kdelibs4 - en to se translation catalogue (109 entries)

en: Manage Link
se: Gieđahala liŋkka

en: Link Text:
se: Liŋkka teaksta:

en: Link URL:
se: Liŋkka čujuhus:

en: Find Next
se: Oza čuovvovaš

en: <qt>Find next occurrence of '<b>%1</b>'?</qt>
se: <qt> Oza boahtte «<b>%1</b>»-gávdnosa?</qt>

en: 1 match found. | %1 matches found.
se[0]: Okta gávdnos.
se[1]: %1 gávdnosa.

en: <qt>No matches found for '<b>%1</b>'.</qt>
se: <qt>Eai lean gávdnosat «<b>%1</b>» várás.</qt>

en: No matches found for '<b>%1</b>'.
se: Ii gávdnan «<b>%1</b>».

en: Beginning of document reached.
se: Leat joavdan dokumeantta álgui.

en: End of document reached.
se: Leat joavdan dokumeanta lohppii.

note: i18n() of the first if() because of the plural form. Hope this word puzzle is ok, it's a different sentence
en: Continue from the end?
se: Joatkke loahpa rájes?

en: Continue from the beginning?
se: Joatkke álggus?

en: Find Text
se: Oza teavstta

[ctx: @title:group]
en: Find
se: Oza

en: &Text to find:
se: &Teavstta maid gávdnat:

en: Regular e&xpression
se: &Virolaš cealkka

en: &Edit...
se: &Doaimmat …

en: Replace With
se: Buhtte dáinna

en: Replace&ment text:
se: &Buhttenteaksta:

en: Options
se: Molssaeavttut

en: C&ase sensitive
se: Earut s&tuorrá ja smávva bustávaid

en: &Whole words only
se: D&ušše olles sánit

en: From c&ursor
se: Čá&llinmearkka rájes

en: Find &backwards
se: Oza &maŋosguvlui

en: &Selected text
se: &Merkejuvvon teaksta

en: &Prompt on replace
se: J&eara ovdal go buhtte

en: &Replace
se: &Buhtte

en: Start replace
se: Álggat buhttema

en: <qt>If you press the <b>Replace</b> button, the text you entered above is searched for within the document and any occurrence is replaced with the replacement text.</qt>
se: <qt>Jos deaddilat <b>Buhtte</b>-boalu, de teaksta maid leat čállán dás bajábealde buhttejuvvo buhttenteavsttain maid leat addán.</qt>

en: &Find
se: &Oza

en: Start searching
se: Álggat ohcama

en: <qt>If you press the <b>Find</b> button, the text you entered above is searched for within the document.</qt>
se: <qt>Jos deaddilat <b>Oza</b>-boalu, de ohcagoahtá teavstta maid leat čállán dás bajábealde.</qt>

en: Enter a pattern to search for, or select a previous pattern from the list.
se: Čále minstara maid ohcat, dahje vállje ovddeš minstara listtus.

en: If enabled, search for a regular expression.
se: Jus olámuttus, oza virolaš cealkaga.

en: Click here to edit your regular expression using a graphical editor.
se: Coahkkal dákko doaimmahan dihte virolaš cealkagiid gráfalaš doaimmaheaddjis.

en: Enter a replacement string, or select a previous one from the list.
se: Čále buhtadancealkaga, dahje vállje ovddeš cealkaga listtus.

en: <qt>If enabled, any occurrence of <code><b>\N</b></code>, where <code><b>N</b></code> is an integer number, will be replaced with the corresponding capture ("parenthesized substring") from the pattern.<p>To include (a literal <code><b>\N</b></code> in your replacement, put an extra backslash in front of it, like <code><b>\\N</b></code>.</p></qt>
se: <qt>Jus válljet dán, de juohke <code><b>\N</b></code>-gávnnus buhttejuvvo oassi nummir N:in cealkagis. <code><b>N</b></code> lea lohku ja bájuha oassái ohcancealkagis mii lea ruođuid siste. <p>Jus duođas háliidat geavahit <code><b>\N</b></code> ođđa teavsttas, de fertet lasihit vel ovtta máŋosvinjusázu dan ovdal, omd. <code><b>\\N</b></code></p> </qt>

en: Click for a menu of available captures.
se: Coahkkal dása čájehan dihte olámuttus máŋgosiid.

en: Require word boundaries in both ends of a match to succeed.
se: Gáibit sátnerájiid guktot gežiin jus cealkka galgá heivet.

en: Start searching at the current cursor location rather than at the top.
se: Álggat ohcama čállinmearkka rájes iige álggo rájes.

en: Only search within the current selection.
se: Oza dušše merkejuvvon guovllus.

en: Perform a case sensitive search: entering the pattern 'Joe' will not match 'joe' or 'JOE', only 'Joe'.
se: Daga ohcama mii earuha stuorra ja smávva bustávaid: Jus ozat «Piera», de dat ii oainne «piera», iige «PIERA», dušše «Piera».

en: Search backwards.
se: Oza maŋos guvlui.

