kdelibs4 - en to ps translation catalogue (99 entries)

en: Manage Link
ps: تړنه سمبالول

en: Link Text:
ps: :د تړنۍ ليکنه

en: Link URL:
ps: :URL د تړنې

en: Find Next
ps: راتلونکی لټول

en: <qt>Find next occurrence of '<b>%1</b>'?</qt>
ps: <qt>راتلونکې پېښېدنه لټول غواړﺉ؟ '<b>%1</b>' د</qt>

en: 1 match found. | %1 matches found.
ps[0]: .۱ ساری وموندل شو
ps[1]: .ساري وموندل شول %1

en: <qt>No matches found for '<b>%1</b>'.</qt>
ps: <qt>.لپاره کوم ساري ونه موندل شول '<b>%1</b>' د</qt>

en: No matches found for '<b>%1</b>'.
ps: .لپاره کوم ساري ونه موندل شول '<b>%1</b>' د

en: Beginning of document reached.
ps: د لاسوند پېل ورسېدو.

en: End of document reached.
ps: د لاسوند پای ورسېدو.

note: i18n() of the first if() because of the plural form. Hope this word puzzle is ok, it's a different sentence
en: Continue from the end?
ps: د پای نه پرمختلل غواړﺉ؟

en: Continue from the beginning?
ps: د پېل نه پرمختلل غواړﺉ؟

en: Find Text
ps: ليکنه لټول

[ctx: @title:group]
en: Find
ps: لټول

en: &Text to find:
ps: :د لټولو لپاره ليکنه

en: Regular e&xpression
ps: ساده څ&رګندنه

en: &Edit...
ps: ...سمول

en: Replace With
ps: سره ځاېناستول

en: Replace&ment text:
ps: :د ځاېناست&ونې ليکنه

en: Use p&laceholders
ps: ځ&ېنيووني کارول

en: Insert Place&holder
ps: ځې&نيوونی ورننويستل

en: Options
ps: غوراوي

en: C&ase sensitive
ps: ک&ېس انګېری

en: &Whole words only
ps: يوازې بشپړ ويېونه

en: From c&ursor
ps: له ځ&ري

en: Find &backwards
ps: شاته لټول

en: &Selected text
ps: ټاکلې ليکنه

en: &Prompt on replace
ps: په ځاېناستولو خبرول

en: &Replace
ps: ځاېناستول

en: Start replace
ps: ځاېناستی پېلول

en: &Find
ps: لټول

en: Start searching
ps: پلټنه پېلول

en: If enabled, search for a regular expression.
ps: که چېرې توانول شوی وي، ساده څرګندنه وپلټﺉ

en: Click here to edit your regular expression using a graphical editor.
ps: د کښنيز سمونګر په کارولو سره د خپلې ساده څرګندنې د سمولو لپاره دلته کېکاږﺉ.

en: Enter a replacement string, or select a previous one from the list.
ps: د ځاېناستونې يو مزی وليکﺉ، يا د لړ نه کوم مخکنی وټاکﺉ.

en: Click for a menu of available captures.
ps: .د شته نيونو د غورنۍ کتلو لپاره کېکاږﺉ

en: Only search within the current selection.
ps: يوازې په اوسنۍ ټاکنه کې لټول.

en: Search backwards.
ps: .شاته پلټل

en: Ask before replacing each match found.
ps: .د هر موندل شوي ساري د ځاېناستولو نه مخکې پوښتل

en: Any Character
ps: هر لوښی

en: Start of Line
ps: د ليکې پېل

en: End of Line
ps: د ليکې پای

en: Set of Characters
ps: د لوښو ډله

en: Repeats, Zero or More Times
ps: تکرارونه، سفر يا ډېر ځله

en: Repeats, One or More Times
ps: تکرارونه، يو يا ډېر ځله

en: Optional
ps: غوراويز

en: Escape
ps: پرېښودل

en: TAB
ps: ټوپ

en: Newline
ps: نوېليکه

en: White Space
ps: سپينه تشه

en: Digit
ps: ټکی

en: Complete Match
ps: بشپړ ساری

en: Captured Text (%1)
ps: (%1) نيول شوې ليکنه

en: You must enter some text to search for.
ps: تاسو ته ښايي چې د پلټلو لپاره څه وليکﺉ.

