ktimer - en to he translation catalogue (17 entries)

en: KDE Timer
he: השעון של KDE

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, PrefWidget)
en: Timer Settings
he: הגדרות שעון

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_list) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_state)
en: State
he: מצב

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_list)
en: Command
he: פקודה

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_add)
en: Add a new task
he: הוסף משימה חדשה

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_add)
en: Add a new task to the list.
he: הוסף מסימה חדשה לרשימה.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add)
en: &New
he: &חדש

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_remove)
en: Remove a task
he: הסר משימה

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_remove)
en: Remove a task from the list.
he: הסר משימה מהרשימה

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove)
en: &Remove
he: הסר

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, m_slider)
en: Speed up or slow down your countdown
he: מהר או האט את הספירה לאחור

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_settings)
en: Settings
he: הגדרות

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_loop)
en: &Loop
he: &לולאה

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2)
en: Delay:
he: השהיה:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_one)
en: Start only &one instance
he: ה&פעל מופע אחד בלבד

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3)
en: seconds
he: שניות

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Command line:
he: שורת פקודה:
