kdelibs4 - en to csb translation catalogue (103 entries)

en: Manage Link
csb: Sprôwiôj lënkã

en: Link Text:
csb: Tekst lënka:

en: Link URL:
csb: URL lënka:

en: Find Next
csb: Nalezë dali

en: <qt>Find next occurrence of '<b>%1</b>'?</qt>
csb: <qt>Szëkac za zôstnym wëstãpieniém '<b>%1</b>'?</qt>

en: 1 match found. | %1 matches found.
csb[0]: Nalazłé 1 dopasowanié.
csb[1]: Nalazłé %1 dopasowania.
csb[2]: Nalazłëch %1 dopasowaniów.

en: <qt>No matches found for '<b>%1</b>'.</qt>
csb: <qt>Felënk dopasowaniów dlô '<b>%1</b>'.</qt>

en: No matches found for '<b>%1</b>'.
csb: Felënk dopasowaniów dlô '<b>%1</b>'.

en: Beginning of document reached.
csb: Je zwënégòwóny zôczątk dokùmentu.

en: End of document reached.
csb: Je zwënégòwóny kùńc dokùmentu.

note: i18n() of the first if() because of the plural form. Hope this word puzzle is ok, it's a different sentence
en: Continue from the end?
csb: Jisc dali òd kùńca?

en: Continue from the beginning?
csb: Jisc dali òd zôczątkù?

en: Find Text
csb: Nalezë tekst

[ctx: @title:group]
en: Find
csb: Nalezë

en: &Text to find:
csb: &Szëkóny tekst

en: Regular e&xpression
csb: &Regùlarny wësłôw

en: &Edit...
csb: &Edicëjô...

en: Replace With
csb: Zastãpi przez

en: Replace&ment text:
csb: Wsadzôny &tekst:

en: Use p&laceholders
csb: Ùżëjë &znakòwników placu

en: Insert Place&holder
csb: Wstawi znakòwniczi &placu

en: Options
csb: Òptacëje

en: C&ase sensitive
csb: Ùznôwôj wiôlgòsc &lëterów

en: &Whole words only
csb: &Całowné słowa

en: From c&ursor
csb: Òd kùrsora

en: Find &backwards
csb: Szëkba &nazôd

en: &Selected text
csb: &Zaznaczony tekst

en: &Prompt on replace
csb: &Pëtôj prze zamianie

en: &Replace
csb: &Zastãpi

en: Start replace
csb: Naczni zamianã

en: <qt>If you press the <b>Replace</b> button, the text you entered above is searched for within the document and any occurrence is replaced with the replacement text.</qt>
csb: <qt>Jeżlë wcësniesz knąpã <b>Zastãpi</b>, tekst wprowôdzony wëżi òstanie òdnalazłi w teksce dokùmentu ë wszëtczé jego wëstãpienia òstaną zastãpione tekstã niżi.</qt>

en: &Find
csb: &Nalezë

en: Start searching
csb: Naczni szëkbã

en: <qt>If you press the <b>Find</b> button, the text you entered above is searched for within the document.</qt>
csb: <qt>Jeżlë wcëniesz knąpã <b>Nalezë</b>, tekst wprowôdzony wëżi òstanie odnalazłi w teksce dokùmentu.</qt>

en: Enter a pattern to search for, or select a previous pattern from the list.
csb: Proszã pòdac mùster szëkbë, abò wëbrac nôslédny mùster z listë.

en: If enabled, search for a regular expression.
csb: Jeżlë włączoné, szëkba brëkùje regùlarnëch wësłôwiów.

en: Click here to edit your regular expression using a graphical editor.
csb: Proszã klëknąc tuwò. bë editowac regùlarny wësłôw z pòmòcą graficznegò editorë,

en: Enter a replacement string, or select a previous one from the list.
csb: Proszã pòdac nôdpis zastãpùjący abò wëbrac wczasniészi z lëstë.

en: <qt>If enabled, any occurrence of <code><b>\N</b></code>, where <code><b>N</b></code> is an integer number, will be replaced with the corresponding capture ("parenthesized substring") from the pattern.<p>To include (a literal <code><b>\N</b></code> in your replacement, put an extra backslash in front of it, like <code><b>\\N</b></code>.</p></qt>
csb: <qt>Jeżlë na òptacëjô je włączonô, kòżdé wëstãpienié <code><b>\N</b></code>, dze <code><b>N</b></code> je całowną wielëną, òstanie zastãpioné pasownym wëslôwiã w klamrach z mùstra.<p>Bë ùżëc prôwdzëwegò <code><b>\N</b></code> w zastãpùjącym nôdpisë, nót je wstôwic przed nim dodôwny sztriszk na szôrc na nen ôrt: <code><b>\\N</b></code>.</p></qt>

en: Click for a menu of available captures.
csb: Proszã klëknąc, bë pòkôzało sã menu z przistãpnëma mùstrama do zastãpieniô.

en: Require word boundaries in both ends of a match to succeed.
csb: Wëmôgôj greńcë słowa na kùńcach, bë mùster bëł pasowny.

en: Start searching at the current cursor location rather than at the top.
csb: Naczni szëkbã òd aktualnegò pòłożeniô kùrsora, a nié òd zôczątkù.

