kdepim - en to bs translation catalogue (70 entries)

en: Task Name:
bs: Naziv zadatka:

[ctx: format to display times]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, combodecimalminutes)
en: Decimal
bs: Decimalni

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, combosessiontimes)
en: Session Times
bs: Vrijeme sesije

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboalltasks)
en: All Tasks
bs: Svi zadaci

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpDateRange)
en: Date Range
bs: Opseg datuma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: From:
bs: Od:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: To:
bs: Do:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, combodecimalminutes)
en: Hours:Minutes
bs: Sati:Minute

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, combosessiontimes)
en: All Times
bs: Sva vremena

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboalltasks)
en: Only Selected
bs: Samo označeno

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, grpDelimiter)
en: The character used to separate one field from another in the output.
bs: Znak koji se koristi da odvoji jedno polje od drugog na izlazu.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpDelimiter)
en: Delimiter
bs: Razdvajač

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioComma)
en: Comma
bs: Zarez

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioSemicolon)
en: Semicolon
bs: Tačka-zarez

[ctx: user can set an user defined delimiter]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioOther)
en: Other:
bs: Ostalo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioSpace)
en: Space
bs: Razmak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, quotesLabel)
en: Quotes:
bs: Navodnici:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, cboQuote)
en: All fields are quoted in the output.
bs: Sva polja se označavaju navodnicima u ispisu.

en: Task
bs: Zadatak

en: StartTime
bs: Početno vrijeme

en: EndTime
bs: Krajnje vrijeme

en: Comment
bs: Komentar

en: This is not a valid Date/Time.
bs: Nije ispravan datum/vrijeme.

en: Please select a task to delete.
bs: Molim odaberite zadatak za brisanje

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, HistoryDialog)
en: Edit History
bs: Izmijeni historiju

en: Could not open "%1".
bs: Nije moguće otvoriti "%1".

en: Task Totals
bs: Zbir zadataka

en: Time
bs: Vrijeme

[ctx: total time of all tasks]
en: Total
bs: Ukupno

en: No tasks.
bs: Nema zadataka.

note: i18n: ectx: Menu (clock)
en: &Clock
bs: &Sat

note: i18n: ectx: Menu (task)
en: &Task
bs: &Zadatak

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
bs: &Postavke

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
bs: Glavna alatna traka

note: i18n: ectx: ToolBar (taskToolBar)
en: Tasks
bs: Zadaci

en: KDE Time tracker tool
bs: KDE-ov alat za praćenje vremena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_enabled)
en: Detect desktop as idle after:
bs: Detektovan desktop kao prazan nakon :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Minimum desktop active time:
bs: Minimalno vrijeme aktivnosti desktopa:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_minActiveTime)
en:  sec
bs:  sek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_promptDelete)
en: Prompt before deleting tasks
bs: Pitaj prije brisanja zadataka

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_uniTasking)
en: Unitasking - allow only one task to be timed at a time. Does not stop any timer.
bs: Unitasking - dopustit da samo jedan zadatak bude tempiran na vrijeme. Nemoj zaustavljti bilo koji sat.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_uniTasking)
en: Allow only one timer at a time
bs: Dopusti samo jedan sat u isto vrijeme.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_trayIcon)
en: Place an icon to the system tray
bs: Postavi ikonu u sistemski ugao

[ctx: title of group box, general options]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: General
bs: Opšte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_decimalFormat)
en: Decimal number format
bs: Broj u decimalnom formatu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_configPDA)
en: Choose this if you have a touchscreen and your screen real estate is precious. It will disable the search bar and every click will pop up a context menu.
bs: Izaberite ovu opciju ako imate ekran osjetljiv na dodir i vaša ekranska imovina je dragocjena. To će onemogućiti traku za pretragu i svaki klik će pokrenuti kontekstni meni.

[ctx: Choose this if you have a touchscreen and your screen real estate is precious.]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_configPDA)
en: Configuration for PDA
bs: Konfiguracija za PDA

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Columns Displayed
bs: Prikazane kolone

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_displaySessionTime)
en: Session time
bs: Vrijeme sesije

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_displayTime)
en: Cumulative task time
bs: Kumulativno vrijeme zadatka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_displayTotalSessionTime)
en: Total session time
bs: Ukupno vrijeme sesije

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_displayTotalTime)
en: Total task time
bs: Ukupno vrijeme zadatka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_displayPriority)
en: Priority
bs: Prioritet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_displayPercentComplete)
en: Percent complete
bs: Procenat završen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_autoSave)
en: Save tasks every:
bs: Sačuvaj zadatke svakih:

en: Error storing new task. Your changes were not saved. Make sure you can edit your iCalendar file. Also quit all applications using this file and remove any lock file related to its name from ~/.kde/share/apps/kabc/lock/
bs: Greška pri smještanju novog zadatka. Vaše izmjene nisu sačuvane. Provjerite da li možete da mijenjate datoteka vašeg iCalendar-a. Takođe, zatvorite sve programe koji koriste ovaj datoteku i uklonite svaku datoteku zaključavanja koji se odnosi na njega iz ~/.kde/share/apps/kabc/lock/

en: Unnamed Task
bs: Bezimeni zadatak

en: No task selected.
bs: Nema izabranih zadataka.

en: Error loading "%1": could not find parent (uid=%2)
bs: Greška tokom učitavanja '%1': nije moguće pronaći roditelja (uid=%2)

[ctx: @info in message box]
en: There is no history yet. Start and stop a task and you will have an entry in your history.
bs: Nema historije još. Počnite i zavšite zadatak i imaćete pristup vašoj historiji.

en: Do you really want to reset the time to zero for all tasks? This will delete the entire history.
bs: Da li želite zaista vratiti vrijeme na početak za sve zadatke. To će obrisati cijelu istoriju.

en: Save failed, most likely because the file could not be locked.
bs: Snimanje nije uspjelo, verovatno zato što datoteka nije mogla biti zaključana.

en: Could not modify calendar resource.
bs: Ne mogu da izmijenim izvor kalendara.

en: Out of memory--could not create object.
bs: Nedostatak memorije--ne mogu da napravim objekat.

en: UID not found.
bs: UID nije pronađen.

en: Invalidate date--format is YYYY-MM-DD.
bs: Neispravan datum--format je GGGG-MM-DD.

en: Invalid time--format is YYYY-MM-DDTHH:MM:SS.
bs: Neispravno vrijeme--format je GGGG-MM-DDTHH:MM:SS

en: Invalid task duration--must be greater than zero.
bs: Neispravno trajanje zadatka--mora biti veće od nule.

en: Invalid error number: %1
bs: Neispravan broj greške: %1

en: No active tasks
bs: Nema aktivnih zadataka
