ktimetracker - en to ca translation catalogue (186 entries)

[ctx: @title:window]
en: Edit Task Time
ca: Edita l'hora de la tasca

[ctx: @title:group]
en: Task
ca: Tasca

en: Task Name:
ca: Nom de la tasca:

en: Task Description:
ca: Descripció de la tasca:

[ctx: @title:group]
en: Time Editing
ca: Edició de l'hora

en: Current Time:
ca: Hora actual:

[ctx: @item:valuesuffix Change Time By: ... minute(s)]
en:  minute |  minutes
ca[0]:  minut
ca[1]:  minuts

en: Change Time By:
ca: Canvia l'hora per:

en: Time After Change:
ca: Hora després del canvi:

[ctx: @action:button]
en: Edit History...
ca: Edita l'historial...

en: To change this task's time, you have to edit its event history
ca: Per canviar l'hora d'aquesta tasca, cal editar el seu historial d'esdeveniments.

[ctx: @title:window]
en: Export to File
ca: Exporta a un fitxer

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, combosessiontimes)
en: Session Times
ca: Temps de la sessió

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboalltasks)
en: All Tasks
ca: Totes les tasques

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ExportDialog)
en: Export
ca: Exporta

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpPreview)
en: Export Preview
ca: Exporta la vista prèvia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnToClipboard)
en: Copy to Clipboard
ca: Copia al porta-retalls

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnSaveAs)
en: Save As...
ca: Desa com a...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpReportType)
en: Report Type
ca: Tipus d'informe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioTimesCsv)
en: Times as CSV
ca: Hores com a CSV

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioHistoryCsv)
en: History as CSV
ca: Historial com a CSV

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioTimesText)
en: Times as Text
ca: Hores com a text

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, grpDateRange)
en: An inclusive date range for reporting on time card history.  Not enabled when reporting on totals.
ca: Un interval de dates inclusiu per a informar l'historial de la targeta de temps. No s'habilita quan s'informa dels totals.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpDateRange)
en: Date Range
ca: Interval de dates

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: From:
ca: Des de:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: To:
ca: A:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, combodecimalminutes)
en: Hours:Minutes
ca: Hores:Minuts

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, combosessiontimes)
en: All Times
ca: Tots els temps

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboalltasks)
en: Only Selected
ca: Només el seleccionat

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, grpDelimiter)
en: The character used to separate one field from another in the output.
ca: El caràcter usat per a separar un camp d'un altre a la sortida.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpDelimiter)
en: Delimiter
ca: Delimitador

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioComma)
en: Comma
ca: Coma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioSemicolon)
en: Semicolon
ca: Punt i coma

[ctx: user can set an user defined delimiter]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioOther)
en: Other:
ca: Altres:

[ctx: tabulator delimiter]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioTab)
en: Tab
ca: Tabulador

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioSpace)
en: Space
ca: Espai

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, quotesLabel)
en: Quotes:
ca: Cometes:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, cboQuote)
en: All fields are quoted in the output.
ca: A la sortida tots els camps estan entre cometes.

en: Task
ca: Tasca

en: StartTime
ca: Hora d'inici

en: EndTime
ca: Hora final

en: Comment
ca: Comentari

[ctx: @info:whatsthis]
en: You can change this task's comment, start time and end time.
ca: Podeu canviar el comentari d'aquesta tasca, l'hora d'inici i l'hora final.

en: This is not a valid Date/Time.
ca: Aquesta no és una data/hora vàlida.

en: Please select a task to delete.
ca: Seleccioneu una tasca a suprimir.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, HistoryDialog)
en: Edit History
ca: Edita l'historial

[ctx: @info:whatsthis]
en: <p>Enter the name of the task here. You can choose it freely.</p>
    <p><i>Example:</i> phone with mother</p>
ca: <p>Introduïu aquí el nom de la tasca. El podeu triar lliurament.</p>
    <p><i>Exemple:</i> trucada amb la mare</p>

[ctx: @title:group]
en: Auto Tracking
ca: Seguiment automàtic

en: Could not open "%1".
ca: No s'ha pogut obrir «%1».

en: Task Totals
ca: Totals de les tasques

en: Time
ca: Hora

en: No tasks.
ca: No hi ha cap tasca.