en: Only search within the current selection.
csb: Szëkôj blós w naznaczonym wëjimkù.

en: Perform a case sensitive search: entering the pattern 'Joe' will not match 'joe' or 'JOE', only 'Joe'.
csb: Szëkôj z ùwzglãdnieniém wiôlgòscë céchów: mùster 'Ana' nie dopasëje sã do 'ana' czë 'ANA', le blós do 'Ana'.

en: Search backwards.
csb: Szëkba nazôd.

en: Ask before replacing each match found.
csb: Spëtôj przed zastãpieniém kòżdegò dopasowaniô.

en: Any Character
csb: Swòjôwòlny céch

en: Start of Line
csb: Zôczątk réżczi

en: End of Line
csb: Kùńc réżczi

en: Set of Characters
csb: Zbiérk céchów

en: Repeats, Zero or More Times
csb: Pòwtórzenié (0 abò wicy razë)

en: Repeats, One or More Times
csb: Pòwtórzenié (1 abò wicy razë)

en: Optional
csb: Òptacëjno

en: Newline
csb: Nowô réżka

en: Carriage Return
csb: Karétka

en: White Space
csb: Rozstãp

en: Digit
csb: Cyfra

en: Complete Match
csb: Całowné dopasowanié

en: Captured Text (%1)
csb: Zastãpòwóny tekst (%1)

en: You must enter some text to search for.
csb: Mùszisz pòdac szëkóny tekst

en: Replace
csb: Zastãpi

[ctx: @action:button Replace all occurrences]
en: &All
csb: &Wszëtczé

en: &Skip
csb: &Przepùscë

en: Replace '%1' with '%2'?
csb: Zamienic '%1' przez '%2'?

en: No text was replaced.
csb: Niżóden tekst nie òstôł zamieniony.

en: 1 replacement done. | %1 replacements done.
csb[0]: 1 zamiana fardich.
csb[1]: %1 zamianë fardich.
csb[2]: %1 zamianów fardich.

en: Do you want to restart search from the end?
csb: Nacząc szëkbã òd kùńca?

en: Do you want to restart search at the beginning?
csb: Nacząc szëkbã òd zôczątkù?

[ctx: @action:button Restart find & replace]
en: Restart
csb: Zrëszë znowa

[ctx: @action:button Stop find & replace]
en: Stop
csb: Zatrzëmôj

en: Your replacement string is referencing a capture greater than '\%1',
csb: Nôdpis zmieniwôjący òdwòłiwô sã do nôdpisu zamienianegò, wikszegò nigle '\%1',

en: but your pattern only defines 1 capture. | but your pattern only defines %1 captures.
csb[0]: leno mùster taksëje 1 nôdpis.
csb[1]: leno mùster taksëje %1 nôdpisë.
csb[2]: leno mùster taksëje %1 nôdpisów.

en: but your pattern defines no captures.
csb: leno mùster nie taksëjë taczich nôdpisów.

en: 
    Please correct.
csb: 
    Proszã pòprawic.

[ctx: @action]
en: Text &Color...
csb: &Farwa tekstu...

[ctx: @label stroke color]
en: Color
csb: Farwa

[ctx: @action]
en: &Font
csb: &Fònt

[ctx: @action]
en: Font &Size
csb: &Miara fònta

[ctx: @action boldify selected text]
en: &Bold
csb: &Pògrëbiony

[ctx: @action italicize selected text]
en: &Italic
csb: &Kùrsywa

[ctx: @action underline selected text]
en: &Underline
csb: &Pòdsztrëchniãcé

[ctx: @action]
en: Align &Left
csb: Dpasëjë do &lewa

[ctx: @label left justify]
en: Left
csb: Lewò

[ctx: @action]
en: Align &Center
csb: Dopasëjë do &westrzódka

[ctx: @label center justify]
en: Center
csb: Westrzódk

[ctx: @action]
en: Align &Right
csb: Z &prawi

[ctx: @label right justify]
en: Right
csb: Prawò

[ctx: @action]
en: &Justify
csb: &Justëjë

[ctx: @label justify fill]
en: Justify
csb: Justowanié

[ctx: @title:menu]
en: List Style
csb: Sztél listë

[ctx: @item:inmenu no list style]
en: None
csb: Felëjë

[ctx: @item:inmenu disc list style]
en: Disc
csb: Disk

[ctx: @item:inmenu circle list style]
en: Circle
csb: Kòło

[ctx: @item:inmenu square list style]
en: Square
csb: Kwadrat

[ctx: @action]
en: Link
csb: Lënk

[ctx: @action]
en: To Plain Text
csb: Do czëstégò tekstu

[ctx: @action]
en: Subscript
csb: Subskribùjë

[ctx: @action]
en: Superscript
csb: Superskript

en: Nothing to spell check.
csb: NIe dô niczegò dze mòże sprôwdzëc pisënk.

en: Check Spelling...
csb: Sprôwdzë pisënk...

en: Auto Spell Check
csb: Aùtomatné sprôwdzanié pisënkù

en: Allow Tabulations
csb: Dopùszczë tabùlacëjã

en: Speak Text
csb: Gôdôj tekst
