kdelibs4_as - en to as translation catalogue (88 entries)

en: Manage Link
as: লিঙ্ক পৰিচালনা

en: Link Text:
as: লিঙ্কৰ লিপি:

en: Link URL:
as: লিঙ্কৰ URL:

en: Find Next
as: পৰবৰ্তী উপস্থিতি অনুসন্ধান কৰক

en: <qt>Find next occurrence of '<b>%1</b>'?</qt>
as: <qt>'<b>%1</b>' ৰ পৰবৰ্তী উপস্থিতি অনুসন্ধান কৰা হ'ব নেকি ?</qt>

en: 1 match found. | %1 matches found.
as[0]: ১ টা মিল পোৱা গৈছে
as[1]: %1 মিল পোৱা গৈছে ।

en: <qt>No matches found for '<b>%1</b>'.</qt>
as: <qt>'<b>%1</b>' ৰ কোনো মিল পোৱা নাযায় ।</qt>

en: No matches found for '<b>%1</b>'.
as: '<b>%1</b>' ৰ কোনো মিল পোৱা নাযায় ।

en: Beginning of document reached.
as: আলেখ্যনৰ প্ৰাৰম্ভিক স্থান

en: End of document reached.
as: আলেখ্যনৰ অন্তিম স্থান

note: i18n() of the first if() because of the plural form. Hope this word puzzle is ok, it's a different sentence
en: Continue from the end?
as: অন্তিম স্থানৰ পৰা অনুসন্ধান কৰা হ'ব ?

en: Continue from the beginning?
as: প্ৰাৰম্ভিক স্থানৰ পৰা অনুসন্ধান কৰা হ'ব ?

en: Find Text
as: লিপি অনুসন্ধান

[ctx: @title:group]
en: Find
as: বিচাৰক

en: &Text to find:
as: অনুসন্ধানযোগ্য লিপি: (&T)

en: &Edit...
as: সম্পাদনা...(&E)

en: Replace With
as: প্ৰতিস্থাপন কৰিবলৈ ব্যৱহৃত হ'ব

en: Replace&ment text:
as: প্ৰতিস্থাপন কৰিবলৈ ব্যৱহৃত লিপি: (&m)

en: Use p&laceholders
as: placeholders ব্যৱহাৰ কৰক (&l)

en: Insert Place&holder
as: placeholder ভৰাওক (&h)

en: Options
as: বিকল্প

en: C&ase sensitive
as: হৰফৰ ছাঁদ সম্পৰ্কে সচেতন (&a)

en: &Whole words only
as: অকল সম্পূৰ্ণ শব্দ (&W)

en: From c&ursor
as: আৰম্ভণিৰ কাৰ্ছাৰ (&u)

en: Find &backwards
as: বিপৰীত দিশাত অনুসন্ধান (&b)

en: &Selected text
as: নিৰ্বাচিত লিপি (&S)

en: &Prompt on replace
as: প্ৰতিস্থাপনত সতৰ্ক কৰা হ'ব (&P)

en: &Replace
as: প্ৰতিস্থাপন (&R)

en: Start replace
as: প্ৰতিস্থাপন প্ৰাৰম্ভ

en: &Find
as: অনুসন্ধান (&F)

en: Start searching
as: অনুসন্ধান আৰম্ভ

en: Enter a pattern to search for, or select a previous pattern from the list.
as: বিচাৰিবলৈ এটা শব্দ/পংক্তি লিখক, বা আগতে উল্লেখিত তালিকাৰ পৰা এটা নিৰ্ব্বাচন কৰক ।

en: If enabled, search for a regular expression.
as: সক্ৰিয় কৰা হ'লে, regular expression অনুসন্ধান কৰা হ'ব ।

en: Click here to edit your regular expression using a graphical editor.
as: চিত্ৰাঙ্কিত সম্পাদকৰ সহযোগে regular expression সম্পাদনাৰ বাবে ইয়াত টিপক ।

en: Enter a replacement string, or select a previous one from the list.
as: প্ৰতিস্থাপন কৰাৰ বাবে এটা শব্দ/পংক্তি লিখক, বা আগতে উল্লেখিত তালিকাৰ পৰা এটা নিৰ্ব্বাচন কৰক ।

en: Require word boundaries in both ends of a match to succeed.
as: মিল পোৱাৰ বাবে শব্দৰ আৰম্ভ আৰু অন্ত নিৰ্ধাৰিত হোৱা আৱশ্যক ।

en: Start searching at the current cursor location rather than at the top.
as: প্ৰাৰম্ভিক স্থানৰ পৰা অনুসন্ধান আৰম্ভ নকৰি বৰ্তমান কাৰ্ছাৰ অৱস্থাৰ পৰা অনুসন্ধান আৰম্ভ কৰা হ'ব ।

en: Only search within the current selection.
as: অকল বৰ্তমানে নিৰ্বাচিত অংশত অনুসন্ধান কৰা হ'ব ।

