ktimer - en to fa translation catalogue (14 entries)

en: KDE Timer
fa: زمان‌سنج KDE

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, PrefWidget)
en: Timer Settings
fa: تنظیمات زمان‌سنج

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_list)
en: Counter
fa: شمارشگر

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_list)
en: Delay
fa: تأخیر

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_list) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_state)
en: State
fa: وضعیت

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_list)
en: Command
fa: فرمان

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add)
en: &New
fa: &جدید‌

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove)
en: &Remove
fa: &حذف‌

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_settings)
en: Settings
fa: تنظیمات

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_loop)
en: &Loop
fa: &حلقه‌

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2)
en: Delay:
fa: تأخیر:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_one)
en: Start only &one instance
fa: فقط آغاز &یک نمونه‌

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3)
en: seconds
fa: ثانیه

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Command line:
fa: خط فرمان:
