ktimer - en to ro translation catalogue (32 entries)

en: KDE Timer
ro: Cronometru KDE

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, PrefWidget)
en: Timer Settings
ro: Opțiuni cronometru

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_list)
en: Counter
ro: Contor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_list)
en: Delay
ro: Întârziere

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_list) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_state)
en: State
ro: Stare

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_list)
en: Command
ro: Comandă

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_add)
en: Add a new task
ro: Adaugă sarcină nouă

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_add)
en: Add a new task to the list.
ro: Adaugă o sarcină nouă în listă.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add)
en: &New
ro: &Nou

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_remove)
en: Remove a task
ro: Elimină o sarcină

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_remove)
en: Remove a task from the list.
ro: Elimină o sarcină din listă.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove)
en: &Remove
ro: &Elimină

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_pause)
en: Pause a countdown
ro: Întrerupe o numărătoare

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, m_pause)
en: Use this to pause a timer countdown.
ro: Utilizați acest buton pentru a întrerupe o numărătoare.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_start)
en: Start a countdown
ro: Pornește o numărătoare

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, m_start)
en: Use this to start or restart a countdown.
ro: Utilizați acest buton pentru a porni o numărătoare.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_stop)
en: Stop a countdown
ro: Oprește o numărătoare

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, m_stop)
en: Use this to stop the countdown for a task.
ro: Utilizați acest buton pentru a opri numărătoarea pentru o sarcină.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_settings)
en: Settings
ro: Configurări

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_loop)
en: &Loop
ro: Buc&lă

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2)
en: Delay:
ro: Întârziere:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, m_delay)
en: Enter the seconds here
ro: Introduceți aici secundele

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_one)
en: Start only &one instance
ro: P&ornește numai o instanță

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_consecutive)
en: Consecutive task
ro: Sarcină consecutivă

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3)
en: seconds
ro: secunde

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Command line:
ro: Linia de comandă:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, m_delayH)
en: Enter the hours here
ro: Introduceți aici orele

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, m_delayM)
en: Enter the minutes here
ro: Introduceți aici minutele

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4)
en: hours
ro: ore

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel5)
en: minutes
ro: minute

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, m_commandLine)
en: command you would like to run when time is up
ro: comanda de rulat la expirarea timpului

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, m_commandLine)
en: Enter a program you would like to run when the countdown is zero
ro: Introduceți programul de rulat când numărătoarea inversă e la zero
