kdelibs4 - en to hne translation catalogue (108 entries)

en: Manage Link
hne: संकली के प्रबंधन करव

en: Link Text:
hne: संकली पाठ:

en: Link URL:
hne: संकली यूआरएल:

en: Find Next
hne: अगला खोजव

en: <qt>Find next occurrence of '<b>%1</b>'?</qt>
hne: <qt> '<b>%1</b>' के अगला उपस्थिति खोजव?</qt>

en: 1 match found. | %1 matches found.
hne[0]: 1 जोड़ा मिलिस
hne[1]: %1 जोड़ मिले.

en: <qt>No matches found for '<b>%1</b>'.</qt>
hne: <qt> '<b>%1</b>' बर कोनो जोड़ नइ मिलिस.</qt>

en: No matches found for '<b>%1</b>'.
hne:  '<b>%1</b>' बर कोनो जोड़ नइ मिलिस.

en: Beginning of document reached.
hne: कागद के चालू आ गिस .

en: End of document reached.
hne: कागद के आखरी आ गिस.

note: i18n() of the first if() because of the plural form. Hope this word puzzle is ok, it's a different sentence
en: Continue from the end?
hne: आखरी से जारी रखव?

en: Continue from the beginning?
hne: सुरू से जारी रखव?

en: Find Text
hne: पाठ खोजव

[ctx: @title:group]
en: Find
hne: खोजव

en: &Text to find:
hne: खोजे बर पाठ  (&T)

en: Regular e&xpression
hne: रेगुलर एक्सप्रेसन (&x)

en: &Edit...
hne: संपादन... (&E)

en: Replace With
hne: के साथ बदलव

en: Replace&ment text:
hne: बदले वाले पाठ (&m)

en: Use p&laceholders
hne: प्लेसहोल्डर उपयोग करव (&l)

en: Insert Place&holder
hne: प्लेसहोल्डर सामिल करव (&h)

en: Options
hne: विकल्प

en: C&ase sensitive
hne: केस सेंसिटिव (&a)

en: &Whole words only
hne: सिरिफ पूरा अक्छर (&W)

en: From c&ursor
hne: संकेतक से (&u)

en: Find &backwards
hne: पीछू से खोजव (&b)

en: &Selected text
hne: चुने गे पाठ (&S)

en: &Prompt on replace
hne: बदले बर पूछव (&P)

en: &Replace
hne: बदलव (&R)

en: Start replace
hne: बदलना चालू करव

en: <qt>If you press the <b>Replace</b> button, the text you entered above is searched for within the document and any occurrence is replaced with the replacement text.</qt>
hne: <qt>यदि आप<b>बदलव</b>बटन दबाथो , तहां जऊन पाठ आप मन भरे हो , कागद के भीतर खोज के ओखर सब्बो उपस्थिति ल बदले वाले पाठ से बदल देही.</qt>

en: &Find
hne: खोजव (&F)

en: Start searching
hne: ढूंढना चालू करव

en: <qt>If you press the <b>Find</b> button, the text you entered above is searched for within the document.</qt>
hne: <qt>यदि आप<b>बदलव</b>बटन दबाथो , तहां जऊन पाठ आप मन भरे हो , ओखर बर कागद के भीतर खोजही.</qt>

en: Enter a pattern to search for, or select a previous pattern from the list.
hne: खोजे बर कोनो पैटर्न भरव या फिर सूची मं से कोनो पिछला पैटर्न चुनव

en: If enabled, search for a regular expression.
hne: यदि सक्छम होथे, रेगुलर एक्सप्रेसन बर खोजव.

en: Click here to edit your regular expression using a graphical editor.
hne: चित्रमय संपादक के परयोग करत करत अपन रेगुलर एक्सप्रेसन ल संपादित करे बर इहां किलिक करव.

en: Enter a replacement string, or select a previous one from the list.
hne: बदले बर स्ट्रिंग भरव या सूची मं से पिछला चुनव.

en: Click for a menu of available captures.
hne: मिलत कैप्चर के मेन्यू बर किलिक करव.

en: Require word boundaries in both ends of a match to succeed.
hne: सफल होए बर मैच के दुनों सिर मं सब्द सीमा (बाउन्डरी) जरूरी हे.

en: Start searching at the current cursor location rather than at the top.
hne: सीर्स के बदला मा अभी हाल के संकेतक जगह से खोज चालू करव.

en: Only search within the current selection.
hne: सिरिफ अभी हाल के चयन के भीतर खोजव.

en: Perform a case sensitive search: entering the pattern 'Joe' will not match 'joe' or 'JOE', only 'Joe'.
hne: केस सेंसिटिव खोजव: पैटर्न 'Joe' भरे मं 'joe' या 'JOE' ल नइ खोजही, सिरिफ 'Joe' ल खोजही.

en: Search backwards.
hne: पीछू से खोजव.

