: Phawula Uhlobo %1
