kdelibs4 - en to fy translation catalogue (110 entries)

en: Manage Link
fy: Keppeling beheare

en: Link Text:
fy: Keppelingtekst:

en: Link URL:
fy: Keppelingadres:

en: Find Next
fy: Sykje neikommende

en: <qt>Find next occurrence of '<b>%1</b>'?</qt>
fy: <qt>De neikommende oerienkomst '<b>%1</b>'sykje?</qt>

en: 1 match found. | %1 matches found.
fy[0]: 1 gelikense fûn.
fy[1]: %1 gelikense fûn.

en: <qt>No matches found for '<b>%1</b>'.</qt>
fy: <qt>Gjin gelikensen fûn foar <b>%1</b>.</qt>

en: No matches found for '<b>%1</b>'.
fy: Gjin gelikensen fûn foar <b>%1'</b>.

en: Beginning of document reached.
fy: Oan it begjin fan it dokumint.

en: End of document reached.
fy: Oan 'e ein fan it dokumint.

note: i18n() of the first if() because of the plural form. Hope this word puzzle is ok, it's a different sentence
en: Continue from the end?
fy: Trochgean fanôf it ein?

en: Continue from the beginning?
fy: Trochgean fanôf it begjin?

en: Find Text
fy: Tekst Sykje

[ctx: @title:group]
en: Find
fy: Sykje

en: &Text to find:
fy: Te finen &tekst:

en: Regular e&xpression
fy: Reguliere e&kspresje

en: &Edit...
fy: Be&wurkje...

en: Replace With
fy: Ferfange Troch

en: Replace&ment text:
fy: Fe&rfangende tekst:

en: Use p&laceholders
fy: P&lakhâlders brûke

en: Insert Place&holder
fy: Plak&hâlder ynfoegje

en: Options
fy: Opsjes

en: C&ase sensitive
fy: H&aadletter gefoelich

en: &Whole words only
fy: Allinne hiele &wurden

en: From c&ursor
fy: &Fanôf it rinnerke

en: Find &backwards
fy: T&ebek sykje

en: &Selected text
fy: &Selektearde tekst

en: &Prompt on replace
fy: Ferfange &befêstigje

en: &Replace
fy: Fe&rfange

en: Start replace
fy: Ferfange starte

en: <qt>If you press the <b>Replace</b> button, the text you entered above is searched for within the document and any occurrence is replaced with the replacement text.</qt>
fy: <qt>At jo op de <b>Ferfange</b> knop klikke, dan wurdt mei de hjirboppe ynfierde tekst socht yn it dokumint en alle oerienkomsten ferfong troch de ferfangende tekst</qt>

en: &Find
fy: &Sykje

en: Start searching
fy: Sykje starte

en: <qt>If you press the <b>Find</b> button, the text you entered above is searched for within the document.</qt>
fy: <qt>At jo op de<b>Sykje</b> knop klikke, dan wurdt mei de hjirboppe ynfierde tekst socht yn it dokumint.</qt>

en: Enter a pattern to search for, or select a previous pattern from the list.
fy: Fier in syk-patroan yn of selektearje in foargeand patroan út de list.

en: If enabled, search for a regular expression.
fy: Nei in reguliere ekspresje sykje as dat oan stiet.

en: Click here to edit your regular expression using a graphical editor.
fy: Hjir klikke om de gewoane ekspresje te bewurkjen mei gebrûk fan in grafyske bewurker.

en: Enter a replacement string, or select a previous one from the list.
fy: Fier in ferfangende tekenrige yn of selektearje in foargeanden ien út de list

en: <qt>If enabled, any occurrence of <code><b>\N</b></code>, where <code><b>N</b></code> is an integer number, will be replaced with the corresponding capture ("parenthesized substring") from the pattern.<p>To include (a literal <code><b>\N</b></code> in your replacement, put an extra backslash in front of it, like <code><b>\\N</b></code>.</p></qt>
fy: <qt>As it oanstiet, alle foarkommingen fan <code><b>\N</b></code>, wêryn<code><b>N</b></code> in ynteger nûmer is,  ferfongen wurde troch in oerienkommende fangst ("parenthesized substring") út it patroan.<p>Om (in letterlike <code><b>\N</b></code> yn te passen, set der dan in ekstra oerbekstreek foar, lykas<code><b>\\N</b></code>.</p></qt>

en: Click for a menu of available captures.
fy: Klik foar in menu mei beskikbere fangsten

en: Require word boundaries in both ends of a match to succeed.
fy: Der wurde hjir wurdgrinzen fereaske op beide einen fan in oerienkomst om troch te gean.

en: Start searching at the current cursor location rather than at the top.
fy: Sykjen leaver begjinne by it aktive rinnerke dan boppe-oan.

en: Only search within the current selection.
fy: Allinne sykje yn de aktive seleksje

en: Perform a case sensitive search: entering the pattern 'Joe' will not match 'joe' or 'JOE', only 'Joe'.
fy: Fier in haadletter gefoelich sykpatroan út: ynfier fan it patroan 'Jan' sil net oerienkomme met 'jan' of JAN', mar allinnich 'Jan'.

