ktimer - en to sa translation catalogue (47 entries)

en: KDE Timer
sa: केडीई टाइमर

en: (c) 2001, Stefan Schimanski
sa: (ग) 2001, स्टीफन शिमान्स्की

en: Stefan Schimanski
sa: स्टीफन शिमान्स्की

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, PrefWidget)
en: Timer Settings
sa: टाइमर सेटिंग्स्

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeWidget, m_list)
en: List of countdowns you have set
sa: भवता निर्धारितानां उल्टागणनानां सूची

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeWidget, m_list)
en: New countdowns are put here. You can add and remove them, and stop and start them.
sa: अत्र नूतनाः उल्टागणनाः स्थापिताः सन्ति। भवन्तः तान् योजयितुं निष्कासयितुं च शक्नुवन्ति, तथा च तान् स्थगयित्वा आरभुं शक्नुवन्ति।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_list)
en: Counter
sa: गणित्र

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_list)
en: Delay
sa: विलम्बः

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_list) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_state)
en: State
sa: राज्यम्‌

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_list)
en: Command
sa: आदेश

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_add)
en: Add a new task
sa: नूतनं कार्यं योजयन्तु

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_add)
en: Add a new task to the list.
sa: सूचीयां नूतनं कार्यं योजयन्तु।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add)
en: &New
sa: &नूतनम्‌

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_remove)
en: Remove a task
sa: एकं कार्यं निष्कासयतु

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_remove)
en: Remove a task from the list.
sa: सूचीतः कार्यं निष्कासयन्तु।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove)
en: &Remove
sa: &अपाकरोति

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, m_slider)
en: Speed up or slow down your countdown
sa: भवतः उल्टागणना वेगं कुर्वन्तु अथवा मन्दं कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, m_slider)
en: You can use this slider to adjust the time.
sa: समयं समायोजयितुं भवान् एतस्य स्लाइडरस्य उपयोगं कर्तुं शक्नोति ।

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLCDNumber, m_counter)
en: Time in seconds until command is executed
sa: यावत् आदेशः न निष्पादितः तावत् सेकण्डेषु समयः

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLCDNumber, m_counter)
en: This number is how many seconds are left for the selected countdown.
sa: एषा संख्या चयनितगणनायाः कृते कियन्तः सेकण्ड् अवशिष्टाः सन्ति इति ।

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_pause)
en: Pause a countdown
sa: एकं उल्टागणनां विरामयतु

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, m_pause)
en: Use this to pause a timer countdown.
sa: एकं समयनिर्धारकं उल्टागणनां विरामयितुं एतस्य उपयोगं कुर्वन्तु ।

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_start)
en: Start a countdown
sa: उल्टागणना आरभत

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, m_start)
en: Use this to start or restart a countdown.
sa: उल्टागणना आरभ्य पुनः आरभ्य वा एतस्य उपयोगं कुर्वन्तु ।

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_stop)
en: Stop a countdown
sa: उल्टागणना स्थगयतु

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, m_stop)
en: Use this to stop the countdown for a task.
sa: कार्यस्य उल्टागणना स्थगयितुं एतस्य उपयोगं कुर्वन्तु ।

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_help)
en: Detailed help documentation
sa: विस्तृत सहायता दस्तावेजीकरण

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_help)
en: Click here to open the help documentation viewer.
sa: सहायतादस्तावेजदर्शकं उद्घाटयितुं अत्र क्लिक् कुर्वन्तु ।

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_settings)
en: Settings
sa: सेटिंग्स्

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_loop) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_loop)
en: Check this box if you want your countdown to start over after it finishes
sa: यदि भवान् इच्छति यत् भवतः उल्टागणना समाप्तेः अनन्तरं पुनः आरभ्यते तर्हि एतत् पेटीम् अवलोकयन्तु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_loop)
en: &Loop
sa: &परिक्रम

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2)
en: Delay:
sa: विलम्बः:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, m_delay)
en: Enter the seconds here
sa: अत्र सेकण्ड् प्रविशतु

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, m_delay)
en: You can change the amount of time in the countdown here.
sa: अत्र उल्टागणनायां समयस्य परिमाणं परिवर्तयितुं शक्नुवन्ति ।

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_one)
en: Check this box if you only want to open one copy of your program
sa: यदि भवान् केवलं स्वस्य कार्यक्रमस्य एकां प्रतिलिपिं उद्घाटयितुम् इच्छति तर्हि एतत् पेटीं चिनोतु

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_one)
en: Check this box if you only want one instance to open
sa: यदि भवान् केवलं एकं उदाहरणं उद्घाटयितुं इच्छति तर्हि एतत् पेटीम् चिह्नितव्यम्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_one)
en: Start only &one instance
sa: केवलं &एकं उदाहरणं आरभत

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_consecutive) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_consecutive)
en: Check this box if you want to execute this task after the previous one finishes
sa: यदि भवान् पूर्वस्य समाप्तेः अनन्तरं एतत् कार्यं निष्पादयितुम् इच्छति तर्हि एतत् पेटीम् चिनोतु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_consecutive)
en: Consecutive task
sa: क्रमिकं कार्यम्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3)
en: seconds
sa: सेकण्ड्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Command line:
sa: आदेशपङ्क्तिः :

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, m_delayH)
en: Enter the hours here
sa: अत्र घण्टाः प्रविशन्तु

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, m_delayM)
en: Enter the minutes here
sa: अत्र निमेषान् प्रविशतु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4)
en: hours
sa: घण्टानः

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel5)
en: minutes
sa: पन्चनिमेषः

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, m_commandLine)
en: command you would like to run when time is up
sa: आदेशं भवन्तः समयस्य समाप्तेः समये चालयितुम् इच्छन्ति

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, m_commandLine)
en: Enter a program you would like to run when the countdown is zero
sa: यदा उल्टागणना शून्या भवति तदा भवन्तः यत् कार्यक्रमं चालयितुम् इच्छन्ति तत् प्रविशन्तु
