kdelibs4 - en to bs translation catalogue (117 entries)

en: Manage Link
bs: Upravljanje vezom

en: Link Text:
bs: Tekst veze:

en: Link URL:
bs: URL veze:

en: Find Next
bs: Nađi sljedeće

en: <qt>Find next occurrence of '<b>%1</b>'?</qt>
bs: <qt>Potražiti sljedeće pojavljivanje „<b>%1</b>“?</qt>

en: 1 match found. | %1 matches found.
bs[0]: Nađeno %1 poklapanje.
bs[1]: Nađena %1 poklapanja.
bs[2]: Nađeno %1 poklapanja.

en: <qt>No matches found for '<b>%1</b>'.</qt>
bs: <qt>Nema poklapanja za „<b>%1</b>“.</qt>

en: No matches found for '<b>%1</b>'.
bs: Nema poklapanja za „<b>%1</b>“.

en: Beginning of document reached.
bs: Došao sam do početka dokumenta.

en: End of document reached.
bs: Došao sam do kraja dokumenta.

note: i18n() of the first if() because of the plural form. Hope this word puzzle is ok, it's a different sentence
en: Continue from the end?
bs: Nastaviti sa kraja?

en: Continue from the beginning?
bs: Nastaviti od početka?

en: Find Text
bs: Traženje teksta

[ctx: @title:group]
en: Find
bs: Traženje

en: &Text to find:
bs: Tekst za &traženje:

en: Regular e&xpression
bs: &Regularni izraz

en: &Edit...
bs: &Izmijeni...

en: Replace With
bs: Zamijeni sa

en: Replace&ment text:
bs: Tekst &zamjene:

en: Use p&laceholders
bs: Koristi &mjestodržače

en: Insert Place&holder
bs: &Umetni mjestodržač

en: Options
bs: Opcije

en: C&ase sensitive
bs: Razlikuj &veličinu slova

en: &Whole words only
bs: Samo &cijele riječi

en: From c&ursor
bs: &Od pokazivača

en: Find &backwards
bs: Traži u&nazad

en: &Selected text
bs: Označeni t&ekst

en: &Prompt on replace
bs: U&pit prilikom zamjene

en: &Replace
bs: &Zamijeni

en: Start replace
bs: Započni zamjenu

en: <qt>If you press the <b>Replace</b> button, the text you entered above is searched for within the document and any occurrence is replaced with the replacement text.</qt>
bs: <qt>Kada pritisnete dugme <b>Zamijeni</b>, tekst za traženje biće potražen u dokumentu i svako njegovo pojavljivanje biće zamijenjeno tekstom za zamjenu.</qt>

en: &Find
bs: &Nađi

en: Start searching
bs: Započni traženje

en: <qt>If you press the <b>Find</b> button, the text you entered above is searched for within the document.</qt>
bs: <qt>Kada pritisnete dugme <interface>Nađi</interface>, tekst koji ste unijeli iznad biće potražen u dokumentu .</qt>

en: Enter a pattern to search for, or select a previous pattern from the list.
bs: Unesite obrazac za traženje, ili odaberite neki od prethodnih sa spiska.

en: If enabled, search for a regular expression.
bs: Ako je uključeno, traži prema regularnom izrazu.

en: Click here to edit your regular expression using a graphical editor.
bs: Kliknite ovdje za grafičko uređivanje regularnog izraza.

en: Enter a replacement string, or select a previous one from the list.
bs: Unesite niz znakova kojim zamjenjujete, ili odaberite jednan od prethodnih sa spiska.

en: <qt>If enabled, any occurrence of <code><b>\N</b></code>, where <code><b>N</b></code> is an integer number, will be replaced with the corresponding capture ("parenthesized substring") from the pattern.<p>To include (a literal <code><b>\N</b></code> in your replacement, put an extra backslash in front of it, like <code><b>\\N</b></code>.</p></qt>
bs: <qt><p>Ako je uključeno, svako pojavljivanje <code><b>\N</b></code>, gdje je <code><b>N</b></code> cio broj, biće zamijenjeno odgovarajućim hvatanjem („zagrađenom podniskom“) iz obrasca.</p><p>Da biste uključili doslovno <code><b>\N</b></code> u zamjenu, dodajte još jedno kontrakroz ispred, ovako: <code><b>\\N</b></code></p></qt>

en: Click for a menu of available captures.
bs: Kliknite za meni dostupnih hvatanja.

en: Require word boundaries in both ends of a match to succeed.
bs: Zahtijevaj granice riječi na oba kraja da bi poklapanje uspjelo.

en: Start searching at the current cursor location rather than at the top.
bs: Počni traženje od tekuće pozicije kursora umjesto od vrha.

en: Only search within the current selection.
bs: Traži samo unutar tekućeg izbora.

en: Perform a case sensitive search: entering the pattern 'Joe' will not match 'joe' or 'JOE', only 'Joe'.
bs: Razlikuj veličinu slova: unošenje obrasca „Pera“ neće dovesti do poklapanja sa „pera“ ili „PERA“, već samo sa „Pera“.

en: Search backwards.
bs: Traži unazad.

en: Ask before replacing each match found.
bs: Pitaj prije zamjene svakog pronađenog poklapanja.

