kdelibs4 - en to si translation catalogue (111 entries)

en: Manage Link
si: සබැඳිය කලමණාකරනය

en: Link Text:
si: සබැඳි පෙළ:

en: Link URL:
si: සබැඳි URL:

en: Find Next
si: මීළඟ සෙවුම

en: <qt>Find next occurrence of '<b>%1</b>'?</qt>
si: <qt>'<b>%1</b>' හි ඊළඟ හමුවීම සොයන්නද?</qt>

en: 1 match found. | %1 matches found.
si[0]: එක් ගැළපීමක් හමුවිය
si[1]: ගැළපීම් %1 ක් හමුවිය.

en: <qt>No matches found for '<b>%1</b>'.</qt>
si: <qt>'<b>%1</b>' සඳහා ගැළපීමක් හමු නොවුනි.</qt>

en: No matches found for '<b>%1</b>'.
si: සඳහා '<b>%1</b>' ගැළපීම් හමුනොවීය.

en: Beginning of document reached.
si: ලේඛනයේ ආරම්භයට පැමිණියා.

en: End of document reached.
si: ලේඛනයේ අවසානයට පැමිණියා.

note: i18n() of the first if() because of the plural form. Hope this word puzzle is ok, it's a different sentence
en: Continue from the end?
si: අවසානයේ සිට පටන්ගන්න ද?

en: Continue from the beginning?
si: ආරම්භයේ සිට පටන්ගන්න ද?

en: Find Text
si: පෙළ සොයන්න

[ctx: @title:group]
en: Find
si: සොයන්න

en: &Text to find:
si: සෙවිය යුතු පෙළ (&T):

en: Regular e&xpression
si: ක්‍රමවත් ප්‍රකාශන (&x)

en: &Edit...
si: සැකසුම්... (&E)

en: Replace With
si: ආදේශ කළ යුත්තේ

en: Replace&ment text:
si: ආදේශ කළ යුතු පෙළ (&m):

en: Use p&laceholders
si: තැන්දරණු භාවිතා කරන්න (&l)

en: Insert Place&holder
si: තැන්දරණුව ඇතුල් කරන් (&hන)

en: Options
si: විකල්ප

en: C&ase sensitive
si: අක්‍ෂර සංවේදි (&a)

en: &Whole words only
si: සම්පූර්ණ පදයම පමණයි (&W)

en: From c&ursor
si: කර්සරයෙන් (&u)

en: Find &backwards
si: ආපස්සට සොයන්න (&b)

en: &Selected text
si: තෝරාගත් පෙළ (&S)

en: &Prompt on replace
si: ප්‍රතිස්ථාපනයේදී පොළඹවන්න (&P)

en: &Replace
si: ආදේශ කරන්න  (&R)

en: Start replace
si: ආදේශය අරඹන්න

en: <qt>If you press the <b>Replace</b> button, the text you entered above is searched for within the document and any occurrence is replaced with the replacement text.</qt>
si: <qt>ඔබ <b>ප්‍රතිස්ථාපනය කරන්න</b> බොත්තම ක්ලික් කළොත්, ඔබ ඉහත ඇතුල් කළ පෙළ සඳහා ලිපිය තුළ සොයා ඕනැම හමුවීමක් ප්‍රතිස්ථාපන පෙළ මඟින් ප්‍රතිස්ථාපනය කරනු ඇත.</qt>

en: &Find
si: සොයන්න (&F)

en: Start searching
si: සෙවීම  අරඹන්න

en: <qt>If you press the <b>Find</b> button, the text you entered above is searched for within the document.</qt>
si: <qt>ඔබ <b>සොයන්න</b> බොත්තම ක්ලික් කළොත්, ඔබ ඉහත ඇතුල් කළ පෙළ සඳහා ලිපිය තුළ සොයනු ඇත.</qt>

en: Enter a pattern to search for, or select a previous pattern from the list.
si: සෙවීමට මෝස්තරයක් ඇතුල් කරන්න, හෝ ලැයිස්තුවෙන් පෙර මෝස්තරයක් තෝරන්න.

en: If enabled, search for a regular expression.
si: සක්‍රිය කර ඇත්නම්, ක්‍රමවත් ප්‍රකාශනයක් සඳහා සොයන්න.

en: Click here to edit your regular expression using a graphical editor.
si: චිත්‍රක සංස්කාරකයක් භාවිතා කර ඔබගේ ක්‍රමවත් ප්‍රකාශනය සංස්කරණය කිරීම සඳහා මෙහි ක්ලික් කරන්න.

