ktimer - en to fi translation catalogue (46 entries)

en: KDE Timer
fi: KDE:n ajastin

en: (c) 2001, Stefan Schimanski
fi: © 2001 Stefan Schimanski

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, PrefWidget)
en: Timer Settings
fi: Ajastimen asetukset

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeWidget, m_list)
en: List of countdowns you have set
fi: Asetettujen ajanlaskentojen luettelo

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeWidget, m_list)
en: New countdowns are put here. You can add and remove them, and stop and start them.
fi: Uudet ajanlaskennat pannaan tähän. Voit lisätä ja poistaa, käynnistää ja pysäyttää niitä.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_list)
en: Counter
fi: Laskuri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_list)
en: Delay
fi: Viive

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_list) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_state)
en: State
fi: Tila

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_list)
en: Command
fi: Komento

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_add)
en: Add a new task
fi: Lisää uusi tehtävä

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_add)
en: Add a new task to the list.
fi: Lisää uusi tehtävä luetteloon.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add)
en: &New
fi: &Uusi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_remove)
en: Remove a task
fi: Poista tehtävä

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_remove)
en: Remove a task from the list.
fi: Poista tehtävä luettelosta.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove)
en: &Remove
fi: &Poista

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, m_slider)
en: Speed up or slow down your countdown
fi: Nopeuta tai hidasta ajanlaskentaa

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, m_slider)
en: You can use this slider to adjust the time.
fi: Säädä aikaa tästä liukusäätimestä.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLCDNumber, m_counter)
en: Time in seconds until command is executed
fi: Aika sekunneissa siihen, kun komento suoritetaan

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLCDNumber, m_counter)
en: This number is how many seconds are left for the selected countdown.
fi: Näin monta sekuntia valitusta ajanlaskennasta on jäljellä.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_pause)
en: Pause a countdown
fi: Keskeytä ajanlaskenta

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, m_pause)
en: Use this to pause a timer countdown.
fi: Keskeytä ajanlaskenta tästä.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_start)
en: Start a countdown
fi: Käynnistä ajanlaskenta

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, m_start)
en: Use this to start or restart a countdown.
fi: Käynnistä ajanlaskenta tästä.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_stop)
en: Stop a countdown
fi: Pysäytä ajanlaskenta

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, m_stop)
en: Use this to stop the countdown for a task.
fi: Pysäytä tehtävän ajanlaskenta tästä.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_help)
en: Detailed help documentation
fi: Yksityiskohtaiset ohjeet

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_help)
en: Click here to open the help documentation viewer.
fi: Avaa ohjekatselin napsauttamalla tätä.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_settings)
en: Settings
fi: Asetukset

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_loop) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_loop)
en: Check this box if you want your countdown to start over after it finishes
fi: Valitse tämä ruutu, jos haluat ajanlaskennan alkavan alusta sen päätyttyä

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_loop)
en: &Loop
fi: &Silmukka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2)
en: Delay:
fi: Viive:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, m_delay)
en: Enter the seconds here
fi: Syötä sekunnit tähän

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, m_delay)
en: You can change the amount of time in the countdown here.
fi: Voit muuttaa ajanlaskennan aikaa tästä.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_one)
en: Check this box if you only want to open one copy of your program
fi: Valitse tämä ruutu, jos haluat avata vain yhden kopion ohjelmasta

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_one)
en: Check this box if you only want one instance to open
fi: Valitse tämä ruutu, jos haluat avata vain yhden instanssin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_one)
en: Start only &one instance
fi: Käynnistä vain &yksi instanssi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_consecutive) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_consecutive)
en: Check this box if you want to execute this task after the previous one finishes
fi: Valitse tämä ruutu, jos haluat suorittaa tämän tehtävän edellisen päätyttyä

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_consecutive)
en: Consecutive task
fi: Peräkkäinen tehtävä

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3)
en: seconds
fi: sekuntia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Command line:
fi: Komentorivi:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, m_delayH)
en: Enter the hours here
fi: Syötä tunnit tähän

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, m_delayM)
en: Enter the minutes here
fi: Syötä minuutit tähän

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4)
en: hours
fi: tuntia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel5)
en: minutes
fi: minuuttia

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, m_commandLine)
en: command you would like to run when time is up
fi: komento, joka ajetaan ajanlaskennan tultua nollaan

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, m_commandLine)
en: Enter a program you would like to run when the countdown is zero
fi: Syötä tähän ohjelma, joka ajetaan ajanlaskennan käytyä nollaan
