kdelibs4 - en to ku translation catalogue (107 entries)

en: Manage Link
ku: Lînkê Birêvebibe

en: Link Text:
ku: Teksta Lînkê:

en: Link URL:
ku: URL a Lînkê:

en: Find Next
ku: Ya Dû Re Bibîne

en: <qt>Find next occurrence of '<b>%1</b>'?</qt>
ku: <qt>Rûdana piştre ya '<b>%1</b>'? bibîne</qt>

en: 1 match found. | %1 matches found.
ku[0]: 1 hevgirtiyek hat dîtin.
ku[1]: %1 hevgitî hatin dîtin.

en: <qt>No matches found for '<b>%1</b>'.</qt>
ku: <qt>Ti hevgirtin nehatin dîtin '<b>%1</b>'.</qt>

en: No matches found for '<b>%1</b>'.
ku: Ji bo '<b>%1</b>' hevalbûn nehate dîtin.

en: Beginning of document reached.
ku: Xwe gîhand serê belgeyê.

en: End of document reached.
ku: Xwe gîhand dawiya belgeyê.

note: i18n() of the first if() because of the plural form. Hope this word puzzle is ok, it's a different sentence
en: Continue from the end?
ku: Bila ji dawiyê bidome?

en: Continue from the beginning?
ku: Bila ji derî were berdewamkirin?

en: Find Text
ku: Tekstê Bibîne

[ctx: @title:group]
en: Find
ku: Bibîne

en: &Text to find:
ku: &Teksta ku lê tê gerîn:

en: Regular e&xpression
ku: Îfadeya &Sererast

en: &Edit...
ku: &Sererastkirin...

en: Replace With
ku: Bi Vêya re Biguherîne

en: Replace&ment text:
ku: Teksta&ku wê têkeve dewsa wê:

en: Use p&laceholders
ku: Pêgirên&bicihbûnan bikar bîne

en: Insert Place&holder
ku: Pêgirên&Cihan lê Zêde Bike

en: Options
ku: Vebijêrk

en: C&ase sensitive
ku: &Bihistyariya tîpên GIRDEK û hûrdek

en: &Whole words only
ku: &Tenê hemû peyv

en: From c&ursor
ku: Ji k&ursor

en: Find &backwards
ku: &Ber bi paşiyê ve bigere

en: &Selected text
ku: &Teksta ku hatiye hilbijartin

en: &Prompt on replace
ku: &Berî ku biguherîne bipirse

en: &Replace
ku: &Biguherîne

en: Start replace
ku: Guherandinê bide destpêkirin

en: <qt>If you press the <b>Replace</b> button, the text you entered above is searched for within the document and any occurrence is replaced with the replacement text.</qt>
ku: <qt>Heke tu pêl bişkoka <b>Biguherîne</b> bike, teksta ku te li jor nivîsiye wê di belgeyê de ji serî heta binî were lêgerîn û her ku tu rastî wê hat wê bi teksta guherînê re bide guherandin.</qt>

en: &Find
ku: &Bibîne

en: Start searching
ku: Lêgerînê bide destpêkirin

en: <qt>If you press the <b>Find</b> button, the text you entered above is searched for within the document.</qt>
ku: <qt>Heke tu pêl bişkoka <b>Bibînel</b> bike, teksta ku te li jor nivîsiye wê di belgeyê de lê bigere.</qt>

en: Enter a pattern to search for, or select a previous pattern from the list.
ku: Nîgara ku wê lê were gerandin têkevê an jî ji lîsteyê yeka berê hilbijêre.

en: If enabled, search for a regular expression.
ku: Heke çalak be, li îfadeyên sererast bigere.

en: Click here to edit your regular expression using a graphical editor.
ku: Ji bo ku îfadeya rast bi sererastkerê grafîkan pêk bîne pêl vir bike.

en: Click for a menu of available captures.
ku: ji bo pêşeka bidestxistinên derbasbar Bitikîne .

en: Start searching at the current cursor location rather than at the top.
ku: Dema te lêgerîn da destpêkirin, ji serê belgeyê bêhtir cihê nîşanker lê ve hilbijêre.

en: Only search within the current selection.
ku: Tenê li qada ku hatiye hilbijartin lê bigere.

en: Perform a case sensitive search: entering the pattern 'Joe' will not match 'joe' or 'JOE', only 'Joe'.
ku: Lêgerînê gorî tîpên biçûk/MEZIN bike: ketaneke bi navê 'Amed' wê bi 'amed' an jî 'AMED' nebîne û wê tenê 'Amed' bibîne.

en: Search backwards.
ku: Ber bi paş ve lê bigere.

en: Ask before replacing each match found.
ku: Ji bo her karê guherandinê bipirse.