[ctx: @info:tooltip]
en: Apply the idle time since %1 to all active
    timers and keep them running.
ca: Aplica el temps d'inactivitat de %1 a tots els
    temporitzadors actius i els manté en funcionament.

[ctx: @action:button]
en: Continue Timing
ca: Continua cronometrant

[ctx: @info:tooltip]
en: Stop timing and revert back to the time at %1
ca: Atura el cronometratge i torna enrere en el temps a %1

[ctx: @action:button]
en: Revert Timing
ca: Reverteix el cronometratge

en: Desktop has been idle since %1. What do you want to do?
ca: L'escriptori ha estat inactiu durant %1. Què voleu fer?

note: i18n: ectx: Menu (clock)
en: &Clock
ca: &Rellotge

note: i18n: ectx: Menu (task)
en: &Task
ca: &Tasca

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
ca: A&rranjament

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ca: Barra d'eines principal

note: i18n: ectx: ToolBar (taskToolBar)
en: Tasks
ca: Tasques

en: KDE Time tracker tool
ca: Eina de seguiment horari pel KDE

[ctx: @info:credit]
en: Current Maintainer (since 2019)
ca: Mantenidor actual (des de 2019)

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer (2006-2012)
ca: Mantenidor (2006-2012)

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer (2005-2006)
ca: Mantenidor (2005-2006)

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer (2000-2005)
ca: Mantenidor (2000-2005)

[ctx: @info:credit]
en: Original Author
ca: Autor original

[ctx: @info:credit]
en: Developer (in 2007)
ca: Desenvolupador (el 2007)

[ctx: @info:credit]
en: Developer (1999-2000)
ca: Desenvolupador (1999-2000)

[ctx: @info:credit]
en: Developer
ca: Desenvolupador

[ctx: @info:shell]
en: Path or URL to iCalendar file to open.
ca: Camí o URL al fitxer iCalendar a obrir.

[ctx: @action:inmenu]
en: Configure KTimeTracker...
ca: Configura el KTimeTracker...

[ctx: @title:column]
en: Task Name
ca: Nom de la tasca

[ctx: @title:column]
en: Session Time
ca: Temps de la sessió

[ctx: @title:column]
en: Time
ca: Hora

[ctx: @title:column]
en: Total Session Time
ca: Temps total de la sessió

[ctx: @title:column]
en: Total Time
ca: Temps total

[ctx: @title:column]
en: Priority
ca: Prioritat

[ctx: @title:column]
en: Percent Complete
ca: Percentatge de realització

[ctx: @info:whatsthis]
en: The task name is what you call the task, it can be chosen freely.
ca: El nom de la tasca és com anomeneu la tasca. Es pot triar lliurament.

[ctx: @info:whatsthis]
en: The session time is the time since you last chose "Start New Session".
ca: El temps de la sessió és el temps des de la darrera vegada que heu seleccionat «Inicia una sessió nova».

[ctx: @info:whatsthis]
en: The total session time is the session time of this task and all its subtasks.
ca: El temps total de la sessió és el temps de la sessió d'aquesta tasca i totes les seves subtasques.

[ctx: @info:whatsthis]
en: The total time is the time of this task and all its subtasks.
ca: El temps total és el temps d'aquesta tasca i totes les seves subtasques.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_enabled)
en: Detect desktop as idle after:
ca: Detecta l'escriptori com a inactiu després de:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Minimum desktop active time:
ca: Temps mínim d'activitat de l'escriptori:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_minActiveTime)
en:  sec
ca:  s

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_promptDelete)
en: Prompt before deleting tasks
ca: Pregunta abans d'eliminar les tasques

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_uniTasking)
en: Unitasking - allow only one task to be timed at a time. Does not stop any timer.
ca: Tasca única -només permet una tasca a cronometrar en cada moment-. No atura cap cronòmetre.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_uniTasking)
en: Allow only one timer at a time
ca: Permet només un cronòmetre en cada moment

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_trayIcon)
en: Place an icon to the system tray
ca: Situa una icona a la safata del sistema

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_decimalFormat)
en: Decimal number format
ca: Format decimal dels nombres

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_configPDA)
en: Choose this if you have a touchscreen and your screen real estate is precious. It will disable the search bar and every click will pop up a context menu.
ca: Seleccioneu això si teniu una pantalla tàctil i l'estat real de la pantalla es valuós. Desactivarà la barra de cerca i cada clic farà aparèixer un menú contextual.

