kdelibs4 - en to crh translation catalogue (95 entries)

en: Manage Link
crh: İlişimni İdare Et

en: Link Text:
crh: İlişim Metni:

en: Link URL:
crh: İlişim Adresi:

en: Find Next
crh: Nevbettekisini Tap

en: <qt>Find next occurrence of '<b>%1</b>'?</qt>
crh: <qt>'<b>%1</b>' içün nevbetteki rastkeliş tapılsınmı?</qt>

en: 1 match found. | %1 matches found.
crh[0]: 1 eşleşme tapıldı.
crh[1]: %1 eşleşme tapıldı.

en: <qt>No matches found for '<b>%1</b>'.</qt>
crh: <qt>'<b>%1</b>' içün iç bir eşleşme tapılmadı.</qt>

en: No matches found for '<b>%1</b>'.
crh: '<b>%1</b>' içün iç bir eşleşme tapılmadı.

en: Beginning of document reached.
crh: Vesiqa başı irişildi.

en: End of document reached.
crh: Vesiqa soñu irişildi.

note: i18n() of the first if() because of the plural form. Hope this word puzzle is ok, it's a different sentence
en: Continue from the end?
crh: Ahırdan berli devam etilsinmi?

en: Continue from the beginning?
crh: Baştan berli devam etilsinmi?

en: Find Text
crh: Metinni Tap

[ctx: @title:group]
en: Find
crh: Tap

en: &Text to find:
crh: Tapılacaq &metin:

en: Regular e&xpression
crh: Muntazam i&fade

en: &Edit...
crh: &Tarir...

en: Replace With
crh: Bunıñnen Deñiştir

en: Replace&ment text:
crh: &Deñiştirme metni:

en: Use p&laceholders
crh: &Yer-tutucılarnı qullan

en: Insert Place&holder
crh: Yer-&tutucını Qıstır

en: Options
crh: İhtiyariyat

en: C&ase sensitive
crh: Büyük-ufaq &hassasiyeti

en: &Whole words only
crh: Tek &bütün kelimeler

en: From c&ursor
crh: İ&mleçten itibaren

en: Find &backwards
crh: &Kerige doğru tap

en: &Selected text
crh: &Saylanğan metin

en: &Prompt on replace
crh: Deñiştirmezden evel &sora

en: &Replace
crh: &Almaştır

en: Start replace
crh: Deñiştirmeni başlat

en: &Find
crh: &Tap

en: Start searching
crh: Qıdıruvnı başlat

en: <qt>If you press the <b>Find</b> button, the text you entered above is searched for within the document.</qt>
crh: <qt><b>Tap</b> dögmesine bassañız, yuqarıda kirsetkeniñiz metin vesiqa içerisinde aranır.</qt>

en: Enter a pattern to search for, or select a previous pattern from the list.
crh: Qıdırılacaq örnek kirsetiñiz yaki cedvelden bir evelki örnekni saylañız.

en: If enabled, search for a regular expression.
crh: Qabilleştirilgen ise, bir muntazam ifadeni qıdır.

en: Click here to edit your regular expression using a graphical editor.
crh: Muntazam ifadeñizni grafikiy muarrir qullanaraq tarir etmek içün mında çertiñiz.

en: Enter a replacement string, or select a previous one from the list.
crh: Deñiştirme tizgisini kirsetiñiz yaki cedvelden bir evelkisini saylañız.

en: Click for a menu of available captures.
crh: Mevcut başlıqlar menüsi içün çertiñiz.

en: Require word boundaries in both ends of a match to succeed.
crh: Eşleştirmeniñ er eki tarafında kelime hudutlarını talap et.

en: Start searching at the current cursor location rather than at the top.
crh: Yuqarıdan yerine qıdıruvnı ağımdaki imleç qonumında başla.

en: Only search within the current selection.
crh: Tek ağımdaki saylam içerisinde qıdır.

en: Perform a case sensitive search: entering the pattern 'Joe' will not match 'joe' or 'JOE', only 'Joe'.
crh: Büyük-ufaq hassasiyetli qıdırmanı icra et: 'Ali' örnegini kirsetüviñiz 'ali' yaki 'ALİ' ile eşleşmez, ancaq 'Ali' ile.

