kdelibs4 - en to hy translation catalogue (114 entries)

en: Manage Link
hy: Հղում

en: Link Text:
hy: Հղման տեքստ:

en: Link URL:
hy: հղման URL։

en: Find Next
hy: Գտնել հաջորդը

en: <qt>Find next occurrence of '<b>%1</b>'?</qt>
hy: <qt>Գտնել հաջորդ մուտքը «<b>%1</b>»?</qt>

en: 1 match found. | %1 matches found.
hy[0]: Գտնված է %1 համընկնում
hy[1]: Գտնված է %1 համընկնում
hy[2]: Գտնված է %1 համընկնում
hy[3]: Գտնված է %1 համընկնում

en: <qt>No matches found for '<b>%1</b>'.</qt>
hy: <qt>Հայտնաբերված չէ համընկնում «<b>%1</b>».</qt>

en: No matches found for '<b>%1</b>'.
hy: Չկա համընկնում «<b>%1</b>» համար։

en: Beginning of document reached.
hy: Փոսթաթղթի սկիզբ։

en: End of document reached.
hy: Փոսթաթղթի վերջ։

note: i18n() of the first if() because of the plural form. Hope this word puzzle is ok, it's a different sentence
en: Continue from the end?
hy: Շարունակե՞լ սկզբից

en: Continue from the beginning?
hy: Շարունակե՞լ սկզբից

en: Find Text
hy: Որոնել տեքստը

[ctx: @title:group]
en: Find
hy: Որոնում

en: &Text to find:
hy: &Որոնել տեքստը։

en: Regular e&xpression
hy: &Մշտական արտահայտություն

en: &Edit...
hy: &Փոփոխել...

en: Replace With
hy: Փոխել

en: Replace&ment text:
hy: &ՏԵքստը փոփոխման համար:

en: Use p&laceholders
hy: &Օգտագործել հիշող տարր

en: Insert Place&holder
hy: &Տեղադրել հիշող տարր

en: Options
hy: Պարամետրեր

en: C&ase sensitive
hy: &Հաշվի առնելով ռեգիստրը

en: &Whole words only
hy: &Միայն ամբողջ բառեր

en: From c&ursor
hy: &Ցուցիչից

en: Find &backwards
hy: &Որոնել հետ

en: &Selected text
hy: &Նշված տեքստը

en: &Prompt on replace
hy: &Հարցնել փոխելու ժամանակ

en: &Replace
hy: &Փոխարինել

en: Start replace
hy: Սկսել Փոփոխել

en: <qt>If you press the <b>Replace</b> button, the text you entered above is searched for within the document and any occurrence is replaced with the replacement text.</qt>
hy: <qt>Եթե սեղմեք կոճակը <b>Փոխել</b>, կկատարվի ձեր մուտքագրած արտահայտության որոնում, այնուհետև համընկնող արդյունքների փոփոխում տեքստի հետ </qt>

en: &Find
hy: &Որոնում

en: Start searching
hy: Սկսել որոնումը

en: <qt>If you press the <b>Find</b> button, the text you entered above is searched for within the document.</qt>
hy: <qt>Եթե սեղմեք <b>Փնտրել</b> կոճակը, կկատարվի ձեր մուտքագրած տեքստի որոնում ամբողջ փասթաթղթում։</qt>

en: Enter a pattern to search for, or select a previous pattern from the list.
hy: Մուտքագրեք նախատիպ որոնման համար, կամ մուտքագրեք նախորդ նախատիպը ցանկից։

en: If enabled, search for a regular expression.
hy: Եթե միացած է, փնտրել մշտական արտահայտություն։

en: Click here to edit your regular expression using a graphical editor.
hy: Սեղմեք, որպեսզի փոխեք ձեր մշտական արտահայտությունը գրաֆիկական խմբագրի օգնությամբ:

en: Enter a replacement string, or select a previous one from the list.
hy: Մուտքագրեք տողը փոխարինման համար կամ ընտրեք նախորդը ցուցակից:

