kdelibs4 - en to tg translation catalogue (116 entries)

en: Manage Link
tg: Идора кардани пайванд

en: Link Text:
tg: Пайванди матн:

en: Link URL:
tg: Пайванди нишонии URL:

en: Find Next
tg: Ёфтани навбатӣ

en: <qt>Find next occurrence of '<b>%1</b>'?</qt>
tg: <qt>Мавриди навбатии '<b>%1</b>'-ро ёфт мекунед?</qt>

en: 1 match found. | %1 matches found.
tg[0]: 1 мувофиқат ёфт шуд.
tg[1]: %1 мувофиқат ёфт шуд.

en: <qt>No matches found for '<b>%1</b>'.</qt>
tg: <qt>Ягон мувофиқат барои '<b>%1</b>' ёфт нашуд.</qt>

en: No matches found for '<b>%1</b>'.
tg: Ягон мувофиқат барои '<b>%1</b>' ёфт нашуд.

en: Beginning of document reached.
tg: Ба аввали ҳуҷҷат расид.

en: End of document reached.
tg: Ба поёни ҳуҷҷат расид.

note: i18n() of the first if() because of the plural form. Hope this word puzzle is ok, it's a different sentence
en: Continue from the end?
tg: Аз поёни ҳуҷҷат идома медиҳед?

en: Continue from the beginning?
tg: Аз аввали ҳуҷҷат идома медиҳед?

en: Find Text
tg: Матнро ёфтан

[ctx: @title:group]
en: Find
tg: Ёфтан

en: &Text to find:
tg: &Матн барои ёфтан:

en: Regular e&xpression
tg: &Ибораҳои оддӣ

en: &Edit...
tg: &Таҳрир кардан...

en: Replace With
tg: Ҷойгузин кардан бо

en: Replace&ment text:
tg: &Ҷойгузин кардани матн:

en: Use p&laceholders
tg: Истифодаи &пуркунандаҳои фазо

en: Insert Place&holder
tg: &Дар кардани пуркунандаи фазо

en: Options
tg: Имконот

en: C&ase sensitive
tg: &Бо дарназардошти ҳарфҳои хурду калон

en: &Whole words only
tg: &Танҳо калимаҳои пурhf

en: From c&ursor
tg: &Аз рӯйи нишондиҳандаи муш

en: Find &backwards
tg: Ҷустуҷӯ &ба ақиб

en: &Selected text
tg: &Матни интихобшуда

en: &Prompt on replace
tg: &Ба ёд овардан ҳангоми ҷойгузинӣ

en: &Replace
tg: &Ҷойгузин кардан

en: Start replace
tg: Оғози ҷойгузинӣ

en: <qt>If you press the <b>Replace</b> button, the text you entered above is searched for within the document and any occurrence is replaced with the replacement text.</qt>
tg: <qt>Агар шумо тугмаи <b>Ҷойгузин кардан</b>-ро пахш кунед, матни воридшудаи мазкур дар дохили ҳуҷҷат ҷустуҷӯ карда мешавад ва ягон мутобиқати ёфтшуда бо матни пешниҳодшуда ҷойгузин карда мешавад.</qt>

en: &Find
tg: &Ёфтан

en: Start searching
tg: Оғози ҷустуҷӯ

en: <qt>If you press the <b>Find</b> button, the text you entered above is searched for within the document.</qt>
tg: <qt>Агар шумо тугмаи <b>Ёфтан</b>-ро пахш кунед, матни воридшудаи мазкур дар дохили ҳуҷҷат ҷустуҷӯ карда мешавад.</qt>

en: Enter a pattern to search for, or select a previous pattern from the list.
tg: Намунаеро барои ҷустуҷӯ ворид кунед ё ин ки намунаи пешакиро аз рӯйхат интихоб намоед.

en: If enabled, search for a regular expression.
tg: Агар фаъол бошад, ибораҳои оддӣ ҷустуҷӯ мешаванд.

en: Click here to edit your regular expression using a graphical editor.
tg: Барои таҳрир кардани ибораҳои оддии худ ба воситаи муҳаррири тасвирӣ, инҷо зер кунед.