en: Search backwards.
crh: Kerige doğru qıdır.

en: Ask before replacing each match found.
crh: Tapılğan er eşleşmeni deñiştirmeden evel sora.

en: Any Character
crh: Er Angi Remiz

en: Start of Line
crh: Satır Başı

en: End of Line
crh: Satır Soñu

en: Set of Characters
crh: Remizler Kümesi

en: Repeats, Zero or More Times
crh: Tekrarlana, Sıfır yaki Ziyade Kere

en: Repeats, One or More Times
crh: Tekrarlana, Bir yaki Ziyade Kere

en: Optional
crh: İhtiyariy

en: TAB
crh: SEKİRME

en: Newline
crh: Yañı satır

en: Carriage Return
crh: Taleke Qaytarma

en: White Space
crh: Beyaz Boşluq

en: Digit
crh: Raqam

en: Complete Match
crh: Tam Eşleşme

en: Captured Text (%1)
crh: Yaqalanğan Metin (%1)

en: You must enter some text to search for.
crh: Qıdırılacaq bir-de-bir metin kirsetmelisiñiz.

en: Replace
crh: Deñiştir

[ctx: @action:button Replace all occurrences]
en: &All
crh: &Episini

en: &Skip
crh: &Atla

en: Replace '%1' with '%2'?
crh: '%1' '%2' ile deñiştirilsinmi?

en: No text was replaced.
crh: İç bir metin deñiştirilmedi.

en: 1 replacement done. | %1 replacements done.
crh[0]: 1 deñiştirme yapıldı.
crh[1]: %1 deñiştirme yapıldı.

en: Do you want to restart search from the end?
crh: Qıdıruvnı ahırdan berli kene başlatmaq istermisiñiz?

en: Do you want to restart search at the beginning?
crh: Qıdıruvnı baştan berli kene başlatmaq istermisiñiz?

[ctx: @action:button Restart find & replace]
en: Restart
crh: Kene başlat

[ctx: @action:button Stop find & replace]
en: Stop
crh: Toqtat

en: Your replacement string is referencing a capture greater than '\%1',
crh: Deñiştirme tizgiñiz '\%1'den büyük bir yaqalamağa sıltay,

en: but your pattern only defines 1 capture. | but your pattern only defines %1 captures.
crh[0]: ama örnegiñiz tek 1 yaqalamanı belgiley.
crh[1]: ama örnegiñiz tek %1 yaqalamanı belgiley.

en: but your pattern defines no captures.
crh: ama örnegiñiz iç bir yaqalamanı belgilemey.

en: 
    Please correct.
crh: 
    Lütfen tüzetiñiz.

[ctx: @action]
en: Text &Color...
crh: Metin &Tüsü...

[ctx: @action]
en: &Font
crh: &Urufat

[ctx: @action]
en: Font &Size
crh: Urufat &Ölçüsi

[ctx: @action boldify selected text]
en: &Bold
crh: &Qalın

[ctx: @action italicize selected text]
en: &Italic
crh: &Elyazma

[ctx: @action underline selected text]
en: &Underline
crh: &Altını sız

[ctx: @action]
en: &Strike Out
crh: &Üzerini sız

[ctx: @label left justify]
en: Left
crh: Solğa

[ctx: @label center justify]
en: Center
crh: Ortağa

[ctx: @label right justify]
en: Right
crh: Sağğa

[ctx: @item:inmenu no list style]
en: None
crh: İç biri

[ctx: @item:inmenu disc list style]
en: Disc
crh: Disk

[ctx: @item:inmenu circle list style]
en: Circle
crh: Tögerek

[ctx: @item:inmenu square list style]
en: Square
crh: Qare

[ctx: @action]
en: Link
crh: İlişim

[ctx: @action]
en: To Plain Text
crh: Tüz Metinge

[ctx: @action]
en: Subscript
crh: Alt-remizler

[ctx: @action]
en: Superscript
crh: Üst-remizler

en: Nothing to spell check.
crh: İmlâsı teşkerilecek bir şey yoq.

en: Check Spelling...
crh: İmlâ Teşkerüvi...

en: Auto Spell Check
crh: Avto İmlâ Teşkerüvi

en: Allow Tabulations
crh: Sekirmelemelerge İzin Ber