en: Enter a replacement string, or select a previous one from the list.
si: ප්‍රතිස්ථාපන පෙළක් ඇතුල් කරන්න, හෝ ලැයිස්තුවෙන් පෙර එකක් තෝරන්න.

en: <qt>If enabled, any occurrence of <code><b>\N</b></code>, where <code><b>N</b></code> is an integer number, will be replaced with the corresponding capture ("parenthesized substring") from the pattern.<p>To include (a literal <code><b>\N</b></code> in your replacement, put an extra backslash in front of it, like <code><b>\\N</b></code>.</p></qt>
si: <qt>සක්‍රිය කර ඇත්නම්, <code><b>N</b></code> පූර්ණ සංඛ්‍යාවක් වන <code><b>\N</b></code> හි ඕනෑම හමුවීමක්, මෝස්තරයෙන් අදාළ හසුකර ගැනීමෙන් ("වරහන් යෙදූ උප පෙළ") ප්‍රතිස්ථාපනය වෙනු ඇත.<p>ඔබගේ ප්‍රතිස්ථාපනයේ <code><b>\N</b></code> වාච්‍යාර්ථක් අඩංගු කිරීමට <code><b>\\N</b></code> ආකාරයට එයට පෙර අමතර පසු ඇල ඉරක් යොදන්න.</p></qt>

en: Click for a menu of available captures.
si: ප්‍රයෝජනයට ගත හැකි හසි කිරීම්වල මෙනුවක් සඳහා ක්ලික් කරන්න.

en: Require word boundaries in both ends of a match to succeed.
si: ගැළපීමක් සාර්ථක වීමට අවසාන දෙකේම පද මායිම් අවශ්‍ය වේ.

en: Start searching at the current cursor location rather than at the top.
si: මුදුනේ සිට වෙනවට දැනට කර්සරය තිබෙන පිහිටීමෙන් සෙවීම ආරම්භ කරන්න.

en: Only search within the current selection.
si: දැනට ඇති තේරීම මත සොයන්න.

en: Perform a case sensitive search: entering the pattern 'Joe' will not match 'joe' or 'JOE', only 'Joe'.
si: අකුරු අංවේදි සෙවුමක් කරන්න: 'Joe' මෝස්තරය ඇතුල් කිරීම 'joe' හෝ 'JOE' ට නොගැළපෙනු ඇත. 'Joe'ට පමණක් ගැළපෙනු ඇත.

en: Search backwards.
si: පසුපසට සොයන්න.

en: Ask before replacing each match found.
si: හමුවූ ගැළපීමක් ප්‍රතිස්ථාපනය කිරීමට පෙර විමසන්න.

en: Any Character
si: ඕනැම අකුරක්

en: Start of Line
si: පේළියේ ඇරභුම

en: End of Line
si: පේළියේ අවසානය

en: Set of Characters
si: අකුරු කිහිපයක්

en: Repeats, Zero or More Times
si: ශූන්‍ය හෝ කීප වාරයක් නැවත නැවත සිදු කරයි

en: Repeats, One or More Times
si: එක් වරක් හෝ කීප වාරයක් නැවත නැවත සිදු කරයි

en: Optional
si: වෛකල්පිත

en: Newline
si: නවපෙළ

en: White Space
si: හිස් ඉඩ

en: Digit
si: අංකය

en: Complete Match
si: සම්පූර්ණ ගැළපීම

en: Captured Text (%1)
si: ග්‍රහණය කළ පෙළ (%1)

en: You must enter some text to search for.
si: ඔබ සෙවීම සඳහා කිසියම් පෙළ ඇතුල් කළ යුතුයි.

en: Replace
si: ආදේශය

[ctx: @action:button Replace all occurrences]
en: &All
si: සියලු (&A)

en: &Skip
si: මඟහරින්න (&S)

en: Replace '%1' with '%2'?
si: '%2' සඳහා '%1' ආදේශ කරනවා ද?

en: No text was replaced.
si: කිසිදු පෙළක් ආදේශකළේ  නැත.

en: 1 replacement done. | %1 replacements done.
si[0]: එක් ආදේශනයක් සිදු කළා.
si[1]: ආදේශනය %1 ක් සිදු කළා

en: Do you want to restart search from the end?
si: ඔබට අවසානයේ සිට සෙවීම නැවත ආරම්භ කිරීමට අවශ්‍යද?

en: Do you want to restart search at the beginning?
si: ඔබට ආරම්භයේ සිට සෙවීම නැවත ආරම්භ කිරීමට අවශ්‍යද?