[ctx: Choose this if you have a touchscreen and your screen real estate is precious.]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_configPDA)
en: Configuration for PDA
ca: Configuració per a la PDA

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Columns Displayed
ca: Columnes mostrades

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_displaySessionTime)
en: Session time
ca: Temps de la sessió

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_displayTime)
en: Cumulative task time
ca: Temps acumulat a la tasca

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_displayTotalSessionTime)
en: Total session time
ca: Temps total de la sessió

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_displayTotalTime)
en: Total task time
ca: Temps total de la tasca

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_displayPriority)
en: Priority
ca: Prioritat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_displayPercentComplete)
en: Percent complete
ca: Percentatge de realització

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_autoSave)
en: Save tasks every:
ca: Desa les tasques cada:

en: Error storing new task. Your changes were not saved. Make sure you can edit your iCalendar file. Also quit all applications using this file and remove any lock file related to its name from ~/.kde/share/apps/kabc/lock/
ca: Error en desar la tasca nova. No s'han desat els canvis. Comproveu que podeu editar el fitxer iCalendar. Sortiu de totes les aplicacions que emprin aquest fitxer i suprimiu qualsevol fitxer de bloqueig relacionat amb el seu nom de ~/.kde/share/apps/kabc/lock/

en: Your virtual desktop number is too high, desktop tracking will not work.
ca: El nombre d'escriptoris virtuals és massa elevat, el seguiment d'escriptori no funcionarà.

[ctx: @info:progress]
en: Stopping timers...
ca: Aturada dels temporitzadors...

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Unnamed Task
ca: Tasca sense nom

en: Error storing new task. Your changes were not saved. Make sure you can edit your iCalendar file. Also quit all applications using this file and remove any lock file related to its name from ~/.kde/share/apps/kabc/lock/
ca: Error en desar la tasca nova. No s'han desat els canvis. Comproveu que podeu editar el fitxer iCalendar. Sortiu de totes les aplicacions que emprin aquest fitxer i suprimiu qualsevol fitxer de bloqueig relacionat amb el seu nom de ~/.kde/share/apps/kabc/lock/

[ctx: @title:window]
en: New Sub Task
ca: Subtasca nova

[ctx: @title:window]
en: Edit Task
ca: Edició de tasca

en: No task selected.
ca: No hi ha cap tasca seleccionada.

en: Are you sure you want to delete the selected task and its entire history?
    Note: All subtasks and their history will also be deleted.
ca: Segur que voleu eliminar la tasca seleccionada i tot el seu historial?
    Nota: També s'eliminaran totes les seves subtasques i els seus historials.

[ctx: @title:window]
en: Deleting Task
ca: S'està eliminant la tasca

en: Error loading "%1": could not find parent (uid=%2)
ca: Error en carregar el fitxer «%1»: No s'ha pogut trobar al pare (UID=%2)

[ctx: %1=lock file path]
en: Could not write lock file "%1". Disk full?
ca: No s'ha pogut escriure el fitxer de bloqueig «%1». El disc està ple?

[ctx: %1=destination file path/URL]
en: Failed to save iCalendar file as "%1".
ca: Ha fallat en desar el fitxer iCalendar a «%1».

[ctx: @action:inmenu]
en: Start &New Session
ca: Inicia una sessió &nova

[ctx: @info:tooltip]
en: Starts a new session
ca: Inicia una sessió nova

[ctx: @info:whatsthis]
en: This will reset the session time to 0 for all tasks, to start a new session, without affecting the totals.
ca: Això reinicialitzarà el temps de la sessió a 0 per a totes les tasques, per iniciar una sessió nova, sense afectar els totals.

[ctx: @action:inmenu]
en: Edit History...
ca: Edita l'historial...

[ctx: @info:tooltip]
en: Edits history of all tasks of the current document
ca: Edita l'historial de totes les tasques del document actual

[ctx: @info:whatsthis]
en: A window will be opened where you can change start and stop times of tasks or add a comment to them.
ca: S'obrirà una finestra on podreu canviar l'hora d'inici i final de les tasques o afegir-hi un comentari.

