ktimer - en to hi translation catalogue (17 entries)

en: KTimer
hi: के-टाइमर

en: KDE Timer
hi: केडीई टाइमर

en: (c) 2001, Stefan Schimanski
hi: (c) 2001, स्टीफन शिमांस्की

en: Stefan Schimanski
hi: स्टीफन शिमांस्की

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, PrefWidget)
en: Timer Settings
hi: टाइमर विन्यास

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_list)
en: Counter
hi: काउन्टर

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_list)
en: Delay
hi: देरी

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_list) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_state)
en: State
hi: स्थिति

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_list)
en: Command
hi: कमांड

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add)
en: &New
hi: नया (&N)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove)
en: &Remove
hi: मिटाएँ (&R)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_settings)
en: Settings
hi: विन्यास

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_loop)
en: &Loop
hi: लूप (&L)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2)
en: Delay:
hi: देरीः

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_one)
en: Start only &one instance
hi: सिर्फ एक इंस्टैंस प्रारंभ करें (&o)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3)
en: seconds
hi: सेकंड

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Command line:
hi: कमांड पंक्ति