en: Any Character
ku: Karaktereke ku çawa be

en: Start of Line
ku: Destpêka Rêzikê

en: End of Line
ku: Dawiya Rêzikê

en: Set of Characters
ku: Komên Karakteran

en: Repeats, Zero or More Times
ku: Sifir An Jî Hîn Zêde Dubarekirin

en: Repeats, One or More Times
ku: Carekê An Jî Hîn Zêde Dubarekirin

en: Optional
ku: Bijare

en: Escape
ku: Derketin

en: Newline
ku: Rêzikeke Nû

en: Carriage Return
ku: Vegera destpêka rêzikê

en: White Space
ku: Valahiya Spî

en: Digit
ku: Xane

en: Complete Match
ku: Tevlêbûna Tam

en: Captured Text (%1)
ku: Nivîsa (%1) a Bidestxistî

en: You must enter some text to search for.
ku: Pêwiste tu hin nivîsan derbasbikî an jî lê bigerî.

en: Replace
ku: Biguherîne

[ctx: @action:button Replace all occurrences]
en: &All
ku: &Hemû

en: &Skip
ku: &Qevz Bike

en: Replace '%1' with '%2'?
ku: Bila '%1', bi '%2' were guherandin?

en: No text was replaced.
ku: Qet karê guherandinê nehate kirin.

en: 1 replacement done. | %1 replacements done.
ku[0]: 1 guherandin pêk anî
ku[1]: %1 guherandin pêk anî

en: Do you want to restart search from the end?
ku: Bila lêgerîn ji destpêkê û pê ve were kirin?

en: Do you want to restart search at the beginning?
ku: Tu dixwazî ji serê belgeyê dest bi lêgerînê bike?

[ctx: @action:button Restart find & replace]
en: Restart
ku: Ji Nû Ve Bide Destpêkirin

[ctx: @action:button Stop find & replace]
en: Stop
ku: Rawestandin

en: but your pattern only defines 1 capture. | but your pattern only defines %1 captures.
ku[0]: lê nîgara we tenê 1 wêne dide diyar
ku[1]: lê nîgara we tenê %1 wêneyan dide diyar

en: but your pattern defines no captures.
ku: lê nîgara we tu wêne nade diyar

en: 
    Please correct.
ku: 
    Ji kerema xwe sererast bike.

[ctx: @action]
en: Text &Color...
ku: &Rengê Nivîsê...

[ctx: @label stroke color]
en: Color
ku: Reng

[ctx: @action]
en: &Font
ku: &Curenivîs

[ctx: @action]
en: Font &Size
ku: &Mezinahiya Curenivîsê

[ctx: @action boldify selected text]
en: &Bold
ku: &Stûr

[ctx: @action italicize selected text]
en: &Italic
ku: &Îtalîk

[ctx: @action underline selected text]
en: &Underline
ku: &Binîxêzkirî

[ctx: @action]
en: &Strike Out
ku: &Navînxêzkirî

[ctx: @action]
en: Align &Left
ku: Çe&p bide paldan

[ctx: @label left justify]
en: Left
ku: Çep

[ctx: @action]
en: Align &Center
ku: &Navîn bide paldan

[ctx: @label center justify]
en: Center
ku: Navîn

[ctx: @action]
en: Align &Right
ku: &Rast bide paldan

[ctx: @label right justify]
en: Right
ku: Rast

[ctx: @action]
en: &Justify
ku: &Tam paldayî

[ctx: @label justify fill]
en: Justify
ku: Tam paldayî

[ctx: @action]
en: Left-to-Right
ku: Ji Cepê bi Rastê ve

[ctx: @label left-to-right]
en: Left-to-Right
ku: Ji Cepê bi Rastê ve

[ctx: @action]
en: Right-to-Left
ku: Ji Rastê bi Cepê ve

[ctx: @label right-to-left]
en: Right-to-Left
ku: Ji Rastê bi Cepê ve

[ctx: @title:menu]
en: List Style
ku: Teşeya Lîsteyê

[ctx: @item:inmenu no list style]
en: None
ku: Ne yek jî

[ctx: @item:inmenu disc list style]
en: Disc
ku: Dîsk

[ctx: @item:inmenu circle list style]
en: Circle
ku: Çember

[ctx: @item:inmenu square list style]
en: Square
ku: Çargoşe

[ctx: @action]
en: Increase Indent
ku: Çalikê mezintir bike

[ctx: @action]
en: Decrease Indent
ku: Çalikê kêmtir bike

[ctx: @action]
en: Link
ku: Lînk

[ctx: @action]
en: Format Painter
ku: Nexşevanê Teşe

[ctx: @action]
en: Subscript
ku: Abonebûn

[ctx: @action]
en: Superscript
ku: Skrîptê Super

en: Nothing to spell check.
ku: Tu tiştekî ji bo kontrola rastnivîsînê tune.

en: Check Spelling...
ku: Rastnivîsê Kontrol Bike...

en: Auto Spell Check
ku: Kontrolkirina Rastnivîsê ya Bixweber

en: Allow Tabulations
ku: Destûrê Bide Hilfirînan

en: Speak Text
ku: Nivîsa Axaftinê