[ctx: @action:inmenu]
en: &Reset All Times
ca: &Reinicialitza tots els temps

[ctx: @info:tooltip]
en: Resets all times
ca: Reinicialitza tots els temps

[ctx: @info:whatsthis]
en: This will reset the session and total time to 0 for all tasks, to restart from scratch.
ca: Això reinicialitzarà el temps de la sessió i el total a 0 per a totes les tasques, per a reiniciar des de zero.

[ctx: @action:inmenu]
en: &Start
ca: &Inicia

[ctx: @info:tooltip]
en: Starts timing for selected task
ca: Inicia el cronometratge de la tasca seleccionada

[ctx: @info:whatsthis]
en: This will start timing for the selected task.
    It is even possible to time several tasks simultaneously.
    
    You may also start timing of tasks by double clicking the left mouse button on a given task. This will, however, stop timing of other tasks.
ca: Això iniciarà el cronometratge de la tasca seleccionada.
    Inclús és possible cronometrar diverses tasques simultàniament.
    
    També podeu iniciar el cronometratge de les tasques fent un clic doble amb el botó esquerre en la tasca desitjada. No obstant, això aturarà el cronometratge de les altres tasques.

[ctx: @action:inmenu]
en: S&top
ca: A&tura

[ctx: @info:tooltip]
en: Stops timing of the selected task
ca: Atura el cronometratge de la tasca seleccionada

[ctx: @info:whatsthis]
en: Stops timing of the selected task
ca: Atura el cronometratge de la tasca seleccionada

[ctx: @action:inmenu]
en: Focus on Searchbar
ca: Focus a la barra de cerca

[ctx: @info:tooltip]
en: Sets the focus on the searchbar
ca: Estableix el focus a la barra de cerca

[ctx: @info:whatsthis]
en: Sets the focus on the searchbar
ca: Estableix el focus a la barra de cerca

[ctx: @action:inmenu]
en: Stop &All Timers
ca: &Atura tots els cronòmetres

[ctx: @info:tooltip]
en: Stops all of the active timers
ca: Atura tots els cronòmetres actius

[ctx: @info:whatsthis]
en: Stops all of the active timers
ca: Atura tots els cronòmetres actius

[ctx: @action:inmenu]
en: Track Active Applications
ca: Segueix les aplicacions actives

[ctx: @info:tooltip]
en: Auto-creates and updates tasks when the focus of the current window has changed
ca: Crea i actualitza automàticament les tasques quan canvia el focus de la finestra activa

[ctx: @info:whatsthis]
en: If the focus of a window changes for the first time when this action is enabled, a new task will be created with the title of the window as its name and will be started. If there already exists such an task it will be started.
ca: Si canvia el focus d'una finestra per primera vegada des de què s'ha activat aquesta acció, es crearà una tasca nova anomenada amb el títol de la finestra i s'iniciarà. Si aquesta tasca ja existeix, s'iniciarà.

[ctx: @action:inmenu]
en: &New Task...
ca: Tasca &nova...

[ctx: @info:tooltip]
en: Creates new top level task
ca: Crea una tasca nova de primer nivell

[ctx: @info:whatsthis]
en: This will create a new top level task.
ca: Això crearà una tasca de primer nivell.

[ctx: @action:inmenu]
en: New &Subtask...
ca: &Subtasca nova...

[ctx: @info:tooltip]
en: Creates a new subtask to the current selected task
ca: Crea una subtasca nova a la tasca seleccionada

[ctx: @info:whatsthis]
en: This will create a new subtask to the current selected task.
ca: Això crearà una subtasca nova a la tasca seleccionada.

[ctx: @action:inmenu]
en: &Delete
ca: &Elimina

[ctx: @info:tooltip]
en: Deletes selected task
ca: Elimina la tasca seleccionada

[ctx: @info:whatsthis]
en: This will delete the selected task(s) and all subtasks.
ca: Això eliminarà la tasca seleccionada i totes les seves subtasques.

[ctx: @action:inmenu]
en: &Properties
ca: &Propietats

[ctx: @info:tooltip]
en: Edit name or description for selected task
ca: Edita el nom o la descripció per a la tasca seleccionada

[ctx: @info:whatsthis]
en: This will bring up a dialog box where you may edit the parameters for the selected task.
ca: Això obrirà un diàleg on podreu editar els paràmetres de la tasca seleccionada.