en: <qt>If enabled, any occurrence of <code><b>\N</b></code>, where <code><b>N</b></code> is an integer number, will be replaced with the corresponding capture ("parenthesized substring") from the pattern.<p>To include (a literal <code><b>\N</b></code> in your replacement, put an extra backslash in front of it, like <code><b>\\N</b></code>.</p></qt>
hy: <qt>Եթե տեղադրված է դրոշ, ապա ցանկացած <code><b>\N</b></code> տիպի մուտք, որտեղ  <code><b>N</b></code>  ամբողջ թիվ է, կփոխարինվի  N գրավումով (գտնված տողի կոմպոնենտով; Կոմպոնենտները նշանակվում են կլոր փակագծերով)։<p>Որպեսզի  <code><b>\N</b></code>  հաջորդականությունը չթարգմանվի, տեղադրեք նրա առջև էկրանավորված թեք գիծ` <code><b>\\N</b></code>.</p></qt>

en: Click for a menu of available captures.
hy: Սեղմեք հասանելի ֆիքսումները ստանալու համար:

en: Require word boundaries in both ends of a match to succeed.
hy: Համապատասխանությունը պետք է լինի առանձին բառ:

en: Start searching at the current cursor location rather than at the top.
hy: Սկսել որոնումը ցուցիչի դիրքից, այլ ոչ թե փասթաթղթի սկզբից։

en: Only search within the current selection.
hy: Փնտրել միայն նշված տարածքում։

en: Perform a case sensitive search: entering the pattern 'Joe' will not match 'joe' or 'JOE', only 'Joe'.
hy: Որոնել հաշվի առնելով ռեգիստրը: Այս դեպքում &lt;&lt;Բոլորը&gt;&gt; տողի որոնման ժամանակ, չեն գտնվի &lt;&lt;բոլորը&gt;&gt; կամ &lt;&lt;ԲՈԼՈՐԸ&gt;&gt; բառերը, այլ միայն  &lt;&lt;Բոլորը&gt;&gt;:

en: Search backwards.
hy: Որոնել հետ։

en: Ask before replacing each match found.
hy: Հարցնել փոփոխման ժամանակ։

en: Any Character
hy: Յուրաքանչյուր սիմվոլ

en: Start of Line
hy: տողի սկիզբ

en: End of Line
hy: տողի վերջ

en: Set of Characters
hy: սիմվոլների հավաքածու

en: Repeats, Zero or More Times
hy: Կրկնություններ, զրո կամ ավելի անգամ

en: Repeats, One or More Times
hy: Կրկնություններ, մեկ կամ ավելի անգամ

en: Optional
hy: Լրացուցիչ

en: Escape
hy: Էկրանավորված սիմվոլ

en: Newline
hy: Տողի անցում

en: Carriage Return
hy: Կառքի վերադարձ

en: White Space
hy: Բացատի սիմվոլ

en: Digit
hy: Թիվ

en: Complete Match
hy: Լրիվ համապատասխանություն

en: Captured Text (%1)
hy: Ֆիքսված տեքստ (%1)

en: You must enter some text to search for.
hy: Անհրաժեշտ է մուտքագրել տեքստը որոնման համար։

en: Replace
hy: Փոփոխել

[ctx: @action:button Replace all occurrences]
en: &All
hy: &Բոլորը

en: &Skip
hy: &Բաց թողնել

en: Replace '%1' with '%2'?
hy: Փոխե՞լ «%1» դեպի «%2»

en: No text was replaced.
hy: ՏԵքստի փոփոխում չի իրականացվել.

en: 1 replacement done. | %1 replacements done.
hy[0]: կատարված է %1 փոփոխում.
hy[1]: կատարված է %1 փոփոխում.
hy[2]: կատարված է %1 փոփոխում.
hy[3]: կատարված է %1 փոփոխում.

en: Do you want to restart search from the end?
hy: Շարունակե՞լ որոնումը սկզբից

en: Do you want to restart search at the beginning?
hy: Շարունակե՞լ որոնումը սկզբից

