kdelibs4 - en to ms translation catalogue (103 entries)

en: Manage Link
ms: Urus Pautan

en: Link Text:
ms: Teks Pautan:

en: Link URL:
ms: URL pautan:

en: Find Next
ms: Cari Lagi

en: <qt>Find next occurrence of '<b>%1</b>'?</qt>
ms: <qt>Cari keberlakuan lain untuk '<b>%1</b>'?</qt>

en: 1 match found. | %1 matches found.
ms[0]: 1 padanan ditemui.
ms[1]: %1 padanan ditemui.

en: <qt>No matches found for '<b>%1</b>'.</qt>
ms: <qt>Tiada padanan ditemui untuk '<b>%1</b>' .</qt>

en: No matches found for '<b>%1</b>'.
ms: Tiada padanan ditemui untuk '<b>%1</b>'.

en: Beginning of document reached.
ms: Awal dari dokumen telah dicapai .

en: End of document reached.
ms: Tiba di akhir dokumen.

note: i18n() of the first if() because of the plural form. Hope this word puzzle is ok, it's a different sentence
en: Continue from the end?
ms: Teruskan dari penghujung?

en: Continue from the beginning?
ms: Teruskan dari permulaan?

en: Find Text
ms: Cari Teks

[ctx: @title:group]
en: Find
ms: Cari

en: &Text to find:
ms: &Teks untuk carian:

en: Regular e&xpression
ms: Ungkapan Nala&r (regexp)

en: &Edit...
ms: &Edit.

en: Replace With
ms: Ganti Dengan

en: Replace&ment text:
ms: Teks Gantia&n

en: Use p&laceholders
ms: Gunakan &pemegang tempat

en: Insert Place&holder
ms: Selit &Tempat Pemegang

en: Options
ms: Pilihan

en: C&ase sensitive
ms: Huruf bes&ar/kecil berpengaruh

en: &Whole words only
ms: Seluruh perkataan saha&ja

en: From c&ursor
ms: Dari k&ursor

en: Find &backwards
ms: Cari ke &belakang

en: &Selected text
ms: Tek&s Dipilih

en: &Prompt on replace
ms: &Beritahu semasa mengganti

en: &Replace
ms: &Ganti

en: Start replace
ms: Mulakan gantian

en: <qt>If you press the <b>Replace</b> button, the text you entered above is searched for within the document and any occurrence is replaced with the replacement text.</qt>
ms: <qt>Jika anda tekan butang <b>Ganti</b>, teks yang anda masukkan di atas dicari dalam dokumen dan sebarang kejadian digantikan dengan teks gantian.</qt>

en: &Find
ms: Ca&ri

en: Start searching
ms: Mula mencari

en: <qt>If you press the <b>Find</b> button, the text you entered above is searched for within the document.</qt>
ms: <qt>Jika anda tekan butang <b>Cari</b>, teks yang anda masukkan di atas dicari dalam dokumen.</qt>

en: Enter a pattern to search for, or select a previous pattern from the list.
ms: Masukkan corak carian, atau pilih corak sebelumnya dari senarai.

en: If enabled, search for a regular expression.
ms: Jika diaktifkan, cari ungkapan biasa.

en: Click here to edit your regular expression using a graphical editor.
ms: Klik di sini untuk mengedit ungkapan biasa anda menggunakan editor grafik.

en: Enter a replacement string, or select a previous one from the list.
ms: Masukkan rentetan gantian, atau pilih rentetan sebelumnya dari senarai.

en: <qt>If enabled, any occurrence of <code><b>\N</b></code>, where <code><b>N</b></code> is an integer number, will be replaced with the corresponding capture ("parenthesized substring") from the pattern.<p>To include (a literal <code><b>\N</b></code> in your replacement, put an extra backslash in front of it, like <code><b>\\N</b></code>.</p></qt>
ms: <qt>Jika dihidupkan, sebarang kejadian <code><b>\N</b></code>, dimana <code><b>N</b></code> adalah nombor integer, akan diganti dengan cekupan yang sepadan ("subrentetan berkurungan") dari corak.<p>Untuk memasukkan (literal <code><b>\N</b></code> dalam penggantian anda, tambah garis sendeng terbalik di hadapannya, seperti <code><b>\\N</b></code>.</p></qt>

en: Click for a menu of available captures.
ms: Klik untuk menu tawan yang boleh didapatkan.

en: Require word boundaries in both ends of a match to succeed.
ms: Memerlukan sempadan perkataan di kedua-dua hujung padanan untuk berjaya.

en: Start searching at the current cursor location rather than at the top.
ms: Mula mencari di lokasi kursor semasa dan bukan di atas.

en: Only search within the current selection.
ms: Hanya cari dalam pemilihan semasa.

