ktimer - en to mk translation catalogue (11 entries)

en: KDE Timer
mk: Мерач на време во KDE

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, PrefWidget)
en: Timer Settings
mk: Поставувања на мерачот на време

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_list) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_state)
en: State
mk: Состојба

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_list)
en: Command
mk: Команда

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add)
en: &New
mk: &Нов

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_settings)
en: Settings
mk: Поставувања

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_loop)
en: &Loop
mk: &Во јамка

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2)
en: Delay:
mk: Доцнење:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_one)
en: Start only &one instance
mk: Пушти само &една инстанца

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3)
en: seconds
mk: секунди

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Command line:
mk: Командна линија:
