kde4libs - en to sq translation catalogue (101 entries)

en: Manage Link
sq: Menaxho Lidhjen

en: Find Next
sq: Gjej Tjetrin

en: <qt>Find next occurrence of '<b>%1</b>'?</qt>
sq: <qt>Gjej përsëritjen tjetër të '<b>%1</b>'?</qt>

en: <qt>No matches found for '<b>%1</b>'.</qt>
sq: <qt>Nuk u gjetën përputhje për '<b>%1</b>'.</qt>

en: No matches found for '<b>%1</b>'.
sq: Nuk u gjetën përputhje për '<b>%1</b>'.

en: Beginning of document reached.
sq: U arrit fillimi i dokumentit.

en: End of document reached.
sq: U arrit fundi i dokumentit.

note: i18n() of the first if() because of the plural form. Hope this word puzzle is ok, it's a different sentence
en: Continue from the end?
sq: Të vazhdojmë nga fundi?

en: Continue from the beginning?
sq: Të vazhdojmë nga fillimi?

en: Find Text
sq: Gjej Tekst

[ctx: @title:group]
en: Find
sq: Gjej

en: &Text to find:
sq: &Teksti që duhet gjetur:

en: Regular e&xpression
sq: Shprehje e &rregullt

en: &Edit...
sq: &Modifiko...

en: Replace With
sq: Zëvendësoje Me

en: Replace&ment text:
sq: Zëven&dësim teksti:

en: Use p&laceholders
sq: Përdor &vendmbajtës

en: Insert Place&holder
sq: Fut Vend&mbajtës

en: Options
sq: Opsionet

en: C&ase sensitive
sq: I &Ndjeshëm Ndaj Madhësisë së Gërmave

en: &Whole words only
sq: &Vetëm fjalë të Plota

en: From c&ursor
sq: Nga k&ursori

en: Find &backwards
sq: Gjeje &mbrapsht

en: &Selected text
sq: &Teksti i Përzgjedhur

en: &Prompt on replace
sq: &pyet për zëvendësimin

en: &Replace
sq: &Zëvendëso

en: Start replace
sq: Nis zëvendësimin

en: <qt>If you press the <b>Replace</b> button, the text you entered above is searched for within the document and any occurrence is replaced with the replacement text.</qt>
sq: <qt>Nëse klikoni butonin <b>Zëvendëso</b>, teksti që ju keni shkruar sipër do të kërkohet brenda dokumentit dhe çdo gjetje do të zëvendësohet me tekstin e zëvendësimit.</qt>

en: &Find
sq: &Gjej

en: Start searching
sq: Nis kërkimin

en: <qt>If you press the <b>Find</b> button, the text you entered above is searched for within the document.</qt>
sq: <qt>Nëse klikoni butonin <b>Gjeje</b>, teksti që futët këtu sipër do të kërkohet në brendësi të dokumentit.</qt>

en: Enter a pattern to search for, or select a previous pattern from the list.
sq: Vendosni fjalën që duhet kërkuar, ose vendosni një fjalë të mëparshme nga lista.

en: If enabled, search for a regular expression.
sq: Nëse aktivizohet, kërko për një shprehje të rregullt.

en: Click here to edit your regular expression using a graphical editor.
sq: Klikoni këtu për të modifikuar një shprehje të rregullt duke përdorur një modifikues grafikësh.

en: Enter a replacement string, or select a previous one from the list.
sq: Vendosni një rresht zëvendësimi ose zgjidhni një të mëparshëm nga lista.

en: Click for a menu of available captures.
sq: Klikoni për një menu të kapjeve të disponueshme.

en: Require word boundaries in both ends of a match to succeed.
sq: Kërkon kufi për fjalët në të dy anët e një përputhjeje për t'ia dalë.

en: Start searching at the current cursor location rather than at the top.
sq: Filloni kërkimin nga vendndodhja e tanishme e kursorit dhe jo që nga fillimi.

en: Only search within the current selection.
sq: Vetëm kërko brenda përzgjedhjes së tanishme.

en: Perform a case sensitive search: entering the pattern 'Joe' will not match 'joe' or 'JOE', only 'Joe'.
sq: Kur bëni një kërkim të ndjeshëm ndaj madhësisë së shkronjave: të shkruash 'Bukur' nuk do jetë njësoj me 'bukur' apo 'BUKUR', por vetëm me 'Bukur'.

en: Search backwards.
sq: Kërko mbrapsht.

en: Ask before replacing each match found.
sq: Pyet para se të zëvendësosh çdo përputhje të gjetur.