en: Perform a case sensitive search: entering the pattern 'Joe' will not match 'joe' or 'JOE', only 'Joe'.
ms: Laksanakan carian sensitif huruf besar/kecil: memasukkan corak 'Joe' tidak akan sepadan dengan 'joe' atau 'JOE', hanya 'Joe' sahaja.

en: Search backwards.
ms: Cari ke belakang.

en: Ask before replacing each match found.
ms: Tanya sebelum menggantikan setiap padanan yang ditemui.

en: Any Character
ms: Sebarang aksara

en: Start of Line
ms: Mula dari baris

en: End of Line
ms: Akhir dari baris

en: Set of Characters
ms: Tetapan Aksara

en: Repeats, Zero or More Times
ms: Ulangan,dari Kosong atau Lebih Bilangan

en: Repeats, One or More Times
ms: Ulangan,dari Satu atau Lebih Bilangan

en: Optional
ms: Pilihan

en: Escape
ms: Elak

en: Newline
ms: Barisbaru

en: Carriage Return
ms: Pulangan Muatan

en: White Space
ms: Anjakan Putih

en: Complete Match
ms: Selesaikan Padanan

en: Captured Text (%1)
ms: Teks Ditawan (%1)

en: You must enter some text to search for.
ms: Anda mestti memasukkan teks untuk dicari.

en: Replace
ms: Ganti

[ctx: @action:button Replace all occurrences]
en: &All
ms: Semu&a

en: &Skip
ms: Lan&gkau

en: Replace '%1' with '%2'?
ms: Ganti '%1' dengan '%2'?

en: No text was replaced.
ms: Tiada teks telah diganti.

en: 1 replacement done. | %1 replacements done.
ms[0]: 1 penggantian dilakukan.
ms[1]: %1 penggantian dilakukan.

en: Do you want to restart search from the end?
ms: Apakah anda ingin memulakan carian dari awal?

en: Do you want to restart search at the beginning?
ms: Adakah anda mahu memulakan carian dari awal?

[ctx: @action:button Restart find & replace]
en: Restart
ms: Ulangmula

[ctx: @action:button Stop find & replace]
en: Stop
ms: Henti

en: Your replacement string is referencing a capture greater than '\%1',
ms: Rentetan penggantian anda merujuk tawanan yang lebih besar daripada '\%1',

en: but your pattern only defines 1 capture. | but your pattern only defines %1 captures.
ms[0]: tetapi corak anda hanya mentakrif 1 cekupan.
ms[1]: tetapi corak anda hanya mentakrif %1 cekupan.

en: but your pattern defines no captures.
ms: tetapi corak anda tidak mentakrif tawan.

en: 
    Please correct.
ms: 
    Sila betulkan.

[ctx: @action]
en: Text &Color...
ms: &Warna Teks...

[ctx: @label stroke color]
en: Color
ms: Warna

[ctx: @action]
en: Font &Size
ms: &Saiz Font

[ctx: @action boldify selected text]
en: &Bold
ms: Te&bal

[ctx: @action italicize selected text]
en: &Italic
ms: &Italik

[ctx: @action underline selected text]
en: &Underline
ms: &Garis Bawah

[ctx: @action]
en: &Strike Out
ms: &Garis Lorek

[ctx: @action]
en: Align &Left
ms: Jajarkan &Kiri

[ctx: @label left justify]
en: Left
ms: Kiri

[ctx: @action]
en: Align &Center
ms: Jajarkan &Tengah

[ctx: @label center justify]
en: Center
ms: Tengah

[ctx: @action]
en: Align &Right
ms: Jajarkan &Kanan

[ctx: @label right justify]
en: Right
ms: Kanan

[ctx: @action]
en: &Justify
ms: &Justifikasi

[ctx: @item:inmenu no list style]
en: None
ms: Tiada

[ctx: @item:inmenu disc list style]
en: Disc
ms: Cakera

[ctx: @item:inmenu circle list style]
en: Circle
ms: Bulatan

[ctx: @item:inmenu square list style]
en: Square
ms: Segiempat Sama

[ctx: @action]
en: Increase Indent
ms: Tambahkan Inden

[ctx: @action]
en: Decrease Indent
ms: Kurangkan Inden

[ctx: @action]
en: Link
ms: Pautan

[ctx: @action]
en: To Plain Text
ms: Ke Teks Biasa

[ctx: @action]
en: Subscript
ms: Subskrip

[ctx: @action]
en: Superscript
ms: Superskrip

en: Nothing to spell check.
ms: Tiada apa untuk diperiksa ejaan.

en: Check Spelling...
ms: Memeriksa Ejaan...

en: Auto Spell Check
ms: Autosemak Ejaan

en: Allow Tabulations
ms: Benarkan Penjadualan

en: Speak Text
ms: Teks Tutur