en: Ask before replacing each match found.
hne: खोजे गे जोड़ा मं से हर एक ल बदले से पहिली पूछव

en: Any Character
hne: कोई अक्छर

en: Start of Line
hne: लकीर के सुरू

en: End of Line
hne: लकीर के आखरी

en: Set of Characters
hne: अक्छर के समूह

en: Repeats, Zero or More Times
hne: दुहराव, सून्य या अधिक बार

en: Repeats, One or More Times
hne: दुहराव, एक या अधिक बार

en: Optional
hne: वैकल्पिक

en: Escape
hne: एस्केप

en: TAB
hne: टैब

en: Newline
hne: नई-पंक्ति

en: Carriage Return
hne: कैरिज वापस

en: White Space
hne: सफेद जगह

en: Digit
hne: डिजिट

en: Complete Match
hne: पूरा जोड़

en: Captured Text (%1)
hne: कैप्चर्ड पाठ (%1)

en: You must enter some text to search for.
hne: खोजे बर कोनो पाठ भरव.

en: Replace
hne: बदलव

en: &Skip
hne: छोड़व (&S)

en: Replace '%1' with '%2'?
hne:  '%1' ल '%2' से बदलव?

en: No text was replaced.
hne: कोई पाठ बदले नइ गिस.

en: 1 replacement done. | %1 replacements done.
hne[0]: 1 बदलाव करिस
hne[1]: %1 बदलाव किए

en: Do you want to restart search from the end?
hne: का आप मन आखरी से फिर से  खोज चालू करना चाहथो?

en: Do you want to restart search at the beginning?
hne: का आप मन सुरू से फिर से  खोज चालू करना चाहथो?

en: Your replacement string is referencing a capture greater than '\%1',
hne: बदले वाला आप मन के वाक्यांस '\%1' से बड़े कैप्चर ल संदर्भित करथे,

en: but your pattern only defines 1 capture. | but your pattern only defines %1 captures.
hne[0]: परंतु आप मन के पैटर्न सिरिफ १ कैप्चर ल परिभासित करथे.
hne[1]: परंतु आप मन के पैटर्न %1 कैप्चर ल परिभासित करथे.

en: but your pattern defines no captures.
hne: परंतु आप मन के पैटर्न कोनो कैप्चर परिभासित नइ करथे.

en: 
    Please correct.
hne: 
    किरपा करके, ठीक करव

[ctx: @action]
en: Text &Color...
hne: पाठ रंग... (&C)

[ctx: @label stroke color]
en: Color
hne: रंग

[ctx: @action]
en: Text &Highlight...
hne: पाठ चमकाव... (&H)

[ctx: @action]
en: &Font
hne: फोंट (&F)

[ctx: @action]
en: Font &Size
hne: फोंट आकार (&S)

[ctx: @action boldify selected text]
en: &Bold
hne: गाढ़ा (&B)

[ctx: @action italicize selected text]
en: &Italic
hne: तिरछा (&I)

[ctx: @action underline selected text]
en: &Underline
hne: रेखांकित (&U)

[ctx: @action]
en: &Strike Out
hne: लिखकर काटव (&S)

[ctx: @action]
en: Align &Left
hne: डेरी जमाव (&L)

[ctx: @label left justify]
en: Left
hne: डेरी

[ctx: @action]
en: Align &Center
hne: बीच मं जमाव (&C)

[ctx: @label center justify]
en: Center
hne: बीचों बीच

[ctx: @action]
en: Align &Right
hne: जेवनी जमाव (&R)

[ctx: @label right justify]
en: Right
hne: जेवनी

[ctx: @action]
en: &Justify
hne: समान रुप से जेवनी-डेरी (&J)

[ctx: @label justify fill]
en: Justify
hne: समान रुप से जेवनी-डेरी

[ctx: @title:menu]
en: List Style
hne: सूची सैली

[ctx: @item:inmenu no list style]
en: None
hne: कुछ नइ

[ctx: @item:inmenu disc list style]
en: Disc
hne: डिस्क

[ctx: @item:inmenu circle list style]
en: Circle
hne: वृत्त

[ctx: @item:inmenu square list style]
en: Square
hne: वर्ग

[ctx: @item:inmenu lowercase abc lists]
en: abc
hne: एबीसी

[ctx: @item:inmenu uppercase abc lists]
en: ABC
hne: ए बी सी

[ctx: @action]
en: Increase Indent
hne: हासिया बढ़ाव

[ctx: @action]
en: Decrease Indent
hne: हासिया घटाव

[ctx: @action]
en: Insert Rule Line
hne: नियम लाइन भरव

[ctx: @action]
en: Link
hne: कड़ी

[ctx: @action]
en: Format Painter
hne: फारमेट पेंटर

[ctx: @action]
en: To Plain Text
hne: सादा पाठ में

[ctx: @action]
en: Subscript
hne: सब्स्क्रिप्ट

[ctx: @action]
en: Superscript
hne: सुपरस्क्रिप्ट

en: Nothing to spell check.
hne: हिज्जा जांच बर कुछ नइ.

en: Check Spelling...
hne: हिज्जा जांचव

en: Auto Spell Check
hne: अपने अपन हिज्जा जांच

en: Allow Tabulations
hne: सारनीकरन स्वीकारव
