ktimer - en to hne translation catalogue (25 entries)

en: KTimer
hne: के-टाइमर

en: KDE Timer
hne: केडीई टाइमर

en: (c) 2001, Stefan Schimanski
hne: (c) 2001, स्टीफन सिमांस्की

en: Stefan Schimanski
hne: स्टीफन सिमांस्की

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, PrefWidget)
en: Timer Settings
hne: टाइमर सेटिंग

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_list)
en: Counter
hne: काउन्टर

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_list)
en: Delay
hne: देरी

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_list) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_state)
en: State
hne: स्थिति

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_list)
en: Command
hne: कमांड

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_add)
en: Add a new task
hne: नवा काम जोड़व

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_add)
en: Add a new task to the list.
hne: सूची मं नवा काम जोड़व

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add)
en: &New
hne: नवा (&N)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_remove)
en: Remove a task
hne: कोई काम मेटाव

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove)
en: &Remove
hne: मेटाव (&R)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_pause)
en: Pause a countdown
hne: उलटी गिनती रोकव

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_start)
en: Start a countdown
hne: उलटी गिनती चालू करव

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, m_start)
en: Use this to start or restart a countdown.
hne: उलटी गिनती रोके या चालू करे बर एखर उपयोग करव

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_stop)
en: Stop a countdown
hne: उलटी गिनती रोकव

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, m_stop)
en: Use this to stop the countdown for a task.
hne: कोई काम बर उलटी गिनती रोके बर एखर उपयोग करव.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_settings)
en: Settings
hne: सेटिंग

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_loop)
en: &Loop
hne: लूप (&L)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2)
en: Delay:
hne: देरीः

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_one)
en: Start only &one instance
hne: सिरिफ एक इंस्टैंस चालू करव (&o)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3)
en: seconds
hne: सेकन्ड

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Command line:
hne: कमांड पंक्ति