[ctx: @action:inmenu]
en: Edit &Time...
ca: Edita el &temps...

[ctx: @info:tooltip]
en: Edit time for selected task
ca: Edita el temps de la tasca seleccionada

[ctx: @info:whatsthis]
en: This will bring up a dialog box where you may edit the times for the selected task.
ca: Això obrirà un diàleg on podreu editar els temps de la tasca seleccionada.

[ctx: @action:inmenu]
en: &Mark as Complete
ca: &Marca com a finalitzada

[ctx: @action:inmenu]
en: &Mark as Incomplete
ca: &Marca com a no finalitzada

[ctx: @action:inmenu]
en: &Export...
ca: &Exporta...

[ctx: @action:inmenu]
en: Import Tasks From &Planner...
ca: Importa les tasques des del &Planificador...

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Searchbar
ca: Mostra la barra de cerca

[ctx: @title:tab]
en: Behavior
ca: Comportament

[ctx: @title:tab]
en: Appearance
ca: Aparença

[ctx: @title:tab]
en: Storage
ca: Emmagatzematge

[ctx: @title:window]
en: New Task
ca: Tasca nova

[ctx: @info in message box]
en: There is no history yet. Start and stop a task and you will have an entry in your history.
ca: Encara no hi ha historial. Inicieu i atureu una tasca i tindreu una entrada a l'historial.

en: Do you really want to reset the time to zero for all tasks? This will delete the entire history.
ca: Realment voleu posar el temps a zero per a totes les tasques? Això eliminarà tot l'historial.

[ctx: @title:window]
en: Confirmation Required
ca: Es requereix confirmació

[ctx: @action:button]
en: Reset All Times
ca: Reinicialitza tots els temps

en: Save failed, most likely because the file could not be locked.
ca: Ha fallat en desar, segurament perquè el fitxer no s'ha pogut blocar.

en: Could not modify calendar resource.
ca: No s'ha pogut modificar el recurs del calendari.

en: Out of memory--could not create object.
ca: Sense memòria -no s'ha pogut crear l'objecte-.

en: UID not found.
ca: No s'ha trobat l'UID.

en: Invalidate date--format is YYYY-MM-DD.
ca: Data no vàlida -el format és AAAA-MM-DD-.

en: Invalid time--format is YYYY-MM-DDTHH:MM:SS.
ca: Hora no vàlida -el format és AAAA-MM-DDTHH:MM:SS-.

en: Invalid task duration--must be greater than zero.
ca: Durada de la tasca no vàlida -ha de ser més gran que zero-.

en: Invalid error number: %1
ca: Número d'error no vàlid: %1

[ctx: @info:whatsthis]
en: This is ktimetracker, KDE's program to help you track your time. Best, start with creating your first task - enter it into the field where you see "Search or add task".
ca: Aquest és el KTimeTracker, el programa del KDE per ajudar-vos a registrar el temps. Millor, comenceu creant la primera tasca -introduïu-la en el camp que vegeu «Cerca o afegeix una tasca»-.

[ctx: @info:whatsthis]
en: You have already created a task. You can now start and stop timing.
ca: Ja heu creat una tasca. Ara podeu iniciar i aturar el cronometratge.

en: No active tasks
ca: No hi ha tasques actives

[ctx: @title:menu]
en: Columns
ca: Columnes

[ctx: @info:placeholder]
en: Search or add task
ca: Cerca o afegeix una tasca

[ctx: @info:whatsthis]
en: This is a combined field. As long as you do not press Enter, it acts as a filter. Then, only tasks that match your input are shown. As soon as you press Enter, your input is used as name to create a new task.
ca: Aquest és un camp combinat. Sempre que no premeu Retorn, actua com un filtre. Llavors, només es mostren les tasques que coincideixen amb l'entrada. Tan aviat com premeu Retorn, la vostra entrada s'utilitzarà com a nom per crear una tasca nova.

[ctx: @item:inmenu Task priority]
en: unspecified
ca: sense especificar

[ctx: @item:inmenu Task priority]
en: 1 (highest)
ca: 1 (la més alta)

[ctx: @item:inmenu Task priority]
en: 5 (medium)
ca: 5 (mitja)

[ctx: @item:inmenu Task priority]
en: 9 (lowest)
ca: 9 (la més baixa)