en: Any Character
bs: Bilo koji znak

en: Start of Line
bs: Početak reda

en: End of Line
bs: Kraj reda

en: Set of Characters
bs: Skup znakova

en: Repeats, Zero or More Times
bs: Ponavljanje, nijednom ili više puta

en: Repeats, One or More Times
bs: Ponavljanje, jednom ili više puta

en: Optional
bs: Opciono

en: Escape
bs: Izbjegavanje

en: TAB
bs: Tabulator

en: Newline
bs: Novi red

en: Carriage Return
bs: Povratak reda

en: White Space
bs: Bijeli razmak

en: Digit
bs: Cifra

en: Complete Match
bs: Potpuno poklapanje

en: Captured Text (%1)
bs: Uhvaćen tekst (%1)

en: You must enter some text to search for.
bs: Morate unijeti tekst za traženje.

en: Replace
bs: Zamijeni

[ctx: @action:button Replace all occurrences]
en: &All
bs: &Sve

en: &Skip
bs: &Preskoči

en: Replace '%1' with '%2'?
bs: Zamijeniti „%1“ sa „%2“?

en: No text was replaced.
bs: Ništa nije zamijenjeno.

en: 1 replacement done. | %1 replacements done.
bs[0]: Učinjena je %1 zamjena.
bs[1]: Učinjene su %1 zamjene.
bs[2]: Učinjeno je %1 zamjena.

en: Do you want to restart search from the end?
bs: Želite li da ponovite traženje sa kraja?

en: Do you want to restart search at the beginning?
bs: Želite li da ponovite traženje od početka?

[ctx: @action:button Restart find & replace]
en: Restart
bs: Ponovi

[ctx: @action:button Stop find & replace]
en: Stop
bs: Zaustavi

en: Your replacement string is referencing a capture greater than '\%1',
bs: Niz za zamjenu upućuje na hvatanje veće od „\%1“,

en: but your pattern only defines 1 capture. | but your pattern only defines %1 captures.
bs[0]: dok obrazac definiše samo %1.
bs[1]: dok obrazac definiše samo %1.
bs[2]: dok obrazac definiše samo %1.

en: but your pattern defines no captures.
bs: ali obrazac ne definiše nijedno.

en: 
    Please correct.
bs: 
    Ispravite ovo.

[ctx: @action]
en: Text &Color...
bs: &Boja teksta...

[ctx: @label stroke color]
en: Color
bs: Boja

[ctx: @action]
en: Text &Highlight...
bs: &Isticanje teksta...

[ctx: @action]
en: Font &Size
bs: &Veličina fonta

[ctx: @action boldify selected text]
en: &Bold
bs: Pode&bljaj

[ctx: @action italicize selected text]
en: &Italic
bs: &Kurziv

[ctx: @action underline selected text]
en: &Underline
bs: Pod&vuci

[ctx: @action]
en: &Strike Out
bs: Pre&crtaj

[ctx: @action]
en: Align &Left
bs: Ravnaj &lijevo

[ctx: @label left justify]
en: Left
bs: lijevo

[ctx: @action]
en: Align &Center
bs: Ravnaj po &sredini

[ctx: @label center justify]
en: Center
bs: Sredina

[ctx: @action]
en: Align &Right
bs: Ravnaj &desno

[ctx: @label right justify]
en: Right
bs: Desno

[ctx: @action]
en: &Justify
bs: &Razvuci

[ctx: @label justify fill]
en: Justify
bs: Razvučeno

[ctx: @action]
en: Left-to-Right
bs: Sa lijeva na desno

[ctx: @label left-to-right]
en: Left-to-Right
bs: Sa lijeva na desno

[ctx: @action]
en: Right-to-Left
bs: Sa desna na lijevo

[ctx: @label right-to-left]
en: Right-to-Left
bs: Sa desna na lijevo

[ctx: @title:menu]
en: List Style
bs: Stil spiska

[ctx: @item:inmenu no list style]
en: None
bs: (neoznačeno)

[ctx: @item:inmenu disc list style]
en: Disc
bs: diskovi

[ctx: @item:inmenu circle list style]
en: Circle
bs: kružići

[ctx: @item:inmenu square list style]
en: Square
bs: kvadratići

[ctx: @item:inmenu numbered lists]
en: 123
bs: brojevi

[ctx: @item:inmenu lowercase abc lists]
en: abc
bs: mala slova

[ctx: @item:inmenu uppercase abc lists]
en: ABC
bs: velika slova

[ctx: @action]
en: Increase Indent
bs: Povećaj uvlačenje

[ctx: @action]
en: Decrease Indent
bs: Smanji uvlačenje

[ctx: @action]
en: Insert Rule Line
bs: Umetni liniju ravnanja

[ctx: @action]
en: Link
bs: Veza

[ctx: @action]
en: Format Painter
bs: Preslikavač formata

[ctx: @action]
en: To Plain Text
bs: U običan tekst

[ctx: @action]
en: Subscript
bs: Indeks

[ctx: @action]
en: Superscript
bs: Izložilac

en: Nothing to spell check.
bs: Nema ničijeg za provjeru pravopisa.

en: Check Spelling...
bs: Provjeri pravopis...

en: Auto Spell Check
bs: Automatska provjera pravopisa

en: Allow Tabulations
bs: Dozvoli tabulacije

en: Speak Text
bs: Izgovori tekst