en: Enter a replacement string, or select a previous one from the list.
tg: Сатри ҷойгузиниро ворид кунед ё ин ки якеро аз рӯйхат интихоб намоед.

en: <qt>If enabled, any occurrence of <code><b>\N</b></code>, where <code><b>N</b></code> is an integer number, will be replaced with the corresponding capture ("parenthesized substring") from the pattern.<p>To include (a literal <code><b>\N</b></code> in your replacement, put an extra backslash in front of it, like <code><b>\\N</b></code>.</p></qt>
tg: <qt>Агар фаъол бошад, ягон мувофиқати <code><b>\N</b></code>, дар ҳар куҷое, ки <code><b>N</b></code> адади бутун бошад, бо фарогирии марбут ("зерсатри туфайлӣ") аз рӯи намуна ҷойгузин карда мешавад. <p>Барои илова кардани <code><b>\N</b></code>-и ҳарфӣ ба ҷойгузинии худ, аломати хати каҷи баръаксро пеш аз он гузоред, масалан, <code><b>\\N</b></code>.</p></qt>

en: Click for a menu of available captures.
tg: Барои феҳристи асксҳои дастрас дар ин ҷо зер кунед.

en: Require word boundaries in both ends of a match to succeed.
tg: Барои ба мақсад расонидани мувофиқат хатҳои марзии калима аз ҳар як тараф лозиманд.

en: Start searching at the current cursor location rather than at the top.
tg: Оғоз кардани ҷустуҷӯ аз нуқтаи нишондиҳандаи муш, назар ба сатри боло.

en: Only search within the current selection.
tg: Ҷустуҷӯ танҳо дар дохили интихоби ҷорӣ.

en: Perform a case sensitive search: entering the pattern 'Joe' will not match 'joe' or 'JOE', only 'Joe'.
tg: Иҷрокунии ҷустуҷӯ бо дарназардошти ҳарфҳои хурду калон: аз рӯи намунаи 'Ҷамшед' калимаи 'ҷамшед' ё 'ҶАМШЕД', ба ғайр аз 'Ҷамшед' ҷустуҷӯ карда намешавад.

en: Search backwards.
tg: Ҷустуҷӯ ба ақиб.

en: Ask before replacing each match found.
tg: Пурсидан пеш аз ҷойгузин кардани ҳар як мувофиқати ёфтшуда.

en: Any Character
tg: Аломати дилхоҳ

en: Start of Line
tg: Оғози сатр

en: End of Line
tg: Охири сатр

en: Set of Characters
tg: Маҷмӯи аломатҳо

en: Repeats, Zero or More Times
tg: Такрорҳо, сифр ё якчанд маротиба

en: Repeats, One or More Times
tg: Такрорҳо, як ё якчанд маротиба

en: Optional
tg: Интихобӣ

en: Newline
tg: Хати нав

en: Carriage Return
tg: Бозгашти навард

en: White Space
tg: Фосилаи сафед

en: Digit
tg: Рақам

en: Complete Match
tg: Мувофиқати пурра

en: Captured Text (%1)
tg: Матни гирифташуда (%1)

en: You must enter some text to search for.
tg: Барои ҷустуҷӯ шумо бояд ягон матнеро ворид намоед.

en: Replace
tg: Ҷойгузин кардан

[ctx: @action:button Replace all occurrences]
en: &All
tg: &Ҳама

en: &Skip
tg: &Гузарондан

en: Replace '%1' with '%2'?
tg: '%1'-ро бо '%2' ҷойгузин мекунед?

en: No text was replaced.
tg: Ягон матн ҷойгузин карда нашуд.

en: 1 replacement done. | %1 replacements done.
tg[0]: 1 ҷойгузинӣ иҷро шуд.
tg[1]: %1 ҷойгузинӣ иҷро шуд.

en: Do you want to restart search from the end?
tg: Шумо мехоҳед, ки аз охири ҳуҷҷат дубора ҷустуҷӯ кунед?

en: Do you want to restart search at the beginning?
tg: Шумо мехоҳед, ки аз аввали ҳуҷҷат дубора ҷустуҷӯ кунед?

