ktimer - en to nn translation catalogue (46 entries)

en: KDE Timer
nn: KDE-tidsur

en: (c) 2001, Stefan Schimanski
nn: © 2001 Stefan Schimanski

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, PrefWidget)
en: Timer Settings
nn: Tidsurinnstillingar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeWidget, m_list)
en: List of countdowns you have set
nn: Oversikt over nedteljingar du har set opp

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeWidget, m_list)
en: New countdowns are put here. You can add and remove them, and stop and start them.
nn: Nye nedteljingar vert viste her. Du kan starta og stoppa dei, fjerna dei, og leggja til nye.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_list)
en: Counter
nn: Teljar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_list)
en: Delay
nn: Forseinking

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_list) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_state)
en: State
nn: Tilstand

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_list)
en: Command
nn: Kommando

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_add)
en: Add a new task
nn: Legg til ny oppgåve

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_add)
en: Add a new task to the list.
nn: Legg ei ny oppgåve til lista.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add)
en: &New
nn: &Ny

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_remove)
en: Remove a task
nn: Fjern oppgåve

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_remove)
en: Remove a task from the list.
nn: Fjern ei oppgåve frå lista.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove)
en: &Remove
nn: &Fjern

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, m_slider)
en: Speed up or slow down your countdown
nn: Auka eller seinka farten på nedteljinga

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, m_slider)
en: You can use this slider to adjust the time.
nn: Du kan bruka denne glidebrytaren for å endra tida.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLCDNumber, m_counter)
en: Time in seconds until command is executed
nn: Tid i sekund før køyring av kommando

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLCDNumber, m_counter)
en: This number is how many seconds are left for the selected countdown.
nn: Dette talet viser kor mange sekund som er att for nedteljaren.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_pause)
en: Pause a countdown
nn: Ta pause i nedteljinga

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, m_pause)
en: Use this to pause a timer countdown.
nn: Bruk denne for å ta pause i nedteljinga.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_start)
en: Start a countdown
nn: Start nedteljing

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, m_start)
en: Use this to start or restart a countdown.
nn: Bruk denne for å starta eller starta om nedteljinga.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_stop)
en: Stop a countdown
nn: Stopp nedteljing

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, m_stop)
en: Use this to stop the countdown for a task.
nn: Bruk denne for å stoppa nedteljinga til ei oppgåve.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_help)
en: Detailed help documentation
nn: Detaljert hjelp

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_help)
en: Click here to open the help documentation viewer.
nn: Trykk her for å opna brukarhandboka.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_settings)
en: Settings
nn: Innstillingar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_loop) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_loop)
en: Check this box if you want your countdown to start over after it finishes
nn: Kryss av her dersom du ønskjer at nedteljinga skal starta på nytt når ho er ferdig.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_loop)
en: &Loop
nn: &Lykkje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2)
en: Delay:
nn: Forseinking:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, m_delay)
en: Enter the seconds here
nn: Skriv inn sekund her

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, m_delay)
en: You can change the amount of time in the countdown here.
nn: Du kan endra tida i nedteljaren her.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_one)
en: Check this box if you only want to open one copy of your program
nn: Kryss av her dersom du berre vil opna ein instans av programmet.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_one)
en: Check this box if you only want one instance to open
nn: Kryss av her dersom du berre vil ha ein programinstans open.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_one)
en: Start only &one instance
nn: Start berre &éin instans

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_consecutive) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_consecutive)
en: Check this box if you want to execute this task after the previous one finishes
nn: Kryss av her dersom du vil køyra denne oppgåva etter at førre oppgåva er fullført.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_consecutive)
en: Consecutive task
nn: Etterfølgjande oppgåve

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3)
en: seconds
nn: sekund

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Command line:
nn: Kommandolinje:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, m_delayH)
en: Enter the hours here
nn: Skriv inn timar her

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, m_delayM)
en: Enter the minutes here
nn: Skriv inn minutt her

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4)
en: hours
nn: timar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel5)
en: minutes
nn: minutt

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, m_commandLine)
en: command you would like to run when time is up
nn: Kommandoen du vil køyra når tida er ute.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, m_commandLine)
en: Enter a program you would like to run when the countdown is zero
nn: Vel programmet du ønskjer å køyra når teljaren har nådd null.