en: Replace
ps: ځاېناستول

en: &Skip
ps: پرېښودل

en: Replace '%1' with '%2'?
ps: سره ځاېناستول غواړﺉ؟ '%2' د '%1'

en: No text was replaced.
ps: کومه ليکنه ونه ځاېناستول شوه.

en: 1 replacement done. | %1 replacements done.
ps[0]: ۱ ځاېناستونه وشوه.
ps[1]: ځاېناستونې وشوې. %1

en: Do you want to restart search from the end?
ps: تاسو غواړﺉ چې پلټنه د پای نه بيا پېل کړﺉ؟

en: Do you want to restart search at the beginning?
ps: تاسو غواړﺉ چې پلټنه د پېل نه بيا پېل کړﺉ؟

en: but your pattern only defines 1 capture. | but your pattern only defines %1 captures.
ps[0]: خو ستاسو بېلګه يوازې ۱ نيونه پېژني.
ps[1]: .نيونې پېژني %1 خو ستاسو بېلګه يوازې

en: but your pattern defines no captures.
ps: خو ستاسو بېلګه کومه نيونه نه پېژني

en: 
    Please correct.
ps: 
    .لورينه وکړﺉ سم يې کړﺉ

[ctx: @action]
en: Text &Color...
ps: ...د ليکنې &رنګ

[ctx: @label stroke color]
en: Color
ps: رنګ

[ctx: @action]
en: Text &Highlight...
ps: ...د ليکنې &ځلول

[ctx: @action]
en: &Font
ps: ليکبڼه

[ctx: @action]
en: Font &Size
ps: ليکبڼې کچه

[ctx: @action boldify selected text]
en: &Bold
ps: ډبل

[ctx: @action italicize selected text]
en: &Italic
ps: کوږ

[ctx: @action underline selected text]
en: &Underline
ps: لاندکرښه

[ctx: @action]
en: &Strike Out
ps: کرښه کښل

[ctx: @action]
en: Align &Left
ps: کيڼ پرليکول

[ctx: @label left justify]
en: Left
ps: کيڼ

[ctx: @action]
en: Align &Center
ps: منځ پرليکول

[ctx: @label center justify]
en: Center
ps: منځ

[ctx: @action]
en: Align &Right
ps: ښي پرليکول

[ctx: @label right justify]
en: Right
ps: ښي

[ctx: @action]
en: &Justify
ps: همجولیزول

[ctx: @label justify fill]
en: Justify
ps: همجولیزول

[ctx: @title:menu]
en: List Style
ps: لړ ډول

[ctx: @item:inmenu no list style]
en: None
ps: هېڅ

[ctx: @item:inmenu disc list style]
en: Disc
ps: ټيکلی

[ctx: @item:inmenu circle list style]
en: Circle
ps: ګرد

[ctx: @item:inmenu square list style]
en: Square
ps: څلورګوټی

[ctx: @item:inmenu numbered lists]
en: 123
ps: ۱۲۳

[ctx: @item:inmenu lowercase abc lists]
en: abc
ps: ا ب څ

[ctx: @item:inmenu uppercase abc lists]
en: ABC
ps: ا ب څ

[ctx: @action]
en: Increase Indent
ps: سرتشه زياتول

[ctx: @action]
en: Decrease Indent
ps: سرتشه کمول

[ctx: @action]
en: Insert Rule Line
ps: دوی پټه ورننويستل

[ctx: @action]
en: Link
ps: تړنه

[ctx: @action]
en: Format Painter
ps: بڼه انځورګر

[ctx: @action]
en: To Plain Text
ps: ساده ليکنې ته

en: Nothing to spell check.
ps: .څه نشته چې ليکدود يې وکتل شي

en: Check Spelling...
ps: ...ليکدود کتل

en: Auto Spell Check
ps: خپله ليکدود کتل

en: Allow Tabulations
ps: لښتيالونه پرېښل