[ctx: @action:button Restart find & replace]
en: Restart
hy: Կրկնել

[ctx: @action:button Stop find & replace]
en: Stop
hy: Վերջացնել

en: Your replacement string is referencing a capture greater than '\%1',
hy: Փոխարինման տողը հղվում է ֆիքսման, ավելի քան \%1,

en: but your pattern only defines 1 capture. | but your pattern only defines %1 captures.
hy[0]: բայց նախատիպը սահմանում է միայն  %1 Ֆիքսում։
hy[1]: բայց նախատիպը սահմանում է միայն  %1 Ֆիքսում։
hy[2]: բայց նախատիպը սահմանում է միայն  %1 Ֆիքսում։
hy[3]: բայց նախատիպը սահմանում է միայն  %1 Ֆիքսում։

en: but your pattern defines no captures.
hy: բայց նախատիպը չի սահմանում ֆիքսումներ:

en: 
    Please correct.
hy: 
    Խնդրում եմ՝ ուղղեք։

[ctx: @action]
en: Text &Color...
hy: &Տեքստի գույնը...

[ctx: @label stroke color]
en: Color
hy: Գույն

[ctx: @action]
en: Text &Highlight...
hy: ՏԵքստի ընդգծում...

[ctx: @action]
en: &Font
hy: &Տառաձև

[ctx: @action]
en: Font &Size
hy: &Տառաչափ

[ctx: @action boldify selected text]
en: &Bold
hy: &Կիսահաստ

[ctx: @action italicize selected text]
en: &Italic
hy: &Շեղ

[ctx: @action underline selected text]
en: &Underline
hy: &Վերադաս

[ctx: @action]
en: &Strike Out
hy: &Ընդգծված

[ctx: @action]
en: Align &Left
hy: &Ձախ կողմից

[ctx: @label left justify]
en: Left
hy: Աջ կողմից

[ctx: @action]
en: Align &Center
hy: &Կենտրոնից

[ctx: @label center justify]
en: Center
hy: Կենտրոնից

[ctx: @action]
en: Align &Right
hy: &Աջ կողմից

[ctx: @label right justify]
en: Right
hy: Աջ կողմից

[ctx: @action]
en: &Justify
hy: &Լայնությամբ

[ctx: @label justify fill]
en: Justify
hy: Լայնությամբ

[ctx: @action]
en: Left-to-Right
hy: Ձախից-աջ

[ctx: @label left-to-right]
en: Left-to-Right
hy: Ձախից-աջ

[ctx: @action]
en: Right-to-Left
hy: Աջից-ձախ

[ctx: @label right-to-left]
en: Right-to-Left
hy: Աջից-ձախ

[ctx: @title:menu]
en: List Style
hy: Ցանկի ձև

[ctx: @item:inmenu no list style]
en: None
hy: Ոչ

[ctx: @item:inmenu disc list style]
en: Disc
hy: Սկավառակ

[ctx: @item:inmenu circle list style]
en: Circle
hy: Օղակ

[ctx: @item:inmenu square list style]
en: Square
hy: Քառակուսի

[ctx: @action]
en: Increase Indent
hy: Ավելացնել տարբերությունը

[ctx: @action]
en: Decrease Indent
hy: Փոքրացնել տարբերությունը

[ctx: @action]
en: Insert Rule Line
hy: ՏԵղադրել հորիզոնական գիծ

[ctx: @action]
en: Link
hy: Հղում

[ctx: @action]
en: Format Painter
hy: Դարցնել ֆորմատավորվող տեքստ

[ctx: @action]
en: To Plain Text
hy: Դարցնել սովորական տեքստ

[ctx: @action]
en: Subscript
hy: Ներքին ինդեքս

[ctx: @action]
en: Superscript
hy: Վերքին ինդեքս

en: Nothing to spell check.
hy: Ստուգելու համար ոչինչ չկա։

en: Check Spelling...
hy: Ստուգել ուղղագրությունը...

en: Auto Spell Check
hy: Ուղղագրության ավտոմատ ստուգում

en: Allow Tabulations
hy: Թույլատրել տաբուլյացիա

en: Speak Text
hy: Կարդալ տեքստը
