kdelibs4 - en to uz@cyrillic translation catalogue (63 entries)

en: Find Next
uz@cyrillic: Кейингини қидириш

en: <qt>Find next occurrence of '<b>%1</b>'?</qt>
uz@cyrillic: <qt><b>%1</b>'га кейинги мос келувчини қидирайми?</qt>

en: <qt>No matches found for '<b>%1</b>'.</qt>
uz@cyrillic: <qt><b>"%1"</b>учун ўхшашлик топилмади.</qt>

en: No matches found for '<b>%1</b>'.
uz@cyrillic: "<b>%1</b>" учун ўхшашлик топилмади.

en: Beginning of document reached.
uz@cyrillic: Ҳужжатнинг боши.

en: End of document reached.
uz@cyrillic: Ҳужжатнинг охири.

note: i18n() of the first if() because of the plural form. Hope this word puzzle is ok, it's a different sentence
en: Continue from the end?
uz@cyrillic: Охиридан давом этишни истайсизми?

en: Continue from the beginning?
uz@cyrillic: Бошидан давом этишни истайсизми?

en: Find Text
uz@cyrillic: Матнни қидириш

[ctx: @title:group]
en: Find
uz@cyrillic: Қидириш

en: &Text to find:
uz@cyrillic: &Қидириш учун матн:

en: Regular e&xpression
uz@cyrillic: Доимий и&фода

en: &Edit...
uz@cyrillic: &Таҳрирлаш

en: Replace With
uz@cyrillic: Алмаштириш

en: Replace&ment text:
uz@cyrillic: &Алмаштириш учун матн:

en: Options
uz@cyrillic: Параметрлар

en: C&ase sensitive
uz@cyrillic: &Катта-кичик ҳарфни фарқлаш

en: &Whole words only
uz@cyrillic: &Фақат бутун сўз

en: From c&ursor
uz@cyrillic: &Курсордан

en: Find &backwards
uz@cyrillic: О&рқага қидириш

en: &Selected text
uz@cyrillic: &Белгиланган матн

en: &Prompt on replace
uz@cyrillic: &Алмаштиришда сўраш

en: &Replace
uz@cyrillic: &Алмаштириш

en: Start replace
uz@cyrillic: Алмаштиришни бошлаш

en: <qt>If you press the <b>Replace</b> button, the text you entered above is searched for within the document and any occurrence is replaced with the replacement text.</qt>
uz@cyrillic: <qt>Агар <b>Алмаштириш</b> тугмасини боссангиз, қидириш учун киритилган матн ҳужжатда топилса у алмаштириш матни билан алмаштирилади.</qt>

en: &Find
uz@cyrillic: &Қидириш

en: Start searching
uz@cyrillic: Қидиришни бошлаш

en: <qt>If you press the <b>Find</b> button, the text you entered above is searched for within the document.</qt>
uz@cyrillic: <qt>Агар <b>Қидириш</b> тугмасини боссангиз, юқорида киритилган матн ҳужжатда қидирилади.</qt>

en: Search backwards.
uz@cyrillic: Орқага қидириш.

en: Any Character
uz@cyrillic: Ҳар қандай белги

en: Start of Line
uz@cyrillic: Сатрнинг боши

en: End of Line
uz@cyrillic: Сатрнинг охири

en: Set of Characters
uz@cyrillic: Белгилар тўплами

en: Repeats, Zero or More Times
uz@cyrillic: Такрорлаш, нол ёки кўп марта

en: Repeats, One or More Times
uz@cyrillic: Такрорлаш, бир ёки кўп марта

en: Optional
uz@cyrillic: Қўшимча

en: Newline
uz@cyrillic: Янги сатр

en: White Space
uz@cyrillic: Бўш жой

en: Digit
uz@cyrillic: Сон

en: You must enter some text to search for.
uz@cyrillic: Қидириш учун матнни киритишингиз керак.

en: Replace
uz@cyrillic: Алмаштириш

[ctx: @action:button Replace all occurrences]
en: &All
uz@cyrillic: Ҳам&маси

en: &Skip
uz@cyrillic: Ў&тказиб юбориш

en: Replace '%1' with '%2'?
uz@cyrillic: "%1"ни "%2" билан алмаштиришни истайсизми?

en: No text was replaced.
uz@cyrillic: Ҳеч қандай матн алмаштирилмади.

en: Do you want to restart search from the end?
uz@cyrillic: Қидиришни охирдан бошлашни истайсизми?

en: Do you want to restart search at the beginning?
uz@cyrillic: Қидиришни бошдан бошлашни истайсизми?

[ctx: @action:button Restart find & replace]
en: Restart
uz@cyrillic: Қайтадан

[ctx: @action:button Stop find & replace]
en: Stop
uz@cyrillic: Тўхтатиш

en: 
    Please correct.
uz@cyrillic: 
    Илтимос тузатинг.

[ctx: @action]
en: Text &Color...
uz@cyrillic: &Матннинг ранги...

[ctx: @label stroke color]
en: Color
uz@cyrillic: Ранг

[ctx: @action]
en: &Font
uz@cyrillic: &Шрифт

[ctx: @action]
en: Font &Size
uz@cyrillic: Шрифтнинг ў&лчами

[ctx: @action boldify selected text]
en: &Bold
uz@cyrillic: Қа&лин

[ctx: @action italicize selected text]
en: &Italic
uz@cyrillic: Қи&я

[ctx: @action underline selected text]
en: &Underline
uz@cyrillic: &Таги чизилган

[ctx: @item:inmenu circle list style]
en: Circle
uz@cyrillic: Айлана

[ctx: @item:inmenu square list style]
en: Square
uz@cyrillic: Квадрат

[ctx: @item:inmenu lowercase abc lists]
en: abc
uz@cyrillic: абв

[ctx: @item:inmenu uppercase abc lists]
en: ABC
uz@cyrillic: АБВ

en: Check Spelling...
uz@cyrillic: Имлони текшириш

en: Auto Spell Check
uz@cyrillic: Имлони авто-текшириш