en: Search backwards.
as: বিপৰীত দিশাত অনুসন্ধান কৰা হ'ব ।

en: Ask before replacing each match found.
as: চিনাক্ত হোৱা প্ৰতি মিল প্ৰতিস্থাপন কৰাৰ আগতে নিশ্চিত কৰা হ'ব ।

en: Any Character
as: যি কোনো অক্ষৰ

en: Start of Line
as: পংক্তিৰ প্ৰাৰম্ভ

en: End of Line
as: পংক্তিৰ সমাপ্তি

en: Set of Characters
as: অক্ষৰমালা

en: Repeats, Zero or More Times
as: শূণ্য বা অধিক বাৰ পুনৰাবৃত্তি হয়

en: Repeats, One or More Times
as: এক বা অধিক বাৰ পুনৰাবৃত্তি হয়

en: Optional
as: ঐচ্ছিক

en: Complete Match
as: সম্পূৰ্ণ মিল

en: You must enter some text to search for.
as: অনুসন্ধানৰ বাবে কিছু লিপি লিখা আৱশ্যক ।

en: Replace
as: প্ৰতিস্থাপন

en: &Skip
as: উপেক্ষা কৰা হ'ব (&S)

en: Replace '%1' with '%2'?
as: '%1' ৰ পৰিবৰ্তে '%2' লিখা হ'ব নেকি ?

en: No text was replaced.
as: কোনো লিপি প্ৰতিস্থাপন কৰা নহয় ।

en: 1 replacement done. | %1 replacements done.
as[0]: ১ টা প্ৰতিস্থাপন কৰা হৈছে ।
as[1]: %1 প্ৰতিস্থাপন কৰা হৈছে ।

en: Do you want to restart search from the end?
as: আপুনি নিশ্চিতৰূপে আলেখ্যনৰ অন্তিম স্থানৰ পৰা পুনঃ অনুসন্ধান কৰিবলৈ ইচ্ছুক নে ?

en: Do you want to restart search at the beginning?
as: আপুনি নিশ্চিতৰূপে আলেখ্যনৰ প্ৰাৰম্ভিক স্থানৰ পৰা পুনঃ অনুসন্ধান কৰিবলৈ ইচ্ছুক নে ?

[ctx: @action:button Restart find & replace]
en: Restart
as: পুনৰাৰম্ভ কৰক

[ctx: @action:button Stop find & replace]
en: Stop
as: বন্ধ কৰক

en: 
    Please correct.
as: 
    অনুগ্ৰহ কৰি সংশোধন কৰক ।

[ctx: @action]
en: Text &Color...
as: লিপিত ব্যৱহৃত ৰং...(&C)

[ctx: @label stroke color]
en: Color
as: ৰং

[ctx: @action]
en: Text &Highlight...
as: লিপি উজ্জ্বল কৰিবলৈ ব্যৱহৃত ৰং...(&H)

[ctx: @action]
en: &Font
as: আখৰ (&F)

[ctx: @action]
en: Font &Size
as: আখৰৰ মাপ (&S)

[ctx: @action boldify selected text]
en: &Bold
as: ডাঠ (&B)

[ctx: @action italicize selected text]
en: &Italic
as: ইটালিক (&I)

[ctx: @action underline selected text]
en: &Underline
as: নিম্নৰেখাঙ্কন (&U)

[ctx: @action]
en: &Strike Out
as: আখৰৰ মাজত আঁচ টানক (&S)

[ctx: @action]
en: Align &Left
as: বাওঁফাললৈ নিয়ক (&L)

[ctx: @label left justify]
en: Left
as: বাওঁফালে

[ctx: @action]
en: Align &Center
as: মাজলৈ আনক (&C)স

[ctx: @label center justify]
en: Center
as: মধ্য

[ctx: @action]
en: Align &Right
as: সোঁফালে লৈ যাওক (&R)

[ctx: @label right justify]
en: Right
as: সোঁফালে

[ctx: @action]
en: &Justify
as: সমপ্ৰান্তিক (&J)

[ctx: @label justify fill]
en: Justify
as: সমপ্ৰান্তিক

[ctx: @title:menu]
en: List Style
as: তালিকাৰ বিন্যাস

[ctx: @item:inmenu no list style]
en: None
as: শূণ্য

[ctx: @item:inmenu disc list style]
en: Disc
as: ডিস্ক

[ctx: @item:inmenu circle list style]
en: Circle
as: বৃত্ত

[ctx: @item:inmenu square list style]
en: Square
as: চৌকোণ

[ctx: @action]
en: Increase Indent
as: প্ৰান্ত বৃদ্ধি কৰক

[ctx: @action]
en: Decrease Indent
as: প্ৰান্ত হ্ৰাস কৰক

[ctx: @action]
en: Link
as: লিঙ্ক

[ctx: @action]
en: To Plain Text
as: প্লেইন-লিপিলৈস পৰিবৰ্তন

en: Nothing to spell check.
as: বানান পৰীক্ষা কৰাৰ বাবে একো নাই ।

en: Check Spelling...
as: বানান পৰীক্ষণ...

en: Auto Spell Check
as: স্বয়ংক্ৰিয় বানান পৰীক্ষণ
