ktimer - en to el translation catalogue (45 entries)

en: KDE Timer
el: Χρονόμετρο του KDE

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, PrefWidget)
en: Timer Settings
el: Ρυθμίσεις χρονομέτρου

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeWidget, m_list)
en: List of countdowns you have set
el: Λίστα αντίστροφων μετρήσεων που έχετε ορίσει

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeWidget, m_list)
en: New countdowns are put here. You can add and remove them, and stop and start them.
el: Οι νέες αντίστροφες μετρήσεις τοποθετούνται εδώ. Μπορείτε να τις προσθέσετε και να τις διαγράψετε και να τις διακόψετε και να τις ξεκινήσετε.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_list)
en: Counter
el: Μετρητής

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_list)
en: Delay
el: Καθυστέρηση

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_list) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_state)
en: State
el: Κατάσταση

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_list)
en: Command
el: Εντολή

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_add)
en: Add a new task
el: Προσθήκη νέας εργασίας

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_add)
en: Add a new task to the list.
el: Προσθήκη μιας νέας εργασίας στη λίστα.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add)
en: &New
el: &Νέα

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_remove)
en: Remove a task
el: Αφαίρεση μιας εργασίας

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_remove)
en: Remove a task from the list.
el: Διαγραφή εργασίας από τη λίστα.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove)
en: &Remove
el: Α&φαίρεση

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, m_slider)
en: Speed up or slow down your countdown
el: Επιτάχυνση ή επιβράδυνση της αντίστροφης μέτρησης

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, m_slider)
en: You can use this slider to adjust the time.
el: Μπορείτε να κάνετε χρήση αυτής της κύλισης για να ρυθμίσετε το χρόνο.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLCDNumber, m_counter)
en: Time in seconds until command is executed
el: Χρόνος σε δευτερόλεπτα μέχρι να εκτελεστεί η εντολή

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLCDNumber, m_counter)
en: This number is how many seconds are left for the selected countdown.
el: Αυτός ο αριθμός είναι τα δευτερόλεπτα που απομένουν για την επιλεγμένη αντίστροφη μέτρηση.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_pause)
en: Pause a countdown
el: Παύση αντίστροφης μέτρησης

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, m_pause)
en: Use this to pause a timer countdown.
el: Χρησιμοποιήστε αυτό για την παύση της αντίστροφης μέτρησης.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_start)
en: Start a countdown
el: Έναρξη αντίστροφης μέτρησης

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, m_start)
en: Use this to start or restart a countdown.
el: Χρησιμοποιήστε αυτό για την έναρξη ή επανεκκίνηση μιας αντίστροφης μέτρησης.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_stop)
en: Stop a countdown
el: Σταμάτημα αντίστροφης μέτρησης

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, m_stop)
en: Use this to stop the countdown for a task.
el: Χρησιμοποιήστε αυτό για το σταμάτημα της αντίστροφης μέτρησης μιας εργασίας.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_help)
en: Detailed help documentation
el: Λεπτομερής βοηθητική τεκμηρίωση

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_help)
en: Click here to open the help documentation viewer.
el: Με κλικ εδώ ανοίγετε την προβολή της βοηθητικής τεκμηρίωσης.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_settings)
en: Settings
el: Ρυθμίσεις

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_loop) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_loop)
en: Check this box if you want your countdown to start over after it finishes
el: Επιλέξτε αυτό το πλαίσιο αν θέλετε η αντίστροφή μέτρηση να επαναλαμβάνεται μόλις τελειώσει

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_loop)
en: &Loop
el: &Επανάληψη

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2)
en: Delay:
el: Καθυστέρηση:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, m_delay)
en: Enter the seconds here
el: Δώστε τα δευτερόλεπτα εδώ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, m_delay)
en: You can change the amount of time in the countdown here.
el: Εδώ μπορείτε να αλλάξετε το ποσό του χρόνου για την αντίστροφη μέτρηση.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_one)
en: Check this box if you only want to open one copy of your program
el: Επιλέξτε αυτό το πλαίσιο αν θέλετε να ανοίξετε μόνο ένα αντίγραφο του προγράμματός σας

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_one)
en: Check this box if you only want one instance to open
el: Επιλέξτε αυτό το πλαίσιο αν θέλετε να ανοίξει μόνο ένα αντίγραφο

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_one)
en: Start only &one instance
el: Εκκίνηση μόνο ενό&ς αντιγράφου

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_consecutive) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_consecutive)
en: Check this box if you want to execute this task after the previous one finishes
el: Επιλέξτε αυτό το πλαίσιο αν θέλετε εκτελέσετε αυτή την εργασία μόλις ολοκληρωθεί η προηγούμενη

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_consecutive)
en: Consecutive task
el: Διαδοχική εργασία

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3)
en: seconds
el: δευτερόλεπτα

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Command line:
el: Γραμμή εντολών:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, m_delayH)
en: Enter the hours here
el: Δώστε τις ώρες εδώ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, m_delayM)
en: Enter the minutes here
el: Δώστε τα λεπτά εδώ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4)
en: hours
el: ώρες

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel5)
en: minutes
el: λεπτά

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, m_commandLine)
en: command you would like to run when time is up
el: εντολή που θέλετε να εκτελέσετε στο τέλος χρόνου

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, m_commandLine)
en: Enter a program you would like to run when the countdown is zero
el: Δώστε το πρόγραμμα που θέλετε να εκτελέσετε όταν η αντίστροφη μέτρηση είναι μηδέν