en: Search backwards.
fy: Tebek sykje.

en: Ask before replacing each match found.
fy: Freegje foardat elke oerienkomst ferfongen wurdt.

en: Any Character
fy: Allikefolle hokker teken

en: Start of Line
fy: Begjin fan 'e Rigel

en: End of Line
fy: Ein fan 'e rigel

en: Set of Characters
fy: Set fan tekens

en: Repeats, Zero or More Times
fy: Werhellings, Nul of Meardere Kearen

en: Repeats, One or More Times
fy: Werhellings, Ien of Meardere Kearen

en: Optional
fy: Opsjoneel

en: Escape
fy: Utbrekke

en: Newline
fy: Nije rigel

en: Carriage Return
fy: Oerbek

en: White Space
fy: Wytromte

en: Digit
fy: Sifer

en: Complete Match
fy: Folslein oerienkomstich

en: Captured Text (%1)
fy: Fêstleine tekst (%1)

en: You must enter some text to search for.
fy: Jo moatte wol wat tekst ynfiere om nei te sykjen.

en: Replace
fy: Ferfange

[ctx: @action:button Replace all occurrences]
en: &All
fy: &Alles

en: &Skip
fy: Oer&slaan

en: Replace '%1' with '%2'?
fy: '%1' ferfange troch '%2'?

en: No text was replaced.
fy: Der waard gjin tekst ferfongen.

en: 1 replacement done. | %1 replacements done.
fy[0]: 1 ferfanging útfierd.
fy[1]: %1 ferfangings útfierd.

en: Do you want to restart search from the end?
fy: Wolle jo de sykaksje op 'e nij starte fan de ein ôf?

en: Do you want to restart search at the beginning?
fy: Wolle jo de sykaksje op 'e nij starte fan it begjin ôf?

[ctx: @action:button Restart find & replace]
en: Restart
fy: Op'e nij starte

[ctx: @action:button Stop find & replace]
en: Stop
fy: Stopje

en: Your replacement string is referencing a capture greater than '\%1',
fy: Jo ferfangende tekenrige wiist nei in fangst grutter dan '\%1',

en: but your pattern only defines 1 capture. | but your pattern only defines %1 captures.
fy[0]: mar it patroan definiearret mar 1 buffer.
fy[1]: mar it patroan definiearret mar %1 buffers.

en: but your pattern defines no captures.
fy: mar jo patroan definiearet gjin fangsten.

en: 
    Please correct.
fy: 
    Ferbetterje

[ctx: @action]
en: Text &Color...
fy: Tekst&kleur...

[ctx: @label stroke color]
en: Color
fy: Kleur

[ctx: @action]
en: Text &Highlight...
fy: Tekst &markearje...

[ctx: @action]
en: &Font
fy: &Lettertype

[ctx: @action]
en: Font &Size
fy: Teken&grutte

[ctx: @action boldify selected text]
en: &Bold
fy: &Fet

[ctx: @action italicize selected text]
en: &Italic
fy: Skeanpr&inte

[ctx: @action underline selected text]
en: &Underline
fy: &Understreekje

[ctx: @action]
en: &Strike Out
fy: Troch&streekje

[ctx: @action]
en: Align &Left
fy: &Lofts rjochtsje

[ctx: @label left justify]
en: Left
fy: Lofts

[ctx: @action]
en: Align &Center
fy: &Sintraal rjochtsje

[ctx: @label center justify]
en: Center
fy: Sintraal

[ctx: @action]
en: Align &Right
fy: Rjochts &rjochtsje

[ctx: @label right justify]
en: Right
fy: Rjochts

[ctx: @action]
en: &Justify
fy: Utfol&je

[ctx: @label justify fill]
en: Justify
fy: Utfolje

[ctx: @title:menu]
en: List Style
fy: Liststyl

[ctx: @item:inmenu no list style]
en: None
fy: Gjint

[ctx: @item:inmenu disc list style]
en: Disc
fy: Skiif

[ctx: @item:inmenu circle list style]
en: Circle
fy: Sirkel

[ctx: @item:inmenu square list style]
en: Square
fy: Fjouwerkant

[ctx: @action]
en: Increase Indent
fy: Ynsprong fergrutsje

[ctx: @action]
en: Decrease Indent
fy: Ynsprong ferlytsje

[ctx: @action]
en: Insert Rule Line
fy: Rigelline ynfoegje

[ctx: @action]
en: Link
fy: Keppeling

[ctx: @action]
en: Format Painter
fy: Ofmjitting skilder

[ctx: @action]
en: To Plain Text
fy: Nei platte tekst

[ctx: @action]
en: Subscript
fy: Underskriuwen

[ctx: @action]
en: Superscript
fy: Boppeskriuwen

en: Nothing to spell check.
fy: Neat om stavering te hifkjen

en: Check Spelling...
fy: Stavering hifkje...

en: Auto Spell Check
fy: Automatyske Staveringshifker

en: Allow Tabulations
fy: Tabulaasjes tastean

en: Speak Text
fy: Tekst utsprekke