en: Ask before replacing each match found.
se: Jeara ovdalgo buhttet dan maid gávnnat.

en: Any Character
se: Vaikko makkár mearka

en: Start of Line
se: Linnjá álgu

en: End of Line
se: Linnjá loahppa

en: Set of Characters
se: Mearkačoakkáldat

en: Repeats, Zero or More Times
se: Gearddut, nolla dahje eanet gearddi

en: Repeats, One or More Times
se: Gearddut, oktii dahje eanet gearddi

en: Optional
se: Evttolaš

en: TAB
se: Tab

en: Newline
se: Ođđa linnjá

en: Digit
se: Lohku

en: Complete Match
se: Olles ollašuhttindeaivan

en: Captured Text (%1)
se: Oassecealkka (%1)

en: You must enter some text to search for.
se: Fertet addit teavstta maid ohcat.

en: Replace
se: Buhtte

[ctx: @action:button Replace all occurrences]
en: &All
se: &Buot

en: &Skip
se: &Njuikes badjel

en: Replace '%1' with '%2'?
se: Buhtte «%1» geavahettiin «%2»?

en: No text was replaced.
se: Teaksta ii buhttejuvvon.

en: 1 replacement done. | %1 replacements done.
se[0]: 1 buhttádus dahkon.
se[1]: %1 buhttádusa dahkon.

en: Do you want to restart search from the end?
se: Áiggut go ohcat ođđasit loahpa rájes?

en: Do you want to restart search at the beginning?
se: Áiggut go ohcat ođđasit álggu rájes?

[ctx: @action:button Restart find & replace]
en: Restart
se: Álggat ođđasit

[ctx: @action:button Stop find & replace]
en: Stop
se: Bisset

en: Your replacement string is referencing a capture greater than '\%1',
se: Du buhttenteaksta bájuha gávdnosii mii lea stuorit go «\%1».

en: but your pattern only defines 1 capture. | but your pattern only defines %1 captures.
se[0]: muhto du minsttar definere dušše ovtta merkema.
se[1]: muhto du minsttar definere dušše %1 merkema.

en: but your pattern defines no captures.
se: muhto du minsttar ii definere ovttage merkema.

en: 
    Please correct.
se: 
    Divo dan.

[ctx: @action]
en: Text &Color...
se: Teaksta&ivdni …

[ctx: @label stroke color]
en: Color
se: Ivdni

[ctx: @action]
en: Text &Highlight...
se: Teaksta&merken …

[ctx: @action]
en: &Font
se: &Fonta

[ctx: @action]
en: Font &Size
se: Fonta&sturrodat

[ctx: @action boldify selected text]
en: &Bold
se: &Buoidi

[ctx: @action italicize selected text]
en: &Italic
se: &Vinjučála

[ctx: @action underline selected text]
en: &Underline
se: &Vuolláisárggo

[ctx: @action]
en: Align &Left
se: Ásat &gurutbeallái

[ctx: @label left justify]
en: Left
se: Gurutbealde

[ctx: @action]
en: Align &Center
se: Á&sat gasku

[ctx: @label center justify]
en: Center
se: Guovdu

[ctx: @action]
en: Align &Right
se: Ásat &olgešbeallái

[ctx: @label right justify]
en: Right
se: Olgešbealde

[ctx: @action]
en: &Justify
se: Á&sat

[ctx: @label justify fill]
en: Justify
se: Ásat

[ctx: @action]
en: Left-to-Right
se: Gurutbealis olgešbeallái

[ctx: @label left-to-right]
en: Left-to-Right
se: Gurutbealis olgešbeallái

[ctx: @action]
en: Right-to-Left
se: Olgešbealis gurutbeallái

[ctx: @label right-to-left]
en: Right-to-Left
se: Olgešbealis gurutbeallái

[ctx: @title:menu]
en: List Style
se: Listostiila

[ctx: @item:inmenu no list style]
en: None
se: Ii mihkkige

[ctx: @item:inmenu disc list style]
en: Disc
se: Skearru

[ctx: @item:inmenu circle list style]
en: Circle
se: Geardu

[ctx: @item:inmenu square list style]
en: Square
se: Njealječiegahas

[ctx: @action]
en: Increase Indent
se: Stuorit siskkildeami

[ctx: @action]
en: Decrease Indent
se: Unnit siskkildeami

[ctx: @action]
en: Insert Rule Line
se: Lasit sáhcolinnjá

[ctx: @action]
en: Link
se: Liŋka

[ctx: @action]
en: Format Painter
se: Formáhttamálejeaddji

[ctx: @action]
en: To Plain Text
se: Čabu tekstii

[ctx: @action]
en: Subscript
se: Vuoliduvvon

[ctx: @action]
en: Superscript
se: Loktejuvvon

en: Nothing to spell check.
se: Ii mihkkige maid dárkkistit.

en: Check Spelling...
se: Dárkkis riektačállima …

en: Auto Spell Check
se: Automáhtalaš čállindárkkisteapmi

en: Allow Tabulations
se: Divtte tabuláhtormearkkaid

en: Speak Text
se: Huma teavstta