[ctx: @action:button Restart find & replace]
en: Restart
si: යළි ඇරඹුම

[ctx: @action:button Stop find & replace]
en: Stop
si: නවත් වන්න

en: Your replacement string is referencing a capture greater than '\%1',
si: ඔබගේ ප්‍රතිස්ථාපන පෙළ '\%1' ට වැඩි හසු කිරීමක් නිර්දේශ කරයි,

en: but your pattern only defines 1 capture. | but your pattern only defines %1 captures.
si[0]: නමුත් ඔබගේ මෝස්තරය අර්ථ දක්වන්නේ එක් හසු කිරීමක් පමණි.
si[1]: නමුත් ඔබගේ මෝස්තරය අර්ථ දක්වන්නේ හසු කිරීම් %1ක් පමණි.

en: but your pattern defines no captures.
si: නමුත් ඔබගේ මෝස්තරය හසු කිරීම් අර්ථ දක්වන්නේ නැත.

en: 
    Please correct.
si: 
    කරුණාකර නිවැරදි කරන්න.

[ctx: @action]
en: Text &Color...
si: පෙළ වර්‍ණය... (&C)

[ctx: @label stroke color]
en: Color
si: වර්‍ණය

[ctx: @action]
en: Text &Highlight...
si: පෙළ පද්දීපනය... (&H)

[ctx: @action]
en: &Font
si: අක්‍ෂර (&F)

[ctx: @action]
en: Font &Size
si: අකුරු ප්‍රමාණය (&S)

[ctx: @action boldify selected text]
en: &Bold
si: තදකුරු (&B)

[ctx: @action italicize selected text]
en: &Italic
si: ඇලකුරු (&I)

[ctx: @action underline selected text]
en: &Underline
si: යටි ඉර (&U)

[ctx: @action]
en: &Strike Out
si: හරහට ඉර (&S)

[ctx: @action]
en: Align &Left
si: වමට පෙළ ගස්සන්න (&L)

[ctx: @label left justify]
en: Left
si: වම

[ctx: @action]
en: Align &Center
si: මැදට පෙළ ගස්සන්න (&C)

[ctx: @label center justify]
en: Center
si: මැද

[ctx: @action]
en: Align &Right
si: දකුණට පෙළ ගස්සන්න (&R)

[ctx: @label right justify]
en: Right
si: දකුණ

[ctx: @action]
en: &Justify
si: සමව පෙළ ගස්සන්න (&J)

[ctx: @label justify fill]
en: Justify
si: සමව පෙළ ගස්සන්න

[ctx: @action]
en: Left-to-Right
si: වමේ-සිට-දකුණට

[ctx: @label left-to-right]
en: Left-to-Right
si: වමේ-සිට-දකුණට

[ctx: @action]
en: Right-to-Left
si: දකුණේ-සිට-වමට

[ctx: @label right-to-left]
en: Right-to-Left
si: දකුණේ-සිට-වමට

[ctx: @title:menu]
en: List Style
si: ලැයිස්තු රටාව

[ctx: @item:inmenu no list style]
en: None
si: කිසිවක් නැත

[ctx: @item:inmenu disc list style]
en: Disc
si: තැටිය

[ctx: @item:inmenu circle list style]
en: Circle
si: කවය

[ctx: @item:inmenu square list style]
en: Square
si: කොටුව

[ctx: @action]
en: Increase Indent
si: අනූච්ඡේදනය වැඩි කරන්න

[ctx: @action]
en: Decrease Indent
si: අනූච්ඡේදනය අඩු කරන්න

[ctx: @action]
en: Insert Rule Line
si: නීති රේඛාව ඇතුල් කරන්න

[ctx: @action]
en: Link
si: සබැඳිය

[ctx: @action]
en: Format Painter
si: සිත්තරා ආකෘතිගත කරන්න

[ctx: @action]
en: To Plain Text
si: සරල පෙළට

[ctx: @action]
en: Subscript
si: දායකත්වය

[ctx: @action]
en: Superscript
si: උඩකුර

en: Nothing to spell check.
si: අක්‍ෂර වින්‍යාස පරික්‍ෂාවට කිසිවක් නොමැත.

en: Check Spelling...
si: අක්‍ෂර වින්‍යාස පිරික්සමින්...

en: Auto Spell Check
si: ස්වයංක්‍රීය අක්‍ෂර වින්‍යාස

en: Allow Tabulations
si: වගුකිරීම