en: Any Character
sq: Çdo Gërmë

en: Start of Line
sq: Nisja e Rreshtit

en: End of Line
sq: Fundi i Rreshtit

en: Set of Characters
sq: Grup Gërmash

en: Repeats, Zero or More Times
sq: Përsëritjet, Zero ose më Tepër Herë

en: Repeats, One or More Times
sq: Përsëritjet, Një ose më Tepër Herë

en: Optional
sq: Opsionale

en: Escape
sq: Largohu

en: Newline
sq: Rresht i Ri

en: Carriage Return
sq: Kthim i Ngarkesës

en: White Space
sq: Hapësirë Bosh

en: Digit
sq: Numër

en: Complete Match
sq: Përputhje e Plotë

en: Captured Text (%1)
sq: Teksti i Kapur (%1)

en: You must enter some text to search for.
sq: Ju duhet të vendosni pak tekst për ta kërkuar.

en: Replace
sq: Zëvendëso

[ctx: @action:button Replace all occurrences]
en: &All
sq: &Të Gjitha

en: &Skip
sq: &Anashkalo

en: Replace '%1' with '%2'?
sq: Zëvendëso '%1' me '%2'?

en: No text was replaced.
sq: Nuk u zëvendësua asnjë tekst.

en: Do you want to restart search from the end?
sq: Dëshironi ta rinisni kërkimin nga fundi?

en: Do you want to restart search at the beginning?
sq: Dëshironi ta rinisni kërkimin nga fillimi?

[ctx: @action:button Restart find & replace]
en: Restart
sq: Rinis

[ctx: @action:button Stop find & replace]
en: Stop
sq: Ndalo

en: Your replacement string is referencing a capture greater than '\%1',
sq: Rreshti juaj zëvendësues po i referohet një kapjeje më të madhe se \%1',

en: but your pattern defines no captures.
sq: por shtesa juaj nuk përkufizon asnjë kapje.

en: 
    Please correct.
sq: 
    Ju lutemi korrigjojeni.

[ctx: @action]
en: Text &Color...
sq: Teksti &Ngjyra...

[ctx: @label stroke color]
en: Color
sq: Ngjyra

[ctx: @action]
en: Text &Highlight...
sq: Teksti &Përzgjedhja...

[ctx: @action]
en: &Font
sq: &Shkrimi

[ctx: @action]
en: Font &Size
sq: Shkrimi &Madhësija

[ctx: @action boldify selected text]
en: &Bold
sq: &Të Trrasha

[ctx: @action italicize selected text]
en: &Italic
sq: &Të Pjerrëta

[ctx: @action underline selected text]
en: &Underline
sq: &Të Nënvizuara

[ctx: @action]
en: &Strike Out
sq: &Nxirri Jashtë

[ctx: @action]
en: Align &Left
sq: Rreshtoji &Majtas

[ctx: @label left justify]
en: Left
sq: Majtas

[ctx: @action]
en: Align &Center
sq: Rreshtoji &Qendër

[ctx: @label center justify]
en: Center
sq: Qendër

[ctx: @action]
en: Align &Right
sq: Rreshtoji &Djathtas

[ctx: @label right justify]
en: Right
sq: Djathtas

[ctx: @action]
en: &Justify
sq: &Përligj

[ctx: @label justify fill]
en: Justify
sq: Përligj

[ctx: @title:menu]
en: List Style
sq: Stil Liste

[ctx: @item:inmenu no list style]
en: None
sq: Asnjë

[ctx: @item:inmenu disc list style]
en: Disc
sq: Disk

[ctx: @item:inmenu circle list style]
en: Circle
sq: Rreth

[ctx: @item:inmenu square list style]
en: Square
sq: Katror

[ctx: @action]
en: Increase Indent
sq: Rrit ngushtimin

[ctx: @action]
en: Decrease Indent
sq: Zvogëlo ngushtimin

[ctx: @action]
en: Link
sq: Lidhje

[ctx: @action]
en: Format Painter
sq: Formato Piktorin

[ctx: @action]
en: To Plain Text
sq: Në Tekst të Shehstë

[ctx: @action]
en: Subscript
sq: Poshtëshkrim

[ctx: @action]
en: Superscript
sq: Sipërshkrim

en: Check Spelling...
sq: Kontrollo Shqiptimin...

en: Auto Spell Check
sq: Kontroll Automatik i Shqiptimit

en: Allow Tabulations
sq: Lejo Tabelat
