ktimer - en to nb translation catalogue (44 entries)

en: KDE Timer
nb: KDE Tidtaker

en: (c) 2001, Stefan Schimanski
nb: © 2001 Stefan Schimanski

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, PrefWidget)
en: Timer Settings
nb: Innstillinger for tidtaker

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeWidget, m_list)
en: List of countdowns you have set
nb: Lste oer alle nedtellinger du har satt opp

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeWidget, m_list)
en: New countdowns are put here. You can add and remove them, and stop and start them.
nb: Nye nedtellinger legges her. Du kan legge til og fjerne dem, og stoppe og starte dem.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_list)
en: Counter
nb: Teller

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_list)
en: Delay
nb: Forsinkelse

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_list) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_state)
en: State
nb: Tilstand

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_list)
en: Command
nb: Kommando

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_add)
en: Add a new task
nb: Legg til en ny oppgave

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_add)
en: Add a new task to the list.
nb: Legg en ny oppgave inn i lista.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add)
en: &New
nb: &Ny

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_remove)
en: Remove a task
nb: Fjern en oppgave

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_remove)
en: Remove a task from the list.
nb: Fjern en oppgave fra lista

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove)
en: &Remove
nb: &Fjern

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, m_slider)
en: Speed up or slow down your countdown
nb: Øk eller senk farten på nedtellingen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, m_slider)
en: You can use this slider to adjust the time.
nb: Bruk denne glidebryteren til å justere tiden.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLCDNumber, m_counter)
en: Time in seconds until command is executed
nb: Tid i sekunder til kommandoen blir kjørt

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLCDNumber, m_counter)
en: This number is how many seconds are left for the selected countdown.
nb: Dette tallet viser hvor mange sekunder som gjenstår for den valgte nedtellingen.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_pause)
en: Pause a countdown
nb: Ta pause i en nedtelling

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, m_pause)
en: Use this to pause a timer countdown.
nb: Bruk dette for å stoppe en nedtelling midlertidig

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_start)
en: Start a countdown
nb: Start en nedtelling

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, m_start)
en: Use this to start or restart a countdown.
nb: Bruk dette for å starte eller fortsette en nedtelling.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_stop)
en: Stop a countdown
nb: Stopp en nedtelling

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, m_stop)
en: Use this to stop the countdown for a task.
nb: Bruk dette til å stoppe nedtellingen for en oppgave.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_help)
en: Detailed help documentation
nb: Detaljert hjelpedokumentasjon

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_help)
en: Click here to open the help documentation viewer.
nb: Trykk her for å åpne hjelpetekstviseren.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_settings)
en: Settings
nb: Innstillinger

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_loop) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_loop)
en: Check this box if you want your countdown to start over after it finishes
nb: Kryss av her om du vil at nedtellinga skal starte på nytt når den er ferdig.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_loop)
en: &Loop
nb: &Sløyfe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2)
en: Delay:
nb: Forsinkelse:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, m_delay)
en: Enter the seconds here
nb: Skriv inn sekundene her

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, m_delay)
en: You can change the amount of time in the countdown here.
nb: Kommentar, starttid og slutt-tid kan endres for denne oppgaven.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_one)
en: Check this box if you only want to open one copy of your program
nb: Kryss av her hvis du bare vil åpne én forekomst av programmet

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_one)
en: Check this box if you only want one instance to open
nb: Kryss av her hvis du bare vil åpne én forekomst

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_one)
en: Start only &one instance
nb: Start kun &en instans

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3)
en: seconds
nb: sekunder

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Command line:
nb: Kommandolinje:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, m_delayH)
en: Enter the hours here
nb: Skriv inn timene her

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, m_delayM)
en: Enter the minutes here
nb: Skriv inn minuttene her

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4)
en: hours
nb: timer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel5)
en: minutes
nb: minutter

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, m_commandLine)
en: command you would like to run when time is up
nb: kommando du vil kjøre når tiden er ute

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, m_commandLine)
en: Enter a program you would like to run when the countdown is zero
nb: Oppgi et program du vil kjøre når nedtellingen har nådd til null
