kdelibs4 - en to uz translation catalogue (48 entries)

en: Find Next
uz: Keyingini qidirish

en: <qt>Find next occurrence of '<b>%1</b>'?</qt>
uz: <qt><b>%1</b>'ga keyingi mos keluvchini qidiraymi?</qt>

en: <qt>No matches found for '<b>%1</b>'.</qt>
uz: <qt><b>"%1"</b>uchun oʻxshashlik topilmadi.</qt>

en: No matches found for '<b>%1</b>'.
uz: "<b>%1</b>" uchun oʻxshashlik topilmadi.

en: Beginning of document reached.
uz: Hujjatning boshi.

en: End of document reached.
uz: Hujjatning oxiri.

note: i18n() of the first if() because of the plural form. Hope this word puzzle is ok, it's a different sentence
en: Continue from the end?
uz: Oxiridan davom etishni istaysizmi?

en: Continue from the beginning?
uz: Boshidan davom etishni istaysizmi?

en: Find Text
uz: Matnni qidirish

en: &Text to find:
uz: &Qidirish uchun matn:

en: Regular e&xpression
uz: Doimiy i&foda

en: &Edit...
uz: &Tahrirlash

en: Replace With
uz: Almashtirish

en: Replace&ment text:
uz: &Almashtirish uchun matn:

en: Options
uz: Parametrlar

en: C&ase sensitive
uz: &Katta-kichik harfni farqlash

en: &Whole words only
uz: &Faqat butun soʻz

en: From c&ursor
uz: &Kursordan

en: Find &backwards
uz: O&rqaga qidirish

en: &Selected text
uz: &Belgilangan matn

en: &Prompt on replace
uz: &Almashtirishda soʻrash

en: &Replace
uz: &Almashtirish

en: Start replace
uz: Almashtirishni boshlash

en: <qt>If you press the <b>Replace</b> button, the text you entered above is searched for within the document and any occurrence is replaced with the replacement text.</qt>
uz: <qt>Agar <b>Almashtirish</b> tugmasini bossangiz, qidirish uchun kiritilgan matn hujjatda topilsa u almashtirish matni bilan almashtiriladi.</qt>

en: &Find
uz: &Qidirish

en: Start searching
uz: Qidirishni boshlash

en: <qt>If you press the <b>Find</b> button, the text you entered above is searched for within the document.</qt>
uz: <qt>Agar <b>Qidirish</b> tugmasini bossangiz, yuqorida kiritilgan matn hujjatda qidiriladi.</qt>

en: Search backwards.
uz: Orqaga qidirish.

en: Any Character
uz: Har qanday belgi

en: Start of Line
uz: Satrning boshi

en: End of Line
uz: Satrning oxiri

en: Set of Characters
uz: Belgilar toʻplami

en: Repeats, Zero or More Times
uz: Takrorlash, nol yoki koʻp marta

en: Repeats, One or More Times
uz: Takrorlash, bir yoki koʻp marta

en: Optional
uz: Qoʻshimcha

en: Newline
uz: Yangi satr

en: White Space
uz: Boʻsh joy

en: Digit
uz: Son

en: You must enter some text to search for.
uz: Qidirish uchun matnni kiritishingiz kerak.

en: Replace
uz: Almashtirish

en: &Skip
uz: Oʻ&tkazib yuborish

en: Replace '%1' with '%2'?
uz: "%1"ni "%2" bilan almashtirishni istaysizmi?

en: No text was replaced.
uz: Hech qanday matn almashtirilmadi.

en: Do you want to restart search from the end?
uz: Qidirishni oxirdan boshlashni istaysizmi?

en: Do you want to restart search at the beginning?
uz: Qidirishni boshdan boshlashni istaysizmi?

en: 
    Please correct.
uz: 
    Iltimos tuzating.

en: Check Spelling...
uz: Imloni tekshirish

en: Auto Spell Check
uz: Imloni avto-tekshirish