[ctx: @action:button Restart find & replace]
en: Restart
tg: Аз нав оғоз кардан

[ctx: @action:button Stop find & replace]
en: Stop
tg: Истодан

en: Your replacement string is referencing a capture greater than '\%1',
tg: Сатри ҷойгузинии шумо ба фарогирии зиёда аз '\%1' истинод мекунад,

en: but your pattern only defines 1 capture. | but your pattern only defines %1 captures.
tg[0]: вале намунаи шумо танҳо 1 фарогириро муайян менамояд.
tg[1]: вале намунаи шумо танҳо %1 фарогириро муайян менамояд.

en: but your pattern defines no captures.
tg: вале намунаи шумо ягон фарогириро муайян наменамояд.

en: 
    Please correct.
tg: 
    Лутфан, ислоҳ кунед.

[ctx: @action]
en: Text &Color...
tg: Ранги &матн...

[ctx: @label stroke color]
en: Color
tg: Ранг

[ctx: @action]
en: Text &Highlight...
tg: &Равшанкунии матн...

[ctx: @action]
en: &Font
tg: &Ҳуруф

[ctx: @action]
en: Font &Size
tg: &Андозаи ҳуруф

[ctx: @action boldify selected text]
en: &Bold
tg: &Ғафс

[ctx: @action italicize selected text]
en: &Italic
tg: &Курсивӣ

[ctx: @action underline selected text]
en: &Underline
tg: &Зерхаткашӣ

[ctx: @action]
en: &Strike Out
tg: &Хатзадашуда

[ctx: @action]
en: Align &Left
tg: Москунӣ аз тарафи &чап

[ctx: @label left justify]
en: Left
tg: Чап

[ctx: @action]
en: Align &Center
tg: Москунӣ дар &марказ

[ctx: @label center justify]
en: Center
tg: Марказ

[ctx: @action]
en: Align &Right
tg: Москунӣ аз тарафи &рост

[ctx: @label right justify]
en: Right
tg: Рост

[ctx: @action]
en: &Justify
tg: &Москунӣ

[ctx: @label justify fill]
en: Justify
tg: Москунӣ

[ctx: @action]
en: Left-to-Right
tg: Аз тарафи чап ба рост

[ctx: @label left-to-right]
en: Left-to-Right
tg: Аз тарафи чап ба рост

[ctx: @action]
en: Right-to-Left
tg: Аз тарафи рост ба чап

[ctx: @label right-to-left]
en: Right-to-Left
tg: Аз тарафи рост ба чап

[ctx: @title:menu]
en: List Style
tg: Услуби рӯйхат

[ctx: @item:inmenu no list style]
en: None
tg: Ҳеҷ чиз

[ctx: @item:inmenu disc list style]
en: Disc
tg: Диск

[ctx: @item:inmenu circle list style]
en: Circle
tg: Доира

[ctx: @item:inmenu square list style]
en: Square
tg: Чоркунҷа

[ctx: @item:inmenu lowercase abc lists]
en: abc
tg: абв

[ctx: @item:inmenu uppercase abc lists]
en: ABC
tg: АБВ

[ctx: @action]
en: Increase Indent
tg: Афзудани фосила

[ctx: @action]
en: Decrease Indent
tg: Камкунии фосила

[ctx: @action]
en: Insert Rule Line
tg: Дарҷ кардани хати ҷадвал

[ctx: @action]
en: Link
tg: Пайванд

[ctx: @action]
en: Format Painter
tg: Рассоми қолибӣ

[ctx: @action]
en: To Plain Text
tg: Ҳамчун матни оддӣ

[ctx: @action]
en: Subscript
tg: Зернигошт

[ctx: @action]
en: Superscript
tg: Абарнигошт

en: Nothing to spell check.
tg: Барои санҷиши имло ягон калима нест.

en: Check Spelling...
tg: Санҷиши имло...

en: Spell Checking Language
tg: Забони санҷиши имло

en: Auto Spell Check
tg: Санҷиши имлои худкор

en: Allow Tabulations
tg: Иҷозати ҷадвалбандӣ

en: Speak Text
tg: Матнро ҳарф задан
